Ім'я файлу: 03.11.2020 11 гр. ВИРОБНИЧЕ НАВЧАННЯ.docx
Розширення: docx
Розмір: 542кб.
Дата: 08.06.2021
скачати






ЗАТВЕРДЖУЮ Старший майстер

_______________ Анатолій БАЛАН

Майстер виробничого навчання

АНДРУСЬ Дмитро Олександрович

Конспект уроку


Виробничого навчання групи № 11

професія «Маляр»

Тема № 3. Інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Виконання основних малярних операцій при підготовці та обробці поверхонь під водяне пофарбування.

Тема уроку 3.5. Інструктаж з ОП та БЖД. Підготовка полімерних поверхонь під водне пофарбування. Шпаклювання.

Мета уроку:

Навчальна формування знань,підготовка поверхні під фарбування.
Розвиваюча - формування раціонального мислення та творчого підходу до

завдань.

Виховна - виховання учнів до трудової дисципліни, відповідальності та культуру поведінки при роботі в майстернях, старанність та активність, повагу до одногрупників.

Тип уроку: урок вивчення трудових прийомів і операцій.

Методи проведення: показ, інструктування.

Дидактичне забезпечення: стенд учнівський, картки завдань.

Матеріально-технічне забезпечення: стенд учнівський, картки завдань, інструменти. Інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Інструкційно-технологічна картка

Міжпредметні зв’язки: основи охорони праці, технологія малярних робіт, матеріалознавство.
ХІД УРОКУ

  1. Організаційна частина - привітання з учнями, перевірка готовності учнів.

  2. Вступний інструктаж- (перевірка домашнього завдання, актуалізація та корекція знань учнів за вивченим матеріалом, повідомлення учням теми уроку та навчальної мети). Інструктаж щодо правил охорони праці під час виконання навчально-виробничих робіт.

Актуалізація опорних знань:

1. Цільова установка (повідомлення теми, пояснення мети, розв’язання змісту роботи на уроці. Демонстрація зразків наочних посібників, к/ф, д/ф, тощо.)

2. Актуалізація знань та досвіду учнів (опитування учнів за матеріалом спеціальних предметів та минулих уроків в/н. Повторення відомостей із спец. Предметів за темою уроку. Пропозиції учням відтворити раніш засвоєні прийоми та засоби роботи, вправи мікрофоном).

3. Формування орієнтовної основи дій учнів (показ та пояснення прийомів, засобів і технології виконання наступної роботи учнів. Пояснення правил обслуговування обладнання, користування інструментом, пристосуванням, оснасткою. Роз’яснення методів контролю та самоконтролю, організації праці, безпечних правил виконання роботи.)

Бесіда на основі вивченого матеріалу.

Перевірка опорних знань учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці.

Пояснення матеріалу та показ трудових прийомів майстром виробничого навчання:

Інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Підготовка полімерних поверхонь під водне пофарбування. Шпаклювання.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом Директора

КВПУ будівництва і дизайну

____ ______ 20___ №__3___
Інструкція з охорони праці_3.5_
для учнів при оволодінні знаннями по темі:
По темі: «Підготовка полімерних поверхонь під водне пофарбування. Шпаклювання».

І. Загальні вимоги безпеки

ІІ. Вимоги безпеки перед початком роботи

Учень повинен:

2.1. Перед початком роботи учні повинні залишити верхній одяг у гардеробі.

2.2. Прибути в приміщення майстерні заздалегідь (мінімум за 10 хвилин) до початку уроків.

2.3. Перед початком занять учень повинен бути одягнутий вспецодяг.

2.4. Учень повинен знаходитися перед початком робіт в індивідуальни хзахисних засобах.

2.5. Підготувати до уроку своє робоче місце.

2.6. У разі виявлення несправностей негайно повідомляти майстра в/н.

ІІІ. Вимоги безпеки під час роботи

  1. Робота учнів в навчальній лабораторії дозволяється тільки в спеціально відведений час, в присутності в/н.

Учень повинен:

  • на робочому місці не повинно бути нічого, крім потрібних для уроку інструментів та матеріалів;

  • підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

  • входити і виходити з навчальної лабораторії тільки з дозволу майстра виробничого навчання і тільки у виняткових випадках

  • 3.3. Заборонено передоручати свою роботу іншим учням.

ІV. Вимоги безпеки після закінчення роботи

Учень повинен:

4.1.Здати матеріали та інструменти в кладовую

  • Прибрати робоче місце;

  • Прибрати лабораторію;

  • Зняти спецодяг;

  • Підкерівництво майстра в/н покинути приміщення лабораторії.


V. Вимоги безпеки при нещасних випадках і екстрених ситуаціях

5.1. У випадку виникнення пожежі дії учнів училища мають бути спрямовані на створення безпечної евакуації учасників освітнього процесу. Кожен із учнів, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів тощо), зобов’язаний: негайно повідомити за тел. 101 та до найближчої пожежної частини м. Київ, тел. 403-00-01; повідомити про пожежу членів адміністрації та інших працівників, що перебувають на території училища.

5.2. В разі отримання травми або травмування іншого учасника освітнього процесу необхідно повідомити майстра виробничого навчання та викликати швидку медичну допомогу за тел. 103.

5.3. В разі виявлення зброї, скоєння правопорушення, загрози життю учасникам освітнього процесу повідомити майстра виробничого навчання, адміністрацію училища та зателефонувати за тел.102.

Підготовка полімерних поверхонь під водне пофарбування. Шпаклювання.

Перегляньте відео на YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=0fTvm102mG4&ab_channel

Пояснення матеріалу уроку

Для підготовки бетонної поверхні застосовують такі інструменти: зубило, молоток, махові щітки, макловиці, щітки-ручники, валики, пістолет -фарборозпилювач, шпателі металеві, гумові, шпателі металеві шириною 40-45 см, шліфувальні терки, сітки шліфувальні.

Матеріали: Емульсія-грунт, найпоширеніша з фірми «Церезіт»

Церезіт Ст.-17.

Після обробки поверхні ґрунтом, на поверхні утворюється плівка, яка захищає поверхню від відлущування шпаклівки. Використовуються шпаклівки на основі клею, крейди, гіпсу.

Сучасні оздоблювальні матеріали – шпаклівки, мають високу якість, легко піддаються обробці, міцні, еластичні. Їх нараховується до 200 видів.

Найпоширеніші: стартова шпаклівка на основі гіпсу «Ізогіпс», використовується для вирівнювання поверхні, заробки тріщин, швів, нанесення основного першого шару ремонтних робіт. Використовують її найчастіше, тому що вона дешева та якісна. Слідуючі відомі шпаклівки «Церезіт-27», «Атлас», «Стабіл», «Магерон», «Цекол».Одна з найпоширеніших фінішних шпаклівок «Сатенгіпс».

Шпаклівки вітчизняного виробника – «Ферозіт 311», «Ферозіт 325».

Показую: як правильно підготовити бетонну поверхню під фарбування.

Очищаю поверхню за допомогою щітки, шпателя, вирубую напливи бетону за допомогою зубилаі молотка, ґрунтую поверхню щіткою або валиком, використовуючи емульсію «Церезіт СТ-17». Армую і заробляю тріщини шпаклівкою «Ізогіпс». Звертаю увагу на приготування шпаклівки вручну.

Звертаю увагу на те, як правильно наносити шпаклівки на бетонну поверхню, вертикально, горизонтально, півкругом.

Працюємо з інструкційними картками.

В залежності від виду пофарбування потрібно шпаклювати.

Просте пофарбування – шпаклювання 1 раз. Поліпшене пофарбування – шпаклювання 2 рази. Високоякісне пофарбування – шпаклювання 3 рази.

Кожен шар шпаклівки шліфується, ґрунтується ґрунтом і лише тоді тільки фарбується водяними чи олійними складами. Звертаю особливу увагу на економію матеріалів; матеріали дорогі, гарної якості, потрібно економно їх

використовувати, розмішувати шпаклівки так, щоб їх використати, не давши їм застигнути.

При роботі з сучасними матеріалами необхідно дотримуватись правил техніки безпеки. Працювати в спецодязі, захисних рукавичках, респіраторах або марлевих пов’язках. Через одну годину провітрювати приміщення, при шліфуванні шпаклівок одягати захисні окуляри. Працювати зі справними інструментами, на справних риштуваннях.

ГРУНТ

УНІВЕРСАЛЬНИЙ ГЛИБОКОГО ПРОНИКНЕННЯ

Грунт на основі акрилової дипресії

ЗАСТОСУВАННЯ: Грунт універсальний глибокого проникнення призначений для підготовкита укріплення сильно вбираючих і пористих мінеральних поверхонь.

(Штукатурок, гіпсокартону, керамічної цегли) до виконання різних видів оздоблювальних робіт (облицювання керамічною плиткою, нанесення

штукатурки, шпаклювання, фарбування, наклеювання шпалер, інші роботи) теплоізоляційних робіт,а також для поліпшення адгезії, зменшення водо проникання зменшення витрат оздоблювальних матеріалів. Особливо рекомендується використовувати для укріплення основ,що осипаються.

Використовується зовні та всередині приміщень.

ВЛАСТИВОСТІ: Основа повинна бути сухою, очищеною від пилу,олійних, емульсійних фарб, мастил та інших жирових плям. Грунтуніверсальний глибокого проникнення є готовою до використання емульсією.

Перед виконанням робіт грунт слід розмішати.

Наносити рівномірно пензликом, валиком чи фарборозпилювачем одним,а при потребі (через 12 год) двома шарами. Після висихання є прозорим.

Біла рідина, розлита в пластиковій каністри об’ємом 1 л, 5л,10л, та відра об’ємом

3. Поточний інструктаж:

3.1 Формування ( відпрацювання) нових засобів дії.

3.1.1. Організація і керівництво вправами в виконанні прийомів, операцій.

3.1.2. Індивідуальне та колективне інструктування учнів, повторний показ і пояснення прийомів на робочому місці учнів.

3.1.3. Приділення уваги вмінню користуватися документами при виконанні навчально-виробничих знань.

3.2 Застосування (закріплення, розвиток, поглиблення) вивчення прийомів та проведення та навичок.

3.2.1. Організація проведення та керівництво вправами учнів в ході виконання трудових процесів, в ході керування технологічними процесами.

3.2.2. Забезпечення якості та продуктивності навчально-виробничої праці учнів, привчання учнів до самостійності та самоконтролю.

3.2.3.Стимулювання та заохочення творчого підходу учнів до виконання навчально-виробничих завдань.

4. Заключний інструктаж:

4.1. Проведення аналізу виконання навчально-виробничих вправ.

4.2. Розгляд типових помилок при відповідях на запитання.

4.3. Підведення підсумку урока, оголошення оцінок за урок.

4.4. Пояснення домашнього завдання.

5. Література:

  1. « Малярні роботи» Добровольський Г.М.

  2. «Малярна справа» Карапузов Є.К. 2011-167с.

  3. «Малярні роботи. Професійно-технічна освіта України»

  4. Гребенюк Г.Є. Ремонт і реставраціяжитлових та громадськихспоруд – памяток архітектури: Підручник для учнів проф.-техн. навч. закладів. – К.: Будівельник, 1996. – 288 с.

  5. Карапузов Є. К., Соха В. Г., Остапченко Т. Є. Матеріали і технології в сучасномубудівництві: Підручник. – К.: Вищаосвіта, 2004. – 415 с.

  6. Кривенко П.В. та ін. Матеріалознавство для будівельників: Підручник для учнів проф.-техн. навч. закладів. – К.: Техніка, 1996. – 352 с.


КАРТКА ЗАВДАННЯ №1

1. З яких процесів складається підготовка бетонних поверхонь під

просте та поліпшене пофарбування?

2. З яких процесів складається підготовка оштукатурених поверхонь

під високоякісне пофарбування?

3. Які інструменти використовують для шліфування пошпакльованої

поверхні?


2. КРОСВОРД-ЗАВДАННЯ

Підготовка бетонних поверхонь












1







2










6












































































4













8
















3










































7


































10




5






















9


















































П о горизонталі

1. Мегарон шпаклівка.

3.Шпаклівка для зовнішніх робіт.

5.Вітчизняний вид шпаклвки.

7. Шліфувальна.

9.Білосніжна маса.
По вертикалі:

2. Вирівнювальна маса.

4.Грунтовка.

6.Фірма по виготовленню шпаклівок.

8.Інструмент для фарбування.

10.Чорнова Долина.
Відповіді на картки завдань надсилати на адресу електронної пошти

andrus_dima­­@ukr.net


скачати

© Усі права захищені
написати до нас