Ім'я файлу: Ділення суми на число.Doc Розширення: doc Розмір: 82кб. Дата: 15.01.2021 скачати Пов'язані файли: 1_СД_ССР.rtf Курсова.docx Рентген.docx Стиль Арт-Деко - StudentLib.com.rtf Документ Microsoft Word (2).docx Олимпийский вид спорта – прыжки на батуте.docx 148519.doc Семінар №1. Реферат.docx Ділення суми на число Мета: пояснити правило ділення суми на число; опрацювати розв’язування задачі двома способами за поданими схемами складанням виразів; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: таблиця для усних обчислень, предметні малюнки. Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань учнів Гра «Хто швидше?». 2. Гра «Хто затопить піч?». Завдання виконується трьома командами по 6 учнів. Діти «ланцюжком» розв’язують приклади на «сходинках». Перемагає та команда, яка першою дістанеться хати й намалює димок над димарем печі. 3. Задача з логічним навантаженням. Вовк і Заєць мають сусідні дачі. Довжина спільної сторони дачі 36 м. Цю сторону Заєць загородив парканом. Він закопував стовпи через кожні 6 м. Скільки стовпів купив Заєць, щоб загородитися від Вовка? III. Вивчення нового матеріалу 1. Підготовка до вивчення нового матеріалу. Розв’язування задачі № 902. — Розв’язуючи задачу першим способом, потрібно суму чисел 18 і 12 поділити на 3. За другим способом кожне число — і 18, і 12 — ділимо на 3, а потім частки складаємо. Відповіді ж залишаються однаковими. Зробіть висновок. (Ділити суму на число можна по-різному.) 2. Пояснення нового матеріалу. • Вправа № 903 Учитель пропонує дітям спочатку обчислити значення виразу в дужках. • Вправа № 904 Учитель пропонує кожне число поділити на дільник. 3. Читання правила ділення суми на число. 4. Коментоване розв’язування прикладів № 904 (2). 5. Фізкультхвилинка. IV. Закріплення вивченого матеріалу 1. Робота над задачею № 905. Розв’язування задачі двома способами (за допомогою схем). 2. Самостійна робота за вправою № 906. I варіант — перший рядок; II варіант — другий рядок. Перевірка — взаємоперевірка. 3. Практична робота з відрізками. Від точки О у протилежних напрямках накреслити відрізки завдовжки: 45 мм і 53 мм. Обчислити довжину цих двох відрізків. V. Підсумок уроку — Як можна ділити суму на число? Наведіть приклади застосування вивченого на уроці правила. VI. Домашнє завдання № 908, 909. |