Ім'я файлу: братусь.docx Розширення: docx Розмір: 39кб. Дата: 07.11.2022 скачати Пов'язані файли: 1-5-b9.pdf аудит.docx 1.14) Еластичність попиту від ціни визначаєтся за формулою: Ed = / Зміна величини попит: у (400 – 350) / ((400+350)/2) = 0.133 Зміна цін: (20 – 15) / ((20+15)/2) = 0.285 Цінова еластичність: 0.133 / 0.285 = 0.466 2) План по виробництву товарної продукції перевиконано: у порівняльних цінах на 64800 – 62000 = 2800 тис. грн., що складає 104,52%; у натуральних одиницях на 630 – 620 = 10 тис. т., що складає 101,61%. План по реалізації не довиконано : у порівняльних цінах на 62000 – 57000 = 5000 тис. грн., що складає 91,94%; в натуральних одиницях на 620 – 540 = 80 тис. т., що складає 87,097%. За планом реалізація відповідає товарній продукції, але фактично реалізовано від виробленої товарної продукції у порівняльних цінах 57000/64800=0,8796 тобто 87,96% та в натуральних одиницях 540/630=0,8571 тобто 85,71%. 3) 1) абсолютне відхилення від плану реалізації 7000 – 9600 = -2600 тис. грн.; 2) процент виконання плану з реалізації 7000/9600 * 100% = 72,92 %; 3) на відхилення від плану вплинув об’єм товарної продукції 8000 – 10000 = — 2000 тис. грн.; та збільшення залишків 1200 – 800 = 400 тис. грн. ( за планом), 2000 – 1000 = 1000 тис. грн. (фактично), тому 1000 – 400 = 600 тис. грн. Отже, 2600 = 2000 + 600 тис. грн. 2) Розрахуємо вплив факторів на обсяг товарної продукції. Обсяг товарної продукції зріс порівняно з планом на 9190 – 9180 = 10 (тис. грн..), що становить перевиконання плану на 9190/9180*100% — 100% = 0,11%. Зростання обсягу товарної продукції відбулося на фоні скорочення чисельності робітників 1010 – 1020 = -10 чол. 10/1020 *100% = 0,98%. За планом одним робітником відпрацьовано 225000/1020 = 220,588 (людино-днів), фактично 200000/1010 = 198 (людино-днів), що на 100% — 198/220,58 * 100% =100% — 89,76% = 10,24% менше ніж за планом. Отже, обсяг товарної продукції зріс, можливо, за рахунок зростання цін. А резерви: в збільшенні людино-днів на одного робітника 220,58 – 198 = 22,58 (людино-днів). Потрібно підняти на 22,58 людино-днів до планових показників. Розрахуємо кількісний вплив двох факторів: продуктивності праці та середньо облікової чисельності робітників. Продуктивність праці (обсяг товарної продукції в тис. грн. на 1 чол.) Прплан. = 9180/1020 = 9, Прфакт. = 9190/1010 = 9,0990099. Отже, обсяг продукції зріс на 9190 – 9180 = 10 тис. грн.. За рахунок продуктивності праці: DПр = (9,0990099 – 9)*1020 = 100,99 тис. грн.. Отже, зріс на 100,99 тис. грн.. За рахунок середньо облікової чисельності працівників: DЧис = (1010 – 1020)*9,0990099 = — 90,99 тис. грн.. Зменшився обсяг товарної продукції на 90,99 тис. грн.. Перевірка : 10 = 100,99 + ( — 90,99). 5) Визначимо фактори, що впливали в звітному періоді на обсяг товарної продукції. Очевидно, що один верстат і за планом, і фактично відпрацьовує 700/350 = 820/410 = 2 тис. верст. год. Товарна продукція знизилася на 2170 – 2050 = 120 тис. грн.., що становить 120/2170 * 100% = 5,53%. Це відбулося за рахунок збільшення верстатів. Зросла товарна продукція на (410 – 350) * 6,2 = 372 тис. грн., але за рахунок спаду продуктивності верстата (5,0 – 6,2) * 410 = — 492 тис. грн.. вона знизилася. Отже, -120 = 372 + (- 492). Аналогічно, за рахунок відпрацьованих верстато-годин (820 – 700) * 3,1 = 372 тис. грн., за рахунок виробленого за вестато-годину (2,5 – 3,1) * 820 = — 492 тис. грн. Отже, -120 = 372 + (- 492). Резервом зростання виробництва може служити збільшення виробництва продукції в розрахунку на 1 верстат до планового рівня 6,2 та вище, а також збільшення виробництва за верстато-годину до планового рівня 3,1 грн. та вище. 2) За умовою буде використано прямолінійний метод нарахування амортизації 1. Амортизаційні відрахування за рік = (500 000 – 10%) / 5 = 90 000 грн 2. Місячна сума амортизації становитиме: 18 000 / 12 = 1 500 грн. 3. Ароматизаційні відрахування обладнання = (450 000 – 7%) / 6 = 69 750 грн 7.2) 1. Визначимо вартість основних фондів підприємства на кінець року: де БВо – балансова вартість основних фондів на 1 лютого попереднього року, грн.; Вп – витрати на придбання нових основних фондів за рік, грн.; Врек – витрати на реконструкцію виробничих будинків і модернізацію устаткування за рік, грн.; Вв – вартість основних фондів, що вибули з експлуатації протягом року, що передував звітному, грн.; АВо – сума амортизаційних відрахувань, нарахованих у році, що передував звітному, грн. БВоф. = 1325 + 275 + 130 – 190 – 120 = 1420 2. Розрахуємо коефіцієнт відновлення: де ОФввед – вартість уведених основних фондів підприємства, грн.; ОФк.р. – вартість основних фондів на кінець року, грн. 3. Визначимо коефіцієнт вибуття: де ОФввед – вартість уведених основних фондів підприємства, грн.; ОФк.р. – вартість основних фондів на кінець року, грн. 4. Визначимо показник ефективності використання основних фондів: 5. Рентабельність основних фондів: 8) 1. Коефіцієнт оборотності оборотних коштів у 1 кварталі (Коб) визначимо за формулою: Коб1 = 400 / 80= 5 об. 2. Період одного обороту в 1 кварталі розрахуємо за формулою: Тоб1 = 90 / 5 = 18 дн. 3. Коефіцієнт оборотності оборотних коштів у 2 кварталі (Коб) складатиме: Коб2 = 480 / 88 = 5,45 об. 4. Потреба в оборотних коштах у 2 кварталі: +Ок = 480 / 5,45 = 88,07 млн.грн. 6. Вивільнення оборотних коштів у результаті скорочення періоду одного обороту знайдемо за формулою: ОбК = 480/90 * (5 - 5,45) = -4,88 тис.грн. |