Ім'я файлу: Аля в Недоладії.docx
Розширення: docx
Розмір: 33кб.
Дата: 09.10.2022
скачати
Пов'язані файли:
Е. Хемінгуей Прощавай, зброє! тест.docx
ЛАБОРАТОРНАЯ ДИАГНОСТИКА ОИМ Шпортько О.В. Кулик А.Ю..doc
Завдання для звіту 7.doc
Завдання до теми 2.docx
Організація інноваційної діяльності ЗМЕБ 41.doc
Методи оптимізації та моделі управління грошовими потоками на
самост робота.docx
Доповідь_Тебенко (2).docx
фото-уроку.docx
Задачі 2.doc
!_ (3).doc
Контрольна робота з теми Будова атома.docx
167075372776117 (2).docx

Тема: Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»

Мета:навчити розкривати символічний зміст казкових персонажів, порівнювати та оцінювати головних героїв; формувати вміння аналізувати вчинки інших та власні;розвивати критичне мислення, усне мовлення, пам’ять, навички аналізу художнього твору; дбати про культуру мовлення; виховувати уміння доводити розпочату справу до кінця; стимулювати до прагнення творити добро.

Тип уроку: урок узагальнення.

Обладнання: портрет Галини Малик, текст повісті-казки, презентація, картки із завданнями, ілюстрації до твору.

«Це дуже приємно – розпочату справу

доводити до кінця».

Галина Малик

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель.

  1. Хтось із вас не дочитав,

Вправу хтось не дописав,

Хтось питання недочув

Чи підручника забув.
Малюнок хтось не закінчив,

А хтось вірша не довчив,

Не домів сміття у класі.

Що ж робити бідоласі?
Аля-Галя вам розкаже

І на прикладах покаже,

Що не варто вам робити,

Щоб спокійно вчитись, жити.
Щоб у місто Недоград

Не залетіти невпопад,

Щоб дивний Недочеревик

У Недоладії десь зник.
Ви справи чемно доробляйте,

Все розпочате завершайте.

Щоб були добрі громадяни,

А не якісь недоладяни!

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку

Учитель. Сьогодні ми закінчуємо вивчення повісті-казки Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Головна героїня твору приготувала для вас багато цікавих завдань. Сподіваюся, що ви з ними впораєтесь і мені не доведеться нікого шукати десь на вулицях Недограда у Недоладії.

ІV. Засвоєння знань у процесі виконання практичних завдань

  1. Проблемне питання. У ході роботи на уроці ми маємо знайти відповідь на питання «Чи були у вашому житті випадки, коли ви мали неприємності через незакінчену справу? Чи треба доводити справу до кінця?»

  2. Учитель. Отже, розпочнімо нашу роботу із відтворення короткого змісту повісті-казки. Пропоную вам гру «Ключове слово». За допомогою ключових слів пригадати сюжет повісті-казки, підтвердивши відповідними ілюстраціями.

  3. Учитель. От лишенько! Перший Недорадник пошкодив файл презентації і переплутав план тексту повісті-казки. Допоможіть мені його відновити! (відновлення послідовності пунктів плану повісті-казки)

Тож тепер усе стало на свої місця! Галина Малик у цьому творі дуже гарно описала країну Недоладію, куди потрапила головна героїня Аля. Я собі уявляю її ось такою:

Недоладія, мій друже,

Це країна не байдужих,

А добрих, дружних громадян,

Знайомих нам недоладян.
Є там озеро маленьке,

В ньому рибки є дрібненькі.

Тільки дивно: без води

Рибки в озері завжди.
Багато дивних там людей

І недороблених речей.

Назад дороги не знайдеш,

Поки там лад не наведеш.

Подивіться уважно на зображення на екрані і опишіть словами, якою ви уявили собі цю країну? Чи хотіли б ви там жити?

А що ви скажете про мешканців країни, зокрема столиці Недоград? Чого кожному з них не вистачало?(учні називають, що і кому з персонажів належало, а усім не вистачало усмішок. Ніхто в країні не посміхався!)

  1. Учитель. А ось і головна героїня! Знайомтесь! (лялькова інсценізація)

Я – Аля! Друзі, вас вітаю!

Всіх до уваги закликаю!

Уважно слухайте завдання,

Відповідайте на питання!

Диктант від Алі

1. Моє повне ім’я …(Галя)

2. Дивна країна, у яку я потрапила, називалася … (Недоладія).

3. У країні Недоладії живуть… (недороблені справи)

4. Я вперше довела до кінця справу, пришивши… (крильце метелику)

5. Найжорстокішим у Недоладії був …(Недорадник)

6. Недорадник придумав країну, у якій кожному чогось не вистачає, бо самому не вистачає …(душі)

7. Дорогу до країни Недоладії знав тільки…(Недочеревик)

8. До Недоладії переноситься тільки той, хто не доробив рівно …(100 справ)

9. Коли я поверталась додому, недоладяни подарували мені … (вишитий рушничок)

А зараз, друже, не дрімай,

Зі слів героя упізнай!

Вікторина «Упізнай героя»

  • «Навіть заплестися в неї не вистачило терпіння». (Аля)

  • «Маленький чоловічок у величезних зелених черевиках». (Недочеревик)

  • «Він був увесь перекошений і без лівого вуха». (Недоладько)

  • «... почав прилаштовувати шолом собі на плечі». (Недорадник)

  • «Не можу дивитися на дітей у в’язниці». (Недоборода)

  • «Виліз на вежу і почав лагодити годинник». (Недождень)

Робота в парах. Продовжуємо знайомитися з жителями Недоладії, даємо їм характеристику за допомогою прислів’їв. (виготовлення артхарактеристик персонажів)

  1. Не по виду суди, і колеса з воза вкрадуть.

Недоладько

  1. Живіт товстий, і ногам нема спокою.

Недоштанько

  1. Був би послом, то можна й одубіти.

Перший Недорадник

  1. Як без діла сидіти, якби не вдався ослом.

Недочеревик

  1. За лінивими руками, а лоб пустий.

Аля

  1. У поганого хазяїна а по справах гляди.

Недороль Десятий

Недоладько - негарний, але доброзичливий, привітний. Недоладька не домалював один хлопчик, тому він мав дивну зовнішність. Голову прикрашав шкіряний капелюшок з півнячою пір’їною збоку, капелюшок сидів криво, лівого вуха зовсім не було, очі на місці, зате одне більше , а друге – менше, ніс набік скривлений, губи перекошені, навіть ямочка на підборідді не на своєму місці, а майже біля вуха, губи весело всміхалися, очі дивилися лагідно, а обличчя було відкритим і добродушним. Стояв він, нахилившись набік, бо ліва нога в нього була коротша від правої. Він був товариський та допомагав Алі.

Недоштанько – господар недотелю, завжди незадоволений, роздратований, товстий.

Перший Недорадник – головний негативний персонаж казки. Він опинився в Недоладії через те, що Аля не домалювала йому голову , а без голови він не міг стати королем. Заздрість до Недороля Десятого зробила Першого Недорадника жорстоким – він відрубував людям голови лише задля того, щоб знайти таку, на яку потім можна надіти корону. Жага влади стала метою його існування. Коли Аля повернулася додому і домалювала йому голову, він назавжди зник з Недоладії, але залишився намальованим на портреті в її кімнаті.

Недочеревик – спритний, магічний, дивний. Він персонаж нейтральний, тому що він не підтримує ні Алю, ні Недорадника. Він лише робить свою справу – стежить за тими, хто чогось не доробляє і притягує їх в Недоладію. Усі герої потрапляють у цю країну завдяки йому.

Аля - школярка, як і ми. Справжнє ім’я дівчинки Галя, але усі рідні та знайомі кликали її Аля. Таке імення і прижилося. На вигляд вона була звичайнісінькою: «ластовиння на носі, дві кіски, ямочки на щоках. І моро­зиво любила, як усі». Ходила до школи. І характер мала б гарний, якби не одна дуже погана риса. Все, за що бралася, не доробляла до кінця. З причини чи без причини завжди відкладала на потім. Навіть випадок з подарунком для бабусі, а був це недошитий рушничок, нічого не навчив Алю. І, можливо, Аля надовго залишалася такою, якби не пригоди у казковій країні Недоладії. Тут вона зустріла друзів: Недоладька та Недопопелюшку.

Коли побачила бабку, яка без крильця не літала, подумки по­жаліла її. На цей раз зробила один добрий вчинок: пришила крильце, яке хтось недоробив, щоб бабка змогла полетіти. «І Аля зрозуміла, що вперше у своєму житті довела справу до кінця», відчула, що «це дуже приємно — розпочату справу доводити до кінця». А потім закрутила гвинтик Недокватирці та вилікувала її. Пізніше Аля подоробляла багато інших недороблених справ.

  Недороль Десятий - правитель Недоладії. Він не поганий, але занадто м’який, як для короля. Саме тому Перший Недорадник робить що хоче, а Недороль йому не забороняє, бо дуже боїться, що той відбере в нього корону. Недороль Десятий допомагає Алі, тому що розуміє, що вона – його єдиний шанс позбутись суперника.
V. Узагальнення вивченого

Учитель. Як же Аля змогла потрапити додому? (доробила недороблені справи і навчила цьому недоладян) Що саме їй довелося зробити?


  1. Звільнити країну від Першого Недорадника (домалювати йому голову)

  2. Зробити приємне бабусі (довишивати рушничка)

  3. Допомогти недоладянам (домалювати те, чого не вистачало)

  4. Зробити з Недоладька звичайного хлопця (домалювати йому вухо, виправити обличчя)

  5. Бути гарною перед поверненням додому (доплести косу)

  6. Повернутися додому (полагодити годинник)

Учитель. А тепер всі разом скажемо чарівні слова-закляття, які Аля прочитала у чарівній книзі Недочеревика «Справа номер»:

І до-роби!

І до-пиши!

І роз-почни!

І не лиши!

І до-їдай!

І до-пивай!

Із Недо-ладії

ТІКАЙ!

V. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон». «Якби я потрапив у Недоладію, я б …»

Учитель. Давайте повернемося до нашого епіграфа. Ви зрозуміли, що завжди треба доробляти справи, а не полишати їх незавершеними. Треба боротися з власними лінощами. І пам’ятайте, що найкраща справа та, що має результат.

Пригоди Алі незвичайні,

А от для вас вони – повчальні!

Тримайте слово! І завжди

Ідіть сміливо до мети.
На півдорозі не спиняйтесь,

Все доробити намагайтесь.

Хай добрих справ ведеться лік

Сьогодні, завтра і повік!

VІ. Домашнє завдання: зробити тестові завдання на картках.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас