Ім'я файлу: Друзі наші менші.docx
Розширення: docx
Розмір: 22кб.
Дата: 20.05.2022
скачати

Відділ освіти Уманської міської ради
Міський методичний кабінет
Навчально-виховний комплекс №1
«Дошкільний навчальний заклад -
загальноосвітній навчальний заклад І ступеня»

Конспект показового заняття на тему:

«Друзі наші менші»

(з дітьми старшої групи).


Підготувала:

вихователь – методист

Нікітченко С.І.


Умань - 2014

Програмовий зміст. Поширювати знання дітей про малознайомих диких тварин (зовнішня будова, місце проживання у природі, цікава інформація); дати знання дітям про поділ тварин за способом харчування. Спонукати до аналізу та встановлення взаємозалежності між різними об’єктами природного довкілля (спосіб харчування і конкретна тварина). Поповнити словник назвами тварин та ввести узагальнюючі слова: хижаки, травоїдні, всеїдні. Розвивати спостережливість, вміння виділяти в природному довкіллі нове, гарне, дивне. Спонукати дотримуватися правил природокористування, усвідомлювати, що право на життя мають усі тварини природного довкілля.
Матеріал : коректурні таблиці, набір геометричних фігур на кожну дитину, демонстраційні картинки з зображенням тварин, три набори предметних картинок.

Хід заняття.
Комунікативна діяльність.
- Діти, чи любите ви загадки?
- хочу запропонувати вам відгадати загадки.
- Але загадки будуть незвичайні, я буду вам розповідати про якості характеру істот, а відгадаєте хто це.
Вправа «Тварини та їх характери»
- Хитра, лукава, улеслива, підступна (лисичка).
- Злий, хижий (вовк).
- Лякливий, боязкий, полохливий (заєць).
- Як можна назвати одним словом лисицю, вовка, зайця? (тварини).
- Так ви напевно здогадались, що ми сьогодні будемо говорити про тварин.

Пізнавальна діяльність.
Робота з коректурною таблицею №3-2 «Тваринний світ»
Попередньо педагог пригадує з дітьми розташування картинок в рядочках і стовпчиках.
Вправа «Знайди тварину»
Діти знаходять картинку і називають її.
Картинки тварин педагог викладає на дошці.
- Вкажіть тварину назва якої починається зі звуку Т (тигр);
- вкажіть тварину назва якої має один склад (лев);
- назвіть тварину, що знаходиться між змією і моржем (лисиця);
- назвіть тварину назва якої починається з голосного звуку;(олень)
- назвіть тварину яка знаходиться в клітинці №4 (слон);
- назвіть тварину яка знаходиться зліва від їжака (заєць);
- назвіть тварину , що знаходиться над верблюдом (їжак);
- щоб дізнатись про наступну тварину, потрібно прочитати слово викладене з кубиків (ведмідь).
- щоб дізнатись про наступну тварину, потрібно відгадати її за описом; (живе у лісі, стрибає по деревах, влітку має шубу руденьку, а взимку сріблясто-сіру) (білка).
Педагог з дітьми працює з демонстраційним матеріалом.
Вправа «Поміркуй»
- Чим схожі між собою тварини, що знаходяться в 1-му рядочку? (Діти називають спільні ознаки).
- Чим відрізняються?( відмінні ознаки).
Педагог підводить дітей до висновку, що всі тварини з 1-го ряду харчуються лише м'ясом, отже, вони полюють на інших тварин. Їх називають хижаками. Таким чином діти з’ясовують, що тварини 2-го ряду харчуються рослинною їжею, їх називають травоїдними. А тварини 3-го ряду їдять і рослинну, і тваринну їжу, їх називають всеїдні.
Педагог разом з дітьми з’ясовують, що їдять тварини кожної групи.
Фізхвилинка.
Гра «Будь уважний»
Діти шикуються в коло. Завдання виконується тільки тоді, коли почують чарівні слова «будь ласка». Якщо в завданні нема цього слова – вправу виконувати заборонено. Ті, хто допускає помилку виходять з гри.
- Діти зобразіть зайчика;
- діти зобразіть ворону;
- зобразіть ведмедя, та інші команди.
Перетворювальна діяльність.
Діти працюють з роздавальним матеріалом коректурними таблицями №3-2.
Вправа « Порахуйте, назвіть»
- Скільки хижаків? (6)
- Скільки травоїдних? (7)
- Скільки птахів? (4)
- Скільки всеїдних? (1)

- Кого більше, менше?
- Хто найвищий зі звірів?

- Хто найнижчий?
- Хто ліворуч від тигра?

- Хто праворуч від орла?
- Хто живе у воді?

- Хто з тварин взимку спить?
- Як по-іншому називають бегемота?

- На кого полює лев?
- На кого полює лисиця?
- Назвіть по пам'яті тварин першого ряду.
Накрийте фішками:
- тварин, що мешкають в Україні; (жовтими кружечками)
- тварин, що занесені до Червоної книги. (червоними кружечками)

Вправа «Який, яка, яке»
Дорослий пропонує розглянути таблицю і знайти відповідні названим характеристикам картинки із зображенням тварин:

величезний - …

швидкий - …
небезпечний - …

колючий - …

рогатий - …

неповоротка - …

довга - …

Оцінно-контрольна діяльність.
Гра «Хто, що їсть»
Діти діляться на три підгрупи за позначками на грудях: червоні кружечки – хижаки; жовті кружечки – всеїдні; зелені – травоїдні. На столиках набори предметних картинок однакових для кожної підгрупи.
Завдання: відібрати картинки з зображенням предметів їжі, що споживає їхня група тварин та пояснити чому вони відібрали ці картинки.

Підсумок
- Яка група краще справилась з завданням?


  • Які нові слова запам’ятали?


  • Що нового дізналися?


скачати

© Усі права захищені
написати до нас