Розробка контрольного уроку Знаємо вміємо покажемо

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Муніципальне навчальний заклад додаткової освіти дітей «Центр дитячої творчості п. Лиман»
Методична розробка
Контрольний урок
«Знаємо, вміємо, покажемо»
(Для педагогів додаткової освіти УДЗ)
Підготувала: педагог додаткової
освіти Родіонова
Тетяна Миколаївна
2010

Пояснювальна записка
Говорячи про досягнення учнів, як про поточні, так і про підсумкові у сфері додаткової освіти можна виділити, як мінімум, три групи параметрів, за якими ці досягнення необхідно відстежувати: навчальні, особистісні, соціально-педагогічні. Кожен з параметрів може стати пріоритетним в тому чи іншому дитячому колективі, в залежності від його специфіки. Володіння педагогічною технологією моніторингу рівня навченості розширює можливість вчителя і дозволяє йому своєчасно надати педагогічну підтримку вихованцю, успішно подолати з ним труднощі у навчанні та підготувати вихованців до самоосвіти та саморозвитку.
Основні труднощі у здійсненні діагностики результатів освітньої діяльності - відсутність надійного інструменту їх вимірювання.
Контрольний урок «Знаємо, вміємо, покажемо» - це своєрідна проміжна атестація для вихованців першого року навчання, які займаються пошиттям м'яких іграшок, що пройшли тему: «Площинна іграшка». Урок проходить у формі подорожі на загадкову планету м'яких іграшок. Дана форма заняття зрозуміла дітям, відображає реальний рівень їх підготовки, не викликає почуття страху і почуття невпевненості, не формує у дитини позицію невдахи, не здатного досягти певного успіху. При проведенні використовується різного роду тести-випробування: «Алгоритм пошиття іграшки», «Знайди помилку», «Види швів»; загадки, вірші, ігри. Результати даних випробувань відстежує компетентне журі і зазначає у зведеній таблиці (додаток 2) - для педагога, а для вихованців - у посібнику «Чарівна гора Знань і Умінь» (додаток 1). Наявність даного посібника робить результати атестації вихованців доступними, зрозумілими для дітей, дозволяє кожній дитині бачити своє просування по «схилу Знань» і по «схилу Умінь» і порівнювати себе не з іншими, а з самим собою. Дитина знає, наскільки він виріс за півроку, за рік.
Успіх даного заняття буде визначатися чіткістю завдань, ретельною підготовкою педагога до заняття, створенням сприятливого емоційного настрою. Матеріали для практичної роботи, тести повинні бути підготовлені заздалегідь і розкладені на столи, щоб не витрачати час на їх роздачу.

Сценарій контрольного заняття «Знаємо, вміємо, покажемо»
Мета: перевірити знання, уміння і навички при роботі над м'якою іграшкою, провести проміжну діагностику.
Завдання:
1. Освітня: закріплення ЗУН, отриманих хлопцями в гуртку, при роботі з різними інструментами, при виконанні ручних швів, знань словникових слів, алгоритму пошиття іграшок, знань прислів'їв про працю.
2. Виховна: виховання культури праці, етичних норм поведінки, почуття «ліктя», товариства взаємодопомоги, прищеплення естетичного смаку.
3. Розвиваюча: розвиток логічного мислення, пам'яті, фантазії, активності.
Місце проведення: ЦДТ, заклади додаткової освіти дітей.
Час проведення: наприкінці I півріччя.
Учасники: вихованці творчого об'єднання 1 року навчання.
Вік: 7-10 років
Умови проведення:
1.Методичні забезпечення:
-Тести: «Алгоритм», «Знайди помилку», «Зоряне поле»;
-Посібник «Чарівна гора Знань і Умінь»;
-Виставка дитячих робіт на тему: «Площинна іграшка»
-Тема уроку;
- Картки-випробування для вихованців (12 шт.), Зведена таблиця (1 шт.);
- Елементи Квіточки - семицветик (для практичної роботи);
- Тест на визначення суспільної спрямованості бажань «Квіточка-семицветик»;
- Словник термінів;
- Загадки-картки;
- Прислів'я до гри «Пантоміма»;
2.Матеріально-технічне забезпечення:
-Музичне оформлення;
- Фланелеграф;
- Зореліт;
-2 Обруча, 2 стільці;
- Табличка «Зоряний Рада»;
- Номерки дітям;
-Костюм Зірочки.
Нагородження: скринька з солодощами.
Хід заняття
I. Орг. Момент.
Вчитель: Здравствуйте, хлопці! Ви звернули увагу, що на занятті у нас присутні гості, керівники т / о, привітаємо їх.
II. Повідомлення теми і цілей.
Вчитель: Сьогодні у нас не звичайне заняття, а контрольне. Тема заняття «Знаємо, вміємо, покажемо», і вирушимо ми з вами в подорож на планету МІГ - планету Мягких іграшок. Жителі цієї планети - чудові майстри своєї справи, я думаю, вони гідно оцінять не тільки ваші знання, але й уміння. Протягом цього часу ми працювали з різними ручними інструментами, вивчали різні шви, використовували їх при виготовленні площинних і напівоб'ємні іграшок, іграшок на основі кулі. Настав час підбити підсумок виконаної роботи.
(Гасне світло, входить дороговказна Зірка, в руці бенгальські вогні)

Зірка: Упаду комусь на долоньку,
У космос за собою покликати хочу,
Тільки ось перепочинь трошки
І знову до Землі я полечу.
Адже мене це Зірка дороговказною
Люди називають-то не дарма,
Народжена я сміливою і вільної
Ви готові до мандрів, друзі?
Діти: Так.
Вчитель: Зореліт давно стоїть на старті
Ось і Дороговказна Зірка
І маршрути звірені по карті
Тільки немає назви корабля.
Учитель: Давайте придумаємо назву нашому кораблю і пояснимо чому так назвали.
(«Усмішка», «Веселі хлоп'ята» - любимо веселитися, «Дружба» - тому що дружні)
Вчитель: Так, до польоту ми вже готові
Є і знання, є вміння, є вправність
І, до того ж бажання велике,
А допомогла у всьому нам - тренування.
Зірочка: Давайте ж скоріше займемо місця на нашому зорельоті «Дружба»
Вчитель: Тепер перевіримо, чи всі взяли ми, друзі,
Що на планеті МіГ нам буде потрібно.
Проводиться гра на увагу «Чи всі готово до польоту».
Будьте уважні, я буду загадувати загадки, якщо відгадка стати в нагоді нам при пошитті м'яких іграшок, ляскайте в долоні, а якщо ні - тупотіть ногами.
ЗАГАДКИ.
Вухом не чує,
Носом не дихає,
Де побуває -
Хвіст втратить! (Голка з ниткою)
Б'ють хлопчину за кашкеті,
Щоб пожив він у дерев'яжці. (Гвоздь)
Два великих блискучих одного
Вхопилися один за одного
Нагорі у них по зубі,
А внизу у них по колу. (Ножиці)
Носик, як у Буратіно.
Любить малювати картини. (Олівець)
Бела, пухнаста, але не сніг,
У великій пошані у всіх. (Вата)
Кругла гора,
Що не крок - нора. (Наперсток)
По секрету скажу вам не хвастаючи,
Я сталева, зла, зубаста. (Пила)

Тут сидять, немов на травичці,
І голки, і шпильки. (Игольниц)
Розкреслений будь-яку тканину
Всім на диво, тільки глянь!
Обкручу лекала спритно,
Буде лялечка з обновкою. (Змилок)
У сеньйора є примха.
Сам сеньйор з доброї волі
Головою стукає всюди,
Але не відчуває він болю. (Молоток)
Що за Фурне, що за туру?
Те цукерка, иль мікстура?
Це місто, иль селище?
Або ліс із сотні ялинок?
Не цукерка, не мікстура,
Це просто - ... (фурнітура)
Вчитель: А що відноситься до фурнітури? (Тасьма, гудзики, намистини, бісер)
Відповіді дітей.
Вчитель: Молодці! З завданням впоралися на «відмінно». Зореліт до старту готовий! Пристебніть, будь ласка, ремені! Зліт! (Музика «Час вперед!")
Вчитель: Зореліт «Дружба» приземлився на планеті МіГ. Подивіться, яка краса, стільки м'яких іграшок. Є на цій планеті свій Зоряний Рада, давайте з ним познайомимось. Але найбільша визначна пам'ятка цієї планети - Чарівна гора Знань і Умінь. Щоб підкорити її вершини і дістатися до Піка Перемоги, потрібно подолати не одне випробування. Але там вас чекає великий сюрприз. Хочете спробувати?
Діти: Так
Організація вправ з поглибленого виявлення знань і практичних умінь
Вчитель: У вас на столах є тести-випробування. Працювати будемо самостійно.
1.Тест-випробування «Алгоритм пошиття іграшки»
Вчитель: Подивіться на іграшки,
Як же зшити полювання!
Диво-слово «алгоритм» -
Ось ваш ключ до роботи!
Вчитель: А що таке алгоритм?
Діти: Це послідовне виконання дій.
Вчитель: Вам потрібно скласти алгоритм процесу виконання м'якої іграшки, тобто розставити в потрібній послідовності етапи.
А) зшивання деталей.
Б) підбір матеріалу та підготовка його до роботи.
В) набивка.
Г) розкрій деталей.
Д) оформлення виробу.
Е) складання виробу.
Ж) ескіз. (Ж, Б, Г, А, В, Е, Д)
2 Тест-випробування «Знайди помилку».
Щоб правильно кроїти,
Шити і набивати,
Те секрети майстерності
Мусиш пізнати.
Подивіться на картинки і знайдіть помилки. (Додаток 5)
3 випробування «Види швів»
Вчитель: Крокує майстриня
По шовку та по ситцю
Дуже малий її крок,
А зветься він ... стібок.
Згадайте, які шви ми використовуємо в нашій роботі.
Відповіді дітей.
Учитель: Гра називається «Спіймай свою зірку»
На цьому зоряному полі є велика кількість зірок. Кожен з вас вибирає по одній зірочці, на зворотному боці є малюнок шва, ви повинні його назвати.
4 випробування «Словник»
Учитель: Щоб шити чоловічків
І милих звіряток
І безліч різних,
Чудових іграшок,
Потрібно запам'ятати значення слів
Для цього короткий словничок готовий! (Додаток 4)
Ой, що це трапилося з нашим словничком, він весь розсипався, і терміни та значення слів переплуталися. Давайте спробуємо зібрати. Гра називається «Знайди пару». Кожен з вас візьме по картці і за сигналом, перевернувши її почне шукати свою пару.
5 випробування
Вчитель: визволить вашу працю
Від марною турботи
Знання правил безпечної роботи.
Хлопці, а ви знаєте ці правила?
(Правила в віршах - домашнє завдання, виконання правил відстежується під час роботи)
Діти: Правила у віршах.
По-перше, голки свої збери
І маленький будиночок для них змайстрував
Відкрию тобі цікавий секрет:
Ти другу розкажеш, а може, й ні.
У нас і голок є вушка,
А вушка, звичайно ж, люблять подушки
Голкам подушку скоріше подаруй
На ній всі голки свої збери.
Повір, вони щасливі будуть шалено,
А ми-то з тобою вчинили так розумно.
Ти не бери голку в рот:
Голка гостра - не плід!
Ти краще з нею не жартуй,
А то виявиться всередині.
Голка в роботі весела,
Вона тонка і так мала!
Не будеш класти її на місце,
Раптом загубиться в помсту
І зачаїться безладно ...
Тебе ж потім увіткнете в п'яту.
Голки треба порахувати,
Коли сідаєш за роботу,
Потім уважно зібрати,
Хоча буває не хочеться.
З наперстком, право краще жити.
Як щит, він може захистити
Голки вдачу колючий
Він неодмінно приборкає.
Працювати з ножицями можна,
Але тільки дуже обережно
Не бігай з ними по квартирі -
Так можна зробити харакірі.
Нагадати хочу про робоче місце -
Диван або крісло?
Ні, там нам не місце!
Сядемо краще з тобою за столом,
І тканина тут розкладемо і мило знайдемо.
Коробку дістанемо, де всі інструменти,
Зшиємо всі деталі, наб'ємо елементи,
Ті, з яких іграшка народиться ...
Робоче місце тобі знадобиться!
З ножицями не жартуй,
Даремно в руках їх не крути.
І, тримаючи за гострий край
Друга їх передавай.
Лише закінчена робота -
Ножиць потрібна турбота.
Не забудь ти їх закрити
І на місце покласти.
Вчитель: Але ці правила потрібно не тільки знати, а й виконувати під час роботи. Зараз ми це перевіримо, тож переходимо до практичної частини.
Практична частина
Вчитель: І будемо шити квіточко-семицветик. Кожен зробить по одному елементу цієї квітки. Зшиє петельним швом, наповнить ватою. Завдання зрозуміло, приступаємо до роботи.
Елементи квітки готові, давайте прикріпимо їх на фланелеграф. Але оскільки «Квіточка - семицветик» - чарівна квітка, він може виконати будь-яке бажання. Подумайте, що б ви хотіли побажати для себе, для друзів, для родини, для всіх. Але пам'ятайте, у кожного з вас одне єдине бажання.
Тест «Квіточка - семицветик»
Вчитель: Якщо не шкодуючи сил трудитися,
Те успіх і сама прийде
Головне, хлопці, - не лінуватися
А Зоряний наша Рада підсумки підведе.
А ми поки пограємо «Ігрова пауза»
Розіб'ємося на 2 команди.
Гра «Вихід у відкритий космос»
У 2-3 метрах від місця, де вишикувалися команди, проведена пряма лінія. Перед кожною командою передніми ніжками на цю лінію ставиться стілець. Командам роздається по обручу. За сигналом 1 члени команд пролазять у обручі і, тримаючи їх горизонтально на рівні талії, біжать до стільців, кладуть обручі так, щоб стілець опинився в їх центрі. Всідаються на стільці, і підхопивши їх, разом зі стільцями повертаються на 180, потім ставлять стілець строго на місце, знову залазять у обруч і бігом повертаються до команди. І так, поки все не зроблять це. Перемагає команда, яка раніше за всіх закінчить це змагання.
Гра «Пантоміма»
Можливо на інших планетах
Виникне ситуація така,
Де мов земних не знають,
І вам без слів, лише жестами й мімікою,
Доведеться порозумітися.
Ось прислів'я. Швидше
Пантомімою нам зобразите,
Нехай інші відгадати зуміють
Що ви цим їм сказати хочете.
(Сім разів відміряй - один раз відріж. Без праці не виловиш і рибку зі ставка.
Зробив діло - гуляй сміло. Справа майстра боїться)
Підсумок уроку. Нагородження
Слово надається Зоряному Раді.
Першою вершини нашої Чарівної гори знань і умінь досягли ...
Другу вершину подолали ...
А на пік Перемоги сьогодні добралися ...
Право дістати приз надається ...
Вчитель: А що ж у цьому скриньці? (Солодощі)
Я думаю, що їх сьогодні запрацювали всі. Ну що ж настав час повертатися додому. Займіть місця в зорельоті, пристебніть ремені. Зореліт до старту готовий! (Музика).
Ось ми й дома!
Чи сподобалося вам наше подорож, а що особливо запам'яталося?
Що ми згадали? (Алгоритм пошиття іграшки, види швів, словникові слова, розгадали загадки, прислів'я про працю, пошили квіточко-семицветик)
На цьому наше заняття закінчене. Всього вам найкращого. До побачення!

Програми
Додаток 1


Додаток 2
ЗВЕДЕНА ТАБЛИЦЯ
Ф.І.

Теоретичні знання
Практичні вміння
Карта випробувань (тести) (7б.)
Словник
(2б.)
Техн. без
ки (1б.)
Загальний
бал
Техн. безпеки (1б.)
Підбір тканини
(2б.)
Якість швів
(5б.)
Оформлення
Загальний бал

Додаток 3
Картка вихованця.
Ф.І. №
1іспитаніе «Алгоритм пошиття іграшки»
2 випробування «Знайди помилку»
3 випробування «Види швів»
1.
2.
3.

Додаток 4
Словник термінів.
Хутро - ворсистий матеріал, що використовується для пошиття іграшок-звірів.
Синтепон - наповнювач м'якої іграшки.
Стібок - нитка, простягнута між двома послідовними проколами голки.
Розкрій - процес, що складається з обведення лекал і вирізування деталей з тканини і хутра.
Ескіз - малюнок майбутньої іграшки.
Шаблон, лекало - вирізані з картону деталі іграшки.
Деталі крою - вирізані з тканини деталі іграшки.
Збірка - процес з'єднання елементів в єдине ціле - іграшку.
З'єднання - процес сметиванія і зшивання деталей.
Оформлення - процес роботи над мордочкою іграшки та виготовлення прикрас та одягу.
Набивання - процес, в якому використовується вата, синтепон.

Використана література
Путятіна Є. В. Вчимося шити м'які іграшки. Практичний посібник з виготовлення м'якої іграшки .- Ростов н / Д: Фенікс, 2003р.-176.
Нагибіна М.І. Чудеса з тканини своїми руками. Популярне посібник для батьків і педагогів - м. Ярославль: Академія розвитку, 1997р. 208 с.
Соколова Ю.П., Сидорович Ю.А. М'яка іграшка .- СПб: Регата ,2002-208с.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Розробка уроку
70.2кб. | скачати


Схожі роботи:
Розробка уроку Розвиток проблематики в творах А П Чехова
Розробка уроку Розвиток проблематики в творах АПЧехова
Додаткові кошти оформлення текстів розробка уроку 11 клас
Додаткові кошти оформлення текстів розробка уроку 11 клас 3
Додаткові кошти оформлення текстів розробка уроку 11 клас 2
Розробка уроку виробничого навчання Обробка кишені на передніх половинках штанів
Методична розробка уроку-бесіди за повістю У Бикова Обеліск і Вовча зграя
Розробка уроку на тему Метан його будова та валентні стану атома вуглецю 2
Розробка уроку на тему Метан його будова та валентні стану атома вуглецю
© Усі права захищені
написати до нас