Ім'я файлу: красуня весна.docx
Розширення: docx
Розмір: 33кб.
Дата: 14.04.2021
скачати

Інтегроване заняття

Тема: Красуня - весна.

Програмовий зміст:

продовжувати ознайомлювати дітей із весняними явищами природи та особливостями живого довкілля навесні; розширювати уявлення про красу природи, про зміни що відбуваються ізсонцем; зміни в рослинному та тваринному світі; сприяти розвитку спостережливості. Розвивати звязне мовлення, логічне та творче мислення; збагачувати словниковий запас дітей та дрібну моторику мязів рук. Розвивати навички малювання, зокрема використовуючи техніку малювання пальчиками.Розвивати пізнавальну активність. Виховувати любов та інтерес до природи рідного краю та пробуджувати бажання бережного ставлення до неї.

Порередня робота: екскурсії, спостереження, розучування віршів, читання оповідань про весну; слухання музики П. Чайковського «Пори року»; відгадування загадок.

Матеріали та обладнання: макет сонечка, гелеві кульки, картинки з зображенням квітів та птахів, картки дидактичних ігор «Хто де живе», та «Де чиє маля», макет дерева, паперові листочки берізки, фарби, вологі серветки, склянки зводою, «чарівна» скринька, прищіпки, телевізор, запис співу лісових птахів, корзинка з ласощами

Хід заняття

І. Організаційний момент.

- Доброго ранку діти! Привітайтесь та посміхніться гостям які до нас сьогодні завітіли.

- Я всміхаюсь сонечку – здрастуй золоте,

- Я всміхаюсь квіточці – хай вона росте,

- Я всміхаюсь дощику –лийся, як з відра.

- Людям я всміхаюся- зичу всім добра!

- Дітки , сьогодні у нас буде незвичайне заняття. Ми з вами вирушимо у весняний куточок природи. А щоб ми змогли туди потрапити, вам потрібно дати правильні відповіді на деякі питання. Тоді ця «чарівна скринька» відкриється, а в ній є чарівні листочки, які нам вкажуть шлях у куточок природи. Ну що, дітки ви хочете туди потрапити? Спробуємо відкрити скриньку?

(П.В. – Так хочемо туди потрапити. Спробуємо.)

- Пригадайте яка зараз пора року?

(П.В. – Весна.)

- Назвіть, мені будь ласка весняні місяці?

(П.В. – Березень. Квітень. Травень.)

- Який зараз місяць?

(П. В. – Травень.)

  • Молодці малята. Ви вірно відповіли, тому скринька відчинилася. І за правильні відповіді ви отримуєте ці «чарівні» листочки.

Вихователь кожній дитині роздає паперові листочки берізки.

  • Тепер покладіть ці листочки собі на долоньки, закрийте оченята і на рахунок – три, щосили дмухніть на листочок. Один, два, три…

  • Ось ми з вами потрапили до весняного куточка природи. Що ви тут бачите дітки?

(П.В. – Бачимо берізку, ставочок, травичку, квіточки.)

- Хлопчики і дівчатка, вам не здається що тут когось тепленького не вистачає.

( П. В. – Так, сонечка .)

  • А що ж могло трапитись із сонечком? Куди воно поділося?

(П. В. – Може його хтось викрав. Воно ще не вийшло із- за хмарки.)

- Дивіться діти, лист. Давайте його відкриємо і прочитаємо.

(П. В. - Давайте відкриємо.)

Вихователь відкриває лист і зачитує його дітям.

- «Доброго дня, любі діти! Пишу вам я, весняне Сонечко. От ви й виросли, невдовзі попрощаєтесь з дитячим садком і підете до школи. Я дуже хотіло познайомити вас з моїми братиками і сестричками – першими весняними рослинами, перелітними пташками, звірями які прокидаються від зимового сну. Але мені не вдасця це зробити, тому що зла чаклунка викрала мене і увязнила мене у високій вежі. Тепер я не зможу піднятися високо в небо і обігрівати все навколо своїми промінчиками. Тому, хочу попросити вашої допомоги, звільніть мене будьласка, а я натомість вам щиро віддячу.. Мої братики і сестрички вкажуть вам шлях до мене. Але щоб потоваришувати з ними, ви маєте виконати деякі завдання. Пам`ятайте, коли будете шукати шлях до вежі, будьте обережні, щоб не зашкодити тим хто живе в парку, в лісі, та на галявині.»

- Ну що дітки, допоможемо Сонечку?

(П. В. – Так, допоможемо.)

- Дітки, а як ви гадаєте що буде, якщо Сонечко не підніметься навесні

високо в небо?

(П. В. – На землі буде холодно. Нерозквітнуть перші весняні квіти і т.д.)

- Перш ніж ми вирушимо в парк на перше завдання давайте пригадаємо правильну поведінку на природі уважно подивившись відео «Поведінка на природі».

Діти переглядають віде – Поведінка на природі, та обговорюють його з вихователем.

- Бачте, діти, ви гарно знаєте як себе потрібно поводити на природі, і я впевнена що природа буде вам дуже вдячна за це.

ІІ. Основна частина.

Звучить спів пташок.

- Діти ви чуєте хтось співає?

(П. В. – Співають пташки.)

- А як ви гадаєте чому вони так голосно співають, ніби сперечаються?

(П. В. – Може у них щось трапилось.)

Вихователь ніби прислухається.

- Дітки, я зрозуміла, вони дійсно сперечаються, хто з них зимуючий птах, а хто перелітний. Допоможемо вирішити їхню суперечку.

(П.В. – Так, допоможемо.)

Виховтель проводить дактично-рухливу гру « Перелітні та зимуючі».

Умови гри: вихователь по черзі показує картинку птаха, а діти називають її, та якщо ця пташка зимуюча – тупають ніжками, а якщо перелітна махають ручками ( імітують що летять).

- Молодці діти, я бачу що ви знаєте перелітних і зимуючих пташок. А тепер давайте допоможемо пташкам які прилетіли з теплих країв знайти свої домівочки.

Вихователь роздає дітям роздатковий матеріал до дидактичної гри «Посели пташку». Діти сідають за столи і виконують завдання.

  • Діти подивіться уважно на віконечко яких птахів ви впізнали?

(П.В. – Ластівок. Лелеку. Шпака. Півників.)

- Дітки, а які птахи тут зайві, і чому?

(П.В. Півники. Тому що вони свійські птахи.)

- Діти, от ми і потоваришували з птахами. І запам`ятали перелітній птахів які повертаються в наші краї на весні. Давайте ще раз їх назвемо.

(П.В. – Лелеки. Шпаки. Ластівки. Дикі гуси. Перепілки. Граки і т.д.)

- Хлопчики і дівчатка, доки ми виконували перше завдання щоб визволити сонечко, то на лузі вже розквітли перші весняні квіти.

Дидактична гра «Відгадай що за квітка».

Діти почерзі розповідають віршики про квіти, та знаходять їх на магнітній дошці.

  • Пробрався з – під снігу

Підсніжник маленький.

В зелених листочках

Такий чепурненький!

Голівоньку клонить,

Вітає мене…

Коли вже ця довга

Зима промине…

****

  • Пролісок, мов хлопчик,

Оченятком синім

Дивиться навкруг:

Зеленіють ниви,

У ясній долині

Бджоли полетіли

На весняний луг…

Вся земля радіє

Сонцю молодому,

Снігу вже нема.

На останній кризі

В далеч невідому

Проплила зима.

****

  • Співають ранішні тумани,

Проміння ихає в вікні,

А під вікном цвітуть тюльпани,

Весняні квіти чарівні.

****

  • « Сон – трава», казала ще бабуся,-

«Символ спокою, кохання й чистоти!»

Я дивлюсь на неї і молюся,

Щоб усі були щасливі на землі.

****

  • Раз – кульбабка край доріжки,

Два – кульбабка біля ніжки,

Три – кульбабка без жука,

Ще чотири – з-під листка,

Пять – пушинки розлетілись.

Далі пальчики скінчились.

****



  • Розцвіли у лузі чудові ромашки,

Люблять їх бділки

І навіть мурашки,

В них пелюсточки білі-біленькі,а личка жовті, мов золотенькі.

****

  • В полі жито достигає,

В ньому наче щось горить –

Мак червоний розцвіта

І як вогник пломенить.

- Діти, а як ви гадате, які тут квіти зайві, і чому?

(П. В. – Ромашка і мак, тому що ці квіти цвітуть в літку.)

- От ми і потоваришували ще з одними друзями Сонечка – весняними квітами. З якими діти?

(П.В. Підсніжниками. Пролісками. Сон-травою. Крокусами. Кульбабкою. Тюльпанами. Нарцисами.)

- Молодці, діти. Але я бачу ви трішки стопились, тож давайте пограємось у вашу улюблену гру «Ведмідь у лісі». Тільки будьте дуже уважними, спритними, та дотримуйтесь правил гри.

Хід гри

Діти стоять у колі на відстані витягнутих у сторони рук, поміж дітей обирається «ведмідь». Він сидить на стільчику посередині кола і вдає що спить (заплющує очі).

Вихователь разом з дітьми, йдучи праворуч по колу, говорить:

- Хто це спить під дубком?

Щей укрився кожушком!

Ми тихенько обійдемо,

До ведмедя підійдемо!

Зупиняються у великому колі.

- Тихше, діти, не будіть,

Бо то, може, спить ведмідь.

Дрібним кроком діти підходять до «ведмедя» і зупиняються пліч- о- пліч.

- Ой ! Тікайте бо той гість,

Як устане всіх поїсть!

« Ведмідь» розплющує очі й ловить дітей. Діти тікають і розбігаються. Гра повторюється з іншим «ведмедем».

  • Дітки, ви так голосно грались, що розбудили від зимового сну звірят. Які з цих звіряток лягали у зимову сплячку?

(П.В. – Ведмідь. Їжачок.)

- Так, вірно. Можливо ви іще знаєте які важливі зміни у житті тварин відбуваються весною?

( П. В. – У звірів народжуються малята. Звірі міняють своє хутро.)

  • Багато звірів, такі як білочки, котики, лисички, зайчики, змінюють свої теплі шубки на більш легші, і цей процес називається «линянням». А ще в цих звіряток народжуються дитинчата. Дитинчата яких тварин зображені на віконці? Починайте відповідати так: «У кішки – кошеня…»

(П. В. - У кішки – кошеня, у ведмедиці – ведмежа, у корівки – телятко, у зайчихи – зайченя і т.д.).

- От, ми і познайомилися з усіма друзями нашого Сонечка. Дітки ви запам`ятали друзів Сонечка?

(П.В. – Так, запам`ятали. Це перші весняні квіточки, птахи, звірята та комашки.)

- Ви ще не забули нашу головну справу яку ми маєм виконати?

(П. В. – Ми маємо визволити Сонечко.)

- Так, тому ми маємо ще виконати останнє завдання, щоб зла чаклунка випустила на волю наше Сонеко. Вам потрібно домалювати незакінчений весняний пейзаж за допомогою пальчиків.

Діти під спокійнумузику малюють пейзаж, а вихователь допомогає їм.

  • Пейзаж ви виконали успішно, і вірно виконали усі завдання. Діти, а як ви гадаєте, чи відпустила чаклунка Сонечко?

(П. В. – Ми були старанні. Напевно відпустила.)

Чується стукіт у двері. Вихователь з дітками відчиняє, і знаходять за дверима «Сонечко» (гелеву кульку) і корзину з солодощами.

  • Діти ви молодці, вам вдалося визволити Сонечко. Воно вам дуже вдячне

І за це дарує вам цілу корзинку смаколиків.

Підсумок.

  • Діти, вам сподобалося допомогати Сонечку?

  • Чи хорошу справу ви зробили?

  • З ким ви сьогодні потоваришували?

  • Яке нове слово запам`ятали?

скачати

© Усі права захищені
написати до нас