Ім'я файлу: 1 клас.docx
Розширення: docx
Розмір: 18кб.
Дата: 11.06.2022
скачати

1 клас

Тема: Ознайомлення з органами мовлення . Їх роль у звуковимові.

Мета: познайомити дітей з органами мовлення їх роллю у звуковимові; вчити правильно повторювати за вчителем окремі звуки, звукосполучення, слова, відповідати на запитання вчителя; стимулювати учнів до мовленнєвої активності; розвивати рухливість артикуляційного апарату, зорове і слухове сприймання, збагачувати та конкретизувати словник дітей; виховувати любов до навчання, бережне відношення до шкільних речей.

Обладнання: предметні картинки, сюжетні картинки, олівці.

Хід заняття

I. Організація початку уроку.

 1.1. Привітання.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько,

Посміхніться ви до мене,

Привітайтесь: «Добрий день!»

 1.2. Перевірка готовності до уроку.

 1.3. Повторення правил поведінки на уроці.

Вчитель повідомляє про основні правила поведінки на уроці:

  • як і коли вставати та сідати;

  • в яких випадках піднімати руку;

  • як відповідати на запитання вчителя.

Учні вправляються у засвоєнні цих правил.

 II. Підготовчі вправи.

 2.1. Логопедична зарядка.

 На прогулянку язичок зібрався (ротик відкрили),

Він умився, причесався (провели язиком по губах),

На прохожих озирнувся,

Вліво, вправо повернувся,

Вниз упав, вгору піднявся

І у ротик заховався.
Вправа «Маляр»

 Вперед, назад – це твій язик

Так піднебіння гладить,

Як маляр працювати звик,

Це стінам не завадить.
Вправа «Лоша»

За верхніми зубами

поцмокав язичок,

Біжить лоша за вами:

чок, чок, чок, чок, чок, чок.
 Вправа «Молоточок»

 Натискуєм на щоки

Напружений язик,

Як хом’ячок за щоки

Ховать цукерки звик.
III. Повідомлення теми і мети уроку.

 Сьогодні на уроці ми познайомимося з органами мовлення людини. Будемо вчитися говорити, слухати, розуміти мову.

 IV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.

 4.1. Бесіда про значення мови.

 Фізхвилинка 

Хмарка сонечко закрила, слізки срібнії зронила.

Ми ті слізки позбираєм, у травичці пошукаєм.

Пострибаєм, як зайчата, політаєм, як пташата,

Поплигаємо ще трішки, розімнемо ручки й ніжки.

Всі веселі! От чудово! За роботу сіли знову.
Гра «Луна»

Вчитель то тихо, то голосно вимовляє звуки: [а], [о], [у]. Діти луною відтворюють кожен почутий звук із відповідною інтонацією та висотою звука. Можна грати, використовуючи сполучення: ау, уа, уао, оа, уо.

Гра « Хто як кричить»

На цих малюнках ви бачите цуценя і собаку, кошеня і кішку.

Пояснюю дітям, що у цуценяти тоненький голосок, воно гавкає так: «Гав-гав-гав» («тоненьким» голосом). А у собаки інший голос: «Гав-гав-гав» (низький голос). У кошеняти також тоненький голосок: «Ня-а-в, ня-а-в, ня-а-в» (промовляю «тоненьким» голосом). А у мами-кішки грубіший, вона нявкає так: «Ня-а-в, ня-а-в, ня-а-в» (промовляю це низьким голосом).

Діти впізнають, кого я зображую, а потім самі відтворюють голоси зображених тварин.
 Гра «Птахоферма»

Розглядаємо із дітьми малюнки таких птахів: курки, півня, курчат, гусака, каченяти. Разом із дітьми відтворюю, як ці птахи «розмовляють». Курка: «Ко-ко-ко», півень: «Ку-ку-рі-ку», гусак: «Га-га-га», качка: «Кря-кря-кря», курча: «Пі-пі-пі».

Закриваю всі малюнки, крім малюнка курки. Кажу дітям: «Пішли ми з вами на птахоферму. Ідемо, а назустріч нам курка. Як вона привітається з нами?» Дитина відповідає: «Ко-ко-ко».

Далі послідовно відкриваю малюнки, що залишилися. Діти повинні про­мовити відповідні звуконаслідування.

ІV. Підсумок, оцінювання.

Підсумкова бесіда.


 - Що нам допомагає говорити?

- При правильному вимовлянні якого-небудь звука і язик, губи і зуби набувають тільки одного певного положення. Якщо язик, губи чи зуби і набудуть іншого положення, то звук ми будемо промовляти неправильно.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас