Ім'я файлу: Конспект-заняття (приголосні).docx
Розширення: docx
Розмір: 194кб.
Дата: 19.12.2022
скачати
Пов'язані файли:
ПР1.docx
Юридична_риторика.docx
Екологічна культура.docx


Конспект заняття

з навчання грамоти

(добукварний період)

«Ознайомлення

зі звуком С»

Програмовий зміст: ознайомити дітей із новою літерою С, її алфавітною назвою, звуками [с] і [с’]; закріпити знання про наголос; учити виділяти наголос, визначати його місце в слові; виконувати звуковий аналіз слів; вправляти у злитому читанні відкритих та закритих складів; розвивати інтерес до занять із грамоти; виховувати самостійність..

Матеріал: невод, картки і фішки для звукового аналізу, олівці, предметні картинки, літера С, схематичне зображення рибки.
Хід заняття:

Вихователь:

Увага! Увага, Збирається час,

Вже море казкове чекає на нас,

І казка чарівна до нас вже прийшла

І невід із рибкою нам принесла.

  • Погляньте, і справді, ось лежить невід! Ось стоїть човен, а золотої рибки немає.

  • Закиньмо невід у море, може, спіймаємо золоту рибку.


(разом з вихователем діти закидають «невід» у море)


  • Спинилося, почервоніло синє море, захвилювалося. І повернувся невід… Ми спіймали пляшку.

(відкривають пляшку, дістають записку)
«Слова на склади ви швидше поділяйте

І наголошений склад визначайте.

Схеми слів ви скоріш запишіть

І невід у море знов запустіть!»


  1. Діти ділять слова на склади і записують схеми.

Мо-ре, ях-та, ко-ра-бель, во-да, ри-ба, а-ку-ла, хви-ля.

  1. Вихователь: Картинки чарівні з’явились у нас,

Пограти із ними настав уже час,

Швиденько картинки і фішки беріть

Та звуковий аналіз слів-назв проведіть.
































  • Діти, закиньмо невід ще раз у море і спіймаймо золоту рибку! (діти закидають «невід»)

Вихователь:

Спинилося, почорніло синє море, захвилювалося,

І повернувся невід з мушлею морською.

(діти розкривають мушлю, а в ній – намистинки)

Вихователь:

  • Погляньте, які чудові намистинки! Їх слід зібрати у намисто

  1. Дидактична гра «Намисто зі слів».

Мета: учити визначати перший та останній звуки у слові; розвивати фонематичний слух.

(вихователь промовляє слово, а діти визначають останній звук у ньому і згадують слово, що починається на цей звук. У нового слова визначають останній звук і знову називають слово, що починається з цього звука. Якщо слово назване правильно, то вихователь надягає на нитку намистинку).

  1. Фізкультхвилинка.

Рухлива гра «Море хвилюється»

Діти утворюють коло, одна дитина – у середині. Діти ходять по колу в різному темпі праворуч-ліворуч, бігають. Дитина, яка в середині кола, говорить:

Море хвилюється раз!

Море хвилюється два!

Море хвилюється три!

Морська фігура, на місці замри!

Діти раптово зупиняються, і кожний із них зображує певну фігуру. Ведучий обирає те, що йому найбільше сподобалось.

Вихователь: Третій раз закинемо невід у море!

Спинилося, почорніло синє море, захвилювалося,

І повернувся невід з водоростями морськими..

(діти у водоростях знаходять літеру С)

Вихователь: На що схожа ця літера?

  • Алфавітна назва цієї літери – «ес». Які звуки позначає ця літера? (м’які та тверді приголосні звуки)

  • Назвіть слова, в яких є звук [с].

  • А тепер слова, в яких є звук [с’].

  1. Викладіть літеру С із морських водоростей.

  2. Читання складів з літерою С.

Вихователь: Речення будемо разом складати –

Скільки у реченні слів визначати.

  1. Складання речення, що у ньому були слова, які б починалися зі звука [с]:

Сорока сидить на сосні.

Сергійко свариться з сестрою.

Вихователь: Час збігає швидко,

А де ж золота рибка?

Ви всі крапочки з’єднайте,

Потім разом всі пограйте!

(діти з’єднують крапочки, отримують зображення золотої рибки. З’являється Золота рибка)

Підсумок: Розкажіть мені, будь ласка,

Чи сподобалася вам казка?

Які перешкоди траплялися

На вашому шляху? (відповіді дітей)
скачати

© Усі права захищені
написати до нас