Ім'я файлу: уроки математики.docx
Розширення: docx
Розмір: 41кб.
Дата: 30.05.2021
скачати
Пов'язані файли:
622667 реферат.docx

Конспект уроку математики

(6 клас, за підручником О. С. Істера)
Тема уроку: Розв’язування задач екологічного змісту за темою «Відсоткові розрахунки»
Мета уроку: закріпити навички і вміння учнів розв’язувати задачі на відсоткові розрахунки, знаходити вміст величин у відсотках; формувати екологічну свідомість учнів; розвивати логічне мислення учнів шляхом прийомів формування розумових дій; формувати вміння пояснювати, давати відповіді на запитання, висловлювати та обґрунтовувати власну думку; виховувати старанність, самостійність, бажання працювати творчо на уроці; виховувати культуру математичного мовлення, математичних записів, активність учнів, увагу, інтерес до нових знань.

Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок.

Обладнання: мультимедійна презентація, фізична карта України.

Очікувані результати: у результаті вивчення теми учні мають навчитися розв’язувати задачі, що мають екологічний зміст, на знаходження відсотків від числа та числа за його відсотками, на відсоткове відношення двох чисел.


ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.

Привітання, перевірка готовності учнів до уроку, створення позитивного настрою з метою забезпечення активної пізнавальної діяльності під час уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Взаємоперевірка. Правильні відповіді записати на дошці, учні з місця по черзі коротко коментують.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

Наш урок буде тісно пов’язаний з природою, яку ми повинні берегти і любити, він стане уроком-застереженням, уроком доброти та бережного ставлення до навколишнього середовища. Епіграфом до нашого уроку будуть слова: «Берегти i охороняти природу – обов’язок кожного з нас».

Сьогодні проведемо урок математики, на якому закріпимо уміння розв’язувати задачі на відсоткові розрахунки.

ІV. Актуалізація опорних знань.

1) Фронтальне опитування.

  1. Що називається відсотковим відношенням двох чисел?

  2. Що показує відсоткове відношення двох чисел?

  3. Як знайти відсоткове відношення двох чисел?


2) Тестові завдання (демонструються на слайді).

1. Щоб виразити число у відсотках, його потрібно … на 100

а) помножити;

б) поділити;

в) відняти.

4. Число 12 це у відсотках:

а) 0,12%;

б) 12%;

в) 1200%


2. 140 % відповідає десятковому дробу:

а) 0,14;

б) 1,4;

в) 14.


5. 15 хвилин від години становить:

а) 15%;

б) 25%;

в) 50%.

3. У скільки разів збільшиться число, якщо його збільшити на 50%:

а) у 50 разів

б) у 5 разів;

в) у 1,5 рази.

6. Відсоткове відношення чисел 3 до 15 дорівнює:

а) 15 %;

б) 50 %;

в) 20 %.


3) Усні обчислення.

1. Знайдіть у відсотках зміну величини:

1) від 150 г до 33 г;

2) від 1 кг до 750 г;

3) від 15 хв до 16,25 хв?

3. Знайдіть:

а) 20 % від 40 грн;

б) число, якщо 20 % його становлять 40 грн;

в) скільки відсотків становить 20 грн від 40 грн?

2. Обчисліть:







V. Закріплення знань, умінь та навичок.

1) Математичний диктант

1. Запишіть цифрами числа, які є в тeкcтi задачі. Знайдіть суму всіх цих речовин.

У Середземне море щорічно скидається 38000 т свинцю, 800000 т нафти, 100 т ртуті, 21200 т цинку.
2. Через різке погіршення екологічного стану у Чорному мopi за останнє століття кiлькiсть дельфінів зменшилася з 1 млн. до 90 тисяч. На скільки дельфінів стало менше у Чорному мopi?
3. 1 га лісу видiляє стільки кисню, скільки його потрібно для дихання 200 осіб. Визначте, скільки осіб забезпечать киснем ліси нашої країни, площа яких 800 млн. га?
Фізкультхвилинка
2) Фронтальна бесіда: Які типи задач на відсотки ми знаємо? (знаходження відсотків від числа, знаходження числа за його відсотками, відсоткове відношення двох чисел.
3) Робота з підручником:повторення алгоритмів розв’язування задач (§ 28 Відсоткові розрахунки).
4)Письмове колективне розв’язування задач (текст задачі демонструється на слайді).

Задачі, які ми маємо сьогодні розв’язати, відображають деякі екологічні проблеми людства. Порушуючи своєю діяльністю взаємозв’язки у природі, змінюючи їx, людина пристосовує природу для своїх потреб, часто не враховуючи шкідливих наслідків для самої себе.

Нині в багатьох районах Землі за рахунок викидів отруйних газів та шкідливих речовин змінився склад повітря, стали непридатними для життя води річок, морів, зникли величезні площі лiсiв, багато тварин, птахів та рослин. Все це створило проблеми, які людина має розв’язати, поки ще не пізно. Загибель середовища, в якому ми живемо, призведе до загибелі самих нас.

Задача 1. Відомо, що ліси дають нам екологічно чисте повітря. Нині загальна площа лісового фонду України становить близько 10 млн. гектарів, у тому числі вкрито лісом – 8,6 млн. гектарів. Але темпи відтворення лісів сповільнилися. Так, з 1991 р. площа лісових масивів в Україні зросла всього на 1,4 %. Скільки це становить у гектарах? (демонстрація фізичної карти України).

Задача 2. Шкідливі викиди в атмосферу з усіх виробничих об’єктів, що знаходяться в місті Харкові та передмісті в 2017 році становили 6580 тис. т, що складає 82% від загальної кількості викидів в атмосферу. Визначте загальну кількість викидів в атмосферу.

Задача 3. Незважаючи на зростання виробництва, за останні 5 років вдалося знизити викиди в атмосферу з 3470 до 2710 тис. т на рік. На скільки відсотків знизилися викиди в атмосферу?
5) Робота з підручником. Розв’язати № 730, № 731, № 737.
V. Підбиття підсумків уроку.

Вправа «Ланцюжок». Учні по двоє (з кожної парти) називають свої приклади: 1. Знаходження відсотка від числа (1 ряд) 2. Знаходження числа за його відсотком (2 ряд) 3. Відсоткове відношення двох чисел (3 ряд).

Оцінка вчителем результативності роботи учнів на уроці.
VІ. Повідомлення домашнього завдання.

Користуючись довідковою та енциклопедичною літературою, статистичними даними, скласти та розв’язати задачі на відсоткові розрахунки (різних типів) екологічного спрямування.

Конспект уроку математики

(6 клас, за підручником О. С. Істера)
Тема уроку: Розв’язування задач екологічного змісту за темою

«Дії зі звичайними дробами»
Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про звичайні дроби, закріпити та удосконалити навички розв’язування вправ та задач на всі дії зі звичайними дробами; формувати екологічну компетентність учнів; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати наполегливість, працьовитість, активність, самостійність.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знать, умінь, навичок.

Обладнання: мультимедійна презентація, картки.

Очікувані результати: учні повинні вміти скорочувати дроби, зводити дроби до найменшого спільного знаменника, порівнювати, додавати та віднімати дроби із різними знаменниками та мішані числа, дробові частини яких мають різні знаменники, продемонструвати вміння застосовувати знання під час розв’язування задач.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.

Привітання, перевірка готовності учнів до уроку, створення атмосфери творчої співпраці під час уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Для перевірки використовуються тестові завдання, подібні до домашнього завдання, завдання на картках.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

Сьогодні ми з вами продовжимо вивчати тему «Звичайні дроби», приділимо увагу діям зі звичайними дробами. Наше завдання узагальнити і систематизувати знання, набуті під час вивчення теми, навчитися застосовувати набуті навички до розв’язування задач.

Чого тільки не створили люди, щоб полегшити і поліпшити своє життя: і добрива, щоб збирати багаті врожаї, і смертоносні отрути, щоб вбивати комах-шкідників, і автомобілі зі шкідливими викидами. Сьогодні ми проводимо урок для того, щоб підсилити розуміння вами проблем навколишнього середовища, а також залучити вас до захисту і турботи про довкілля. Замисліться над словами, які є епіграфом до нашого уроку: «Природа в небезпеці! Збережемо природу для наших нащадків!».
ІV. Актуалізація опорних знань.

1) Фронтальне опитування за технологією «Мікрофон»:

  • Сформулюйте основну властивість дробу. Наведіть приклади її використання.

  • Що називають скороченням дробу?

  • Який дріб називають нескоротним?

  • Як звести дріб до нового знаменника? Наведіть приклади.

  • Як звести дроби до найменшого спільного знаменника? Наведіть приклади.

  • Для чого використовується зведення дробів до найменшого спільного знаменника?

  • Сформулюйте правила порівняння дробів.

  • Чи завжди для того, щоб порівняти дроби з різними знаменниками, їх необхідно звести до спільного знаменника. Наведіть приклади.


2) Усні обчислення:

  • Швидкість літака 900 км/год. Яку відстань він пролетить за 10 хв, 30 хв, 45 хв, 1 год 20 хв?

  • Задумане число збільшили вдвічі, додали до результату і дістали 1. Яке число було задумане?

  • З га зібрали 2 т картоплі. Яка врожайність картоплі з гектара?

  • Площа квадрата 1 м2. Чому дорівнює сторона квадрата?

  • На скільки половина числа більша від його третини?

  • Знайдіть кут, 45 % якого становлять прямого кута.

  • У скільки разів зменшиться дріб , якщо до знаменника додати його чисельник?

Фізкультхвилинка.
V. Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок.
1) Фронтальна бесіда:

  • Сформулюйте правила додавання і віднімання дробів із різними знаменниками. Наведіть приклади.

  • Чи може результатом додавання або віднімання двох дробових чисел бути натуральне число? Наведіть приклади.

  • Сформулюйте правило множення дробів.

  • Сформулюйте правило ділення дробів.



3) Робота з підручником: розв’язування вправ № 468, 473, 478.
4) Письмове колективне розв’язування задач (текст задачі демонструється на слайді).

Задачі, які ми будемо розв’язати, торкаються екологічних проблем на нашій планеті.

Задача 1. Якщо скласти пластикові пляшки, які були використані у світі у 2016 році, то отримаємо половину відстані від Землі до Сонця. Передбачається, що до 2021 року їхня кількість збільшиться на від кількості пляшок, які були використані у 2016 році. Яку частину відстані від Землі до Сонця складе «нова» дорога з пляшок?

Задача 2. Кинута на землю шкірка банана в наших кліматичних умовах розкладатиметься близько 1 років. Викинутий паперовий квиток розкладатиметься на 1 років довше, ніж шкірка банана. Пластиковий пакет розкладатиметься на 7 довше, ніж паперовий квиток. Скільки років знадобиться для того, щоб розклався пакет?

Задача 3. У квартирі протікає кран. За 2 години набігає 12  стаканів води. Скільки води натече із зіпсованого крана за 9 години?
V. Підбиття підсумків уроку.

Бесіда щодо раціонального використання ресурсів планети.

Оцінка вчителем результативності роботи учнів на уроці.
VІ. Повідомлення домашнього завдання.

Користуючись довідковою та енциклопедичною літературою, статистичними даними, скласти та розв’язати задачі на дії зі звичайними дробами екологічного спрямування.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас