Третьеиюньская монархія

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Державні освітні установи
ВИЩОЇ ОСВІТИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Група 3.4 (11 «Г»)
Тема: Третьеиюньская монархія
9.12.2009
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертовіч
Учитель історії школи: Смурякова Є. Є. _______________
Груповий керівник: Магсумов Т.А. _______________
Оцінка за урок _______________
Набережні Челни, 2009 р.

Література, використана за темою:
1. Левандівський А. А. Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.
2. Левандівський А. А. Поурочні РОЗРОБКИ до підручників "Росія в ХХ столітті" / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов, Л. В. Жукова .- 160 с.: Іл. (В обл.)
9.12.2009

Урок № 5: Група 3.4 (11 «Г»)
Розділ II. Напередодні краху.
Тема: Третьеиюньская монархія.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Вид уроку: Урок - Бесіда
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - формувати основні уявлення в учнів про зміни в третьочервневої політичній системі, новому формуванні Думи згідно зі зміненим порядком виборів, спроби реформ влади для недопущення напруження ситуації.
2. Розвиваюча мета - сприяти учням у розумінні складності реформ при всьому бажанні П. А. Столипіна в слідстві реакційності Державної Ради і при прихильне ставлення Миколи II до чорносотенному руху.
3. Виховує мета - формування в учнів позиції співробітництва і розумного компромісу для досягнення результату з мінімальними витратами, створити умови на уроці для можливості самореалізації.
Обладнання: Підручник, робочі зошити, наочність: таблиця з Державних Дум, схема виходу із громади; класна дошка, крейда, указка.
Вид дошки на уроці
9 грудня 2009 Тема Дім. Завдання
План
Таблиця за виборчим законом від 3 червня 1907.
Схема аграрної реформи.
Основні поняття:
Октябристское маятник, цензура, черезсмужжя, хутори, відруби, кругова порука.
Основні дати:
3 червня 1907 - маніфест змінив порядок виборів, що знаменувала собою державний переворот, тому що видано без схвалення Думою.
Основні персоналії: П. А. Столипін, Н. Є. Марков, В. М. Пуришкевич, Є. Ф. Азев, Д. Богров.
План уроку:
1. Розстановка політичних сил. Питання про Думу.
2. III Державна Дума.
3. Столипін і «верхи».
4. Репресивні заходи.
5. Революційне і громадський рух.
6. Загальний напрям реформаторської діяльності П. А. Столипіна.
7. Аграрна реформа.
8. Підсумки столипінської політики.
План уроку розгорнутий: 1.Расстановка політичних сил. Питання про Думу. Придушивши революцію, Столипін приступив до реалізації програми «порядок і реформи». Непроста ситуація - недовіра влади ліворуч (революціонери), центру (буржуазія) і справа (чорносотенці).
2. III Державна Дума. 3 червня 1907 - положення про вибори змінило порядок формування Думи: 1 голос поміщика - 4 голоси великої буржуазії - 68 міської дрібної буржуазії - 260 селян - 543 робочих (!). Був змонтований зручний Столипіну законодавчий орган. Чорносотенці - 144, октябристи - 148, кадети - 54, прогресисти - 28, депутати національних окраїн - 26, трудовики - 14, есдеки - 19. «Октябристское маятник» - столипінська партія.
3. Столипін і «верхи». Реформи, які проходили в Думі гальмувалися і спотворювалися в Державній раді. Тому політика Столипіна брала репресивно - каральний характер незалежно від його волі.
4. Репресивні заходи. Працювала охранка, провокації таємних агентів поліції в підпіллі. Військові суди розглядали політичні справи (1907-1909 був страчений 2681 осіб). Умови жахливі вмирали політв'язні на засланні, у в'язниці, на каторжних роботах. Припиняло випуск друку.
5. Революційне і громадський рух. Порядок у селі - селяни займаються господарськими справами, спад робітничого руху, але зростання оборонних страйків. Революційні осередки розгромлені і роз'єднані, багато емігрують, настає апатія.
6. Загальний напрям реформаторської діяльності П. А. Столипіна. Зміцнення соціальної бази ладу, оскільки поміщики вже не могли самотужки підтримати самодержавство. Розкладання громади, зміцнення господаря-власника і господарський розвиток села. Але «верхи» зустріли реформаторську діяльність в багнети, лише вдалося провести аграрну реформу.
7. Аграрна реформа. Намалювати схему, коли було покінчено з черезсмужжям та освіта ізольованих один від одного хуторів. Або на худий кінець в відруби знаходяться у видаленні від селянських садиб. 1907 - 1914 з общини виділилися 2,5 млн. селян - заможні укрупнювали наділ, бідняки продавали і перебиралися до міста. Селянський Банк - посередник між поміщиком, який продавав землю і селянином його купували. Переселення бідноти на околиці і в Сибір, але погано організоване і просто влада кидала напризволяще.
8. Підсумки столипінської політики. Общинна земля не могла задовольнити потреб куркулів, вони мріяли захопити поміщицькі землі. 1911 у Києві П. А. Столипін був убитий агентом охранки. Його політика не змогла утримати Росію від нових катастроф.
Домашнє завдання: § 16, 17, 18 - прочитати і підготувати на переказ. Есе: Чим ви поясните інтерес російської громадськості до П. А. Столипіну і його діяльності в кінці XX ст.? с. 73
Хід уроку:
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
I. Організаційний момент
Учитель вітає учнів.
Учні вітають вчителя.
II. Етап опори на залишкові знання.
На минулому уроці ми з вами закрили вивчення величезного розділу історії Росії періоду кінця XIX століття за розпуск II Державної теми 3 червня 1907 року.
Учні вислуховують передмову вчителя для логічного переходу думки до нової теми уроку.
III. Вивчення нового матеріалу.
Відкриваємо зошити записуємо число і тему нашого з вами уроку. Сьогодні ми розглянемо такі питання історії:
1. Розстановка політичних сил. Питання про Думу.
2. III Державна Дума.
3. Столипін і «верхи».
4. Репресивні заходи.
5. Революційне і громадський рух.
6. Загальний напрям реформаторської діяльності П. А. Столипіна.
7. Аграрна реформа.
8. Підсумки столипінської політики.
Протягом уроку записуємо опорні тези і дати нової досліджуваної теми. Також порівняємо зміни, які були внесені новим виборчим законом про Думу. Розглянемо розподіл голосів за куріям у вигляді таблиці. І також розглянемо в аграрну реформу і її суть у вигляді схеми, яку учні відіб'ють у своїх робочих зошитах.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
П. А. Столипіну в силу протидії реакційних сил суспільства не вдалося втілити в життя багато реформ: місцевого самоврядування, вищої та середньої школи, і половинчастість аграрної реформи. Після його смерті наростає нова хвиля народного руху, в таких умовах Росія вступає в першу світову війну.
Висновок записується в зошиті, за активність на уроці виставляються оцінки в журнал.
V. Підведення підсумків уроку.
Відкриваємо щоденники і записуємо домашнє завдання.
Учні записують домашнє завдання в щоденник.

Студент практикант_______________________________
Вчитель історії школи___________________________
Груповий руководитель___________________________
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Історія та історичні особистості | Конспект
21.9кб. | скачати


Схожі роботи:
Третьеиюньская монархія і її сутність
Третьеиюньская монархія 3государственная Дума Реформи П А Столипіна
Монархія і демократія
Монархія означає
Британська монархія
Абсолютна монархія в Росії
Конституційна монархія в Англії
Абсолютна монархія в Англії
Монархія її поняття і види
© Усі права захищені
написати до нас