1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Ім'я файлу: Педаг. практика.docx
Розширення: docx
Розмір: 197кб.
Дата: 25.05.2021
скачати

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Розгорнутий план-конспект

уроку англійської мови

для 7 класу

за темою «Фільми і розваги»

Підготував

студент 4-го курсу

факультету іноземних мов

групи АФ 42/2

Харицький В.Ю.

Ніжин – 2021

Тема: Фільми і розваги

Мета

Практична:

  • Ознайомити учнів з новими ЛО.

  • Повторити й активізувати лексику теми.

  • Навчати учнів висловлювати та обґрунтовувати власну точку зору.

  • Тренувати монологічне та діалогічне мовлення

  • Тренувати учнів у вживанні граматичних часів дієслів.

  • Удосконалювати навички аудіювання, усного мовлення, читання та письма.

Освітня:

  • Сформувати та закріпити знання учнів про явище Past Indefinite Passive Voice.

Розвиваюча:

  • Розвивати комунікативні здібності учнів.

  • Розвивати уміння слухати та розуміти іноземну мові (текст в запису)

  • Розвивати творчі здібності учнів.

  • Сформувати базові навички і вміння, необхідні для подальшого розвитку комунікативної компетенції.

  • Удосконалювати техніку читання.

Виховна:

  • Виховувати культуру спілкування.

  • Виховувати в учнів самостійність мислення, кмітливість.

  • Виховувати наполегливість творчо працювати.


Наслідки учіння: Наприкінці уроку діти повинні використовувати лексику уроку у мовленні, вживати конструкції дієслова минулого часу, будувати не менше 15 речень у розповіді, висловлювати свої думки, щодо походів до театру та кінотеатру, «за» та «проти» відвідування кінотеатрів, використовуючи весь лексичний запас уроку.

Обладнання: Підручник, робочий зошит, мультимедійний проектор презентація в Power Point картки для роботи у групах, мовні зразки для діалогічного мовлення.

Оформлення дошки: учитель оформлю дошку і повідомляє наступну інформацію:

Учитель: Сьогодні на уроці ми навчимося з вами використовувати пасивний стан дієслова минулого часу, активно використовувати лексичний запас уроку, прослуховувати автентичні ділоги.

Тип уроку:Урок формування лексичних навичок.

Форми роботи: фронтально-індивідуальні, в парах.

Методи: метод наочності, метод тренувальних вправ, метод пояснення.

Схематичний план уроку:

I. Початок уроку. Привітання з класом…………………………………2 хв.

II. Повідомлення теми та мети уроку…………………………………….2 хв.

III. Перевірка домашнього завдання……………………………………..4 хв.

IV. Уведення в іншомовну атмосферу……………………………………3 хв.

V. Подання нового лексичного матеріалу……………………………….3 хв.

VI. Відпрацювання нового лексичного матеріалу………………………6 хв.

VII. Аудіювання ……………………………………………………………5 хв.

VIII. Подання діалогів для читання……………………………………….5 хв.

IX. Повторення граматичного матеріалу…………………………………6 хв.

X. Розвиток умінь мовлення………………………………………………..5 хв.

XI. Домашнє завдання………………………………………………………..2 хв.

XII. Підведення підсумків уроку…………………………………………….2 хв.

ХІД УРОКУ

ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Етап 1 GreetingПривітання

Прийом Вчитель → учень, вчитель → клас

T: Hello, pupils. Glad to see you! By the way, how are you today? Are you OK? I hope so.

Ps: Hello, teacher. We are glad to see you too. We are good thank you.

Етап 2 AimПовідомлення теми та мети уроку.

Мета:Довести до відома учнів, про що вони можуть дізнатися і що вивчити

Прийом:Повідомлення вчителя

Т:Today we have a very interesting topic, try to guess what we are going to speak about, but before you are thinking, let’s watch a video that can help you.

Етап 3 Check on Homework Перевірка домашнього завдання.

Мета:Оцінити підготовку учнів до уроку, зокрема перевіркою домашнього завдання

Прийом:Повідомлення учнів

T: Let’s check your Homework. I know that your task was to prepare a composition. You have a good opportunity to present your compositions and to get a good mark at the end of the lesson. (3 pupils are presenting their compositions).

Троє, четверо учнів за бажанням представляють свої твори, учитель стежить за правильністю розповіді, граматикою та логічністю викладеного матеріалу.

Етап 4 Warming up Уведення в іншомовну атмосферу.

Мета: Розпитати дітей про їх вподобання та смаки, щодо відвідування театрів та кінотеатрів

Прийом:Діалогічна бесіда

T: To get to know more about your tastes I’ll ask you some questions, concerning our topic. Be ready to answer it.

  1. Do you like to go to the cinema?

P1: Yes, I like to go to the theatre with my friends on weekdays.

  1. Do you usually watch new films at the cinema?

P2:As for me, I prefer to watch new films at the cinema, if I have free time I try to go to the cinema.

  1. Who is your favorite actor, actress?

P3:Tastes are differ, my favourite actor is Jonny Depp.

  1. When were you at the cinema last time?

P4:Last month I was at our local cinema and watched there a marvelous comedy.

Діти дають відповіді на запитання вчителя, найактивніші з них відзначаються похвалою вчителя.

ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Етап 5 Подання нового лексичного матеріалу

Мета:Ознайомити учнів з новою лексикою уроку, закріпити її повторенням та складанням власних речень,висловлювань

Прийом:Усна бесіда вчителя, вчитель → учень

T: Now, look at the screen, please and try to match each genre of the film with if’s Ukrainian equivalent.(Slide 1)

Учні отримують роздатки з поданими словами та протягом 1 хв.вони поєднують жанри фільмів з їх українськими еквівалентами. Поданий матеріал дублюється на екрані, після чого учитель та учні спільно перевіряють виконане завдання.

  • A western фільм про війну

  • a comedy наукова фантастика

  • a cartoon пригодницький фільм

  • an adventure film вестерн

  • a war film мультфільм

  • a science fiction film комедія

  • a feature film глядач

  • a viewer фільм жахів

  • a horror film художній фільм

T:Good job! I think this task wasn’t very difficult for you. Was it? Let’s continue our lesson. Now your task is to look at the pictures and to guess what genre of film it is.(Slide 4-9)

Наприклад: A romantic drama, а cartoon, а western…

На екрані з’являються малюнки з певними жанрами фільмів, завдання дітей назвати ці жанри, використовуючи роздатки як опору при висловлюванні.

Учитель слідкує за правильністю виконання завдання.

Етап 6 Відпрацювання нового лексичного матеріалу

Мета: Закріпити пройдений матеріал

Прийом:Усна бесіда вчителя, учень → учень, учень → клас

T:To learn better our new lexical material, let’s do ex.1.Complete the dialogue, please.

1)Впр. 1 (с. 132). Учні в парах доповнюють діалог, вживаючи нові слова .По закінченні роботи одна пара інсценує діалог перед класом. Учитель контролює правильність граматичної будови речень.

T: Very nice! You did the task perfect. If you did it so good, I want suggest you to find nine words in your hand outs. Can you manage to do it?

C

A

R

T

O

O

N

Q

M

H

O

C

V

J

U

M

D

L

B

O

M

T

I

P

I

H

M

O

A

R

E

I

E

R

N

P

V

C

Z

R

D

O

W

E

S

T

E

R

N

O

Y

N

E

D

Q

V

X

U

R

R

W

A

R

M

U

S

I

C

A

L

A

D

V

E

N

T

U

R

E

N

Учням пропонується виконати наступне завдання, кожному роздається табличка в якій заховано 9 слів з поданої теми, найшвидший учасник має право розпочати перевірку завдання першим. Табличка дублюється на екрані, тому кожен учень має змогу перевірити себе на правильність виконаного завдання.

T:Now tell me please what is your attitude toward the films. Look at the screen and say as in the example.

Дітям пропонується висловити свою згоду, щодо свого вподобання та незгоду, використовуючи опори, що подані на екрані

Express your agreement

  • I like...

  • I enjoy...

  • I’m keen on...(бути схибленим на чомусь)

  • I’m fond of...

  • I love...

For example

I like detectives.

T: Very well! Now, your turn to say what you don’t like.

Express your disagreement

  • I hate ...

  • I can’t bear ...(не терпіти щось)

  • I dislike ...

  • I can’t stand ...(ненавидіти)

  • I don’t like ...

For example

I hate horror films.

Етап 7 Listening Comprehension Аудіювання.

Мета: Розвивати уміння слухати та розуміти текст в запису

Прийом: Усна бесіда вчителя, вчитель → учні, аудіо запис → учні

T:Listen to the radio programme and complete the table.

Перед учнями стоїть завдання не тільки прослухати та зрозуміти розповідь, а й заповнити таблицю в якій не вистачає деяких слів.

  1. Pre-Listening Activity. Етап підготовки до прослуховування.

T: Tell me please, what is your favourite film (cartoon)?

P1: My favourite film is Harry Potter, I saw all parts of this movie many times.

How often do you attend cinemas or theatres?

P2: I go to the cinema twice a month.

Do you have some CDs at home with your favourite movies?

P3: Yes, for sure, I have hundreds of DVD’s at home.

Учитель задає декілька запитань перед прослуховуванням запису, декілька учнів дають відповіді на поставленні запитання.


  1. Listening Етап прослуховування.



Name

James

Sally

Age

1)

2)

Favourite film type

comedies

3)

Trips to the cinema

once a month

4)

Numbers of DVDs

5)

6)

  1. Post-Listening Activity. Етап перевірки розуміння змісту прослуханого

діалогу.

Учитель задає запитання по змісту діалогу, тим самим перевіряючи на скільки гарно учні його зрозуміли.

T: How old is James?

P1: James is eleven.

What is Sally’s favourite film type?

P2: Sally’s favourite film type are cartoons.

How many DVD’s does James have?

P3: James has 20 DVD’s at home.
Етап 8 Подання діалогів для читання. Впр. 2 (с. 132).

Мета: Навчити учнів іншомовному спілкуванню, вживати лексику та вирази теми у мові

Прийом: Робота в режимі: Вчитель → клас та учень → учень

1) Pre-Reading Activity. Етап підготовки до читання

Бесіда з учнями.

Т:Everyone likes watching films. Where do you prefer to watch a new film: at the cinema or at home? Why do you prefer to watch films at the cinema (at home)?

P1:I prefer to watch new films at the cinema, it’s fantastic, because everything is so big and the sound are great.

What attracts you in the films: actors, the plot, special effects or something else?

P2:There are some important things in the films, as for me I like the plot of the film very much.

Учитель усно опитує дітей про їх вподобання та смаки, декілька учнів дають відповіді на запитання.

2) Reading. Етап читання. Дві пари учнів читають діалоги за ролями.

3)Post-Reading Activity. Етап перевірки розуміння змісту діалогів.

Т:Why does Alex prefer to watch new films on a wide screen?

P1:Alex prefers to watch new films on a wide screen, because he likes the sound and special effects.

What is your attitude to science fiction films?

P2:I like science fiction, because there are some things that can be in our lives.

What is the film Dan is making about?

P3:Dan is making a science fiction film.

What kind of film is it going to be?

P4:It is going to be a film about the life on the other planet.

What can Peter help with?

P5:Peter can help him with the sound.

Діти активно дають відповіді на запитання, доповнюючи їх змістом діалогу.

Етап 9 Повторення граматичного матеріалу.

Мета:Навчити учнів вживати форми дієслова минулого часу пасивного стану

Прийом: Усна бесіда вчителя, вчитель → клас

T:Right now let’s revise some grammatical material. Your task is to put the verbs in brackets into the correct tense form. You have a tip on the screen.

  1. Those men were___  (see) yesterday. 
    2. This picture was___  (paint) by Picasso. 
    3. A prize was___  (give) to Jerry. 
    4. Yesterday our child was___  (give) an apple. 
    5. My grandfather was___  (take) to hospital. 
    6. This yellow building was___  (redecorate) last month. 
    7. My brother was___  (hit) by his friend. 

Кожному роздаються роздатки з реченнями, діти як умого швидше заповнюють їх, після чого всі речення перевіряються вчителем та учнями разом. На екрані дублюються речення.
Етап 10 Розвиток умінь мовлення.

Мета: Навчити учнів грамотно та логічно викладати свої думки

Прийом: Вчитель → клас

T:Your task is to write a composition about your favorite film. You have 3 minutes to do the task.

Впр. 5 (с. 134). Учні самостійно протягом кількох хвилин готують розповіді про один зі своїх улюблених фільмів. По закінченні роботи двоє учнів виступають перед кла­сом.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Етап 11 Homework Домашнє завдання.

Мета: Дати учням інструкцію, щодо виконання домашнього завдання.

Прийом: Пояснення

Ex.6.,p.134 – підручник, письмово.

Етап 12 Summarizing Підведення підсумків уроку.

Мета:Охарактеризувати роботу учнів на уроці

Прийом: Усна бесіда

Т:Today we spoke about different kinds of films and everything connected with them. Let’s remember what new material have we learned today. What was difficult for you during the lesson? What was the easiest for you during our lesson?

I hope everyone is happy, see you next time.

Учитель підводить підсумки уроку, виставляє оцінки, робить акцент на помилках,які були допущенні в ході уроку, а також хвалить найактивніших учнів.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

План-конспект

уроку англійської мови

для 7 класу

за темою «Фільми і розваги»

Підготував

студент 4-го курсу

факультету іноземних мов

групи АФ 42/2

Харицький В.Ю.

Ніжин – 2021

Тема: «Різні види фільмів»

Мета:

навчальна: формувати навички вживання нових лексичних одиниць; вдосконалювати навички аудіювання й усного мовлення з опорою на лексико-граматичні структури;

розвивальна: розвивати компетентність спілкування іноземною мовою; комунікативні здібності учнів; критичне мислення; уміння висловлювати й аргументувати власну точку зору, аналізувати, порівнювати;

виховна: виховувати культуру спілкування; почуття дружби, товариськості; виховувати толерантність, уміння працювати в колективі, повагу до співрозмовника, охайність у веденні записів, бажання проводити свій вільний час з користю.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Методи: пояснення, вступна та підсумкова бесіди, фронтальне опитування, робота біля дошки, зробити відповідність, пошукове завдання, робота з словником, робота в парах та групах, самостійне письмо, усний контроль, мозковий штурм, «луна», пояснювально-ілюстративний метод, «мікрофон»;

Обладнання: підручник, зошит, словник, презентація, картки для роботи в групах, роздатковий матеріал, ілюстрації;

Основні поняття: although, however, also, but, running time, satisfying closure, annoying, repetitive battle scenes
Procedure
I. Організаційний етап уроку. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Привітання

T. Good morning, boys and girls!

Ps. Good morning, good morning!
Good morning to you!
Good morning, good morning ,
We are glad to see you!

T. Thank you. I am glad to see you too. Let’s start our lesson.
2. Організація класу. Підготовка до уроку. Звіт чергового. Вправи для правильної постави. Дихальні вправи
3. Повідомлення теми та мети уроку.

Т: The topic of our lesson is “About the film”, we learn new words and do many exercises! Let’s go! Be active!
4. Уведення в іншомовну атмосферу

«Мікрофон»

Complete the sentences.

1. A movie that makes you scream is a … .

2. A movie that is exciting with lots of guns and explosions is an … movie.

3. Movies about the future or space are known as … films.

4. A movie about real life is a … .

5. An … film has cartoon characters.

6. A film about lots of travelling and exciting or dangerous events is … .

7. A film about love is … .

8. A movie that makes you laugh is a … .
II. Основна частина уроку

5. Перевірка домашнього завдання

Exercise 5, p. 87
6. Презентація лексики тексту

Луна, пошуковий метод

Exercise 3, p.88

T: Repeat after me and translate
7. Розвиток навичок читання

«ланцюжок»

Exercise 3, p.88

Т: Read the text one by one and translate.
8. Vocabulary practice

Робота в парах

T: Match the titles with the genres.

1. Pirates of the Caribbean

a) animated cartoon

2. Star Wars

b) horror film

3. Kung Fu Panda

c) war film

4. Zombies Nightmare

d) romantic comedy

5. Pearl Harbor

e) musical

6. The Sixth Sense

f) science fiction (scifi)

7. Legally Blonde

g) thriller

8. The sound of Music

h) action

9. Die Hard

i) adventure film

Key: 1 i, 2 f, 3 a, 4 b, 5 c, 6 g, 7 d, 8 e, 9 h.
9. Physical Activity

Учитель називає слова та жестами показує учням, що треба робити, спонукаючи учнів повторювати фрази та дії.

  • Stand up!

Учні підводяться та повторюють слова.

  • Hello!

Учні підводяться та повторюють слова.

  • Goodbye!

Учні махають один одному рукою.

  • Sit down!

Учні сідають, повторюючи слова.

Stand up, sit down (встати і сісти)

Clap, clap, clap. (поплескати в долоні)

Point to the window, (показати пальчиком на вікно)

Point to the door, (показати пальчиком на двері)

Point to the board, (показати пальчиком на дошку)

Point to the floor. (показати пальчиком на підлогу)

Stand up, sit down (встати і сісти)

Clap, clap, clap. (поплескати в долоні)
10. Розвиток навичок письма

«Незакінчене речення»

  1. It is a 2014…

  2. There are repetitive …

  3. Shorter running time …

  4. It’s one of the most…

  5. The film is criticized …

  6. But have suddenly released…

  7. Elves and Men must …

11. Розвиток навичок говоріння

«Фронтальне опитування»

Exercise 4, p.89

Т: Agree or disagree with the following statements.

Key: 1 T, 2 T, 3 F, 4 T, 5 F, 6 T.

12. Vocabulary practice

Робота в групах

T: How to describe a film? Match the adjectives and their definitions.

1) violent

a) very exciting or interesting in a way that keeps your attention

2) moving

b) lots of fighting

3) complex

c) ordinary; not special in any way

4) gripping

d) fantastic

5) funny

e) full of lots of different ideas

6) dreadful

f) extremely clever or impressive

7) superb

g) terrible

8) entertaining

h) extremely funny

9) unimpressive

i) not attracting your attention or interest

10) hilarious

j) interesting and amusing

11) brilliant

k) sad and emotional

12) uninteresting

l) it makes us laugh

Key: 1 g, 2 k, 3 e, 4 a, 5 l, 6 b, 7 d, 8 j, 9 c, 10 h, 11 f, 12 i.

13. Розвиток навичок говоріння

Класне міркування

T: Match the paragraphs (1-4) of Ex.3 with the topics (A-D) given below.

Do exercise 5, p. 89.

Key: 1 D, 2 B, 3 C, 4 A.

IIІ. Заключна частина уроку

14. Домашнє завдання

Do exercise 7, p. 89.

15. Підбиття підсумків уроку

«Мікрофон»

T: What new words do you remember today?

T. The lesson is over. Thank you for your work and attention! Your marks are… Good luck!

Cl. Thank you teacher. Goodbye!

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Психологічний аналіз уроку з англійської мови

На тему «Health»

Підготував

студент 4-го курсу

факультету іноземних мов

групи АФ 42/2

Харицький В.Ю.

Ніжин – 2021

Тема уроку: «Health»

Практичні задачі: активізація лексики з теми «Здоров’я», удосконалення вмінь аудіювання, повторення вживання різних часових форм англійської мови.

Розвиваючі, виховні цілі: розвивати в учнів увагу, мислення, розвивати у дітей пізнавальний інтерес з даної теми, розвивати вміння самоаналізу та самоконтролю, виховувати в учнів бережливе ставлення до власного здоров’я.

Спостереження за особливостями спілкування педагога з учнями на уроці

Дії вчителя

Дії учнів

Аналіз дій вчителя та учнів

Вчитель зайшов до класу, привітався. «Hello, friends! How are you today?”
«Tell me please what was your homework?”

Привітались з учителем лише одиниці, деякі діти продовжили займатись своїми справами.

Один учень підняв руку, викликався на перевірку домашнього завдання.

Здається, учні не досить заспокоїлись після бурхливої перерви, вчителю варто було відразу поставити крапки над «і», що гра закінчилась, почалось навчання.

“Could you be so kind stop talking and making me angry! Listen to your classmate`s answer!”

Більшість учнів налаштувались на роботу, притихли.

В такій репліці вчителя чується нотка авторитарності.

“Well done. Thank you. Sit down. So, we`ve already talked about diseases, the ways of their treatment, and today we`1l talk about their reasons, what causes them. Can you name any reasons?

Розгортається жвава дискусіяб учасниками якої є переважно одні й ті ж двоє-троє учнів.

Нажаль, вчитель не заохочує решту пасивних слухачів до підтримання цікавої на мою думку бесіди.

Now we`ll read a text about one Englishman, who once got into the hospital, so, read and try to answer the question “What is the true reason of the man getting into the hospital?”

Діти читають текст про себе.

Вчителю варто було написати деякі слова з тексту, які могли б викликати труднощі перекладу і розуміння у дітей.

“So, please tell me – did you guess about the true reason of the man getting into the hospital? Let`s pretend to be Drs. House”

Одна рука на весь клас.

Здається, вчителю все ж таки варто було б написати невідомі слова на дошці, адже у зв’язку з цим текст зрозуміли далеко не всі.

“ Imagine your best friend smokes, and he can`t give it up. Try to have an efficient talk with him about it, persuade him to give up smoking. Work in pairs. Make up dialogues.”

В класі настав хаосний гамір, діти почали активно обговорювати свої ролі, записуючи слова кожного в зошити.

Вчитель припустився помилки, не давши учням діалогові кліше або ж хоча б не натякнувши на їх використання в додатках книжок.

Вчитель перевіряє пари з діалогами, оцінюючи їх разом з іншими дітьми.



«Now you`ll hear one interview of a famous football star, he`ll tell his life story, but first look through some questions to the interview in ex. 3, p. 104. Be ready to answer them.»




Вчитель розпочинає обговорення тексту, відповідаючи на перше запитання у вправі 3.


“ At the blackboard you can see some word-combinations from the interview. Write them down. And then we`ll translate them together.”
«Our lesson is coming to an end. Write down your hometask – make up examples with new words and do ex.5 at page 105. Thank you for your work. Good-bye!”

Діти взяли активну участь в оцінці своїх однокласників, що породило бурхливі суперечки в класі.
Діти неохоче переглядаються, втома відчувається в їхній пасивності.

Учні неохоче долучаються до обговорення, припускаючись помилок у відповідях, найвірогідніше спричинених вадами запису на диску.
Учні записують слова, потім разом з учителем обговорюють їх значення та складають власні приклади.

Почувши дзвоник, діти зірвались з місць, тому вчителю довелось приборкувати галас, щоб дати домашнє завдання.

Оцінки вчителя були дещо заниженими, оскільки дітям не дали ніякої лексичної опори для складання діалогів.

Між вчителем і учнями виникає деякий прихований конфлікт у небажанні дітей виконувати завдання вчителя.


У ході дискусії в учнів виникло суперечливе питання на яке ніхто не міг дати точну правильну відповідь, що, нажаль, чи то через не 100% підготовленість до уроку, чи то через якісь інші причини, навіть вчитель не міг дати.

Урок закінчився, коли вчитель ще не встиг дати домашнє завдання, але це не завадило деяким дітям зірвати галас в класі, вчитель доречно відреагував і угомонив розбурханий клас.

Аналіз уроку

Урок почався по дзвонику, як тільки вчитель зайшов в клас. Нажаль, учні не відразу заспокоїлись після бурхливої веселої перерви, тому в класі навіть під час приходу вчителя і дзвоника стояв досить сильний гамір. Вчителю довелось присвятити деякий час на приведення дисципліни на уроці в порядок і створення робочої атмосфери.

Перевірка домашнього завдання свідчила про наявність у дітей на уроці довільної уваги, під час своїх відповідей, учні додатково відповідали на запитання вчителя, чим і заробляли собі негативні чи позитивні оцінки.

Актуальність нової теми, пов’язаної з темою «Здоров’я» хоча і не викликала ажіотажу серед учнів, проте і не залишила їх байдужими, адже у їхньому віці проблема шкідливих звичок та засобів їх уникнення та відмови від них постає дуже актуальною і розповсюдженою, хоча більшість підлітків ніколи самостійно і не зізнаються в цьому.

Питання дисципліни на уроці постало тоді, коли вчитель вже втретє зробив зауваження одній і тій самій парочці хлопців , які, в сподіваннях на непоміченість, обговорювали свої проблеми на задній парті, вчителю довелось запросити їх до бесіди по темі, щоб якось активізувати їх у роботі на уроці.

Слід зазначити, що на уроці були моменти, коли довільна увага переходила у мимовільну. Це стосується учнів, у яких під час вирішення питання щодо причин чому людина не може відмовитись від шкідливої звички виникало послаблення уваги. Вони не хотіли довільно, самостійно мислити, а прислухались до думки інших, а іноді чули слова вчителя під час різних моментів обговорення, що призводило до коливання уваги, що можливо було викликано індивідуальними здібностями до мислення.

Під час уроку був момент, коли вчителю вдавалось максимально зосередити увагу учнів на поставленому завданні, це сталось тоді, коли вчитель дав завдання дітям уявити себе на хвилинку Доктором Хаусом і намагатись здогадатись чому ж все-таки чоловік з тексту потрапив в лікарню, серіал, дуже популярний серед молоді, в цьому випадку зіграв учителю на руку, зацікавлюючи дітей своїм завданням. Відповідний темп роботи учнів та контроль за їх уважністю під час пояснення нової лексики з боку вчителя були провідними на уроці. Сюди також можна віднести цікавість нового матеріалу, що викликав не тільки стійку увагу, а й пізнавальний інтерес.

На останніх хвилинах уроку відчувалось погіршення активності учнів, через відчуття наближення дзвоника, походу в їдальню і т.п., тому вчитель мусив все частіше звертатись до питань дисципліни на уроці, не кажучи вже про постановку домашнього завдання, яке вчителю доводилось давати уже після дзвоника, в повному гаморі.

Отже, можна зробити загальний висновок про те, що такі психічні процеси в учнів як увага, мислення,пам’ять відіграли на даному уроці важливу роль в процесі сприйняття, усвідомлення та засвоєння навчального матеріалу. Розвиток цих навичок і вмінь у даному разі і постав перед вчителем, що йому вдалося виконати частково.

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

ЗВІТ

про педагогічне дослідження

з теми «Особливості формування ціннісного ставлення до праці у дітей шкільного віку»

Виконав студент 4 курсу,
групи ФА 42-2,

Факультету іноземних мов
(денної форми навчання)

Харицький Владислав Юрійович

Ніжин
Зміст
Вступ

1. Теоретичні засади проблеми формування ціннісного ставлення школярів до праці

1.1 Аналіз історичних поглядів на проблему формування ціннісного ставлення до праці у школярів

1.2 Трудове виховання, як умова формування у школярів ціннісного ставлення до праці

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

скачати

© Усі права захищені
написати до нас