Ім'я файлу: Конспект заняття з музики.docx
Розширення: docx
Розмір: 32кб.
Дата: 14.03.2020
скачати

Конспект заняття з музики "ПОДОРОЖ В КРАЇНУ МУЗИКИ"

Програмовий зміст: Розвивати музично-рухову творчість, спонукати до вербалізації вражень від сприймання музичного твору, познайомити з новим музичним твором та композитором, який його написав; збагачувати емоційний досвід дітей за допомогою нових музичних вражень, вчити уважно слухати музику, передавати емоціями та рухами враження від нього; удосконалювати навички співати пісню хором; виховувати танцювальну культуру, підтримувати позитивний настрій від спілкування та злагоджених танцювальних рухів з однолітками; ознайомити дітей з музичною грою «Чарівна галявина», вчити дітей розрізняти кольори, правильно називати ноти, розвивати музичне мислення та слух;; виховувати культуру пізнавальної , ігрової , практичної діяльності , спілкування та слухання.

Обладнання: дерево, ноти, квіти, сонечко, король, будиночки, сумний зайчик і веселий колобок, металофон (музичний інструмент).

Музичний матеріал: пісня для танцювальної стежини, тиха музика, «Жовтень» Чайковський, мелодія доща з громом.
Хід заняття.

Музичне вітання.
Вихователь 1:. Я хочу запросити вас у подорож до країни Музики. Але щоб потрапили до казкової країни нам потрібно пройти танцювальну стежинку. Ви згодні? (відповідь дітей)
(Під фонограму діти виконують у колі танцювальні елементи: ходьба по колу, підскок, встановлення ноги на носочок, п’яточку, притуп. Закріплення танцювальних елементів).
Вихователь 1:  Із завданням ви всі справилися. Виконували ви рухи ритмічно, погоджували їх з музикою. Ми пригадали всі розучені вами танцювальні елементи.
Для того, щоб потрапити до країни Музики, потрібно пройти крізь ворітця (крок-дрібушечка). Ось ми і потрапили на казкову лісову галявину. Після насиченої танцювальної стежинки пропоную вам відпочинок. (Для заспокоєння організму, унормування серцебиття діти лягають на килим. На спинки. Звучить тиха, лагідна музика у записі).
Вихователь 1: Уявіть собі, що ви потрапили до осіннього лісу. На дворі місяць жовтень. Вітерець гойдає гілочки дерев, жовті листочки тихенько шепочуть між собою. Сонечко своїми лагідними промінчиками торкається вашого личка. Ви посміхнулися. (Діти піднімаються).

Діти, вам сподобалась ця музика? А скажіть мені, який був темп цієї музики, а що під цю музику можна робити? Діти, цей музичний твір називається «Жовтень» і написав його композитор П.І. Чайковський. Композитори – це люди, які пишуть музику. П. І. Чайковський часто відвідує країну Музики, в якій він знаходить натхнення для написання своїх творів. Цей композитор написав дуже багато творів про пори року і так їх назвав «Пори року». Давайте ми з вами перетворимося на осінні листочки і під цей музичний твір потанцюємо (виконують творчу вправу «Осінні листочки»).

  • Ось листочки політали і перетворилися знову на діток.

(До зали заходить Фея музики – вихователь 2)

Фея Музики

А хто це завітав в мою музичну країну?

Вихователь 1:

Та це діти з дитячого садочка до тебе прийшли. Давайте привітаємося з феєю. Вони дуже хочуть дізнатися все про музику. Так, діти? (Відповідь дітей)

Фея Музики

Ну що ж, якщо ви хочете знати все про музику, то ви прийшли куди треба. Тож проходьте, сідайте зручненько і слухайте уважненько.

Дітки, у моїй країні живе дуже багато мешканців. З усіма ви не встигните познайомитись, але з деякими я вас познайомлю.

В Музичній країні живе 7 нот . Це така весела дзвінка сімейка! І всі вони дуже різні.

А хто знає для чого потрібні нотки? (Щоб записати мелодію для пісні. Щоб записати мелодію для танцю, Щоб записати мелодію для слухання). Вірно, молодці. А імена ноток ви знаєте? (До. Ре. Мі. Фа. Соль. Ля. Сі). Давайте їх проспіваємо.

А хочете я вам казочку про нотки розповім? Ось подивіться в мій чарівний телевізор. (Звучить мелодія лісу , співають пташки)

Росло в країні Музики чарівне дерево. Це дерево було трішки незвичайне , бо мало воно лише 5 гілочок і всі вони нахилені в один бік.

Це чарівне дерево росло собі росло слухало щебетання пташок, дзюркотання струмочка, пісеньку дощика . «Яка чудова музика ! – подумало деревце , - але як зробити , щоб люди почули і зрозуміли її? Адже звуки ми чуємо , але не бачимо».

І тоді Музичний король придумав , як зробити так, щоб люди не лише почули музику , а й побачили. І видав наказ:

«Наказую! Як тільки звук сяде на гілочку, відразу перетвориться на кружечок – ноту.»

І розлетілись звуки – ноти по гілочках . Першою , від самого сонечка прилетіла сонячна нота «Соль» і сіла на 2 гілочку. (Музкер. Грає на фортепіано звук , нота сідає на гілочку дерева.)
Прилетіла її подруга «Мі» і сіла на 1 гілочку.

Фантастична нота «Фа» поселилася між ними.

Незабаром ще 2 подружки : «Ля» і сяюча «Сі».

Вони дуже любили тепло і тому сіли так , щоб було ближче до сонечка.

2 подружки , що прилетіли за ними , не любили , коли дуже жарко і захотіли розташуватись нижче. Нотка «Ре» зайняла місце під нижньою лінійкою , а добрій нотці «До» не вистачило місця. Довго кружляв цей звук у повітрі не міг перетворитись на нотку. «Що ж робити?» - подумало деревце. А потім запитало : «Ваша величносте , Музичний король , що ж робити?»

А Музичний король відповів: - А ти деревце , подаруй ще одну маленьку гілочку , щоб на ній могла розміститися нота «До», недалеко від своїх подруг.

Ось на дереві виросла ще одна маленька гілочка, тут і поселилась нотка «До». І до цього часу сидять нотки на цих гілочках. А люди подивилися на цей малюнок , запам’ятали , де яку нотку писати і стали розуміти музику. Ось і ви згадали , як розміщені ноти.

Діти у мене в музичному королівстві є квітуча галявина. Дуже люблять нотки гуляти по ній і кожній подобається відпочивати на своїй квіточці. Діти, допоможіть , будь – ласка, відшукати нотки на квіточках і поставити кожну в свій будиночок на нотному стані. А щоб нотка попала у свій будиночок, потрібно уважно дивитися на її колір і на колір будиночка. Допоможете?....

Ми підемо на лужок,

Як багато тут квіток!

Кожна квітка кольорова ,

А в ній нотка є чудова .

До,ре,мі,фа,соль,ля,сі –

Називаєм нотки всі.

(Діти шукають нотки в квітах і ставлять їх на нотний стан. Коли всі ноти будуть зібрані, фея музики схвалює дітей, а потім говорить).
Фея Музики. Ой подивіться , що я знайшла, що це?

Діти. Музичний інструмент.

Фея Музики. А як його назва?...

Діти. Металофон.

Фея Музики. А ви вмієте грати на металофоні? Ану заграйте мені мені нотки, які ви щойно знайшли. (виходить дитина і допомагає музкер.)

До – червона

Ре – рожева

Мі – жовта

Фа – зелена

Соль – блакитна

Ля –синя

Сі – фіолетова .

Молодці, дітки. Та ви справжні музиканти!

Діти, а у мене для вас сюрприз! Сьогодні мешканці Країни Музики вирішили показати вам як вони вміють танцювати. Давайте подивимось і будемо за ними повторювати. (Діти дивляться на екран і повторяють за мешканцями. Елементи флеш-мобу)
(Звучить грім, дощик)

Ой діти ви почули , мабуть дощик починається ? Потрібно скоріше збиратись і йти до групи. Дітки А ви боїтесь дощу?.... Подякуємо Феї Музики за чудову подорож . А в дарунок залишимо їй таночок.
Діти виконують танок з вихователем.
А зараз сідайте на стільчики , і заплющить очі (звучить повільна музика).

Розплющуйте очі . Наша подорож скінчилась. Чи сподобалась вам вона?

А яких музичними мешканцями ви там познайомились?

Скільки на дереві було гілочок? Молодці.

А зараз, дітки, я вам роздам картки де зображені сумний зайчик і веселий колобок, а ви їх уважно роздивіться. Дітки , якщо вам на занятті сподобалось , воно було веселе – підійміть картку з веселим колобком.

А , якщо заняття було сумне і вам не сподобалось – підійміть сумного зайчика.

Дякую вам, дітки, що ви були такими уважними і добре поводились.

Наше заняття скінчилось. До побачення.

(діти виходять з залу під звуки маршу)
скачати

© Усі права захищені
написати до нас