Ім'я файлу: Інтегрований урок з основ здоров’я та англійської мови.docx
Розширення: docx
Розмір: 28кб.
Дата: 08.09.2020
скачати
Пов'язані файли:
Типові помилки в словосполученнях і реченнях.docx

Шевченківський НВК Дніпропетровської області Васильківського району

Інтегрований урок у 1 класі НУШ навчання грамоти (письмо, читання) та природознавства.

ТЕМА

Дари осені. Осінь у моєму селищі. Закріплення знань про звук (Г).

Виконав вчитель

Лизько Ірина Петрівна

2018 н.р

Мета: створити умови для засвоєння нової лексики; сприяти збагаченню та активації словникового запасу учнів; узагальнити знання про сім`ю та здоров`я родини; розвивати пам`ять та увагу учнів; вчити переключати увагу; формувати комунікативно-мовленнєву компетентність; сприяти розвитку творчого мислення учнів;виховувати повагу та любов до своєї сім`ї та здоров`я

Клас 1

Інтегрований урок з основ здоров’я та англійської мови

1.Організаційний момент.

Вчитель. Подивилися на мене, усміхнулися усі. Всі готові до роботи? Всі бадьорі? Молодці!

-Поверніться до гостей, діти, і привітайтесь! До якого уроку ви приготувалися? Сьогодні у нас незвичайний урок, бо на цьому уроці ми будемо говорити не тільки українською, але й англійською мовами. Як ви думаєте, чи потрібні нам уроки з основ здоров’я? Чи знадобиться вам в майбутньому англійська мова? Де?

2. Мотивація навчальної діяльності.

2.1. Робота над загадками. Вправа «Хто це?»

1.Пестить, ніжить і голубить

Розуміє, дуже любить.

Я до неї пригорнуся,

Бо вона моя…(матуся)

2. Сильний, добрий, справедливий,

Біля нього ми щасливі.

Знає, вміє він багато,

Гордимось, бо це наш…(тато).

3. Ніжна, лагідна, рідненька.

Добра, мила і старенька.

Я ніколи не журюся,

Бо у мене є…(бабуся).

4. Він ще мало літ прожив,

На повагу заслужив.

Для матусі – він татусь,

А для мене, він - …(дідусь)

5.Хитрі очі, дві косички,

У веснянках ніс та щічки.

Непосида невеличка

Називається…(сестричка).

6. З ним ніколи не сварюся,

Іграшками поділюся.

Буду з ним дружити, грати

Познайомтесь, це мій…(братик).

-Діти, у відгадках вами були названі слова, які я розмістила на дошці. Давайте прочитаємо і подумаємо, як назвати цих людей одним словом? (відповіді учнів)

Вчитель. Так, це – сім’я. А кого ж не вистачає у сім’ї, яку ми з вами щойно створили? Яке слово маємо записати? (Це слово «Я»)

3.Оголошення теми і завдань уроку.

Вчитель. Тема нашого уроку «Моя родина. Піклування про здоров’я в сім’ї». Сьогодні на уроці ми будемо говорити про сім’ю, дізнаємось про значення сім’ї, будемо вчитися підтримувати здорові стосунки між членами родини. З’ясуємо. Що кожен з нас може зробити для того, щоб члени нашої сім’ї були щасливі і здорові. А говорити про це ми будемо не тільки українською мовою, але й англійською.

Вчитель англійської мови

Good morning, children! I am glad to see you. How are you? Are your families well?

Пригадайте слова з теми «Сім’я англійською мовою»

.( робота з відео презентацією)

4. Сприйняття й осмислення нового матеріалу.

Вчитель. Послухайте віршик Л.Савчук «Наша сім’я».

В мене є: дідусь, бабуся

І сестричка – звуть Настуся,

Тато, мама, котик, я –

Отака у нас сім’я.

-Полічіть, скільки осіб у цій родині?

А як ви розумієте, що таке сім’я? Покажіть на пальчиках, скільки осіб налічує ваша родина? Назвіть членів своєї родини та як їх звати?

Вчитель англійської мови.Tell us rhyme about family. (Діти хором розповідають вірш та загинають пальчики, збираючи в кулачки).

I have a mother,

I have a father,

I have a sister,

I have a brother.

Mother, father, sister, brother

We like to be together.

Вчитель англійської мови.

You have photos of your families. Now, tell us about your family.

(Діти розказують про свою сім’ю англійською мовою та показують фото).

This is my family. This is my mother. Her name is… This is my father. His name is… This is my sister/ brother. Her/his name is… This is me.

Вчитель. Отже, сім’я – це найдорожчі люди, що тебе оточують.

5.Фізкультхвилинка «Дружна сім’я»

Оцей пальчик – мій дідусь.

Оцей пальчик – це бабуся.

Оцей пальчик – мій татусь.

Оцей пальчик – є мамуся.

Оцей пальчик, то є я.

Разом дружна ми сім’я. (діти проговорюють лічилку двічі, загинаючи пальчики, збираючи в кулачки).

6.Робота в парах.

Вчитель. Яку сім’ю ми називаємо дружною?

(Разом працюють, разом відпочивають, піклуються один про одного, правильно розподіляють обов’язки між членами родини.)

Вчитель. А які обов’язки маєте ви?

Вчитель. Давайте покажемо, які ж ви помічники. (Бажаючі учні отримують малюнки й по черзі пантомімою показують, що виконують роботу, зображену на малюнках: миття, витирання посуду, витирання пилу, поливання квітів, складання книжок, іграшок. Клас впізнає й називає.)

  • Миємо посуд;

  • Витираємо тарілки рушничком;

  • Збираємо бруд з килимка пило смоком;

  • Витираємо пил з меблів;

  • Підмітаємо підлогу;

  • Складаємо взуття на поличку;

  • Поливаємо квіти.

Вчитель. Допомагаючи старшим по господарству ви не лише звільняєте час для занять та ігор з вами, а ще й піклуєтесь про їхнє здоров’я. Адже здоров’я – найцінніше з того, що має людина.

7. Вправа «Мікрофон»

-Як ви піклуєтесь про здоров’я мами?

-Як ви піклуєтесь про здоров’я тата?

-Як ви піклуєтесь про здоров’я бабусі?

-Як ви піклуєтесь про здоров’я дідуся?

8.Діалог «How are you?»

How is your mother?

She is fine, thanks.

How is your father?

He is fine, thanks.

How is your sister?

She is fine, thanks.

How is your brother?

He is fine, thanks.

And how are you?

I am fine, thank you.

9. Вправа «Доповни речення»

Вчитель. А зараз, давайте переконаємося, що ваші рідні також уважні до вас. Для цього вам треба доповнити речення.

Вдома завжди зі мною грається….(мама, тато, бабуся, дідусь, брат, сестра)

Покататися на велосипеді я можу з (татом, дідусем, братом, сестрою).

На мої запитання завжди відповідає (мама, тато, бабуся, дідусь).

Змайструвати потрібну річ я можу з….(татом, дідусем, братом).

Завжди приготує мою улюблену страву (мама, бабуся.)

Свої секрети я можу довірити …(мамі, тату).

Завжди допоможе мені виконати завдання…. (мама, бабуся).

Вчитель англійської мови. А зараз ми пограємо в гру «Рухливе коло»

(Діти стають у 2 кола: зовнішній більший, а внутрішній – менший. Діти, які стоять у зовнішньому колі, запитують у дитини, яка стоїть навпроти у внутрішньому колі:

-Do you have a mother?

-Yes, I do.

- Do you have a father?

-Yes, I do.

-Do you have a sister?

- Yes, I do.

- Do you have a brother?

- Yes, I do.

- Do you have a grandmother?

- Yes, I do.

Як тільки дитина отримує відповідь від дитини навпроти, вона робить крок вліво і задає питання іншій дитині, і так коло рухається.

Учитель. Умовами благополучного існування сім’ї є турбота і піклування один про одного, любов, самопожертва, виконання своїх обов’язків.

Фізкультхвилинка. У мами левиці є левенята,

А у ведмедиці є ведмежата.

У мами зайчихи є зайченята.

У качки – маленькі смішні каченята.

У мами моєї і тата є я,

Щаслива і дружна наша сім’я.

Вчитель. Наше з вами завдання дізнатися про те, що потрібно для щастя родини?

10. Вправа – гра «Щаслива родина»

Вчитель. У кожного з вас є сонечко без промінчиків. Я буду називати ознаки сім’ї. Якщо на вашу думку це ознаки щасливої родини, то ви малюєте промінчик.

-Допомагають один одному.

-Піклуються про менших.

-Не прибирають у будинку.

-Вітають зі святами.

-Вимагають купити собі іграшку.

-Шанують старших.

-Разом відпочивають.

-Кожен день сваряться.

-Розповідають один одному новини.

-Кожен живе у різній хаті.

-Разом дбають про своє господарство.

-Люблять один одного.

Вчитель. Молодці, гарні вийшли сонечка! Полічіть, скільки промінчиків ви домалювали? (8) Як почуваються дорослі і діти у такій сім’ї?

Учні. Радісними, щасливими.

Вчитель. Отже, ви правильно розумієте що таке щаслива родина. А ще одна із головних ознак щасливої родини – це її здоров’я. Недарма народ каже: «Здоров’я родини – багатство країни!»

Вчитель. Що треба робити для того, щоб родина була здорова?

(Займатися спортом, виконувати свої домашні обов’язки, дбати про безпеку, слухати батьків, правильно харчуватися, відпочивати.)

11. Асоціативний кущ «Щаслива родина».

- Які асоціації у вас виникають із словами «щаслива родина»?

(Здоров’я, повага, любов, мир, дружба, пошана, піклування, турбота, добро.)

Вчитель. Ось і наближається до кінця наш урок. В якій школі ви навчаєтесь?

-Чи можна нашу школу назвати родиною? Чому?

- Хто піклується про ваше здоров’я в школі? (Вчитель фізкультури, прибиральниця, бо робить вологе прибирання, повар, бо готує смачні обіди, двірник, бо прибирає на подвір’ї школи.)

Вчитель. Ми з вами всі – український народ, який складається з родин малих і великих, дружних і працьовитих. Родина – це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, і школа, весь український народ. Родина до родини – народ. А щоб нашому українському народу не було переводу, необхідно берегти його, шанувати. Щоб роду не було переводу, він має жити багато літ. А рід з родом родичається, як у пісні співається. А зараз ми всі встанемо, візьмемося за руки і утворимо коло єднання родини.

( Діти встають в коло, беруться за руки, звучить пісня Н.Яремчука «Родина»)

12. Інтерактивна вправа «З чим я іду». Підсумок уроку.

Уявіть, що перед вами знаходиться великий кошик, де містяться всі знання, уміння, навички, думки, що ви отримали на уроці, і зараз кожен може взяти собі будь що, ідучи додому.

-Я іду з цього уроку із знаннями про….



скачати

© Усі права захищені
написати до нас