Дата: 06.06.2021
скачати

1. Коли і в якій країні виник гандбол? 1898 год, датского города Ордруп

2. Хто засновник гандболу ? Хольгер Нильсен

3. Коли в якій країні було створено Міжнародну любительську атлетичну федерацію гандболу ? В 1928р. в Амстердамі була створена Міжнародна любительська федерація гандболу (ІАГФ), яка діяла до 1944 року. В її актив входило 11 країн, які активно розвивали гандбол. В 1936р. гандбол був вперше включений в олімпійську програму XI Олімпіади в Берліні. Першим Олімпійським чемпіоном з гандболу стала команда Німеччини. В час проведення Олімпійських ігор відбувся IV конгрес ІАГФ, на якому було прийняте рішення про проведення чемпіонатів світу з гандболу 7x7 і 11x11. Участь в чемпіонатах могли фати тільки чоловічі команди. В 1938 році в Німеччині першість світу виграли німецькі спортсмени. Новий підйом в розвитку гандболу почався з створення в 1946 році нової міжнародної федерації гандболу - ГГФ. ГГФ затвердила програму дій, спрямованих на відродження світового гандболу, намітила проведення чемпіонатів світу з гандболу 11x11 за участю чоловічих і жіночих команд.

4. У якому році гандбол було включено до програми Олімпійських ігор? В 1936р. гандбол був вперше включений в олімпійську програму XI Олімпіади в Берліні.

5. У якому році в якій країні було проведено перший чемпіонат світу з гандболу (7х7)? Перший чемпіонат світу з гандболу 7х7 серед чоловічих команд відбувся 5 - 6 лютого 1938 року в берлінському спортзалі «Дойчландхалле». У ньому взяли участь всього 4 команди, ігри проходили за скороченим регламентом - 2 тайми по 15 хвилин. Такий турнір важко назвати чемпіонатом світу, і все ж початок був покладений.

6. У якому місті України вперше з’явився гандбол? Уперше гандбол з'явився в Харкові в 1909 р

7. Хто розробив перші офіційні правила гандболу?

8. Яка із клубних команд України досягла найбільшого успіху? «Спартак», Київ.

ПЕРЕЛІК ТЕСТОВИХ ПИТАНЬ для підготовки до перевірки теоретичних знань з курсу «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ» спеціалізація «ГАНДБОЛ» для студентів І-ІІ курсів денної форми навчання НТУ «ДП»

1.Уперше гандбол з’явився у місті: Харків

2. Гравець може утримувати м’яч не більше : 3секунд

3. Гравці можуть кидати, ловити, штовхати і зупиняти м’яч, використовуючи: руки, голову, корпус, стегна і коліна

4. Гол зараховується , якщо м’яч: якщо м'яч всій своїй окружністю перетнув всю ширину лінії воріт, за умови, що не було порушення правил з боку гравця, молодика м'яч, або іншого члена команди до кидка або під час кидка. За цим стежить суддя на лінії воріт

5. Розмір майданчика для гри в гандбол: 40x20 м

6. Розмір воріт: ширина 3 м, висота 2 м

7. Розміри, вага жіночого м’яча: окружністю 54-56 см володіє вагою 325-375 р.

8. Розміри, вага чоловічого м’яча: окружність 58-60 см і важить 425-475 р

9.Одночасно на майданчику може перебувати не більше : 7 гравців

10.Тривалість гри : для чоловіків і юнаків 2x30 хв, для жінок і дівчат-2х30 хв, для школярів 2x15 хв.

11. Команда має право взяти протягом одного тайму: 1хв тайм-аут

12. Початок гри починається: введенням м'яча

13. В якому році в Україні вперше з’явився гандбол? 1909

14. Воротар може при захисті відбивати м’яч будь-якою частиною тіла в межах своєї площі воріт

15. Дозволяється відбирати м’яч у суперника відкритою долонею

16. На початок гри у кожній команді має бути не менше 5 гравців

17. Мінімальна відстань від гравця, який виконує вільний кидок 3м

18. Правила передбачають три види покарань: Попередження; Вилучення на 2 хвилини; Дискваліфікація

19. За пасивну гру команда карається: вільним кидком з того місця, де м'яч знаходився в момент зупинки гри. Вільний кидок по їхніх воротах здійснює команда супротивників