Психолого-педагогічна практика в школі

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

План уроку по психології

Предмет: Психологія

Розділ: Соціальна психологія

Досліджувана тема: Спілкування

Тема уроку: Невербальне спілкування

Цілі: 1. Ознайомити учнів з поняттям «Невербальне спілкування».

2. Ознайомити учнів з невербальними прийомами і способами передачі інформації

3. Підвищити психологічну грамотність учнів.

Тип уроку: Урок формування нових знань

Метод навчання: Розповідь-опитування

Хід уроку

  1. Організаційна частина - 5 хвилин.

  2. Вузлові питання викладу матеріалу - 20 хвилин.

  3. Закріплення вивченого матеріалу - 10 хвилин.

  4. Підведення підсумків уроку - 10 хвилин.

Зміст

  1. Введення

  2. Види спілкування

  3. Вплив спілкування на розвиток людини

  4. Функції спілкування

  5. Поняття невербального спілкування

  6. Форми невербального спілкування

  7. Зворотній зв'язок у спілкуванні

Урок

Введення

Розглядаючи спосіб життя людини, було відмічено, що в ній, спостерігається 2 типу контактів:

  1. Контакти з природою

  1. Контакти, які характеризуються тим, що кілька людей обмінюються інформацією за допомогою, якої можна вплинути на поведінку і настрій іншої людини. Ці контакти і називаються спілкуванням.

Отже, без спілкування неможливо взаємодія людини з природою, один з одним. Що ще раз говорить про важливість спілкування (як вербального так і невербального) в нашому житті.

Види спілкування

Спілкування буває різним. Наприклад, коли ви спілкуєтеся зі своїми однокласниками чи друзями, то ви ведете розмову легко і невимушено на зрозумілою вам мовою (сленгу). Це один вид спілкування. Інший вид, коли Ви спілкуєтеся з вчителями або батьками. Тут необхідно дотримуватися певних правил поведінки і побудови речень.

Крім цього буває ще необхідну спілкування.

Приклад: Урок, розмови в транспорті і т.п.

Бажане спілкування, коли розмова приносить задоволення або користь.

Нейтральне спілкування воно і не заважає і результатів не приносить. Воно існує як необхідність.

Приклад: Виконання уроків.

Небажане спілкування.

Приклад: Третій зайвий.

Вплив спілкування на розвиток людини

Спілкування має величезне значення у розвитку психіки людини, а також впливає на культурний розвиток людини. Через спілкування з розвиненими людьми дитина сама перетворюється на розвинену особистість. Якщо б ви, діти, були з народження позбавлені спілкування з людьми, то ніколи не стали б цивілізованими культурно і морально розвиненими людьми. Людина, до цих пір, залишався б напівтварин, лише зовні нагадуючи людини, якби не було в нашому житті такого чинника як спілкування.

Функції спілкування

Існують різні функції спілкування. Через них можна організувати спільні дії, планувати і регулювати групове взаємодія - це регулятивна функція; крім цього через спілкування купуються знання вміння та навички про себе та інших людей - це пізнавальна функція; також через слова, жести можна визначити емоційний стан людини, його налаштований ие - це експресивна функція. Ще існує функція соціального контролю за допомогою, якої можна вирішувати різні питання, контролювати виконання заданих завдань.

Ви (учні) вже зрозуміли, що таке спілкування, яким воно буває і які його функції. Тепер необхідно зрозуміти як або через що відбувається передача інформації. Коли говорять про розвиток у людини здібностей, умінь і навичок, говорять про прийоми та засоби спілкування.

Прийоми спілкування - це способи передачі інформації від однієї людини до іншої, включаючи вербальні і невербальні способи.

Способом вербального спілкування є людська мова і все, що з нею пов'язано, тобто одні і ті ж слова можуть нести в собі різну інформацію, по-різному побудовані пропозиції можуть нести різний зміст і т, д.

Невербальне спілкування

Як я вже і казала вище, невербальне спілкування є способом передачі, будь-якої інформації. Однак вам, напевно, незрозуміло, що таке невербальне спілкування?

Невербалика - це також передача іншій особі інформації, але без допомоги слів (за допомогою жестів, міміки). Вам, напевно, доводилося щось показувати, передавати від одного до іншого, але так щоб не побачив хтось сторонній. Як ви це робите? Через жести, похитування головою, міміку - ось це і є невербальне спілкування.

Форми невербального спілкування

Це спілкування проявляється у 4 формах:

1. Виражається в міміці, жестах і пантомимике. Називається ця форма спілкування кінессікой.

Істинну інформацію про переживання людини здатна дати його міміка, тобто рухи м'язів обличчя. Мімічні вираження несуть більше 70% інформації. Так відмічено, що людина, яка намагається приховати інформацію або збрехати зустрічається своїми очима з очима співрозмовника менше 1 / 3 часу розмови.

Погляд може бути діловим (у районі чола співрозмовника), передбачає створення атмосфери ділового партнерства; світським, коли погляд опускається нижче рівня очей співрозмовника (до рівня губ), це сприяє створенню атмосфери невимушеного світського спілкування; інтимним, коли спрямовується не в обличчя, а на інші частини тіла до рівня грудей. Такий погляд може говорити про більшу зацікавленість один одним у спілкуванні; погляд скоса свідчить про критичний або підозрілому відношенні до співрозмовника.

Лоб, брови, рот, підборіддя, очі, ніс - ці частини обличчя виражають основні людські емоції: страждання, гнів, радість, здивування, страх, смуток і т.п. Причому розпізнаються легше за все позитивні емоції: радість, подив; важче сприймаються людиною негативні емоції - печаль, гнів, огиду. Основне навантаження у вираженні почуттів несуть брови і губи.

Жести бувають:

  • ілюстратори - жести повідомлення; покажчики, образні картини зображення (ось таке око); також це можуть бути рухи тілом; жести-біти (відмашки); рухи руками, що з'єднує уявні предмети;

  • регулятори - виражають ставлення мовця до чого-небудь (посмішка, кивок, напрям погляду, цілеспрямовані рухи руками);

  • емблеми - замінники слів, фраз у спілкуванні (стислі руки на манер рукостискання).

  • адаптери - специфічні звички людини, пов'язані з рухом рук (почісування, сіпання, торкання партнера, перебирання окремих предметів, що знаходяться під рукою);

  • аффектори - виражають через рухи тіла, м'язів обличчя певні емоції. Існують і мікро жести: руху очей, почервоніння щік, сіпання губ і т.д.

Помилкові руху зазвичай починаються з кінцівок і закінчуються на обличчі (а не навпаки).

При спілкуванні людина зазвичай використовує наступні види жестів:

  • Оцінки - почісування підборіддя, витягування вказівного пальця вздовж щоки, прохажіваніе туди-сюди.

  • Впевненості - з'єднання пальців у купол піраміди, розгойдування на стільці.

  • Нервозності, непевності - переплетені пальці рук, пощипування долоні, постукування по столу пальцями, доторкається до спинки стільця, перед тим, як при сісти і т.д.

  • Самоконтролю - руки заведені за спину, одна при цьому стискає іншу; поза людини, що сидить на стільці і вчепився руками в підлокітники.

  • Жести очікування - потирання долонь, повільне витирання вологих долонь про тканину.

  • Заперечення - складені на грудях руки, доторкається до кінчика носа.

  • Розташування - прикладання рук до грудей, переривчасте дотик до співрозмовника та ін

  • Домінування - жести, пов'язані з виставленням великих пальців напоказ, різкі помахи зверху вниз.

  • Нещирості - прикриття рукою рота, дотик до носа, бігаючий погляд

    2. Це сміх, плач, паузи і т.д. і все що пов'язане з голосом, зміною його діапазону і тональності. Називається ця форма паралінгвістики.

    3. Третя форма невербального спілкування називається проксеміка. Сюди входять просторові і тимчасові норми спілкування, тобто особистісний простір.

    Щодня спілкуючись з іншими людьми людина (не завжди усвідомлено) враховує зони дистанції:

    • інтимна зона (15-45 см.) - допускаються лише близькі, добре знайомі люди; для цієї зони характерні довірчість, тихий голос, тактильний контакт, дотик. Порушення інтимної зони спричиняє певні фізіологічні зміни в організмі: почастішання биття серця, підвищене виділення адреналіну, приплив крові до голови і пр. передчасне вторгнення в інтимну зону в процесі спілкування завжди сприймається співрозмовником як замах на його доторканність;

    • особиста, персональна зона (45 - 120 см.) для повсякденного бесіди з друзями та колегами припускає тільки візуально-зоровий контакт між партнерами, що підтримують розмову;

    • соціальна зона (120 - 400 см.) зазвичай дотримується під час офіційних зустрічей у кабінетах, викладацьких та ін службових приміщеннях, як правило, з тими кого не дуже знають;

    публічна зона (понад 400 см.) передбачає спілкування з великою групою людей в лекційній аудиторії, на мітингу і пр.

    4. Останньою формою спілкування є візуальне спілкування або контакт очей.

    Всі форми невербального спілкування можуть доповнювати мовленнєвий, а можуть бути єдиним засобом одержання і передачі інформації. Наприклад, глухонімі люди спілкуються і чудово розуміють один одного тільки з допомогою невербальних засобів спілкування.

    Є деякі фактори, які заважають правильно сприймати і оцінювати людей.

    Основні з них такі:

    1. Наявність заздалегідь заданих установок, оцінок, переконань, які є у спостерігача задовго до того, як реально почався процес сприйняття і оцінювання іншої людини.

    2. Наявність вже сформованих стереотипів, відповідно до яких спостережувані люди заздалегідь відносяться до певної категорії і формується установка, яка спрямовує увагу на пошук пов'язаних з нею рис.

    3. Прагнення зробити передчасні висновки про особистості оцінюваного людини до того, як про нього отримана вичерпна і достовірна інформація. Деякі люди, наприклад, мають «готове» судження про людину відразу ж після того, як в перший раз зустріли або побачили його.

    4. Беззвітне структурування особистості іншої людини виявляється в тому, що логічно об'єднуються в цілісний образ тільки строго певні особистісні риси, і тоді всяке поняття, яке не вписується в цей образ, відкидається.

    5. Ефект «ореола» виявляється в тому, що початкове ставлення до якоїсь однієї приватної бік особистості переноситься на весь образ людини, а потім загальне враження про людину - на оцінку його окремих якостей. Якщо загальне враження про людину сприятливо, то його позитивні риси переоцінюються, а недоліки або не помічаються, або виправдовуються. І навпаки, якщо загальне враження про людину негативне, то навіть благородні його вчинки не помічаються або тлумачаться хибно як самокорисливі.

    1. Ефект «проектування» виявляється в тому, що іншій людині приписуються за аналогією з собою свої власні якості та емоційні стани. Людина, сприймаючи і оцінюючи людей, схильний логічно припустити: «Всі люди подібні до мене» або «Інші протилежні мені». Упертий підозрілий людина схильна бачити ці ж якості характеру у партнера по спілкуванню, навіть якщо вони об'єктивно відсутні. Добрий, чуйний, чесний чоловік, навпаки, може сприйняти незнайомого через «рожеві окуляри» і помилитися. Тому, якщо хтось скаржиться, які, мовляв, все навколо жорстокі, жадібні, нечесні, не виключено, що він судить по собі.

    2. «Ефект первинності» виявляється в тому, що перша почута або побаченого я інформація про людину або подію, є дуже істотною і малозабиваемой, здатної впливати на всі наступне відношення до цієї людини. І якщо навіть потім ви отримаєте інформацію, яка буде спростовувати первинну інформацію, все одно пам'ятати і враховувати ви більше будете первинну інформацію. На сприйняття іншого впливає і настрій самої людини: якщо воно похмуре (наприклад через погане самопочуття), в першому враженні про людину можуть переважати негативні почуття. Щоб перше враження про незнайомій людині було повніше й точніше, важливо позитивно «налаштуватися на нього».

    3. Відсутність бажання і звички прислухатися до думки інших людей, прагнення покладатися на власне враження про людину, відстоювати його.

    4. Відсутність змін у сприйнятті і оцінках людей, що відбуваються з часом з природних причин. Мається на увазі той випадок, коли одного разу висловлені думки і думку про людину не змінюються, не дивлячись на те що накопичується нова інформація про нього.

    5. «Ефект останньої інформації» виявляється в тому, що, якщо ви отримали негативну останню інформацію про людину, ця інформація може перекреслити всі колишні думки про цю людину

    При міжособистісному спілкуванні важливо вміти «знімати маску», бути відкритим і щирим. Без відкритого спілкування не можуть існувати теплі і близькі стосунки з людьми. Людина, зацікавлений в тому, щоб краще орієнтуватися в особливостях своїх відносин з оточуючими, повинен цікавитися реакціями інших людей на його вчинки в конкретних ситуаціях, враховувати істинні наслідки своєї поведінки. Збираючи подібну інформацію від різних людей, отримуєш можливість побачити себе як би в різних дзеркалах. Забезпечення інших зворотним зв'язком - відомості про те, які почуття і думки викликає у нас їх поведінку - може підвищувати взаємну довіру. Для того щоб висловлювати і приймати зворотні зв'язки, потрібно володіти не тільки відповідними вміннями, але й сміливістю.

    Зворотній зв'язок у спілкуванні

    Зворотній зв'язок у спілкуванні - це повідомлення, адресоване іншій людині, про те, як я його сприймаю, що відчуваю у зв'язку з нашими відносинами, які почуття викликає в мене його поведінку. Правила зворотного зв'язку:

    1. Говори про те, що конкретно робить дана людина, коли його вчинки викликають у тебе ті чи інші почуття.

    2. Якщо говориш про те, що тобі не подобається в даному людині, старайся в основному наголошувати на тому, що він зміг би при бажанні в собі змінити.

    3. Не давай оцінок. Пам'ятай: зворотний зв'язок - це не інформація про те, що являє собою та чи інша людина, це більшою мірою відомості про тебе у зв'язку з цією людиною, з тим, як ти сприймаєш даної людини, що тобі приємно і що тобі неприємно.

    Психологічне просвітництво

    Тема: «Що таке СНІД

    Обгрунтування вибору теми: Поширення ВІЛ-інфекції вимагає вжити рішучі кроки в галузі виховання. На наш погляд цим кроком може стати проведення занять, спрямованих на формування в учнів установок на безпечне для здоров'я і відповідальний перед собою і іншими людьми поведінка, на здоровий спосіб життя, інформація представлена ​​з урахуванням віку дітей.

    Визначення місця і значення теми в системі цілого курсу «Людина і світ»: Тема розглядається в розділі «Людина та її здоров'я». Дане заняття є єдиним і завершує блок «Здоровий спосіб життя».

    Обов'язкова література:

    1. Безпечне і відповідальна поведінка. У 3 ч. / За ред. О.М. Сізанова. - Мн.: Підручники і посібники, 1998. 4.1.

    2. Біла В.Л. та ін Людина і світ. - Мн.: Народна асвета, 2000

    3. Ви хочете знати про СНІД / / Вісник. 1996. № 3.

    4. Медико-санітарне просвітництво в школі з метою профілактики СНІД та хвороб, що передаються статевим шляхом. / / Серія публікацій ВООЗ № 10, СНІД. - Женева, 1992.

    Аудиторія: учні 3 «А» класу СШ № 51.

    Мета: ознайомити учнів з поняттями «СНІД», «вірус», «профілактика», шляхами передачі ВІЛ.

    Завдання:

    1. Дати визначення поняттю СНІД.

    2. Дати визначення поняттю вірус.

    3. Дати інформацію про ознаки захворювання і способі діагностики.

    4. Довести необхідність профілактики СНІДу.

    5. Вказати джерела зараження.

    6. Роз'яснити можливості спілкування з хворими на СНІД.

    7. Донести інформацію про міжнародний дні профілактики СНІДу.

    8. Підвищити загальну культуру учнів шляхом засвоєння знань про СНІД.

    Основні поняття: СНІД, вірус, профілактика.

    План:

    1. Організація уроку.

    2. Перевірка знань, умінь і навичок учнів.

    3. Виклад нового матеріалу.

    4. Закріплення навчального матеріалу.

    5. Підсумок заняття.

    Організація уроку.

    Перевірка приходу учнів на заняття (хто відсутній, з якої причини?), Та їх готовності до занять, організація учнів: мобілізація їхньої уваги, вимоги до підготовки робочих місць та ін

    Перевірка знань, умінь і навичок учнів.

    Сьогодні ми з вами поговоримо про хворобу людини.

    Які хвороби ви знаєте?

    Як ними можна захворіти?

    Що потрібно робити, щоб не захворіти?

    Які ви знаєте невиліковні хвороби?

    Ви знаєте що таке СНІД?

    Виклад нового матеріалу.

    СНІД - це важка хвороба, від якої страждають і дорослі і діти в усьому світі. Назва хвороби - СНІД - розшифровується як:

    Синдром

    Придбаного

    Імуно

    Дефіциту

    Синдром - поєднання ознак, що вказують на наявність хвороби. Який синдром при застуді?

    Набутий - це значить, що хвороба не спадкова, а придбана самим людиною.

    Імунодефіцит означає, що імунітет, тобто захисна система людини, яка охороняє його організм від інфекцій та хвороб, перестала захищати організм.

    СНІД викликається вірусом. Вірус - дуже маленький організм, який здатний викликати різні захворювання, у тому числі і СНІД. Вірус проникає в клітини захисної системи організму. Організм стає незахищеним від хвороб, з якими ці клітини зазвичай борються.

    У СНІДу бувають найрізноманітніші ознаки. Це тривалий кашель, часті втоми, розлади шлунка, постійні застуди. Але поставити діагноз можна лише після того, як людина зробить спеціальний аналіз крові.

    Як можна заразитися СНІДом?

    • при переливанні зараженої крові;

    • при використанні голок і шприців, якими хтось вже користувався;

    • при користуванні манікюрним та іншими інструментами, які вживала людина, що страждає цією недугою;

    • вірус передається від матері дитині під час вагітності, при народженні дитини, годування грудним молоком.

    Заразитися ВІЛ-інфекцією не можна: при рукостисканні; через поцілунок; через їжу;

    СНІД - це невиліковна хвороба. Від неї помирають. Вчені ще не створили таблеток, ліків для лікування, тому, щоб не заразитися, треба займатися профілактикою. Профілактика - це правила поведінки, які допоможуть уникнути захворювання. Треба дотримуватися правил особистої гігієни.

    А які правила особистої гігієни ви знаєте?

    ... Чистити зуби щіткою власної і ні з ким їй не обмінюватися; гуляючи на вулиці, не піднімати і не доторкатися до викинутим голок, ножів, шприців та іншим колючі та ріжучі предмети, так як вони можуть бути заражені вірусом.

    Ви можете заразиться від хворого вірусом СНІДу через крапельки крові і ранки на шкірі. Тому, якщо ви бачите, що у вашого друга (хворого на СНІД) тече кров, то відразу ж покличте дорослих. Дитина не може заразитися, просто перебуваючи поруч із хворим на СНІД, який може бути його другом. Можна спокійно давати йому свої книжки, ручки, м'яч, сидіти з ним за однією партою, купатися в басейні і їздити на одному транспорті. Не треба бояться людей, які захворіли на СНІД.

    1 грудня - всесвітній день профілактики СНІД. У цей день у всьому світі проводять багато заходів, щоб звернути увагу людей на дану проблему. Кожна дитина може взяти участь, намалювавши малюнок, поділившись з одним знаннями про цю хворобу, зробивши власними руками подарунок для хворих на СНІД дітей.

    Закріплення навчального матеріалу.

    Запитання і завдання:

    1. Чим викликається СНІД?

    2. Хто частіше хворіє на СНІД?

    3. Що таке профілактика?

    4. Виліковний чи СНІД?

    Формування навичок спілкування

    Процедура 1. Тут і тепер

    Призначення: включення кожного учасника в ситуацію групової роботи.

    Інструкція: «Зараз у кожного з вас буде 1,5 хвилини для того, щоб звернутися до цієї групи. Мета звернення: допомогти кожному відволіктися від проблем, що не відносяться до нашої роботи, зосередитися на ситуації «тут і тепер», включитися в роботу ».

    Питання для обговорення:

    1. Чиє звернення подіяло на вас найсильніше?

    2. Що допомогло відволіктися від проблем, що не відносяться до групової роботи?

    Процедура 2. Відчуй мій стан

    Призначення: навчання розуміння свого стану і стану співрозмовника у спілкуванні.

    Інструкція: «Кидаючи один одному м'яч, ви будете називати вголос ім'я того, кому кидаєте м'яч. Той, хто отримує м'яч, приймає таку позу, яка відображає його внутрішній стан, а всі інші, відтворюючи позу, намагаються відчути, зрозуміти стан цієї людини. Після того, як щодо кожного буде запропоновано декілька гіпотез, слід звернутися до самої людини з тим, щоб він сам сказав, яке в нього стан ».

    Питання для обговорення:

    1. Які почуття ви відчували під час вправи?

    2. Як ви відчуваєте себе зараз?

    3. Що допомагало вам зрозуміти стан іншої?

    Процедура 3. Встановлення контакту

    Призначення: розвиток здатності використовувати невербальні засоби встановлення контакту, сензитивності до партнера по спілкуванню.

    Інструкція: «Нехай кожен з вас по черзі вийде в центр і спробує будь-якими доступними йому невербальними засобами встановити контакт з кожним учасником

    групи ».

    Питання для обговорення:

    1. Які почуття виникли у вас у процесі виконання вправи?

    2. Які засоби встановлення контакту ви використовували?

    3. За якими ознаками ви визначали, що контакт встановлений?

    Процедура 4. Вуличне знайомство

    Призначення: використання різних способів знайомства, визначення найбільш ефективних стратегій встановлення контакту з незнайомими людьми. Інструкція: «Виберіть собі пару. Один з учасників пари повинен буде вступити в контакт з іншим, «абсолютно незнайомим» йому людиною. Врахуйте, що знайомство відбувається на вулиці. Для того, щоб познайомитися, можна використовувати будь-які вербальні і невербальні засоби. Друга людина в парі, навпаки, будь-якими шляхами намагається піти від знайомства. Мета вважається досягнутою, коли першому вдається дізнатися у другого його ім'я та номер телефону. Потім учасники пари міняються ролями ».

    Питання для обговорення:

    1. Які засоби і способи знайомства виявилися найбільш ефективними?

    2. Які ваші особисті особливості сприяли, а які перешкоджали досягненню мети?

    3. В якій з двох ролей ви відчували себе менш комфортно, і чому?

    4. Опишіть ваше самопочуття на даний момент.

    Процедура 5. Хибна думка

    Призначення: усвідомлення інтерпретаційних спотворень при сприйнятті якостей і відносин інших людей (феноменів міжособистісної сприйняття: ефекту ореола першого враження, новизни, стереотипізації та ін.)

    Інструкція: «Зараз ви розділити на підгрупи по 4 - 5 чоловік. Кожен з вас постарається згадати ситуацію, в якій ваше уявлення про людину або його якості, ставлення до вас чи іншим людям виявилося помилковим. Коли всі будуть готові, по черзі максимально докладно опишіть цю ситуацію членам своєї підгрупи. Постарайтеся сформулювати причину вашої помилки. Коли все розкажуть про свої ситуаціях, узагальніть виявлені вами помилки і будьте готові до того, щоб повідомити всій групі зроблені висновки ».

    Питання для обговорення:

    1. Наскільки легко було згадати і докладно описати ситуацію?

    2. Перелічіть причини тих помилок міжособистісного сприйняття, про які ви почули від учасників своєї підгрупи.

    3. Що, на вашу думку, може допомогти уникнути викривлень у сприйнятті інших людей?

    Процедура 6. Безумовна перевага

    Призначення: зняття емоційної напруги шляхом позитивної зворотного зв'язку.

    Інструкція: «Давайте закінчимо сьогоднішнє заняття тим, що звернемо ще раз увагу один на одного, подумаємо один про одного і зробимо це так: закриємо очі і подумки пройдемо по колу, зупинимося перед кожним учасником групи і подумаємо над тим, які у цієї людини є гідності, сильні сторони в спілкуванні. (Тренер теж бере участь у вправі, це дозволяє йому розрахувати час, потрібний для того, щоб подумки «підійти» до кожного.) Відкриємо очі. Тепер нехай один з вас кине м'яч якого-небудь учаснику групи і скаже, яким безумовним гідністю в спілкуванні володіє ця людина. Той, у кого м'яч, передасть його наступному і скаже про його сильні сторони при взаємодії з іншими, і так до тих пір, поки м'яч не побуває в кожного. Кожен повинен дізнатися про свої сильні сторони ».

    Питання для обговорення:

    1. Як ви себе зараз відчуваєте?

    2. Що нового про себе ви дізналися?

    Додати в блог або на сайт

    Цей текст може містити помилки.

    Психологія | Звіт з практики
    76.2кб. | скачати


    Схожі роботи:
    Психолого педагогічна практика в школі
    Підготовка дітей до навчання в школі як психолого педагогічна проблема
    Підготовка дітей до навчання в школі як психолого-педагогічна проблема
    Філософсько-педагогічна думка і педагогічна практика Середньовічного Сходу
    Філософсько педагогічна думка і педагогічна практика Середньовічного Сходу
    Психолого-педагогічна корекція
    Психолого педагогічна корекція
    Психолого-педагогічна адаптація школярів
    Ліворукість як психолого педагогічна проблема
    © Усі права захищені
    написати до нас