1   2   3   4
Ім'я файлу: риба запечена.docx
Розширення: docx
Розмір: 1204кб.
Дата: 13.10.2020
скачати
Пов'язані файли:
testy_m_2_v_3 (2).doc
96933.docx
План уроку виробничого навчання.docx
ТК ХОЛОДНІ СТРАВИ.docx
Технологічні картки.docx
Тестові питання з організації.docx
Тема.docx
Матеріальна відповід.pdf
Постные медовые кексы.docx

Дніпропетровський обласний департамент освіти і науки

Методична розробка уроку

виробничого навчання

На тему: Приготування

риби запеченої.
Розробила

Майстер в/н

Куца С.А.

План-конспект уроку

Професія: Кухар

Тема програми: Приготування страв з риби та морських продуктів

Тема уроку: Приготування риби запеченої

Кількість годин: 6

Мета уроку:

Навчальна: формування складних умінь, навичок приготування риби запеченої (під майонезом, по-російськи, під молочним соусом, карасів в сметані).

Розвиваюча: формувати вміння самостійно визначити відповідність виконаної роботи з навчально-технічною документацією, активізувати мислення учнів.

Виховна: формування стійких якостей особистості робітника – професіонала кухарської справи.

Матеріально-технічне забезпечення: електроплита, жарова шафа, виробничий стіл, ножі кухарської трійки, обробні дошки, посуд, інвентар, продукти.

Методичне забезпечення: плакати, комплект інструкційно-технологічної документації, тестові завдання, фотографії.

Тип уроку: урок формування складних умінь.

Методи і прийоми навчання: фронтальне опитування, робота учнів із дидактичними та інструкційно-технологічними картками, виконання завдання.

Міжпредметні зв’язки: технологія приготування їжі з основами товарознавства, устаткування підприємств харчування, санітарія та гігієна, облік та калькуляція, охорона праці.

Список літератури: Збірник рецептур, В.С. Доцяк «Українська кухня», Л.І. Антонець «Лабораторний практикум з предмета: «технологія приготування їжі» та організація виробництва».
Хід уроку

І. Організаційна частина:

- перевірка наявності учнів (черговий доповідає про кількість учнів на уроці);

- перевірка готовності учнів до заняття (наявність спецодягу, дотримання правил особистої гігієни);

Допуск учнів з правил безпеки праці перед виконанням практичних робіт.

ІІ. Вступний інструктаж.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

Тема нашого уроку: «Приготування риби запеченої». Мета нашого уроку: формування складних умінь, навичок приготування риби запеченої (під майонезом, по-російськи, під молочним соусом, карасів в сметані), розвиваючи вміння самостійно визначати відповідність виконаної роботи навчально-технічній документації, активізувати мислення учнів, виховуючи стійкі якості особистості робітника – професіонала кухарської справи.

  1. Пояснення характеру та призначення наступної роботи, порядку виконання вправ.

Майстер в/н: запечені страви готують з різних видів риби. Дрібну запікають цілою (карась, лящ, короп, язь, лин). Велику рибу нарізують на порціонні шматочки без кісток, з шкірою або без неї.

Запікають рибу в основному з гарніром – картоплею вареною або смаженою (з сирої), картопляним пюре, картоплею смаженою ( з вареної), капустою тушкованою, розсипчастою гречаною кашею, макаронами відварними під соусом – білим основним, паровим, молочним, сметанним, томатним, майонезом або яєчним білком. Можна запікати рибу сирою, припущеною або смаженою. Сиру рибу запікають з вареною картоплею під білим соусом; припущену – під паровим або молочним соусом з вареною картоплею чи макаронами; смажену – під сметанним або томатним з цибулею і грибами, майонезом, яєчним білком, із смаженою картоплею чи розсипчастою гречаною кашею.

Рибу запікають на листах і сковородах, раковинах, які змащують жиром, інколи додають частину соусу. Для утворення рум’яної кірочки рибу і гарнір,залиті соусом, посипають тертим сиром або сухарями і збризкують вершковим маслом.

Запікають рибу в жаровій шафі при високій температурі – (250 – 280оС) до утворення на поверхні рум’яної кірочки (15 – 20 хв).

Порядок виконання роботи

  1. Вивчити теоретичні відомості.

  2. Приготувати і оформити для відпуску такі страви:

  • Риба запечена під майонезом;

  • Риба запечена по-російськи;

  • Риба запечена під молочним соусом;

  • Карасі (коропи) запечені під сметанним соусом.

  1. Дати оцінку якості приготовлених страв.


3. Перевірка опорних знань учнів за допомогою усного опитування та письмових завдань.
Група поділяється на дві підгрупи. Одна підгрупа відповідає на усні запитання, друга – працює над письмовими завданнями. (додатки №1 і№ 2 з відповідями додаються)
Запитання для усного опитування:


  1. Як запікають рибу?

  2. Який гарнір використовують при запіканні риби?

  3. Якою можна запікати рибу?

  4. Який посуд використовують для запікання риби?

  5. Який соус використовують для запікання риби?

  6. При якій температурі запікають рибу?


Картки-завдання для письмового опитування.
Завдання №1. «Пригадай»

Заповнити порожні клітини по горизонталі відповідно поданим визначенням. У виділеному вертикальному рядку прочитати ключове слово.






1




























2
















3














































4














































5



























  1. Під яким соусом запікають карасі?

  2. Один із видів риби, який використовують для запікання.

  3. Посуд, який можна використовувати для запікання.

  4. Вид гарніру, з яким можна запікати рибу.

  5. Вид нарізки картоплі для запікання з рибою.

Завдання № 2. «Пригадай»
Заповнити порожні клітини по вертикалі відповідно поданим визначенням. У виділеному горизонтальному рядку прочитати ключове слово.




4




1






















3







6




2







5







































































































  1. Риба, що належить до родини тріскових.

  2. Спосіб, що застосовують при виготовленні напівфабрикатів з риби.

  3. У чому обкачують рибу перед смаженням?

  4. Під яким соусом можна запікати рибу?

  5. Як називається м’якоть риби без шкіри і кісток?

  6. Один із способів теплової обробки риби.


Завдання № 3: «Перевір себе»

Заповнити порожні клітини по вертикалі відповідно до поданих визначень. У виділених горизонтальному та вертикальному рядках прочитати ключове словосполучення відносно теми уроку: «Приготування запечених рибних страв».


1










3







2




4




6













5






























































































  1   2   3   4

скачати

© Усі права захищені
написати до нас