Ім'я файлу: 1 заняття.docx
Розширення: docx
Розмір: 20кб.
Дата: 02.02.2021
скачати
Пов'язані файли:
гурток нетрадиційне малювання.docx
досвід роботи народознавство!!!!!!!.docx
виставки.docx

Заняття 1.

Дата:

Тема: Активізація знань про склади та слова.

Мета: Розвивати рухливість артикуляційних органів, дрібну та загальну моторику, фонематичне сприймання, силу голосу та зв'язне мовлення. Збагачувати активний та пасивний словник. Виховувати самостійність, допитливість, інтерес до заняття.

Обладнання: набір наочності, профілі артикуляції, дзеркала, набір звукових іграшок.

Хід заняття

І.Організаційна частина (1-2 хв.)

ІІ. Основна частина.

Повідомлення теми та мети заняття.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Вправа 1. «Хмаринка-сонечко»

Мета: встановлення емоційного контакту, знайомство з настроєм дітей.

ІІ. Основна частина

Логопед розповідає мету і завдання програми занять.

Вступна бесіда про спосіб і місце творення звуків. Активізація знань про будову мовленнєвого апарату.

Вправа 2.«Казка про веселий язичок»

Мета: знайомство з органами артикуляційного апарату, розвиток загальних мовних навичок. Виховання бажання говорити правильно.

Кожна дитина отримує дзеркало, та слухає казку, виконуючи вправи.

Жив собі Веселий Язичок у своєму чарівному будиночку (широко відрити рот, показати язик, порухати ним у роті). Ти, мабуть, здогадався, що цей будиночок – рот. Двері у будиночку то відкриваються, то закриваються. Ось так (по черзі відкривати і закривати ротик, ритмічно, в помірному темпі). Кожного дня Язичок виходить з будиночка на прогулянку (висунути язика). І от одного разу Язичок вийшов погрітись на сонечку, приліг він на ґанку (покласти широкий язик «лопаткою» на нижній губі). Раптом подув сильний вітер, Язичок здригнувся (зробити вузький язик «голочкою»), сховався в будиночок і зачинив за собою двері (забрати язик та закрити рот). Дуже полюбляв Язичок грати у футбол (по черзі впиратись кінчиком язика то в ліву, то в праву щоки), на барабані (стукати кінчиком язика в зуби д-д-д), гойдатись на гойдалці (відкрити рот, кінчиком язика по черзі тягнутись до носа, потім до підборіддя), їздити на конику («клацати» язиком, присмоктуючи та різко відриваючи його від піднебіння). А коли награється, Язичок йшов до свого будиночка відпочивати (знову забрати язик та закрити рот). Який слухняний у тебе Язичок!

2. Логопедична зарядка

Дихальні вправи

Вправа «Нагодуй тваринку»

Мета: укріпляти м’язи дихального апарату і виробляти нижньодіафрагмальний видих, розвиток граматичного строю та зв’язного мовлення, збагачення словника.

Дитина вибирає навгад тварину, прикріплює її до ворітець та називає, що їсть дана тваринка та задуває помпон у «ворітця-рот»

Артикуляційна гімнастика

Мета:розвиток рухливості органів артикуляційного апарату.

Вправи виконуються з опорою на дзеркало за сигнальними картками.

Статистичні вправи

Вправа «Лопаточка»

Вправа «Чашечка»

«Посмішка»

«Хоботок»

«Парканчик»

Динамічні підготовчі вправи

Вправа «Оближемо губки»

Вправа «Гойдалка»

Вправа «Смачне варення»

Вправа «Фокус».

Голосові вправи

Мета: укріплення м'язів артикуляційного апарату.

«Вірш про діяльність тварин»

Діти промовляють рядки вірша і повторюють голоса тварин.

3. Вивчення нового матеріалу.

Бесіда про склад, та слова як одиницю мови.

Вправа 3. «Запиши слово»

Мета: закріплення знань по склади і слова.

Кожній дитині пропонується картки, завдання дітей-правильно розставити назви малюнків, зображених на картках.

4. Пальчикова гімнастика.

«Хлюп-хлоп»

5. Закріплення вивченого матеріалу.

Вправа 4 «Склади слово»

Мета:закріплення знань, отриманих на уроці.

Діти отримують склади, їх завдання скласти їх у слово.

Вправа 5. «Мандали».

Мета: Розвиток емоційної сфери

Дітям пропонується зафарбувати мандали в рамках тижня

ІІІ. Підведення підсумків.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас