Урок історії в середній школі на тему Зовнішня політика Росії наприкінці XIX початку ХХ століття

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Державні освітні установи
ВИЩОЇ ОСВІТИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Група 3.4 (11 «Г»)
Тема: Зовнішня політика Росії наприкінці XIX - на початку ХХ - століття
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертовіч
Учитель історії школи: Полуянова С.В.
Груповий керівник: Магсумов Т.А.
Набережні Челни, 2009 р.

Урок № 1: Група 3.4 (11 «Г»)
Розділ I. Росія на порозі ХХ століття.
Тема: весняна політика Росії наприкінці XIX - початку ХХ століття.
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: Урок - Лекція
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - формувати в учнів уявлення про відносини Росії з країнами Заходу та Сходу, визначити причини російсько-японської війни, розглянути хід воєнних дій і причини поразки Росії у війні, наслідки війни для Росії.
2. Розвиваюча мета - сприяти кадетам в розумінні проблеми зовнішньої політики; аналізувати еволюцію питання далекосхідної політики і переростанню суперечностей у конфлікт між Японією і Росією; сприяти учням вмінню робити висновки про результати і наслідки війни для Росії.
3. Виховує мета - формування в учнів почуття патріотизму, громадянськості і любові до Росії, і відповідальності за долю країни через знання історичних фактів і помилок минулого.
Обладнання: Підручник, робочі зошити, карта по російсько-японській війні, класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.
Основні поняття:
Антанта і Троїстий союз, Тихоокеанська імперія, КВЖД, Безобразовская кліка, контрибуція.
Основні дати:
1891 Росія приступила до будівництва Транссибірської ж. д.
Березень 1898 був укладений російсько-китайський договір про оренду на 25 років Ляодунського півострова з незамерзаючими портами: торговим - Далянвань (Дальній) і військовим - Порт-Артур
26 січня 1904 - японські військові кораблі атакували російську ескадру в Порт-Артурі.
Серпень 1905 Портсмутський світ.
Основні персоналії: А.М. Безобразов, О.М. Куропаткин, А.М. Стессель.
План уроку:
1. Основні напрямки зовнішньої політики Росії на рубежі XIX - ХХ ст.
2. Далекосхідна політика.
3. Російсько-японська війна:
- Військові дії в 1904 р. І падіння Порт-Артура.
- Хід військових дій в 1905 р.
- Підсумки війни.
Домашнє завдання: § 6 прочитати і відповісти на питання. Доробити таблицю: Хід російсько-японської війни. Опрацювати причини, привід, хід, результати і наслідки війни в робочому зошиті. Терміни підготувати для термінологічного диктанту та дати. Підготувати повідомлення по особистостям. Відповісти на питання підручника.
Хід уроку:
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
I. Організаційний момент
Учитель вітає учнів.
Учні вітають вчителя.
II. Тест з 10 питань середньої складності по пройдених тем письмово на листочках із зазначенням дати і прізвища імені.
Приготуйте листочки з прізвищем та датою і слухаючи уважно питання вкажіть одну правильну відповідь буквою А, Б або В. Перевіримо залишкові знання і присутніх на уроці і дасть вчителю познайомитися з асом
9 - 10 правильних відповідей оцінка 5,
7 - 8 оцінка 4,
6 - 7 оцінка 3,
4 - 5 оцінка 2 не впорався отримають можливість відповісти на наступному уроці домашнє завдання і заслужити хорошу оцінку
Питання тесту:
1. Яке місце у світі займала Росія за протяжністю залізниць на початку 20 століття? А. Перше; Б. Друге, після США (вірно); В. Тільки почали їх будувати.
2. Синдикат - це ... А. Продукція вироблена монополією; Б. Продукція продається монополією; В. Монополістичні об'єднання, що реалізує продукцію за завищеною ціною (вірно).
3. Інвестиції - це ... А. Борг Росії західним монополіям за поставлену продукцію; Б. зобов'язання Росії з виплати відсотків по кредитах; В. Капіталовкладення з метою розвитку підприємства і отримання прибутку (вірно)
4. Вкажіть основну проблему розвитку сільського господарства в Росії початку 20 століття? А. Малоземелля селян, общинний уклад (вірно); Б. Кріпосне право; В. Відсутність ринку по збуту продукції.
5. Вкажіть представників фінансової олігархії Росії початку 20 ст. А. Березовський, Гусинський; Б. Путілов, Вишнеградський, Утін (вірно); В. Вітте, Плеве, Зубатов.
6. Як народ називав Миколу II за війни і революції відбулися в період його правління? А. «Кривавим» (вірно), Б. «Войовничим», В. «Самодержцем».
7. Вкажіть правильні дати правління Миколи II? А. 1894 - 1918; Б. 1984 - 1917 (вірно); В. 1868 - 1918.
8. «Зубатовщина» - це ... А. Рух підприємців під контролем держави за політичні права; Б. Об'єднання чиновників під керівництвом С. В. Зубатова, співчуваючих селянам; В. Організації робітників під контролем уряду з метою суто економічної боротьби (вірно).
9. Покровителем експерименту С. В. Зубатова виступав: А. міністр фінансів С.Ю. Вітте; Б. міністр внутрішніх справ В. К. Плеве (вірно); В. В. І. Ленін
10. Складне питання - вкажіть рік економічної реформи С. Ю. Вітте: А. 1881; Б. 1894; В. 1897 (вірно). І письмово вкажіть суть цієї реформи - була введена в обіг золота валюта, стабілізувати курс рубля і забезпечувала стійкі прибутки підприємцям.
1. Б
2. У
3. У
4. А
5. Б
6. А
7. Б
8. У
9. Б
У
III. Вивчення нової теми
Записуємо у зошиті нову тему, число.
Починаємо тему уроку з причин конфлікту: для цього охарактеризовувати політику на заході Антанта і Троїстий союз, і сході слабкий Китай, ізоляція Росії на сході, посилення Японії і плани Тихоокеанської імперії, КВЖД, «безобразовская кліка». Потім розбираємо привід конфлікту - затримка японським телеграфом поступок Росії, розрив дипломатичних відносин. Хід військових дій оформляється у вигляді таблиці. На уроці записується початок і закінчення війни. Потім розбираються підсумки війни - Портсмутський світ, і наслідки для Росії.
Учні активно включаються в роботу адже за доповнення і роботу з текстом підручника в пошуках відповідей вони отримують плюси, в кінці уроку які перетворюються на оцінки 5 плюсів оцінка - 5, 4 плюса оцінка - 4, інші плюси переносяться на наступний урок і доповнюються новими. Також даю завдання по термінах, дат та історичних термінів для самостійного вивчення на будинок
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Для закріплення основних подій вчитель робить висновок: Говорячи про характер російсько-японської війни, слід особливо звернути увагу на наступне: і Японія, і Росія вели боротьбу за чужі території. Це була, по суті, війна за сфери впливу. І в Росії, і в Японії в правлячих колах перемогли мілітаристські настрої. І Росію, і Японію підштовхували до війни європейські держави, але напередодні війни Росія опинилася в політичній ізоляції. Франція оголосила про свій нейтралітет, Великобританія і США надавали активну підтримку японцям.
Учні пишуть висновок по даній темі.
V. Підведення підсумків уроку.
Дати домашнє завдання під диктовку і акцентувати увагу на важливості виконання. Довести зведення до відсутніх.
Учні записують домашнє завдання в щоденник.
Студент практикант_______________________________
Вчитель історії школи___________________________
Груповий руководитель___________________________

Література, використана за темою:
1. Левандівський А.А. Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ / А.А. Левандовський, Ю.А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Конспект
22.3кб. | скачати


Схожі роботи:
Зовнішня політика Росії наприкінці XVIII століття
Економічний розвиток Росії наприкінці XIX початку XX століття
Зовнішня політика Росії наприкінці 19 століття Висновок франко-російського союзу
Зовнішня торгівля і митна політика Російської імперії в кінці XIX-початку XX століття
Зовнішня політика Росії на початку 19-го століття
Зовнішня політика Росії XIX століття
Зовнішня політика Росії історичний аналіз початку XX століття
Зовнішня політика Росії в другій половині XIX століття
© Усі права захищені
написати до нас