Ім'я файлу: Урок образотворчого мистецтва 10.11.21.docx
Розширення: docx
Розмір: 262кб.
Дата: 03.11.2021
скачати

КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж

імені І.С.Нечуя-Левицького»


План-конспект

пробного уроку з образотворчого мистецтва

проведеного в 1-Д класі Богуславського академічного ліцею №1

студенткою 41 групи

сп. «Початкова освіта. Інформатика»

Угнівенко Вікторії Ігорівни

Дата отримання теми: 13.10.2021р.

Дата проведення уроку: 10.11.2021р.

Конспект затверджено:

Вчителем______________

Методистом____________

Оцінка за конспект_______________

Оцінка за проведення_____________

Тема: Веселковий дивограй

Мета: ознайомити учнів зі спектральними кольорами та послідовністю їх зображення; закріплювати навички створення необхідного кольору змішуванням кольорів; навчати правильно розташовувати зображення на аркуші; утворювати відтінки кольорів додаванням білої фарби; розвивати практичні навички роботи з фарбами; зорове сприйняття, аналітичне мислення; формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати кольори; розвивати дрібну моторику руки; стимулювати розвиток допитливості; виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу через образотворче мистецтво.

Тип уроку: комбінований

Клас: 1-Д

Обладнання: план-конспкт уроку, презентація на тему «Веселковий дивограй», зразок малюнка, фарби, пензлики, салфетки.

Використані джерела:

  1. Мистецтво: підруч. інтегр. курсу для 1 кл. закл. заг. серед. освіти / Л.М.Масол, О.В.Гайдамака, О.М.Колотило. – К.: Генеза, 2018. – С 42-4

  2. https://vseosvita.ua/library/urok-10-1-klas-veselkovij-divograj-nus-masol-89232.html

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  • Добрий день, діти. Мене звати Вікторія Ігорівна, і сьогодні урок мистецтва проведу у вас я. Перевірте, чи у всіх на партах знаходиться підручник з мистецтва, фарби, стаканчики та альбом.

  1. Актуалізація опорних знань учнів

  • Погляньте на екран (зображення різних кольорів)

  • Які асоціації у вас із цими кольорами? (кольора веселки)

  1. Мотивація навчальної діяльності

  • Природа подарувала людям таке чудове явище, як веселка. У ній ми можемо побачити сім кольорів. Вони розміщені в такому порядку: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.

  • Розкажи про зображений краєвид. Чи спостерігав (спостерігала) ти після дощу веселку?

  • Якою вона була?

  1. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

У веселки сім доріг,

всі хутенько я пробіг.

Потім фарби я узяв

і її намалював.

  • Відкрийте ваші підручники на сторінці 43. Роздивіться уважно малюнок. Які явища розміщені на малюнку? Назвіть їх. Які кольори у веселки?

  • Сьогодні на уроці ми будемо малювати веселку.

  • Хто мені скаже що таке веселка? (це природнє явище у вигляді дуги на небі, яке є різнокольоровим та складається з 7 кольорів.)

  • Також нам потрібно дізнатися про гаронійне розміщення елементів на аркуші. Для цого необхідно визначити, як композиційно розміщується об’єкт – горизонтально, чи вертикально. Довгі предмети розміщуються вертикально (вузькою стороною до себе). Низькі та широкі горизонтально (широкою стороною до себе). Елементи потрібно розміщувати посередині аркуша.

  • То як ми розмістимо наший листок? (горизонтально)

  1. Керівництво навчальною діяльністю учнів

    1. Аналіз зразка

  • Уважно подивіться на зразок.

  • Які кольори ми будемо використовувати?

  • Який буде наший перший крок? (малюваня простим олівцем)

  • Що для початку ми розмалюємо? (фон)

  • А потім? (хмаринки)

  • Що далі будемо розмальовувати? (веселку) (фіолетовий = синій + червоний)

    1. Поетапне виконання

  1. Композиція розміщення

  • Дорогі, діти, перш ніж розпочати роботу перевіримо як ви підготувалися до уроку. Які матеріали та інструменти знадобляться для малювання фарбами? (пензликами і фарбами)

  • Як потрібно водити пензликом по аркушу? (легенько, лагідно, не натискати сильно на пензлик)

  • Відкриємо і поставимо перед собою за аркушем паперу (альбомом).

  1. Контроль за практичною діяльністю учнів (працюю з класом фронтально)

    1. Алгоритм виконання

  • Спочатку ми розмалюємо фон, давайте обережно намочимо аркуш паперу пезликом.

  • Далі змішуємо на палітрі синій і білий, щоб утворився голубий колір. Малюємо фон.

  • Наступними малюємо хмаринки і веселку.

  1. Виставка учнівських робін та аналіз

  • А зараз кожен по-черзі, виходьте до дошки та продемонструйте свій «Веселковий дивограй».

  • Ого. Погляньте, які чудові малюнки у кожного.

  1. Підсумок уроку

  • То що ж таке райдуга?

  • Які кольори райдуги ви запам’тали?

  • Ви сьогодні молодці!

  • Наш урок завершився, до побачення!

скачати

© Усі права захищені
написати до нас