Ім'я файлу: Моє місто.docx
Розширення: docx
Розмір: 209кб.
Дата: 31.08.2021
скачати

Паспорт проєктної роботи

Назва проєкту «Моє місто/село»

Керівник проекту :

Склад проєктної групи: учні початкових класах .

Тип проекту: Пізнавальний.

Урок – проект в початковій школі.

Тема: Моє місто (слайд 1-2)

Мета : Формувати в учнів навички пошукової роботи. Дати можливість учасникам проекту зібрати і узагальнити дані про своє місто , його соціальні об’єкти та жителів. Дізнатися як виникло місто , звідки пішла його назва. Збагачувати словниковий запас учнів; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, творчість. Розвивати вміння працювати в парах, групах. Виховувати почуття патріотизму, любов до рідного краю, свого міста та бажання зробити його кращим.

Завдання: (слайд 3)

  1. Розділитися на групи.

  2. Зібрати матеріал про місто , його основні соціальні об’єкти .

  3. Провести опитування жителів міста.

  4. Ознайомитися з літописом міста.

  5. Зробити фотографії міста.

  6. Знайти або написати власноруч вірші про місто.

  7. Написати твір “Що б я хотів змінити в своєму місті ?”

Обладнання: карта України, фотографії рідного міста , слайди.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Все в довкіллі я згадаю,

з добрим ранком привітаю.

Землю нашу барвінкову,

рідну солов’їну мову.

Милу серцю Україну

рідну нашу Батьківщину.

  1. Актуалізація опорних знань.

  1. Бесіда з учнями

- Діти, як називається країна в якій ми живемо?(Україна)

- Як називають людей, які живуть в Україні?(українці)

- Яке місто є столицею України? (Київ)

  • Отже, ми з вами живемо в Україні, ми – українці. Україна – це наша Батьківщина. Подивіться на карту України. Яка вона багата. Тут є і моря, і гори, і озера, і ліси. Багато міст і сіл. І в одному маленькому місті народилися ми. Ми теж з вами багаті, бо маємо рідних, рідну хату, рідну вулицю, рідне місто. Все це і є наша з вами рідна земля – земля, на якій ми народились.

  • Хто скаже, як називається наша область, район, місто?(Закарпатська область , Мукачівський район , місто Мукачево ).

  • Хто покаже на карті наш край? З якими областями межує наша область?




  1. Слухання вірша про Україну Н. Зарічна

Я тримаю у руці

Кольорові олівці.

Хочу я намалювати

Кримські гори і Карпати.

Степ і пагорби Дніпрові,

І озера, і діброви,

І веселку, і калину,

Чорне море і Дунай –

Все це наша Україна,

Наш чудовий рідний край!

  1. Слово вчителя:

Ми з вами, дітки, закінчили велику роботу над проектом «Моє місто».

І сьогодні ми презентуємо свій проект. На уроці присутні гості: батьки, які допомагали нам в роботі над проектом, вчителі та учні нашої школи.

Сьогодні ми будемо говорити про рідне місто. Коли воно з’явилося, звідки пішла його назва, які є визначні місці. Уявіть,що до нас приїхали друзі з іншого міста чи, навіть, з іншої країни. Уявимо себе екскурсоводами. І будемо їм розповідати так, щоб їм сподобалося наше місто . Але спочатку завдання для гостей.

  1. Гра «Назви прислів’я та приказки про Батьківщину».

(Гості діляться на дві команди. Завдання: яка команда назве більше прислів’їв чи приказок).

  1. Розповіді учнів – екскурсоводів про найцікавіші місця та куточки свого міста

  1. Історія виникнення міста. (слайди 5-6)

  • Понад 1100 років минуло з часу першої писемної згадки про місто.

У літописі Аноніма «Діяння угорців» зазначено про перехід 896 року угорського вождя Алмоша через Карпати й захоплення Мукачева, де він 40 днів святкував перемогу. 1263 року в грамоті королевича Іштвана V, ідеться про те, що село Чинадійово розташовано вище від міста Мукачева. Мукачево входило до складу Галицько-Волинської князівства під час правління Лева Даниловича. Мукачево виникло на перехресті історично сформованих торгових шляхів. 1376 року королева Угорщини й Польщі Єлизавета дала місту грамоту, за якою воно дістало статус привілейованого й одержало дозвіл мати свою печатку із зображенням св. Мартина, патрона міста.

Місто входило до складу Угорщини, Австро-Угорщини, Чехословаччини, Радянського Союзу. Тепер воно у складі незалежної Української держави.

  1. Винекнення назви міста (слайд 7)

За однією з версій, назва міста походить від праслов'янськогослова мука́, тобто «борошно», бо на річці Латориці стояв водяний млин, на якому перемелювали зерно і торгували мукою (борошном). За іншою версією, назва міста походить від угорського слова «munkás» що значить «працьовитий» або «працівник»

  1. Річка (слайд 8)

В нашому місті є річка Латориця . Тут дуже гарно. Особливо влітку. Діти з батьками відпочивають біля води, купаються, грають в різні ігри. А ще тут багато водиться різної риби: карасі, окуні, та ін.. Тому дуже часто можна тут побачити рибаків.



  1. Замок Паланок (слайди 9-10)

Замок побудований на горі вулканічного походження. Точний час заснування замку невідомий, але в документах, які позначаються XI століттям, він уже згадується. З 1396 по 1414 року замком володів Подільський князь Федір Коріятович. Він значно розбудував і зміцнив замок, перетворив його на свою резиденцію. Протягом XV—XVI століть замок побував у руках багатьох володарів, які його розбудовували та укріплювали. У період Чехословацької республіки (1919—1938 роки) в замку були розташовані військові частини. Під час Другої Світової війни замок займали угорські війська. Після визволення у 1944 році та приєднання Закарпаття до Радянської України в замку містилось профтехучилище.Нині в Мукачівському замку розміщений історичний музей.



  1. Пам’ятник Кирилла и Мефодия . (слайд 11)

Пам'ятник творцям старослов'янської азбуки і церковно-слов'янської мови святим рівноапостольним братам Кирилу і Мефодію був встановлений на центральній площі міста Мукачево Закарпатської області в 1996 році. У 2000 році бронзові фігури були освячені Київським митрополитом Володимиром.



  1. Інноваційні технології.

  1. Технологія «Мікрофон» (Діти по черзі добирають прикметники).

  • Наше місто(яке?) (мальовниче, маленьке, зелене, гарне, красиве….)

  1. Робота в парах.

- Доберіть синоніми до слова місто.( город , містечко , град , місце )

  1. Поетична хвилинка (слайд 12)

-А зараз деякі учні прочитають нам вірші, написані власноруч.

  1. Твір – роздум «Що я б хотів змінити у своєму місті ?»

  2. Підсумок уроку – проекту.

- Як називається наше місто?

- Чому його так назвали?

- Які в ньому є визначні місця?

- Що можна зробити, щоб воно стало кращим?

- Які люди живуть у нашому місті?

- Чи досягли ми поставленої мети, працюючи над проектом?

- Чи задоволені ви своєю роботою?

-Кожна людина з великою любов’ю згадує свій край, де вона народилася, де промайнуло її дитинство. Згадує батьківську хату, садок, свою школу, вчителів, друзів. Це місце є для кожної людини її маленькою батьківщиною.

-Ми повинні любити і берегти свою країну, гордитися нею. Багата і славна наша земля. І де б ми не були, як би не склалася наша доля – цей куточок землі буде для вас найріднішим, наймилішим, найкращим.

Висновки : На даній практичній роботі я склала конспект уроку-проєкту з освітньої галузі «Громадянська та історична» інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

Проектна діяльність – нині одна з найперспективніших складових освітнього процесу, тому що створює умови творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує всі необхідні життєві компетенції. Проектна діяльність є однією з технологій, за допомогою яких можна досягти наступності у педагогічному процесі і таким чином забезпечити готовність дитини до навчання в школі та запобігти негативним наслідкам для її психіки.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас