Ім'я файлу: 28.10 сенсор заняття Ляльки в гості завітали.doc
Розширення: doc
Розмір: 43кб.
Дата: 31.01.2022
скачати


Конспект заняття з сенсорного розвитку в першій молодшій групі


Тема:«Ляльки в гості завітали»



Програмовий зміст: збагачувати предметно-практичну діяльність для розвитку логіко-математичного мислення; закріпити вміння розрізняти та називати основні кольори (жовтий, червоний, зелений, синій, білий, чорний); вправляти дітей у розрізненні та називанні геометричних фігур: круга, квадрата; використовувати ці фігури під час роботи з вкладинками; закріплювати кількісні поняття («один», «багато»), зіставляти предмети за кольором та величиною, користуватися словами «великий», «малий»; розвивати логічне мислення, увагу, окомір; збагачувати дітей різноманітними сенсорними враженнями; виховувати організованість, старанність.

Матеріали: ляльки різнокольорові (червона, синя, жовта, зелена, біла, чорна) з них 1 велика 6 малих, дидактична гра «Залатай хустинку», дидактична гра «Збери намисто».

Хід заняття:

І. Організаційний момент.

- Діти, добрий день!

У садочку, у маляток,

Гарних іграшок багато:

І великих, і малих,

І пухнастих, і м'яких,

З ними граються малята,

Ніколи їм нудьгувати.

ІІ. Основна частина.

- Діти, коли я йшла сьогодні до дитячого садочка то знайшла у нас на порозі ось цю чудову скриньку. Давайте подивимося, що в ній?

(Дістаю із скриньки велику ляльку.)

  • Діти, хто це?( лялька)

  • Яка в неї гарна сукня. Якого вона кольору?

  • Молодці! Цю ляльку звуть Катруся. Давайте поставимо її ось тут, щоб усім було видно. Подивимося, що ще є у скриньці. (Дістаю ляльку меншу за розміром). Діти, подивіться, ще одна лялька. Якого кольору в неї сукня?(ставлю ляльку поряд з великою).

  • Діти, а чи однакові ці ляльки? Чим вони відрізняються? (Одна велика, друга маленька).

- А хто зможе порахувати ляльок? (діти по черзі підходять і рахують, торкаючись пальчиком.

  • Молодці! (дістаю по черзі маленьких ляльок в сукнях різного кольору і кожну обговорюємо). Якого кольору сукня у цієї ляльки? Вона велика чи маленька? Молодці!

- Діти, подивіться уважно і скажіть, скільки великих ляльок ви бачите? (одну). А скільки маленьких? (багато).

(викликаю дітей по черзі і вони вибирають собі ляльку).

- Візьми ляльку, Яка тобі подобається. Якого кольору сукня у твоєї ляльки? Яка в тебе лялька велика чи маленька?

- Діти тепер потрібно підійти до столиків і сісти там де лежить хусточка вашої ляльки, тобто такого кольору як сукня.

Вправа «Залатай хустинку»

Мета: вправляти дітей у вмінні порівнювати та підбирати геометричні фігури які підходять до «віконечок» на квадратах.

Матеріал: квадрати з вирізаними «віконечками» у формі круга, квадрата, трикутника, набір різних за кольором і розміром геометричних фігур.

  • Діти, перед кожним з вас лежить хустинка, якої вона форми (квадратної).

  • Погляньте, що сталося з хустинками - вони порвалися. Ляльки дуже засмучені, давайте допоможемо їм і залатаємо хустинки. А латати будемо геометричними фігурами, ось вони лежать у тарілочках перед вами. Вам потрібно підібрати латочку: яка дірочка - така і латочка. Не поспішайте, будьте уважні, не всі латочки можуть підходити.

(опитую того, хто виконав завдання)

  • Що це за геометрична фігура? Якого вона кольору?

- Діти, наші гості дякують вам за допомогу і пропонують вам затанцювати.

Таночок з хустинками.

Є хустинки в нас гарненькі махаєм

Сині, жовті, червоненькі.

Ми хустиночки візьмем кружляєм

У таночок всі підем.

Гей танцюють малюки тупаєм

І тупочуть чобітки.

Ми хустинками махаєм кружляєм

У таночку всі кружляєм.

Нам хустинки кольорові пружинка

Принесли ляльки чудові.

-Ти, хустинко, з нами грай: ховаємося за хусточку

Наше личко заховай.

- Молодці діти лялькам дуже сподобався ваш таночок.

Дидактична гра «Збери намисто».

Мета: вчити розрізняти основні кольори шляхом прикладання до зразка та порівняння один з одним.

Матеріал: картки з намальованими ниточками, на яких розташовані контурні намистинки.

- Діти, давайте для наших гарних гостей зробимо подарунок – зберемо кольорове намисто. У вас є картки з намальованим намистом, а в тарілочках зібрані намистинки різних кольорів. Розкладіть їх на ниточку так, щоб колір намистинки був такий як намальовано.

(Поки діти виконують завдання, допомагаю тим хто помилився)

- Молодці малята, лялькам дуже сподобалося намисто, вони вам дуже вдячні.

ІІІ. Підсумок.

- Діти, хто прийшов до нас у гості?

- Які сукні у ляльок?

- Як ми їм допомогли?

- Що ми їм подарували?

- Діти, лялькам так у нас сподобалось, що вони вирішили залишитися у нашій групі. Давайте ми поставимо їх на поличку відтепер вони будуть жити тут.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас