МАЗ-5335 | Вантажопідйомність, т. | 23 | 8 | максимальна швидкість, км / год | 65 | 85 | Контрольна витрата палива при швидкості 40 км / год, л/100 км | 47 | 23,8 | Максимальна потужність, к.с. | 250 | 180 |
3. Обгрунтування вибору способу перевезення вантажів У 1-му варіанті завдання потрібно організувати вантажно-розвантажувальні роботи під час перевезення довгомірного лісу кругляка з річкового порту на деревообробний комбінат, у 2-му варіанті завдання потрібно організувати вантажно-розвантажувальні роботи під час перевезення інструментів будівельних з заводу виробника на склад. Тоді доцільним буде використання автомобіля середньої вантажопідйомності. При тому, що відстань перевезення вантажу становить 16 км і 19 км автомобільний транспорт є найкращим. 4. Обгрунтування вибору способу вантажно-розвантажувальних операцій Машини перервної (періодичного) дії, призначені для підйому і переміщення штучних і сипучих вантажів, мають необхідний для переміщення вантажу робочий хід, який чергується зі зворотним холостим ходом, а період дії чергується з паузами на захоплення і віддачу вантажів (крани, навантажувачі, розвантажувачі і вагоноперекидачі). Основним перевага машин підлогового транспорту (автонавантажувачів) перед іншими машинами циклічної дії є їх мобільність і універсальність, яка визначається великим числом змінних вантажозахоплювальних пристроїв. Шлях прямування підлогових машин може бути довільний, вони не вимагають рейкових шляхів, струмопроводу. Універсальність підлогових машин передбачає крупносерійним характер їх виробництва. Вони вимагають відносно малих капітальних вкладень, які окупаються на протязі короткого терміну. 5. Обгрунтування вибору вантажно-розвантажувальних машин Оптимальний варіант механізованого способу виробництва вантажно-розвантажувальних робіт при перевезеннях вантажів і складських операціях має забезпечити підвищення ефективності використання рухомого складу автотранспорту. З цією метою необхідно попередньо ознайомитися з основними конструкціями підйомно-транспортної техніки, схемами організації виконання вантажно-розвантажувальних операцій, а також транспортно-технологічними схемами доставки вантажів. Витрати на амортизацію (5.1) де - Балансова вартість машини з урахуванням витрат на транспортування і монтаж, руб.; -Середня тривалість роботи машини за рік, змін; - Оптова ціна машин, руб.; n - норма амортизації,%. (N = 15%) (5.2) де - Коефіцієнт переходу від оптової ціни до балансової вартості машини; ( 1,07). Поточні експлуатаційні витрати (5.3) де - Поточні експлуатаційні витрати, руб. - Витрати на паливо; - Витрати на мастильні матеріали; - Витрати на змінну оснащення; - Витрати на заробітну плату робітників; - Відрахування на соціальне страхування у фонд зайнятості та пенсійний фонд; - Витрати на технічне обслуговування і поточний ремонт; - Витрати з ремонту й відновлення шин для пневмоколісних машин; - Витрати на електроенергію для машин з електричним приводом; - Накладні витрати. Витрати на паливо. (5.4) де - Питома витрата палива, кг / к.с. / год; -Тривалість зміни, год; ( = 8 год) - Потужність двигуна, к.с.; - Коефіцієнт використання двигуна в часі ( = 0,6-0,9); - Ціна палива, грн. / кг. Витрати на мастильні матеріали ( ) Становлять 19% -20% від витрат на паливо. (5.5) де - Оптова ціна капітального ремонту машини, руб. Заробітна плата робітників визначається виходячи зі складу екіпажу машини (професія, кваліфікація, чисельність) і годинних тарифних ставок. Z rab = (C chas + ) * T sm * K pr * K pk (5.6) Відрахування на соціальне страхування, в пенсійний фонд і до фонду зайнятості становлять 39% від витрат на заробітну плату робітників. Z ss = 0,39 * Z rab (5.7) Витрати на технічне обслуговування і поточний ремонт складають 20-25% оптової ціни на капітальний ремонт машини (Z tr) Витрати з ремонту та експлуатації шин (для пневмоколісних машин) Z sch = (5.8) N sch-число шин на автомобілі без запасного C sch-ціна одного комплекту шин (S sch ≈ 7000 год) Витрати на електроенергію для машин з електричним приводом Z е = (5.9) P е = N c * K c * T c (5.10) Де P е - річна витрата електроенергії, кВт / год; З е - вартість одного кВт / год електроенергії (1,45 руб.); N c - потужність електродвигунів, кВт; K c - коефіцієнт використання електродвигунів в часі (K c = 0,6-0,8); T c - річне число годин використання силового навантаження, год. (При однозмінній роботі T c = 1600 годин) Накладні витрати включають в себе заробітну плату управлінського персоналу, витрати на побутові потреби, витрати з техніки безпеки, на утримання будівель, канцелярські витрати і т.д. Накладні витрати приймаються у розмірі 30% від заробітної плати робітників і 10% від всіх інших витрат у вартості машино-зміни. Н p = 0,3 (Z rab) +0, l (Z p + Z a + Z t + Z sm + Z о + Z ss + Z tr + Z sch + Z е.) (5.11 Вартість машино-зміни складе; З см = Z p + Z a + Z t + Z sm + Z о + Z ss + Z tr + Z sch + Z е. + Н p (5.12) Вартість машино-години становитиме; З mch = С см / t sm (5.13) Собівартість однієї тонно-операції З оп = С mch / P е. (5.14) де P е - експлуатаційна продуктивність механізму, т / ч. P е = (5.15) q max-максимальна вантажопідйомність механізму, т; K gr - коефіцієнт використання вантажопідйомності механізму; T c-тривалість робочого циклу машин циклічної дії, с; K vr - коефіцієнт використання робочого часу механізму (K vr ≈ 0,7-0,8). T c = (5.16) де φ - коефіцієнт суміщення операцій в робочому циклі (у середньому 0,6-0,8); T i - час витрачений на i-ту операцію в циклі, с; N op - загальне число операцій, з яких складається цикл; T op - час на прийняття рішень оператором на перемикання рукояток управління за один цикл (у середньому 1-3 секунди). Крани гусеничні / МКГ-25БР ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ДАНІ І ХАРАКТЕРИСТИКИ Тип крана: стріловий, самохідний на розсувному гусеничному ходу, дизель-електричний, повноповоротний, вантажопідйомністю 25 т. Тип приводу: дизель-електричний, багатомоторний, можлива робота від зовнішньої електромережі змінного струму. Максимальна глибина опускання, м: до 10 м і нижче рівня стоянки крана для крана з основною стрілою 13,5 м при цьому вантажопідйомність повинна становити 50% відповідної вантажопідйомності; канат вантажного поліспаста перепасовується, утворюючи двократний поліспаст за схемою запасовки для стріли 28,5 м . Технічні характеристики | Для стріли 13,5 м з жорстким гуськом 5 м | Максимальна вантажопідйомність, т: | 25 | Головний підйом | 25 | Допоміжний підйом | 5 | Максимальна висота підйому гака, м: |
| Головний підйом | 13,5 | Допоміжний підйом | 15 | Виліт гака від осі обертання, м * головного підйому: |
| найменший | 4,9 | найбільший | 12 | Виліт гака від осі обертання, м * допоміжного підйому: |
| найменший | 6,6 ... 14,0 | найбільший | 14,7 | База, м | 4,6 | Потужність двигуна, кВт: | 630 | Ширина у робочому додатку по (гусеницям) | 4,3 | Довжина опорної частини гусеничного ходу | 4,6 | Кут повороту, град: | 360 |
K ATO NK250e Характеристики | Макс. Швидкість пересування | Км. / год | 55 |
| Швидкість обороту платформи | Об. / хв. | 1.6 | Двигун (верхній) | Виробник / модель | - | MITSUBISHI 8 DC 81 C |
|
| Відносна потужність | Лс / об. / хв | 200/2000 |
| Крутний Момент | Кг * м / об. хв | 80/1200 |
| Витрата палива |
| 0,7 л / к.с. / год |
| Кількість циліндрів | - | 8 | Двигун (нижній) | Виробник / модель | - | MITSUBISHI 8 DC 90 A |
| Відносна потужність | Лс / об. / хв | 310/2300 |
| Крутний Момент | Кг * м / об. хв | 108/1400 |
| Кількість циліндрів | - | 8 | Стріла | Сходинки | - | 5 |
| Довжина | M | 12-44 |
| Робочий радіус | M | - |
| Макс. Висота підйому | M | 59 | Габарити | Довжина | мм | 15400 |
| Ширина | мм | 3000 |
| Висота | мм | 3800 |
| Колісна база | мм | 5588 | Шини | Передні | - | 14.00-20-18 PR |
| Задні | - | 14.00-20-18 PR |
Для гусеничного крана МКГ-25БР Експлуатаційні витрати: Z a = (2500000 * 15) / (100 * 305) = 1229,5 Z Е = (1,05 * 630 * 4575 * 0,7) / 305 = 6945,75 Z sm = 0,19 * 6945,75 = 1319,69 Z o = 0,1 * 3278,69 = 327,87 Z kr = (0,4 * 2500000) / 305 = 3278,69 Z rab = (2,0 +4,04) * 15 * 1,4 * 1 = 126,84 Z ss = 0,39 * 126,84 = 49,47 Z tr = 3278,69 * 0,25 = 819,67 Накладні витрати: H p = 0,3 * 126,84 +0,1 (1229,5 +6945,75 +1319,69 +327,87 +49,47 +819,67) = 1107,25 З мс = 1229,5 +6945,75 +1319,69 +327,87 +49,47 +819,67 +1107,25 = 11799,2 З mch = 11799,2 / 15 = 786,61 З оп = 786,61 / 210 = 3,74 P е = (3600 * 25 * 0,7 * 0,8) / 240 = 210 T c = 0,6 * 370 +6 * 3 = 240 Для крана КАТО NK 250 e Експлуатаційні витрати: Z a = (3100000 * 15) / (100 * 305) = 1524,6 Z т = 0,7 * 15 * 200 * 0,7 * 12 = 17640 Z o = 0,1 * 4065,57 = 416,56 Z sm = 0,19 * 17640 = 3351,6 Z kr = (0,4 * 3100000) / 305 = 4065,57 Z rab = (2,0 +4,04) * 15 * 1,4 * 1 = 126,84 Z ss = 0,39 * 126,84 = 49,47 Z tr = 4065,57 * 0,25 = 1016,39 Накладні витрати: H p = 0,3 * 126,84 +0,1 (1524,6 +17640 +416,56 +3351,6 +49,47 +1016,39) = 2437,9 З мс = 1524,6 +17640 +416,56 +3351,6 +49,47 +1016,39 +2437,9 = 26436,5 З mch = 26436,5 / 15 = 1762.4 З оп = 1762.4/187 = 9,4 P е = (3600 * 25 * 0,7 * 0,8) / 270 = 187 T c = 0,6 * 420 +6 * 3 = 270 Електронавантажувач виловий ВП-03 Навантажувач виловий ВП-03 вантажопідйомністю 3 тонни, висота підйому вантажу 3,3 м, призначений для захоплення, підйому і опускання вироби (вантажу), транспортування його і укладання, а також для інших робіт в умовах промисловості, будівництва, транспорту і складського господарства. Можливе виконання з заскленою кабіною. Технічні характеристики | Номінальна вантажопідйомність, т Маса спорядженого автонавантажувача не більше, т Номінальна потужність двигуна, кВт (к.с.) Ємність батареї, А / ч Макс. тиск у гідросистемі підйому, не менше, МПа (кг / кв. см.) Максимальний тиск в приводі ходу, МПа (кг / кв. См.) Висота підйому вантажу, м Радіус повороту по зовнішньому габариту, мм База, мм Кут нахилу вантажопідйомника (вперед / назад), не менше, град. Швидкість підйому вантажу, м / с Швидкість пересування, (з вантажем / без вантажу) не менш км / год Відстань центру маси вантажу від спинки вил, мм Подоланий кут на довжині 12 м, не менше,% Максимальне тягове зусилля, кН | 3 4,8 33 (45) 600 18 (180) 32 (320) 3,3 2350 1760 6 / 12 0,5 20 / 20 0,5 20 16 8,25-15 '/ 6,5 - 10' 1200 |
Електричний навантажувач STARTRUCK Електричні навантажувачі |
|
| ST 2000S | Вантажопідйомність | Q | kg | 2000 | Центр навантаження | c | mm | 500 | Кут повороту щогли |
| 0 | 180 | Висота підйому | h3 | mm | 3200 - 9000 | Довжина вил | L3 | mm | 900 | Перетин вил | A x s1 | mm | 900 | Ширина каретки вил | b1 | mm | 1020 | Нахил щогли вперед / назад | a / b | 0 | 2 / 4 | Довжина навантажувача | L | mm | 3425 | Висота кабіни | h6 | mm | 2280 | Кліренс перед / центр / зад | G | mm | 85 / 103 / 85 | Колія передніх коліс | Spw1 | mm | 1040 | Колія задніх коліс | Spw2 | mm | 1212 | Колісна база | Y | mm | 1570 | Розмір передніх коліс |
| mm | 356 х 127 | Розмір задніх коліс |
| mm | 456 х 200 | Радіус повороту щогли |
| mm | 605 | Радіус повороту навантажувача | Wa | mm | 1869 | Ширина робочого коридору | Ast | mm | 2030 | Швидкість руху без вантажу / з вантажем |
| km / h | 13 / 11,7 | Швидкість підйому без вантажу / з вантажем |
| m / s |
| 0,24 / 0,23 | Швидкість опускання без вантажу / з вантажем |
| m / s | 0,45 / 0,50 | Подоланий підйом без вантажу / з вантажем |
| % | 17 / 13 | Потужність двигуна движени |
| kW | 2х4 | Потужність двигуна підйом |
| kW | 8 | Потужність двигуна повороту щогли |
| kW | 2 | Гальмівна система |
|
| гідравлічна | Ємність батареї |
| A / h | 630 | Зарядний пристрій |
| A | 80 | Вага навантажувача h3 = 6m |
| kg | 5900 |
Для навантажувача вилочного ВП-03 Експлуатаційні витрати: Z a = (250000 * 15) / (100 * 255) = 107,05 Z Е = (1,05 * 33 * 3570 * 0,7) / 255 = 339,57 Z sm = 0,19 * 339,57 = 64,52 Z o = 0,1 * 392,16 = 39,21 Z kr = (0,4 * 250000) / 255 = 392,16 Z rab = (2,0 +4,04) * 15 * 1,4 * 1 = 126,84 Z ss = 0,39 * 126,84 = 49,47 Z tr = 392,16 * 0,25 = 98,04 Накладні витрати: H p = 0,3 * 126,84 +0,1 (107,05 +339,57 +64,52 +39,21 +49,47 +98,04) = 105,59 З мс = 105,59 +107,05 +339,57 +64,52 +39,21 +49,47 +98,04 = 780,95 З mch = 780,95 / 14 = 55,78 З оп = 55,78 / 63,7 = 0,87 P е = (3600 * 3 * 0,7 * 0,8) / 95 = 63,7 T c = 0,6 * 150 +5 * 1 = 95 Для електричного навантажувача STARTRUCK ST 2000S Експлуатаційні витрати: Z a = (210 000 * 15) / (100 * 255) = 123,53 Z Е = (1,05 * 8 * 3570 * 0,7) / 255 = 82,32 Z sm = 0,19 * 82,32 = 15,64 Z o = 0,1 * 327,87 = 32,79 Z kr = (0,4 * 210000) / 255 = 329,41 Z rab = (2,0 +4,04) * 15 * 1,4 * 1 = 126,84 Z ss = 0,39 * 126,84 = 49,47 Z tr = 329,41 * 0,25 = 82,35 Накладні витрати: H p = 0,3 * 126,84 +0,1 (123,53 +82,32 +15,64 +32,79 +82,35 +49,47) = 76,66 З мс = 123,53 +82,32 +15,64 +32,79 +82,35 +49,47 +76,66 = 462,76 З mch = 462,76 / 14 = 33,05 З оп = 33,05 / 45,3 = 0,73 P е = (3600 * 2 * 0,7 * 0,8) / 89 = 45,3 T c = 0,6 * 140 +5 * 1 = 89 За собівартістю 1 тонно-операції приймаємо для навантаження вантажів по 1-му варіанту гусеничний кран МКГ-25БР, а по 2-му варіанту автомобіль електричний навантажувач STARTRUCK ST 2000S. 6. Розрахунок необхідної кількості вантажно-розвантажувальних машин Кількість вантажно-розвантажувальних машин циклічної дії, необхідних для навантаження або розвантаження транспортних засобів, обчислюється за формулою: X тих = (6.1) де Q sut - добовий обсяг вантажно-розвантажувальних робіт, т; Р е - експлуатаційна продуктивність одного механізму, т; T sut - тривалість роботи вантажно-розвантажувального пункту протягом доби, год; Для МКГ -25 БР X тих = 4156,6 / (210 * 15) = 2 Для STARTRUCK ST 2000S X тих = 178 / (45,3 * 14) = 1 7. Розрахунок необхідної кількості ходових автомобілів Кількість автомобілів, необхідних для перевезення заданого обсягу вантажу залежить від ряду факторів, що впливають на продуктивність автомобіля. У цій роботі слід розглядати тільки ті з них, які функціонально пов'язані з параметром продуктивності. Кількість ходових автомобілів визначитися з виразу: А х = (7.1) Q т - добова продуктивність автомобіля у тоннах; Д раб - число днів роботи рухомого складу. Для автомобіля КрАЗ255Л1: А х = 1267776/136, 6 * 305 = 31 Для автомобіля А х = 178/53, 2 = 4 8. Розрахунок кількості постів навантаження (розвантаження) N п = (8.1) де N п - кількість постів навантаження (розвантаження); Q c ут - добовий обсяг перевезень (навантаження, розвантаження), т; W добу - добова продуктивність поста навантаження (розвантаження), т; Так як в завданні не вказано добовий обсяг навантаження, а дан річний, то добовий обсяг можна знайти за формулою: Q c ут = (8.2) W добу = (8.3) де η н - коефіцієнт нерівномірності прибуття автомобілів під навантаження (розвантаження). Для МКГ-25БР: W доб = 210 * 15 / 1,22 = 2582 т, N п = 4157 / 2582 = 2 Для STARTRUCK ST 2000S: W доб = 45,3 * 14 / 1,13 = 560 т, N п = 560/178 = 4 9. Ритм роботи пункту навантаження (розвантаження) R = (9.1) де t п (р) - час навантаження (розвантаження) одного автомобіля, хв. Для МКГ-25БР R = 10 / 2 = 5 хв. Для STARTRUCK ST 2000S R = 6 / 4 = 1,5 хв. 10. Інтервал руху автомобілів на маршруті. l дв = (10.1) де t о - час обороту одного автомобіля на маршруті, хв. t про = 60 * (10.2) де t об - час обороту автомобіля за маршрутом, хв; L м - довжина маршруту, км; V т - середня технічна швидкість автомобіля на маршруті, км / год; t п, t р - відповідно час простою автомобіля під навантаженням і розвантаженням, год Для автомобіля КрАЗ 255Л1: t про = 60 * (16/24 +0,16 +0,16) = 59,2 хв., l дв = 59,2 / 31 = 1,9 хв. Для автомобіля МАЗ 5335: t про = 60 * (19/24 +0,1 +0,1) = 59,5 хв., l дв = 59,5 / 4 = 14,9 хв. Висновок Проведено роботу з підбору рухомого складу та організації вантажно-розвантажувальних робіт. Для першого маршруту оптимальним ПС по собівартості однієї тонно-км є КрАЗ 255Л1, а для вантажно-розвантажувальних робіт за собівартістю тонно-операції - гусеничний кран МКГ25БР. Для другого маршруту оптимальним ПС по собівартості однієї тонно-км є МАЗ5335, для вантажно-розвантажувальних робіт за собівартістю тонно-операції - елетропогрузчік STARTRUCK ST 2000 S. Список використаної літератури 1. Технічне обслуговування і поточний ремонт рухомого складу автомобільного транспорту. / Методичні рекомендації щодо вивчення довідкових та нормативних матеріалів до практичних занять для фахівців АТП /. Кнушевіцкій С.Б. Петров В.С., Чернишевський П.В. Рязань 1990 2. Вартість і фінансовий результат. / Методичні рекомендації щодо вивчення довідкових та нормативних матеріалів до практичних занять для фахівців АТП /. Петров В.С., Чернишевський П.В. Рязань 1990 Праця і заробітна плата. / Методичні рекомендації щодо вивчення довідкових та нормативних матеріалів до практичних занять для фахівців АТП /. Петров В.С., Чернишевський П.В. Рязань 1990 Автомобілі та ціни. Митіщинській авторинок. № 11, № 46. 2004 р. / / журнал / / http://www.ammir.ru/_mods/? part = prod_10_4 http://www.ammir.ru/_mods/? part = prod_10_8 http://bb.intercomplect.com.ua/b_abl_1038631029_e.phtml http://www.businessoffers.ru/viewoffer-ID-93060.html http://www.businessoffers.ru/viewoffer-ID-93060.html http://www.kupleno.ru/answer.html? id = 88501 http://megadrive.ru/? id_ar = 95 & id_f = 10 http://www.oldgames.se/ http://www.perevozchik.com/arh/nomer_spec/3/3_5.htm http://www.pogruzstill.narod.ru/akkuforklifts.htm http://www.skladskoe.net/index.htm http://www.specserver.com/eng/catalog.asp? catalogID = 76 & groupID = 0 & catalogGroupID = 257 & catalogFieldID = 1318
Додати в блог або на сайт
Цей текст може містити помилки. Транспорт | Курсова 202.4кб. | скачати
Схожі роботи: Транспортні та вантажно розвантажувальні засоби Вантажно-розвантажувальні роботи меллопроката Вантажно-розвантажувальні роботи на автомобільному транспорті Розробка технологічної карти на вантажно розвантажувальні роботи Розробка технологічної карти на вантажно-розвантажувальні роботи для ТОВ Уралтранс Транспортні засоби в консервному виробництві Транспортні компанії та транспортні послуги на ринку послуг Дорожньо транспортні злочини Міжнародні транспортні тарифи
|