Ім'я файлу: дружба найцінніший скарб.docx
Розширення: docx
Розмір: 23кб.
Дата: 24.01.2023
скачати

Виховна година на тему «Дружба – найцінніший скарб»

Мета: розширити і поглибити поняття «дружба»; вчити відрізняти

дружбу справжню від товариських стосунків, сприяти становленню дружної

атмосфери, запобіганню проявів насильства в учнівському колективі,

прищеплювати повагу до цінностей дружби; сприяти розвитку терпимості,

коректності у спілкуванні з друзями.

Виховувати в учнів звичку уважно ставитися до товаришів; сприяти створенню дружнього дитячого колективу, виховувати чемне ставлення учнів одне до одного.

Форма проведення: бесіда з елементами гри.

Обладнання: мультимедійна презентація, відео

Література: інтернет-ресурс веб-сайт https://naurok.com.ua/vihovna-godina-na-temu-druzhba-ednae-schiri-sercya-7322.html

 

Хід заняття:

I.Організаційна частина.

- Добрий день діти, сідайте!

II.Основна частина.

- щоб дізнатись про що ми сьогодні з вами будемо говорити, ви повинні відгадати загадку.  

Загадка

Вона всім нам дорога,

Вона жити помага.

Коли вона у тебе є,

Життя радісним стає.

Разом можна все зробити,

Тож без неї не прожити.(Дружба)

Епіграф на дошці:

Дерево міцне корінням, а людина-друзями.

( народна мудрість)
- Що таке «дружба»? Як ви розумієте це слово?

(Відповіді дітей:Дружба – це  коли люди дружать між собою, підтримують один одного у біді і в радості, разом проводять час, це коли разом весело і цікаво.)

- Хоч ви ще маленькі, проте вже розумієте що таке дружба.

У кого з вас є справжній друг? Чудово ! Я впевнена, що ви знаєте про свого друга все, його характер, його звички, про його вчинки. 

-Ми сьогодні вирушаємо у мандрівку країною Дружби.

- Та , погляньте, перед нами закриті ворота у країну дружби. По секрету вам скажу, кожен замок відкриється, якщо ми підберемо правильний ключик. Ключик- це слово, яке характеризує справжнього друга.

 

Інтерактивна вправа «Мозкова атака»

Діти називають якості характеру, ключики відкривають замки.

(доброзичливий, чемний, толерантний, стриманий, добрий, чесний, вірний,

 справедливий, надійний, сміливий, щедрий)

-Ми виконали завдання. Двері у країну Дружби відкриваються.

- Ось ми і потрапили в країну дружби, але спочатку потрібно почитати закони цієї країни, яких ми і будемо дотримуватися протягом подорожі.

Гра   «Референдум дружби»

Записані вони у документі - Конституції Дружби ( Записати на дошці). Але якісь злодії, які зовсім не вміють дружити - підклали зайві сторінки у Конституцію. Наше завдання- визначити, які сторінки зайві.

Прийом «Лови помилку»

Закони

    1. 1.Один за всіх,і всі за одного.

    2. 2.Обманюй друга, коли тобі це вигідно.

    3. 3.Розділи з другом і радість, і смуток.

    4. 4.Підтримай друга у біді.

    5. 5.Свого друга ображай, обзивай , зрідка кусай.

    6. 6..Будь з другом чесним та відвертим.

    7. 7.Не цінуй дружбу, нехтуй підтримкою і ніколи не допомагай.

    8. 8.Бережи друга , не ображай.

-Всі ви дітки молодці! Ми прийняли справжній закон у країні Дружби.
( Перегляд мультфільму)
Технологія  «Незакінчені речення»

 «Хто з ким дружить?»

Зелений крокодил Гена та …….(Чебурашка)

Іван Царевич та …………( Сірий Вовк)

Дюймовочка та ………..(ластівка)

Вінні Пух та…………..(п’ятачок)

Карлсон та …….(Малюк)
Якщо дружить увесь клас,

Успіх буде повсякчас,

Все нам легко удається,

Весело усім живеться.

 

 
- А ми мандруємо далі.

- Ой діти, на прийшов лист від дівчинки Людмилки, і вона просить нашої допомоги, розібратися чи справжня її подруга. Допоможемо?

 

Справжні подруги ( зачитує вчитель)

Другокласниця Людмила вранці мамі заявила: 
— Все! До школи я — не йду! Я не стерплю цю біду. 
Щастя скінчено моє: Адже в Рити джинси є! 
І тепер зі мною Рита відмовляється дружити… 
Здивувалась мама дуже:— Ви ж були найкращі друзі!? 
— Так. Але сказала Рита поки буду я ходити 
не у джинсах, а в спідниці — їй не хочеться й дивиться, 
бо вона вважає: жінці для краси потрібні джинси... 
Мамо! Дружбу виручай. Джинси і мені придбай! 
Мама спершу подивилась на похнюплену Людмилу
Потім мовила:— Діла-а... Ви — спра-а-вжні подруги! — й пішла... 
А ви що скажете мені: це — справжні подруги, чи ні?

- Так все правильно , а давайте напишемо Людмилці, яким повине бути справжній друг і відправимо їй листа.

 - Над містечком Дружби з’явилися хмаринки.

 А ви знаєте, що дружба робить чудеса?

 Якщо ми зараз знайдемо хмаринки, які дружать між собою, то ви побачите справжні чудеса!

- А ви знаєте прислів’я про дружбу? 

Робота у групах

(Об’єднуємо  прислів’я  на хмаринках)

·        Немає друга-шукай, а знайдеш- тримай.

·        Старий друг краще нових двох.   

·        Дружба та братство – дорожче багатства.

·        Друзі пізнаються в біді.

·        Дружний табун і вовків не боїться.

·        Дружба – найбільший скарб.

·        При горі та в лиху годину пізнаєш вірну людину.

·        Не той друг, хто лащиться, а той, що печалиться.

·        Життя без друзів неповноцінне.

·        Без друзів погано жити, а іноді — неможливо.

 

  
Отже, дружба — це стосунки між людьми на основі взаємної довіри, взаєморозуміння, спільних інтересів, прив'язаності.

  Нарешті ми з вами запевнилися в правильності слів епіграфу уроку — «Дерево міцне корінням, а людина — друзями».

- А як ви вважаєте, друзів може бути багато чи один найкращий. А хто ж тоді останні.

-  Товаришувати можна з багатьма, а дружити лише з одним чи кількома. Адже друзів пов’язує велика довіра, повага один до одного.

III. Підсумок заняття.

- І підводячи підсумок нашого заняття я хочу, щоб ви повернулися один до одного, посміхнулися і…. ніколи не сварилися. А ще пам’ятайте, діти! Є такий документ в Україні «Декларація прав дитини». У ньому написано : «Ніхто не має права ображати іншу людину, принижувати її і жорстоко поводитись з нею. Всі народжуються вільними і рівними.»

- Допобачення!
скачати

© Усі права захищені
написати до нас