Ім'я файлу: гори.docx
Розширення: docx
Розмір: 23кб.
Дата: 04.02.2022
скачати
Пов'язані файли:
Презентация Microsoft Office PowerPoint (2).pptx

К ельменецький ДНЗ №2

Конспект інтегрованого заняття

за технологією «STREAM-освіта»

для старшої групи
«Наша планета Земля.

Гори та вулкани»

Підготувала:
Андронова А.М.


Тема: Гори та вулкани.

Програмовий зміст: дати дітям відомості про Землю як планету, про її виникнення; ознайомити дітей із такими явищами природи, як утворення вулканів, гір; вчити проводити дослідницьку діяльність; вдосконалити навички читання та звукового аналізу слів, вправляти у вмінні складати та аналізувати речення; розвивати цікавість, кругозір, мислення; виховувати бажання пізнавати нове, креативність.
Хід заняття

І. Організаційниймомент.

Вихователь:

Сядем швидко до ракети,

Летемо вивчать планету

Ми у космос вирушаєм,

Що у нім – всього не знаєм.

Ми місця скоріш займаймо

Пуск – і швидше вирушаймо.

Вихователь:

Готові? Давайте заплющимо очі та порахуємо від 10 до 1, а слово «Пуск» відкриємо очі.

10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 –ПУСК!

Вихователь: Що ви бачите з ракети? (Глобус)

2. Бесіда «Планета Земля»

Вихователь: Що таке глобус? Так, це модель нашої планети. Такою її бачать космонавти з космосу. Як називається наша планета, а ті хто на ній проживає? (Земля, земляни)

  • Яку форму має наша планета? На що вона схожа?

  • Вона дійсно схожа на м’яч, але грати ним не вийде, адже наша планета дуже велика. Яке забарвлення має наша планета.?


Жовтий колір – колір суші. Пояснити слово мушу.

Суша – там, де зараз ми. Суша – де нема води.

  • Що означає синій та блакитний колір? (Воду)

  • А чи знаєте ви, як утворилася наша планета Земля?

  • Колись давно у космосі не існувало планет, лише космічний пил, гази та метали. Поступово, незрозуміло з яких причин, пил та гази почати притягуватися одне до одного. Так і сформувалася Земля.


4. Дослід «Утворення Землі»

Вихователь: Минуло багато часу, і на поверхні землі утворилася тверда поверхня, а навколо планети – газова оболонка, яке не пропускає космічний пил до нашої планети та утримує повітря.

Чи пам’ятаєте ви з чого утворилася наша планета?

Так, в середині нашої планети є величезний магніт, він утворив ядро нашої планети. Навколо ядра є рідка мантія, на мантії – кора. Між мантією та корою є тверді великі частинки – тектонічні плити. Так як мантія в’язка, плити повільно по ній плавають., створюючи рельєф нашої планети.

Пропоную вам приземлитися на планету Земля та розглянути що ж таке «рельєф» землі.
5. Д/гра «По сходинках»

Вихователь називає слова, а діти визначають останній звук та називають слово яке починається з останнього звуку попереднього слова.
6. Звуковий аналіз слова

Вихователь: Ой, не хоче нас космос відпускати. Що у вас на столі? (картки зі словом «Ракета») . Як ви думаєте, що нам слід зробити зі словом «Ракета»?

  • Правильно, зробимо звуковий аналіз слова «Ракета».

  • Йдемо далі? Але тут ще одна картина. Слід скласти речення зі словом «ракета» та записати його схему. Якщо виконаємо правильно, почуємо звук ракети, це буде сигнал рухатися далі.

  • Чуєте звук (звук ракети)? Це значить що ракета відлетіла, а ми залишилися на землі. Отже, вирушаємо у путь по стежині.

7.Утворення гір.

Діти, подивиться, куди ми потрапили? Що це? Давайте роздивимось що ми бачимо. Так, це гора та вулкан.

А чи знаєте ви як утворилися гори?
Дослід «Утворення гір»

Вихователь:

  • Гори – це величезні кам’яні утворення.

  • Гори, як і все у нашому всесвіті має свою будову. Давайте ми подивимося на будову гори та прочитаємо, як називаються її частини.

Діти читають «Пік», «Підніжжя», «Схил»,

  • Іноді, вітер вивіває каміння, вода вимиває частинки піску, тому в стінах гори утворюються заглиблення які мають назву.. Прочитаємо? («Печера»)

  • Зверніть увагу, що знаходиться на вершині гори? (Сніг) Як ви думаєте, чому у підніжжя гори росте трава, а на горі – сніг?

  • Гори є одним з найважливіших джерел питної води на планеті, адже вони фільтрують воду, та сніг, що тане, утворює джерела та струмки. Давайте прочитаємо, що утворюється із гірських джерел? «Ріка». Отже, гори дають не лише чисту воду людям та тваринам, але життя усім водним істотам.

8. Утворення вулканів.

Розповідь. Легенда про Вулкан.

Пропоную вам розглянути сусіда нашої гори. Знаєте як його звуть? (Читаємо «Вулкан»)

Але це лише легенда. Насправді, мантія постійно гаряча, у деяких місцях вона просочується в гору. І там утворює лаву. Коли лава нагрівається, а плити знову рухаються– вона вибухає. А як називаються частини вулкана? Не знаєте? Давайте прочитаємо.

9. Рухлива гра «Увага, лава»

10 . Вихователь: Ну що, пограли? Кого з вас обпекла уявна лава? А я вам пропоную зробити справжнє виверження вулкану.

Дослід «Вулкан».
11. Дослідження каміння та пемзи.

Вихователь: Діти, а як ви думаєте, лава – це добре чи погано? Що відбувається з лавою, коли вона вистигає? (Вона перетворюється на камінь)
Дослід «Каміння тоне»

Вихователь: Діти, пам’ятаєте, ми говорили, що гори – це каміння? І вулкани – каміння. Пропоную вам розглянути каміння з гори та з лави. Подивимось?

  • Чим воно схоже?

  • Яке з низ важке, а яке легке?

  • Скажіть, а що буде з каменем, якщо ми кинемо його у воду? (Він тоне)

  • Давайте перевіримо. Чому камінь з лави не тоне?

12. Художня діяльність.

Вихователь: Скажіть, вам сподобалось сьогодні наше заняття? Що вам сподобалось найбільше?

  • Щоб ви не забули що ми сьогодні вчили, я хочу подарувати вам усім справжній вулканічний камінь. Ось такий красивий. Ой, красивий лише один. Хочете мати такий красивий як у мене? Давайте одягнемо фартухи та розмалюємо собі на удачу такі чудові шматочки лави.

13. Підсумок.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас