Ім'я файлу: цільова прогулянка.docx
Розширення: docx
Розмір: 62кб.
Дата: 12.06.2022
скачати

План-конспект цільової прогулянки для дітей середньої групи

на тему: Подорож по території ЗДО весною,посадка цибулі на городі.

Мета: Ознайомити з об’єктами, які знаходяться на території ЗДО та їх призначенням. Розвивати інтерес до довкілля дитячого садка. Вчити розрізняти та називати предмети, орієнтуватися у просторі відносно себе. Розширити уявлення про працю двірника. Розвивати увагу, спостережливість. Уточнити уявлення дітей про цибулю: кругла, жовта,є верхівка, корінці. Формувати навички посадки цибулі. Виховувати любов до свого дитячого садка, повагу до його працівників. Викликати інтерес до вирощування рослин.

Підготовка вихователя: оглянути місце прогулянки, підібрати ігри, вірші, загадки.

Обладнання: совочки, цибуля, лійка.

Матеріал:предметні картинки овочів(для порівняння величини інших рослин з цибулею:горох,квасоля,картопля,кукурудза),сюжетні картинки про правила поведінки на прогулянці та городі.

Словникова робота: майданчик, сходинки, басейн, стіл, квітник, пісочник, фізкультурний майданчик, двірник.

Хід заняття:

Загадка.

Стоїть новий будинок,

До нього сто стежинок,

Не замовкає сміх у нім

Дуже це веселий дім!

А малечі - мов квіток,

Це напевно дит ..... (садок)

Вихователь:Сьогодні ми з вами відправимося у подорож навколо нашого дитячого садка. Подивіться навкруги та скажіть:

Запитання:

-Як називається цей будинок?

-Який наш садок? (великий чи маленький,гарний, є вікна-їх багато?, двері тощо)

-Хто працює в дитячому садку?

-Хто кожного дня приходить до садочка? (діти)

-Чим ви займаєтесь в групах?

-Сьогодні ми підемо і оглянемо, що цікавого є на території дитячого садка. У нашому садку є казкове містечко, діти дуже люблять тут гратися.

-Що ви бачите біля садочка?(квітники)

-Назвіть квіти які ви знаєте.

-Квітів мало чи багато?

-А тепер я пропоную вам роздивитись квіти за допомогою ось цих рамок. Вихователь роздає кожній дитині та показує як це можна зробити. Вихователь пропонує подивитись на квіти та помилуватись рослинами.

-Підемо далі.

-Що цікавого ви бачите?(фізкультурний майданчик)

-Що є на майданчику?(спортивне знаряддя)

- Назвіть які тут є знаряддя для різних фізичних вправ.

-Які гірки?великі чи ні?

-Які казкові герої розташовані на майданчику?

Поруч бачимо басейн.

-Якої форми?

-Для чого він?

-Що в нього наливають?

-Коли можна купатися в басейні?

-Яких правил ви повинні дотримуватись на спортивному майданчику?

Розглядання майданчиків різних груп.

-Що цікавого є на кожному майданчику? (гірки, гойдалки, спортивні драбинки, столи, пісочники, веранди).

-Для чого на кожному майданчику є веранда?

-Що є на веранді?

-Велика чи маленька?

-Якого кольору?

Дидактична гра «Що де знаходиться» (попереду, позаду, ліворуч, праворуч).

Наш садочок дуже великий, гарний, затишний в будь яку пору року.

Запитання:

-Діти яка зараз пора року? Весна

-Біля садочка та на території ще є великі що…?дерева та маленьки….кущі. Які ви знаєте дерева?

-Як одягнені діти весною?

В квітниках росте багато квітів. На деревах появилися бруньки. Частіше виглядає та пригріває сонечко. Повертаються перелітні птахи.

-Послухайте вірш про птахів: Прилетіли журавлі,
Сіли в полі на ріллі,
То пасуться, то курличуть —
Мабуть, це Весну вже кличуть.

Спостереження за працею двірника.

-Чисто в нашому дворі?

-Хто робить його чистим?

-Що робить двірник?

-Чим працює?

-Як можна йому допомогти?

Вірш М.Познанської «Двірник»

Про двірника розкажу вам, малята,

Є в нього друзі: мітла і лопата.

Ми на світанку спимо, а двірник

Ще до зорі прокидатися звик.

Першим стрічає він сонце у місті,

Двір наш і вулиця - глянь, які чисті.

Будеш на вулиці, біля будинку

-Знаю: не кинеш ти навіть смітинку!

Вихователь:Давайте трохи пограємо.

Рухлива гра:Карусель

-Тепер ми підем на наш город. Вірш «На городі».

На городі працювала заповзято вся сім’я:

Дідусь, бабця, тато, мама, братчик і, звичайно, ж я.

Посадили ми картоплю, кукурудзу, кабачок,

Помідори, кріп, капусту, горох, салат, часничок,

Патисони, біб, квасолю, ще редиску й буряки,

Перець, редьку і цибулю, гарбузи та огірки.

Не забули про петрушку, моркву, баклажани, дині,

Щоб домашні вітаміни їли всі в нашій родині.

-Назвіть овочі які є у віршику. А скільки їх?
-Послухайте наступну загадку .

Загадка.

Сидить Марушка в семи кожушках,

Хто її роздягає, той сльози проливає (цибуля)
Запитання:

-Якої форми цибуля?

-Яка на дотик?

-Яка вона на смак?

-Якого кольору?

-Якого розміру?

-Що в неї є? (корінці, росток).

-Які вони?

-Що потрібно, щоб цибуля росла?

-В які страви можна класти цибулю?

-Корисна цибуля?

Вихователь:

-Діти сьогодні ми будимо садити цибулю.(вихователь пропонує розглянути предметні картинки овочів та порівняти їх)

-У цибулі є росток і корінець. Її треба садити корінцем у землю, а ростком вгору. (Вихователь показує, як це робити .)

Робота дітей.

Вихователь пропонує відміряти кроками відстань від одної ямки до іншої. Діти совочками роблять ямку, садять цибулю, поливають.

Індивідуальні запитання по ходу роботи: Що ти робиш? Яка земля? Яка вода? Що потрібно, щоб цибуля росла? (Допомога дітям. )

-Подивіться навкруги:Що ви бачите?(відповіді)

-Ви бачите все,а я пропоную вам подивитись зараз тільки на висаджену нашу цибульку і подивимось ми через ось такі рамки. (Вихователь роздає дітям картонні рамки різного кольору.)

-Дивитись треба так(показує)

-Ця рамка допомагає нам звернути увагу тільки на щось окреме.(цибуля)

-Що ви бачите?Цікаво?

-Скільки цибулинок ми посадили?

Дидактична гра «Відгадай на смак».

Підсумок.

-Навіщо потрібні овочі?

-Як треба доглядати за посадженою цибулею?

Діти повертаються до себе на майданчик. Розповіді дітей «Що я бачив?»

Рухлива гра:Мак.

Поради щодо проведення цільової прогулянки.

1.Від емоцій до піклування: спонукати дітей співчувати природним об’єктам, апелюючи до їхньої почуттєвої сфери, даючи можливість відчути себе добрими і сильними, а отже, й корисними для тварин, рослин, людей.

2. Від спостереження до милування: дати дітям можливість сприймати природне довкілля різними органами чуття: не лише зоровими та слуховими, а й тактильними, кінестетичними, нюховими. використовувати метод “чарівної рамки”( Використання “чарівних рамок”, вирізаних з кольорового картону, різних за розміром та геометричною формою (коло, квадрат, прямокутник), допомагає сконцентрувати увагу дошкільнят на конкретних об’єктах і явищах природи, відокремлених рамкою з-поміж інших.)

3. Від активності до перетворення: “Ми посадили цибулю,а трохи пізніше ми будемо спостерігати як із грунту будуть пробиватись зелені росточки,які можна буде використовувати в їжу”.

4. Смакуємо враження: спонукати малят поділитися емоціями, враженнями від прогулянки.

Обов'язкові складові прогулянки :

Фізична активність дітей: ігри інтенсивної, середньої, низької рухливості; основні рухи — біг, ходьба, стрибки, метання тощо.

Емоційно-естетична діяльність: милування красою, слухання звуків природи, фотографування, впорядкування/прикрашання ділянки дитячого садка тощо.

Пізнавальна діяльність: спостереження за явищами природи, тваринами, рослинами, з'ясування елементарних закономірностей та причинно-наслідкових зв'язків у природі за допомогою досліджень тощо.

Екологічно доцільна поведінка: підгодовування птахів, обкопування дерев,розчищення доріжок тощо.(Г.В.Бєлєнька,О.Половіна “Палітра педагога”№6 2017)


скачати

© Усі права захищені
написати до нас