Особливості проведення уроків з Анатомії та фізіології людини

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Міністерство освіти Російської Федерації
Федеральне агентство з освіти
Балашовский ФІЛІЯ Саратовский державний університет ім. Н.Г. ЧЕРНИШЕВСЬКОГО
Кафедра біології та екології
Звіт з педагогічної практики
Виконала:
студентка IV курсу заочного відділення
Демидова Світлана Григорівна
БАЛАШОВ 2007

Конспект уроку: 7.02.2007 р.
У навчальному плані урок №: 39
1. Тема уроку: Потреба організму людини в кисні.
Будова органів дихання.
2. Цілі заняття:
навчальні - визначити сутність процесу дихання; роль кисню в організмі людини; особливості будови і функціонування органів дихання; їх взаємозв'язок; заходи профілактики захворювань голосових зв'язок;
розвиваючі - формувати вміння: самостійно працювати з текстом і малюнками даними в підручнику; логічно мислити і оформляти результати розумових операцій в усній та письмовій формі; виконувати нескладні практичні завдання;
виховують - формувати вміння працювати в групі, самостійність, ініціативність.
3. ТСО і засоби наочності: таблиці: "Органи дихання хребетних тварин", "повітроносні шляхи".
4. Використана література:
1. Сапін, М.Р. Анатомія та фізіологія людини з віковими особливостями дитячого організму [Текст] / М.Р. Сапін, В.І. Сівоглазов. - М: Видавничий центр "Академія", 1999. - 448 с.
2. Сонін, Н.І. Біологія. 8 клас. Людина [Текст] / Н.І. Сонін, М.Р. Сапін. - М: Дрофа, 2001. - 216 с.
5. Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
6. План проведення заняття
№ та назва етапу
Час
1. Організаційний момент.
3 хв.
2. Актуалізація знань, необхідних для вивчення нового матеріалу.
10 хв.
3. Вивчення нового матеріалу.
20 хв.
4. Закріплення знань.
10 хв.
5. Завдання будинок.
2 хв.
7. Хід уроку:
Форми, методи, засоби, що застосовуються на уроці
Діяльність вчителя та учнів
1
2
Фронтальне опитування
Учитель ставить запитання, учні відповідають, при необхідності вчитель доповнює відповіді учнів
Розповідь вчителя
Учні роблять записи в зошитах
Учні відповідають на запитання вчителя, використовуючи при цьому наочні посібники та малюнки підручника, вчитель при необхідності доповнює відповіді учнів.
Розповідь вчителя.
Робота в групах.
Пояснення.
I. Організаційний момент: взаємне вітання вчителя і учнів, визначення відсутніх, підготовка робочих місць учнів, організація уваги.
II. Актуалізація знань, необхідних для вивчення нового матеріалу:
1) Що називається диханням?
Дихання - це надходження в організм кисню і виділення вуглекислого газу. (6 клас.)
2) Для чого організму необхідний кисень?
Кисень бере участь в хімічних процесах розщеплення складних органічних речовин, у результаті яких виділяється енергія, необхідна для підтримки життєдіяльності організму, його зростання, руху, харчування, розмноження та багатьох інших процесів (6 клас).
3) Як співвідноситься обмін речовин і дихання?
Дихання - це частина обміну речовин, при якій відбувається газообмін між організмом і зовнішнім середовищем. Кисень надходить в організм із зовнішнього середовища, а вуглекислий газ видаляється з організму у поза.
4) Де утворюється і накопичується енергія в клітці, на клітинному рівні?
У клітці енергія утворюється і накопичується в мітохондріях (6 клас).
Мітохондрії - органели, основною функцією яких є окислення органічних сполук, що супроводжується вивільненням енергії. Ця енергія йде на синтез молекул аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ), який служить як би універсальним клітинним акумулятором. Енергію, укладену в АТФ, клітки потім використовують на різні процеси своєї життєдіяльності: вироблення тепла, передачу нервових імпульсів, м'язові скорочення і багато іншого (8 клас).
5) Яке призначення органів дихання?
Органи дихання насичують кров киснем і видаляють з крові вуглекислий газ (6 клас).
6) Які органи дихання у тварин вам відомі?
Зябра - у більшості водних мешканців, трахеї - у комах, легкі - у наземних хребетних (6 клас).
7) Яку участь в диханні бере кровоносна система?
Кров циркулює по кровоносній системі і розносить по організму живильні речовини і кисень, виносить вуглекислий газ і інші продукти розпаду (6 клас).
Кров виконує транспортну функцію, збагатившись в легенів киснем, вона доставляє його до всіх органів. Від органів ж кров забирає вуглекислий газ до легенів.
Стінки капілярів утворені всього лише одним шаром клітин, тому через них легко проникають гази
III. Вивчення нового матеріалу
1. Вступне слово вчителя.
Приказка "Це нам потрібно як повітря" висловлює особливу потребу організму в повітрі.
Ще давньогрецький філософ Анаксимен, спостерігаючи за диханням тварин і людини, вважав повітря умовою і першопричиною життя. Великий лікар Стародавньої Греції Гіппократ називав повітря "пасовищем життя". Хоча уявлення про повітря як єдиної відокремленої причини всього існуючого і наївні, але вони відображають розуміння величезного значення повітря для організму. Без повітря людина гине через кілька хвилин. Деякі люди можуть затримувати дихання на 3-4 хвилини, а іноді до 6 хвилин. Більш тривале кисневе голодування швидко призводить до смерті. В організмі немає запасу кисню для дихання, і тому він повинен рівномірно надходити через органи дихання.
Органи дихання - це повітряні ворота в організмі. Вони все життя стикаються із зовнішнім середовищем, хоча і є внутрішніми органами.
Як багато в життя і стан людини пов'язано з диханням - і склад крові, і рух, і почуття, і розум!
Дихання - початок спілкування, мови, мелодії. Зміна діяльності пов'язано зі зміною дихання. Просто зітхання несвідомо виражає стан людини.
Тим не менше люди довго не знали, що для дихання однієї людини в герметично закритих приміщеннях на годину потрібно не менше 2 куб.м. повітря. Люди не раз гинули, опинившись в наглухо закритих приміщеннях.
2. Самостійна робота учнів з текстом і малюнками, даними в підручнику на с. 138-139.
3. Обговорення прочитаного:
- Дайте визначення процесу дихання.
Дихання - це газообмін між організмом і зовнішнім середовищем: ззовні в організм надходить кисень, а з організму в навколишнє середовище виділяється вуглекислий газ.
- Для чого живому організму необхідний кисень?
За допомогою кисню відбувається окислення органічних речовин і виділення енергії, необхідної для процесів життєдіяльності.
- Яка роль дихальної системи?
Дихальна система збагачує кров киснем і забирає з неї вуглекислий газ.
- На які дві групи за функціональною ознакою можна розділити органи дихання людини?
На повітроносні, або дихальні, шляхи та органи газообміну.
-Які органи відносяться до дихальних шляхів?
Носова порожнина - носоглотка - гортань - трахея-бронхи.
-Що є органами газообміну?
Легкі.
- Як влаштована гортань і які функції вона виконує?
Гортань складається з декількох хрящів, з'єднаних суглобами і зв'язками. Найбільш великий з них - щитовидний, розташований в передній частині шиї.
У порожнині гортані є голосові зв'язки, між якими розташовується голосова щілина. Якщо голосові зв'язки зімкнуті, то повітря, з силою проходячи через них, змушує зв'язки коливатися. Так народжується звук.
Вчитель: висота голосу людини пов'язана з довжиною голосових зв'язок. Чим коротше голосові зв'язки, тим більше частота їх коливань і тим вище голос. У жінок голосові зв'язки коротше, ніж у чоловіків. Ось чому жіночий голос завжди вище.
Голосові зв'язки можуть чинить від 80 до 10000 коливань в 1 с. Остаточне формування звуків мови людини відбувається в порожнинах глотки, носоглотки, рота і носа, при зміні положення язика, губ, нижньої щелепи. Голосом людина може передавати свої почуття і настрій: радість і гнів, ніжність і загрозу, насмішку і ласку.
Крик шкодить голосовим зв'язкам: вони сильно напружуються і зближуються, вдаряються і труться один об одного, повреждаясь при цьому. У людини, яка часто кричить, голос стає хриплим або зникає зовсім. При шепоті голосові зв'язки зімкнуті не повністю. Коли потрібно щадити голосовий апарат, рекомендується говорити пошепки.
Ушкоджують голосові зв'язки часті запалення дихальних шляхів. Негативний вплив на голосоутворювальні апарати куріння та вживання алкоголю.
Важливу роль відіграє особливий хрящ - надгортанник. Він закриває вхід у гортань, коли ми їмо, і навпаки, відкриває його, коли ми дихаємо.
- Як влаштовані легені?
Основний орган дихальної системи - легкі. Легкі розташовані в грудній порожнині. Кожне легке зверху покрито плеврою, яка складається з двох листків: один покриває легке, інший вистилає грудну порожнину.
Між цими листками знаходиться щелевидная порожнину, яка містить трохи рідини.
Тканина легені складається з розгалужених бронхів та легеневих пухирців - альвеол, які густо обплетені капілярами.
IV. Закріплення знань.
1 група: робота з завданнями рубрики "Які твердження вірні?" На с.140 підручника (Вірні затвердження дані на с.141).
2 група: робота з завданнями рубрики "Обери правильну відповідь" (Правильні відповіді надані на с.141)
3 група: робота з завданнями рубрики "Подумай!" На с. 141 підручника.
- Чому потрібно дихати через ніс, а не через рот?
Відповідь: рот - це орган травної системи і тому не має тих пристосувань і не виконує тих функцій, які покладені на носову порожнину.
Носова порожнина - це частина дихальної системи. Усередині вона вистелена слизовою оболонкою, пронизана безліччю капілярів. Кров зігріває повітря, який проходить через порожнину носа. Слиз, що виділяється слизовими залозами, зволожує вдихаємо повітря і затримує пил. Очищає від пилу повітря і миготливий зпітелій, що покриває слизову оболонку. Його клітини мають найтонші вирости - вії, які весь час перебувають у русі. Завдяки коливанням війок з носової порожнини виводяться частки слизу з прилипла до неї пилом.
З носової порожнини зігрітий, зволожений і очищене повітря надходить в нижче розташовані органи дихання.
- Чому опущений у воду шматочок легень не тоне?
Відповідь: тканину легенів складається з бронхів та легеневих пухирців, які заповнені повітрям. Повітря легше води і тому підтримує шматочок легенів на поверхні води.
V. Завдання додому: вивчити текст підручника на с. 138-139, в робочому зошиті виконати завдання 111 і 115, бажаючим підготувати повідомлення на теми: "Як треба дихати?" Або "Гігієна повітря"
Конспект уроку: 02.03.2007 р.
У навчальному плані урок №: 46
1. Тема уроку: Травлення в шлунку і кишечнику.
2. Цілі заняття: навчальні - познайомити учнів з особливостями
будови шлунка та кишечнику; процесами, що відбуваються в них, властивостями ферментів шлункового соку, умовами їх активності; розглянути роль соляної кислоти в травленні; роль підшлункової залози, печінки, кишкових залоз у травленні; особливості всмоктування живильних речовин у травному каналі; нервову і гуморальну регуляцію відділення шлункового соку;
розвиваючі - формувати вміння: самостійно працювати текстом і малюнками, даними в підручнику, витягувати з них швидко і точно потрібну інформацію; логічно мислити; виконувати нескладні експерименти, робити припущення і висновки;
виховують - виховання таких якостей як, вміння працювати в групах, комунікабельність; формувати настрій на здорове харчування.
3. ТСО і засоби наочності: таблиця "Схема будови органів травлення".
4. Використана література:
1. Сапін, М.Р. Анатомія та фізіологія людини з віковими особливостями дитячого організму [Текст] / М.Р. Сапін, В.І. Сівоглазов. - М: Видавничий центр "Академія", 1999. - 448 с.
2. Сонін, Н.І. Біологія. 8 клас. Людина [Текст] / Н.І. Сонін, М.Р. Сапін. - М: Дрофа, 2001. - 216 с.
5. Тип уроку: комбінований урок.
6. План проведення заняття:
№ та назва етапу
Час
1. Організаційний момент.
3 хв.
2. Перевірка домашнього завдання.
10 хв.
3. Вивчення нового матеріалу.
20 хв.
4. Закріплення знань.
10 хв.
5. Завдання будинок.
2 хв.

7. Хід уроку:
Форми, методи, засоби, що застосовуються на уроці
Діяльність вчителя та учнів
Учитель слухає відповіді учнів, при необхідності доповнює.
Учитель записує таблицю на дошці, учні переносять таблицю в зошиті.
I. Організаційний момент: вчитель і учні вітають один одного, відсутні відзначаються в класному журналі, підготовка робочих місць учнів, організація уваги.
II. Перевірка домашнього завдання.
- Виконання завдання 123 в робочому зошиті. - Підпишіть частини зуба, позначені на малюнку цифрами: 1-емаль, 2 - дентин, 3 - пульпа, 4 - нерв, 5 - кістка.
- Виконайте завдання 125 в робочому зошиті .- Розгляньте малюнок із зображенням зубів. Напишіть їх назви. Вкажіть функції зубів.
1 і 2 (зліва направо) - різці, і служать для захоплення і відкусування їжі;
3 - ікла; дроблять, розривають їжу (у людини вони розвинені відносно слабо);
4,5,6 - корінні зуби; розтирають, перемелюють їжу.
Крім зазначених функцій, у людини зуби беруть участь у членороздільної мови, надаючи своєрідне забарвлення окремим звукам.
- Виконання завдання 126 в робочому зошиті .- Що відбувається з їжею в ротовій порожнині?
У ротовій порожнині їжа подрібнюється, перетирається і змочується слиною, під дією ферментів слини частково розщеплюється крохмаль (до глюкози), опробивать на якість (температура, смак і т.д.), перемішується і пересувається в глотку.
- Виконання завдання 127 в робочому зошиті .- Чому слинні залози відносяться до залоз зовнішньої секреції?
Слинні залози відносяться до залоз зовнішньої секреції, тому що мають протоки і виділяють свій секрет (слину) в порожнину рота.
Слинні залози продукують слину, яка змочує їжу, змиває із слизистої оболонки шкідливі або сторонні речовини, містить у своєму складі ферменти, які надають їй клейкість і вбивають бактерій. Під дією ферментів міститься в їжі крохмаль розщеплюється на більш прості молекули-до глюкози.
- Виконання завдання 128 в робочому зошиті .- Що таке слина?
Слина - це секрет слинних залоз. Слина містить до 99.4% води і має слабокислу або слаболужну реакцію. До її складу входять ферменти, знезаражувальні їжу і що додають їй клейкість. Під дією ферментів слини крохмаль, що міститься в їжі, частково розщеплюється до глюкози.
III. Вивчення нового матеріалу:
1.Самостоятельная робота учнів з текстом і малюнками, даними в підручнику на с.156-158.
2. Складання таблиці в ході обговорення вивченого.

Назва відділу шлунково-кишкового тракту
Особливості будови
Процеси, що відбуваються в них
1.
Шлунок
- За формою схожий на велику грушу;
- Місткість 2-3 л.;
- Слизова має багато складок;
- В слизистій розташоване 35 млн. залоз.
- За добу виділяє 2 л. шлункового соку;
- Шлунковий сік = соляна кислота + слиз + ферменти;
- Під дією соляної кислоти гинуть мікроби;
- Слиз захищає слизову шлунка від механічних, хімічних та інших пошкоджень;
- Під дією ферментів розщеплюються білки;
- Всмоктуються: алкоголь, мінеральні солі, вода, амінокислоти, глюкоза.
2.
тонка кишка
- Довжина 4.5-5 м.;
- Початкова частина називається дванадцятипалої;
- Слизова оболонка тонкої кишки має безліч складок і покрита незліченними ворсинками.
- У неї їжа піддається дії соку підшлункової залози, жовчі і кишкового соку;
- Ферменти 12-палої кишки розщеплюють білки, жири і вуглеводи;
- Жовч посилює дію ферментів;
- Процеси травлення в тонкій кишці складаються з 3-х етапів:
1) порожнинне травлення;
2) пристінкових травлення;
3) всмоктування глюкози і амінокислоти - в кров, жирні кислоти і гліцерин - у лімфу, а потім - у кров.
3.
товста кишка
- Довжина 1.5-2 м.;
- Один з її ділянок-сліпа кишка - має вузький червоподібний відросток - апендикс (довжиною 6-8 см.)
- Апендикс - орган імунної системи;
- У товстій кишці накопичуються залишки не перевареної їжі, яка може тут знаходиться 12-20 годин;
- За 12-20 ч. Під дією бактерій відбувається розщеплення клітковини;
- Вода всмоктується в кров.
Форми, методи, засоби, що застосовуються на уроці
Діяльність вчителя та учнів
Розповідь учня.
Учні відповідають на запитання вчителя.
Робота в групах.
Пояснення.
3.Сообщеніе на тему:
"Функції печінки та роль жовчі у процесі травлення".
Печінка - найбільша залоза нашого тіла, її маса сягає 1500 гр. Печінка бере участь у травленні. У ній затримуються і знешкоджуються багато отруйні речовини. У печінці відкладається запас вуглеводів у вигляді глікогену.
Печінка розташована в черевній порожнині під діафрагмою справа.
На відміну від всіх інших органів печінка отримує кров з двох джерел: артеріальну - з власної печінкової артерії і венозну - з ворітної вени.
Ворітна вена збирає кров з усіх непарних органів черевної порожнини (шлунка і кишок, підшлункової залози, селезінки і великого сальника).
У печінці виробляється жовч, яка за протоки міхура потрапляє в 12-палої кишки. Освіта жовчі в клітинах печінки здійснюється безперервно, однак її виділення в 12-палу кишку відбувається лише через 5-10 хвилин після прийому їжі і триває 6-8 годин. У відсутність процесу травлення жовч накопичується в жовчному міхурі. Добова кількість виділяється у дорослої людини жовчі становить близько 1 л.
Колір жовчі залежить від присутності в ній фарбувальних речовин - пігментів. З пігментів жовчі утворюються пігменти сечі і калу.
Виділення жовчі в кишку регулюється нервовим і гуморальним механізмами. Характер виділення жовчі на різні харчові речовини нагадує виділення підшлункового соку. тобто залежить від надходження в 12-кишку шлункового соку і соляної кислоти.
Значення жовчі в процесі травлення різноманітне. Вона підвищує активність ферментів, що виділяються підшлункової і кишковими залозами, полегшує розщеплення жирів.
При м'ясної та жирової їжі виділення жовчі збільшується, при голодуванні зменшується. Жовч посилює рух кишки і сприяє виділенню соку з підшлункової залози.
Освіта жовчі в клітинах печінки становить лише невелику частку її загальної ролі в організації обміну білків, вуглеводів, вітамінів, гормонів та інших біологічно активних речовин, жирів.
Вся кров, відтікає від кишечника, проходить через печінку. Шкідливі або отруйні речовини, які можуть потрапити в кишечник з їжею, всмоктуються через ворсинки в кров. Ці речовини затримуються в печінці, знешкоджуються і виводяться з жовчю в кишечник. У цьому полягає бар'єрна роль печінки.
Питання для учнів:
Які функції виконує печінка в організмі?
Яка роль жовчі в процесі травлення?
У чому полягає бар'єрна роль печінки?
IV. Закріплення знань
1.Группа: висвітлює питання 5 з рубрики "Перевірте свої знання".
2. група: висвітлює питання 8 з рубрики "Перевірте свої знання" /
3. група: працює з завданнями рубрики "Які твердження вірні" на с.160 підручника.
Вірні затвердження вказані на с.161 підручника.
4. група: працює з завданнями рубрики "Подумайте" на с.161 підручника.
Питання: відомо, що в шлунку перетравлюються білки. Чому ж стеки самого шлунка не перетравлюються?
Відповідь: від саме перетравлення слизову оболонку охороняє слиз, що рясно покриває стінки шлунка.
V. Завдання додому: вивчити текст і малюнки в підручнику на с.156-159; в робочому зошиті виконати завдання 130-136; бажаючі готують повідомлення на теми: "Значення кулінарної обробки їжі", "Режим харчування", "Шлунково-кишкові та глистні захворювання, їх попередження ".
Конспект уроку: 31.01.2007 р.
У навчальному плані урок №: 38
1. Тема уроку: Захворювання серцево - судинної системи, їх попередження. Перша допомога при кровотечах.
2. Цілі заняття: навчальні - узагальнити знання з шкідливий вплив нікотину та алкоголю на серцево-судинну систему; ролі тренування серця і судин для збереження здоров'я і профілактики серцево-судинних захворювань;
розвиваючі - формувати вміння: розпізнавати види кровотеч; надавати першу допомогу при ушкодженні судин; логічно мислити (абстрагувати, аналізувати, порівнювати, виділяти головне, узагальнювати і робити висновки) та оформляти результати операцій в усній та письмовій формі; слухати і робити короткі записи у зошиті ;
виховні - виховання таких якостей особистості, як уміння працювати в парі, допомога людям, які опинилися в біді, формувати настрій на здоровий спосіб життя.
3. ТСО і засоби наочності: таблиці "Схема кровообігу", бинти, джгути гумові, палички.
4. Використана література:
1. Сапін, М.Р. Анатомія та фізіологія людини з віковими особливостями дитячого організму [Текст] / М.Р. Сапін, В.І. Сівоглазов. - М: Видавничий центр "Академія", 1999. - 448 с.
2. Сонін, Н.І. Біологія. 8 клас. Людина [Текст] / Н.І. Сонін, М.Р. Сапін. - М: Дрофа, 2001. - 216 с.
5. Тип уроку: комбінований урок.
6. План проведення заняття:
№ та назва етапу
Час
1. Організаційний момент.
3 хв.
2. Перевірка домашнього завдання.
10 хв.
3. Вивчення нового матеріалу.
20 хв.
4. Лабораторна робота.
10 хв.
5. Завдання будинок.
2 хв.
7. Хід заходу
Форми, методи, засоби, що застосовуються на уроці
Діяльність вчителя та учнів
Фронтальне опитування
Розповідь вчителя з елементами бесіди
Відповідь є результатом обговорення проблеми вчителем з учнями
Розповідь учня
Після прослуховування повідомлення учня узагальнюють отримані знання, відповідаючи на запитання вчителя
Бесіда з учнями
У процесі обговорення учні формулюють висновок
Учитель розкладає перев'язувальний матеріал на 3 столу залежно від виду кровотечі: капілярна, венозна, артеріальний
Учитель показує прийоми зупинки кровотеч, після чого учні розбиваються на пари і відпрацьовують отримані навички надання першої допомоги
Пояснення
I. Організаційний момент: взаємне вітання вчителя і учнів, визначення відсутніх учнів, підготовка робочих місць учнів, організація уваги.
II. Перевірка домашнього завдання.
- Назвіть причини руху крові в судинах?
- Що називається кров'яним тиском?
- Чому кров'яний тиск падає в міру руху крові по судинах?
- Завдяки чому рух крові по судинах безупинно?
- Який тиск називається максимальним?
- Що таке пульсовий тиск?
- Чому виникає пульсова хвиля?
- З якою швидкістю кров рухається по артеріях?
- У чому біологічний сенс повільного руху крові по капілярах?
- Який механізм забезпечує рух крові по венах?
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Причини захворювання органів кровообігу.
Наше серце при середній тривалості життя людини в 70 років скорочується понад 2.5 млрд. разів. За цей час перекачується величезна кількість крові, для перевезення якої було б потрібно склад у 4000000 залізничних цистерн. І ця робота виконується органом, маса якого трохи більше 300 гр., А товщина м'язової стінки не перевищує 10-15 мм.
Питання до студентів: чому ж такий досконалий механізм починає давати збої? У чому причина захворювань органів кровообігу? Чому в світі серед причин смертності людей на першому місці стоять саме хвороби серцево-судинної системи?
Відповідь: науково-технічна революція, автоматизація та механізація призвели до гіподинамії, тобто нестачі рухів, що негативно позначається не тільки на стані серця і судин, але й на загальному стані і настрої людини.
Крім того, негативно позначається на стані та функціонуванні серцево-судинної системи такі згубні звички, як:
- Надмірне, незбалансоване харчування;
- Куріння;
- Вживання алкоголю.
Немало важливим негативним чинником є ​​стреси, надмірні психічні навантаження.
2. Повідомлення на тему:
"Шкідливий вплив гіподинамії".
Гіподинамія - обмеження фізичної активності. З чим це пов'язано? На виробництві праця людини часто зводиться до контролю за роботою машин. У побуті електрику, газ, водопровід звільняють його від важких домашніх справ.
Автомобіль, автобус, тролейбус, трамвай, ліфт позбавляє людину від тривалого ходіння. У результаті - недолік рухів. Він позначається навіть на школярах. Сучасний учень багато сидить за партою, письмовим столом, комп'ютером, телевізором.
У результаті - ослаблення м'язів, збільшення кількості жирової тканини, зниження витривалості. Регулювання судин порушується в такому ступені, що навіть простий перехід людини від горизонтального положення у вертикальне викликає настільки сильний відтік крові від мозку, що людина може втратити свідомість. Варто нетренерованному людині швидко пройти 150-200 м. або трохи пробігти, як у нього підвищується серцебиття, з'являється задишка. Ці явища виникають через те, що кровопостачання серця не збільшується в 4-5 разів, як це потрібно організму. У результаті м'яз серця і м'язи тіла отримують недостатньо кисню, або, як кажуть, працюють в умовах кисневого голодування. В організмі накопичуються шкідливі продукти обміну речовин, що призводить до швидшого зносу серцевого м'яза.
Питання до учнів:
1) Що таке гіподинамія?
2) Що є причиною гіподинамії?
3) Як гіподинамія відбивається на серцево-судинній системі.
Повідомлення на тему:
"Вплив алкоголю на серцево-судинну систему".
Особливо шкідливо діє на серцево-судинну систему алкоголь. Він отруює серцевий м'яз, пошкоджуючи мембрани та інші структури клітин. У результаті слабшають скорочення серцевого м'яза, розвивається серцева недостатність, задишка. У той же час алкоголь змінює і стінки кровоносних судин, перш за все судин самого серця. М'яз серця починає отримувати недостатня кількість кисню і поживних речовин, поступово перероджується і замінюється сполучною тканиною. У результаті порушення роботи серця постачання організму кров'ю погіршується, що веде до хворобливого зміни його функцій.
Питання до учнів:
1) Як алкоголь впливає на клітини серцевого м'яза?
2) Які наслідки змін стінок кровоносних судин серця?
3) До чого призводить порушення роботи серця?
Учитель. Алкоголь поступає в кров уже через кілька хвилин після його прийому і циркулює в ній 5-7 годин. Він збуджує нервову систему і пригнічує обмін речовин в м'язових волокнах. У результаті пульс досягає 100 ударів на хвилину, сила і швидкість серцевих скорочень зменшується, а навантаження на нього зростає. Це викликається тим, що алкоголь посилює виділення адреналіну в кров.
Повідомлення на тему:
"Вплив тютюну на серцево-судинну систему".
Не меншої шкоди серцево-судинній системі завдає тютюн. У курців після кожної викуреної сигарети спостерігається звуження судин, що триває 30 хвилин. Тому у систематично, яка курить, судини майже безперервно перебувають у звуженому стані, що збільшує роботу серця із проштовхування крові. Працюючи з великим напруженням, серце швидше зношується і старіє. Звуження судин - причина захворювання курців - "перемежовуються кульгавість", яке супроводжується сильним болем під час ходьби. Хворий змушений кожні 10-15 хвилин зупинятися і чекати, поки біль вщухне. Це страждання прирікає хворого на тривалу втрату працездатності і призводить до інвалідності.
Питання до учнів:
1) Що відбувається з судинами після кожної викуреної сигарети?
2) Як звуження судин впливає на роботу серця?
3) Які ознаки "переміжної кульгавості" курців?
Учитель. "Паління або здоров'я" - вибирайте самі. У тютюновому диму визначено 300 різних шкідливих речовин.
Нікотин викликає звуження кровоносних судин і тим самим сприяє підвищенню кров `яного тиску, напруженій роботі м'язи серця.
Ті люди, які вдаються до сигарети для заспокоєння нервів, повинні знати, що і хвилювання, і куріння збільшують вміст адреналіну в крові.
Виявлено, що нікотин збільшує згортання крові. Це призводить до того, що судини курців частіше закупорюються тромбами. Статистика свідчить, що в осіб, що викурюють до 20 сигарет на день, ймовірність захворювання інфарктом міокарда вдвічі вище, а у викурюють більше 20 - втричі вище, ніж у некурящих.
3. Значення тренування серця для попередження захворювань серцево-судинної системи.
Про шкідливі звички ми поговорили, тепер мова піде про фактори, які позитивно впливають на роботу серця і судин.
Нормальній роботі серця сприяють: фізичні вправи, посильна праця, активний спосіб життя.
Як фізичне навантаження може вплинути на роботу серця?
При фізичній роботі:
- Збільшується об'єм крові, що протікає через серцевий м'яз;
- Поліпшується постачання її киснем і живильними речовинами;
-Сприяють зміцненню серцевого м'яза та її розвитку.
При зниженні фізичного навантаження:
-Серцевий м'яз слабшає; наприклад, на 70-а доба повної нерухомості розміри серця зменшуються на 13-18%.
Учитель. У той же час слід пам'ятати, у дітей зростання мережі кровоносних судин відстає від зростання серця. Тому серце підлітка витрачає додаткові зусилля на проштовхування крові через вузькі просвіти судин. У цей період потрібні фізичні навантаження, але в межах можливостей кожної дитини.
IV. Лабораторна робота:
"Прийоми зупинки кровотечі".
Мета роботи: навчитися практично надавати першу допомогу при кровотечах.
Обладнання: перев'язувальні матеріали, палять, шматок тканини, олівець, блокнот для запису, йод, вата, ножиці, вазелін або крем (імітатор Стрептоцидову мазі).
Хід роботи:
Вступне слово вчителя:
По кровоносних судинах людини циркулює близько 5 л. крові. При зменшенні кількості крові падає кров'яний тиск, порушується постачання киснем головного мозку, серця та інших органів. Втрата близько 2-2.5 л. крові при кровотечах смертельна для людини.
Кровотеча буває внутрішнім і зовнішнім. Внутрішня кровотеча дуже небезпечно, тому що кров може виливатися в плевральну або в черевну порожнину, а також у порожнину черепа. Але точний діагноз може поставити тільки лікар. При внутрішній кровотечі потерпілий блідне, покривається потім, дихання частішає, пульс стає частим і слабким. При появі таких ознак хворого треба укласти або надати йому підлозі сидяче положення, а до передбачуваної області кровотечі (груди, живіт, голова) докласти міхур з льодом або пляшку з холодною водою.
При зовнішній кровотечі надають першу допомогу в залежності від виду пошкоджених судин. Кровотеча може бути артеріальним, венозним, капілярним.
Капілярна кровотеча:
1. Обробіть краю умовної рани йодом.
2. Відріжте квадратний шматок бинта і складіть його вчетверо. Нанесіть на складений бинт мазь і прикладіть до рани, зверху покладіть вату і зробіть пов'язку.
Артеріальна кровотеча:
1. Ознайомтеся з таблиці "Типові місця для притиснення артерій до кісток з метою зупинки кровотечі" з крапками, де треба притискати артерію при кровотечі, і знайдіть їх на собі.
2. Визначте місце положення джгута при умовному пораненні.
3. Покладіть під джгут шматок тканини, зробіть джгутом 2-3 оберти, поки не перестане промацуватися пульсація.
Увага! Джгут відразу ж ослабте!
4. Вкладіть записку з позначенням часу накладення джгута.
Правила накладання джгута: джгут накладають на 1.5-2 ч. в теплу пору року, на 1 ч. - в холодну. Під джгут кладуть записку з позначенням дати і часу накладення джгута.
Венозна кровотеча:
1. Визначте умовне місце пошкодження (на кінцівки). Підніміть кінцівку вгору, щоб виключити великий приплив крові до місця ушкодження.
2. При появі венозного кровотечі накладіть пов'язку, що давить.
3. При пошкодженні великого венозного судини накладіть джгут.
Увага! При артеріальній або венозному кровотечах після надання першої допомоги потерпілий повинен бути обов'язково доставлений в лікарню або поліклініку.
V. Завдання на будинок: з курсу 6 класу повторити матеріал про процес дихання (с.66-71), з курсу 8 класу повторити матеріал про клітинному будові організмів (с.18, 76), внутрішнього середовища організму і транспорті речовин (с.28- 29, 117, 126).
Конспект уроку: 23.02.2007 р.
У навчальному плані урок №: 44
1. Тема уроку: Харчові продукти і поживні речовини.
2. Цілі заняття:
навчальні - визначити поняття "травлення", "поживні речовини", "харчові продукти"; розглянути функції травної системи, роль поживних речовин;
розвиваючі - формувати вміння: самостійно працювати з текстом, малюнками та схемами підручника; логічно мислити (абстрагувати, аналізувати, порівнювати, виділяти головне, узагальнювати і робити висновки) та оформляти результати операцій в усній та письмовій формі; слухати і робити короткі записи у зошиті;
виховні - виховання таких якостей особистості як, вміння працювати в колективі, комунікабельність, ініціативність, вміння відстоювати свою точку зору.
3. ТСО і засоби наочності: таблиця "Схема будови органів травлення".
4. Використана література:
1. Сапін, М.Р. Анатомія та фізіологія людини з віковими особливостями дитячого організму [Текст] / М.Р. Сапін, В.І. Сівоглазов. - М: Видавничий центр "Академія", 1999. - 448 с.
2. Сонін, Н.І. Біологія. 8 клас. Людина [Текст] / Н.І. Сонін, М.Р. Сапін. - М: Дрофа, 2001. - 216 с.
5. Тип уроку: комбінований урок.
6. План проведення заняття:
№ та назва етапу
Час
1. Організаційний момент.
3 хв.
2. Перевірка знань.
10 хв.
3. Актуалізація знань, необхідних для засвоєння нового матеріалу.
10 хв.
4. Вивчення нового матеріалу.
20 хв.
5. Завдання будинок.
2 хв.
7. Хід заходу:
Форми, методи, засоби, що застосовуються на уроці
Діяльність вчителя та учнів
Фронтальне опитування
Вчитель задає учням питання, при необхідності доповнює відповіді учнів
Розповідь вчителя
Учні роблять записи в зошитах
Учитель обговорює вивчене з учнями, використовуючи наочні посібники, малюнки підручника
Пояснення
I. Організаційний момент: взаємне вітання вчителя і учнів, визначення відсутніх учнів, підготовка робочих місць учнів, організація уваги.
II. Перевірка знань:
- Де починається велике коло кровообігу?
(У лівому шлуночку)
- У чому беруть участь лейкоцити? (Перетравлювання і знешкодження бактерій і чужорідних речовин)
- Який тканиною утворена кров? (Сполучної)
- Що повинен знати лікар при переливанні крові? (Групу крові і резус-фактор донора і хворого)
- Що відбувається в організмі при недокрів'ї? (Зменшується кількість еритроцитів або вміст у них гемоглобіну)
- Від чого захищає організм імунітет? (Від чужорідних живих тіл і білків)
- Що має найбільший вплив на кров'яний тиск? (Робота серця)
- Де в організмі утворюється вуглекислий газ? (В клітинах тіла)
- Що в легенях віддає кров? (Вуглекислий газ)
- Що вимірюється спірометрів? (Життєва ємність легень)
- Де починається мале коло кровообігу? (У правому шлуночку)
- У чому беруть участь еритроцити? (В перенесенні кисню і вуглекислого газу)
- Як називається рідка частина крові? (Плазмою)
- Що потрібно при введенні лікарських речовин у кров? (Щоб по концентрації сольовий склад вводяться розчинів відповідав складу плазми)
- Що таке пульс? (Ритмічні коливання стінок кровоносних судин)
- Що відбувається при місцевому запаленні в місцях поразки? (Кровоносні судини розширюються, у крові збільшується кількість лейкоцитів, інтенсивно відбувається фагоцитоз, утворюється гній)
- У яких кровоносних судинах найнижчий тиск крові? (Венах)
- Де відбувається окислення органічних речовин? (В клітинах тіла)
- Що надходить із тканин у кров? (Вуглекислий газ)
- Чим вимірюється кров'яний тиск? (Тонометром)
III. Актуалізація знань, необхідних для засвоєння нового матеріалу.
1) Які дві групи речовин входять до складу будь-якої живої клітини? (Неорганічні та органічні речовини)
2) Які неорганічні речовини, що входять до складу живої клітини, вам відомі? (Вода і мінеральні солі)
3) Які органічні речовини входять до складу живої клітини? (Білки, жири, вуглеводи, нуклеїнові кислоти)
4) Зазначте роль води в клітині. (Вода - універсальний розчинник: у вигляді водних розчинів речовини надходять в клітину, виводяться з клітини, переміщаються всередині клітини. У водному середовищі або за участю води протікає велика частина реакцій у клітині).
5) Розкажіть про значення мінеральних солей у клітині. (Мінеральні солі відіграють важливу роль у розподілі води між клітинами і міжклітинним речовиною)
6) Яка важлива особливість об'єднує всі органічні речовини й істотно відрізняє їх від неорганічних? (Органічні речовини є джерелом енергії, тому що їх хімічні зв'язки надзвичайно багаті енергією. Але, щоб витягти цю енергію, необхідно органічні речовини піддати процесам розщеплення і окиснення).
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Вступне слово вчителя.
Щодня людина приймає їжу. Відсутність її протягом декількох тижнів приводить до смерті. У чому ж полягає значення їжі? Чому людина не може без неї існувати?
2. Самостійна робота з текстом і малюнками, даними в підручнику на с.148-149.
3. Обговорення вивченого.
Учитель. У чому полягає значення їжі? Чому людина не може без неї існувати?
Учні. Для того, щоб будь-який живий організм нормально функціонував, йому необхідна енергія.
Тваринні організми не можуть використовувати головну сонячну енергію, як це роблять зелені рослини. Тварини отримують енергію у вигляді їжі, а потім вже в клітинах їх тіла в результаті хімічних перетворень енергія сонячного світла вивільняється і використовується на потреби організму.
Тіло людини в середньому містить 15-20% білків, 60-65% води, 0.6% вуглеводів, 19% жирів, 5.8% солей. Ці речовини повинні постійно поповнюватися. Їх людина отримує з їжею, і називаються вони поживними речовинами.
Висновок: таким чином, значення їжі полягає в тому, що вона, по-перше, містить живильні речовини, по-друге, є джерелом енергії.
Учитель. Які функції виконують поживні речовини?
Учні. Живильні речовини виконують дві основні функції:
- Будівельну;
- Енергетичну.
Учитель. Покажіть сутність зазначених функцій.
Учні. Отримавши з їжею поживні речовини, організм повинен їх засвоїти. Але білки, жири і вуглеводи представляють собою дуже складні органічні сполуки і в такому вигляді не можуть бути використані організмом. Спочатку вони повинні перетворитися на більш прості речовини (білки розщепитися до амінокислот, жири - до гліцерину і жирних кислот, вуглеводи-до глюкози), з яких в організмі можуть бути утворені властиві людині чи тварині органічні сполуки. У цьому й полягає суть будівельної функції поживних речовин.
Їжа й утримуються в ній поживні речовини є джерелом хімічної енергії, яка перетворюється в організмі в інші види енергії, наприклад, в теплову, механічну. У цьому полягає сутність енергетичної функції поживних речовин.
Доповнення вчителя. Розглядаючи хімічний склад їжі, можна встановити, що майже будь-який продукт харчування містить всі необхідні для організму речовини, але в різних кількостях.
Продукти рослинного походження мають у своєму складі дуже багато вуглеводів і, як правило, замало білків.
Продукти тваринного походження або зовсім не мають у своєму складі вуглеводів, або містять їх дуже мало. Зате вони порівняно багаті білком.
Жири зустрічаються у великій кількості в деяких продуктах рослинного і тваринного походження.
Кількість води і мінеральних солей в різних продуктах коливається в широких межах.
Вода, мінеральні солі, вітаміни засвоюються організмом у незміненому вигляді.
Що ж стосується білків, жирів і вуглеводів, що знаходяться в їжі, то вони відразу не можуть бути засвоєні організмом.
Це великі молекули, які не можуть пройти через стінки травного тракту. Головне ж полягає в тому, що організм не може засвоїти незмінені білки, жири і вуглеводи. Вони для нього чужорідні, і, як на всяке чужорідна речовина, в організмі виробляються захисні речовини (антитіла) проти них.
Введення в кров собак наприклад, розчину чужорідного білка, може викликати їх загибель. А адже білок так необхідний тварині організму! Ось чому основні поживні речовини, перш ніж потрапити у внутрішнє середовище організму, піддаються переварюванню.
Учитель. Що таке переварювання?
Учні. Переварюванням називають процес фізичної і хімічної обробки їжі і перетворення її в більш прості сполуки, які можуть всмоктатися, переноситися кров'ю і без шкоди засвоюватися організмом.
Учитель. В організмі людини і тварин процеси перетравлення їжі йдуть швидко і відносно легко. Основна роль у такій хімічній обробці їжі належить містяться в травних соках ферментам. Що представляють собою ферменти?
Учні. Ферменти - речовини білкового походження, функція яких полягає у прискоренні хімічних реакцій у травному каналі.
Учитель. Які травні соки вам відомі?
Учні. До травним сокам нашого організму відносяться:
- Слина;
- Шлунковий сік;
- Кишковий сік;
-Жовч;
- Секрет підшлункової залози.
Учитель. Які функції покладають на травну систему?
Учні. Основними функціями органів травної системи є:
1) секреторна - розщеплення поживних речовин секретами різних травних залоз;
2) рухова - рух по травному каналу;
3) всмоктувальна - перехід продуктів розщеплення поживних речовин з травного каналу у кров.
V. Завдання додому: вивчити текст і малюнки на с. 148-149; виконати малюнок на с. 149 та завдання в рубриках "Які твердження вірні?", "Виберіть правильну відповідь" на с.150 підручника.
Самоаналіз
Урок на тему: "Захворювання серцево-судинної системи, їх попередження. Перша допомога при кровотечах "був проведений 31.01.2007 р. Я вважаю, що зміст уроку відповідало обраній формі, тема розкрита відповідно до плану проведення заняття, цілі поставлені на початку уроку були досягнуті.
За урок учні отримали знання про шкідливий вплив нікотину та алкоголю на серцево-судинну систему, ролі тренування серця і судин для збереження здоров'я і профілактики серцево-судинних захворювань; придбали практичні навички розпізнавання видів кровотеч і надання першої допомоги при пошкодженні судин.
Розвиваючі та виховні цілі вдалося реалізувати шляхом постановки питань на кмітливість, відносно великим обсягом самостійної і творчої роботи.
Урок мав на увазі самостійне "добування" учнями знань. Це було досягнуто за рахунок постановки таких питань, в процесі відповіді на які учні отримували правильну відповідь, спираючись на вже більш загальні, або навпаки, більш приватні знання. Таким чином, вибираючи головне, або узагальнюючи Зокрема, вони отримали знання, яких у них не було.
Підготовка до уроку велася з використанням додаткової літератури. У підготовці уроку брали участь викладач-предметник і методист ВНЗ.
По ходу уроку були відзначені активність учнів, їх зацікавленість, ентузіазм при виконанні лабораторної роботи, що виражалися в захопленні виконанні роботи, емоційному реагуванні на новий матеріал, використанні додаткових джерел інформації для підготовки до уроку.
При проведенні уроку вдавалося утримувати увагу учнів на роботі, зацікавити їх матеріалом, контролювати хід самостійної роботи.
Найбільшу складність представляла організація лабораторної роботи, тому що самостійна відпрацювання учнями навичок надання першої допомоги вимагала уваги та зусиль. Крім того, обмежені часові рамки ускладнили проведення практичного заняття, тому найбільш важкі моменти доводилося підказувати.
Для подолання виявлених недоліків необхідно більш повне знання класного колективу і його можливостей (проведений урок був першим в даному класі), більш ретельне планування ходу заходи.
Урок на тему: "Потреба організму людини в кисні, будова органів дихання" був проведений 07.02.2007 р. Я вважаю, що тема уроку розкрита відповідно до плану проведення заняття, мети уроку були досягнуті.
На уроці в учнів були сформовані уявлення про сутність процесу дихання, ролі кисню в організмі людини, особливості будови і функціонування органів дихання, заходи профілактики захворювань голосових зв'язок.
Розвиваючі та виховні цілі вдалося реалізувати шляхом виконання великого обсягу самостійної і творчої роботи, роботи учнів в групах. Учні отримали навички роботи в групах, виявили самостійність, активність, вміння говорити.
Підготовка до уроку велася з використанням довідкової, методичної та іншої літератури. У підготовці уроку брали участь викладач-предметник і методист ВНЗ.
Під час уроку учні виявили зацікавленість у придбанні нових знань, захопленість під час бесіди з учителем, емоційність при роботі в групах. При підготовці до уроку багато хто з учнів крім підручника використовували додаткову літературу.
Протягом усього уроку вдавалося підтримувати інтерес учнів до теми уроку, контролювати хід роботи в групах.
Найбільш складним для мене під час цього уроку стала організація дисципліни при роботі в групах, тому що самостійний вибір правильної відповіді передбачає дискусію. Для того, щоб провести повноцінну дискусію в обмежені часові рамки довелося заздалегідь направляти учнів по правильному шляху.
Для подолання виявлених недоліків, а зокрема: брак часу, недисциплінованість в ході дискусії та обговорень, недостатня самостійність у пошуку нових знань, необхідний більш ретельний підбір змісту продуктивної частини уроку, відповідного можливостям учнів.
Урок на тему: "Харчові продукти та поживні речовини" проведено 23.02.2007 р. На мою думку, поставлені на початку уроку мети досягнуто у повному обсязі.
Учні отримали визначення понять "травлення", "поживні речовини", "харчові продукти"; розглянули функції травної системи, роль поживних речовин.
Розвиваючі та виховні цілі реалізовані в ході розгорнутого обговорення вчителя з учнями вивченого матеріалу. Учні отримали навички роботи в колективі, проявили самостійність, активність, вміння говорити, міркувати, підтримувати бесіду, відстоювати власну точку зору.
При проведенні уроку були дотримані структура та план уроку. Зміст уроку відповідало обраній формі. Протягом усього уроку вдавалося підтримувати інтерес учнів до бесіди з вивченого матеріалу, обговорення нової теми велося у формі рівноправного діалогу вчителя з учнями.
Підготовка до уроку велася з використанням додаткової літератури. У підготовці уроку брали участь викладач-предметник і методист ВНЗ.
З боку учнів по ходу уроку були відзначені емоційність при обговоренні нової теми, зацікавленість їх матеріалом уроку, творчий пошук при виборі самостійної відповіді.
Найбільшу складність представляла організація роботи з пошуку нових знань: організація дисципліни при висловлюванні думок. Самостійний вибір правильного рішення, має на увазі дискусію, організація якої зажадала найбільших зусиль.
Перевірочний тест, проведений на початку уроку, показав непідготовленість частини класу, в той же час за роботу на уроці багато учнів отримали позитивні оцінки.
Для подолання виявлених недоліків, а зокрема: недисциплінованість в ході дискусій та обговорень, необхідне проведення класних годин і бесід, які торкаються проблем етикету, дружби, обов'язку, вікових інтересів та ін
Урок на тему: "Травлення в шлунку і кишечнику" був проведений 02.03.2007 р. Я вважаю, що цілі поставлені перед вчителем протягом уроку були досягнуті в повному обсязі. Зміст уроку відповідало обраній формі, а хід заходу дотримувався плану проведення заняття.
На уроці учні познайомилися з особливостями будови шлунка та кишечнику; процесами, що відбуваються в них; властивостями ферментів шлункового соку, умовами їх активності; роллю травних залоз у травленні.
Розвиваючі та виховні цілі були досягнуті в ході складання таблиці за новою темою, тому що це вимагало логічного мислення, вміння робити припущення і висновки.
Підготовка до уроку велася з використанням довідкової, методичної та іншої. Літератури. У підготовці уроку брали участь викладач-предметник і методист ВНЗ. Активну участь у підготовці та проведенні уроку взяли учні даного класу. Учні підготували повідомлення по темі, використовуючи при цьому додаткову літературу. Щоб уникнути деяких неосвітлених питань, мною також було підготовлено матеріали, які могли бути використані в разі неготовності одного з учнів, але, на щастя, цього не сталося.
Під час уроку, який учні готували разом зі мною, розкрилися багато здібності учнів; вони набули навичок самостійної роботи з інформацією, виступи перед аудиторією, вміння підтримувати бесіду.
Перевірка домашнього завдання на початку уроку показала непідготовленість частини учнів, але в цілому за урок учні отримали позитивні оцінки. Деякі з учнів висловили бажання взяти участь у підготовці наступного уроку.
Найбільшу складність для мене представляла організація самостійної роботи учнів. Допомога у підготовці повідомлень надали вчителі-предметники та однокласники учнів.
Для подолання виявлених недоліків необхідно більш повне знання класного колективу та його можливостей, раціональне планування навчального часу та обсягу преподаваної інформації.
Психолого-педагогічна характеристика школяра
Ученицю, яку я обрала для психолого-педагогічної характеристики звуть ХХХ, їй 13 років. Вона навчається у 8 класі СР школи.
Я вибрала для характеристики саме цю дівчинку, напевно, тому, що вона в якійсь мірі нагадала мені саму себе в шкільні роки. Як-то і школа та сама, і класи, і дівчинка, що сидить на першій парті. Я вирішила, що ця схожість допоможе мені знайти спільну мову з ХХХ.
За станом здоров'я ХХХ відноситься до основної групи, але, за її словами, часто хворіє простудними захворюваннями, особливо у весняно-осінній період.
Вона живе в повній сім'ї, у власному будинку, де у дівчинки є своя кімната. У ХХХ брат, який її старша на два роки, він вчиться в тій же школі. Культурно-побутові умови відповідають нормі, достаток сім'ї середній. Взаємини в сім'ї, на думку вчителів, хороші. Проблем у спілкуванні з батьками у ХХХ немає.
Учениця завжди охайна і акуратна. Усі санітарно-гігієнічні правила вона дотримується. Також в учениці достатньо сформовані уявлення про здоровий спосіб життя. Зі слів ХХХ, у ній немає шкідливий звичок; я думаю їй можна вірити. Проте відсутня раціональний режим дня (вона лягає пізно спати, не дотримується режиму праці та відпочинку, харчується не по годинах).
Дівчинка досить урівноважена і спокійна. Вчителі визнають в ній здатну ученицю, особливо в точних науках. Не раз вчитель звертався саме до неї, бачачи, що клас не знає відповіді. До навчання ставиться досить відповідально, десь навіть занадто серйозно. Навчальну програму вона засвоює в повному обсязі, вміє застосовувати отримані знання на практики. Швидко виробляє логічні дії і робить висновки. Дівчинка сама тягнеться до знань, їй подобається вчитися, але якихось певних переваг в області знань немає. Є невеликі проблеми з виходом ХХХ до дошки. Вона може, відповівши правильно з місця, біля дошки при вирішенні схожого завдання зробити купу дурних помилок. Мені здається, що біля дошки Марина відчуває дискомфорт, і це заважає їй концентруватися. Швидше за все причина в її внутрішні переживання. Можливо через труднощі в спілкуванні.
За моїми спостереженнями ХХХ спілкується з усім класом. Вчителі відзначають доброзичливість у спілкуванні з однолітками та старшими. За час практики я не чула від неї грубих слів на адресу однокласників. Однак у спілкуванні з дівчатами є якась скутість. Вона в рівній мірі спілкується з усіма дівчатками в класі, але якогось певного кола близьких подруг у неї в цьому класі немає. Потрібно сказати, що дівчатка в класі розділені на групи по 2-3 людини і спілкуються переважно між собою. ХХХ займає тут скоріше нейтральне положення. Хлопчики класу охоче спілкуються з нею, є, як мені здається, навіть симпатії.
У класному активі вона не перебуває, але охоче бере участь у всіх класних заходах.
За її словами, в майбутньому вона хоче вступити до престижного університету, що дозволить зробити хорошу кар'єру і бути незалежною.
У цьому на сьогоднішній день її мета, і тому вона повинна добре вчитися. Вона любить успіх, невдачі переносить без особливих проблем: розбудовується несильно і ненадовго. Дівчинка вже думає про майбутнє і намагається будувати плани. Рівень самооцінки вище середнього (вона вважає, що у ній є всі шанси домогтися успіху), але, як мені здається, присутні сумніви.
Свій вільний час ХХХ проводить в основному будинку: робить уроки або читає книги. На вулиці з однолітками проводить мало часу, спілкування з подругами також не довгий. Секції та гуртки не відвідує. На дискотеки ходить рідко.
Я вважаю, що у вибраної учениці є декілька "западають зон":
- Здоров'я - надто мало уваги приділяється режиму праці та відпочинку. Дівчинка здатна, енергійна, але всю свою енергію вона витрачає в основному на навчання, що може призвести до перевантаження нервової системи;
-Спілкування - необхідно зняти "скутість" при спілкуванні з аудиторією, налагодити відносини з однолітками. Я вважаю, що невміння спілкуватися зі своїми однолітками може привести надалі до більш серйозних проблем, дівчинка може відчувати труднощі у спілкуванні з новими людьми, протилежною статтю, а це в підлітковому віці є справжньою трагедією для дитини;
- Дозвілля - я вважаю, що тут не вистачає різноманітності. Підліткові крім навчальної діяльності необхідно реалізовуватися в інших сферах, це сприяє більш гармонійного розвитку особистості дитини.

Сфери впливу
Наявні недоліки
Методи і прийоми педагогічного впливу
1
Здоров'я
Відсутність режиму праці та відпочинку, мала фізична активність
Пропаганда здорового способу життя, організація інтересу учнів до спортивних секціях і гуртках, організація днів здоров'я, бесіда з батьками на тему: "Гігієна розумової діяльності підлітка".
2
Спілкування
Відсутність повноцінного спілкування з однолітками, страх виступати перед групою
Провести бесіду з метою з'ясування причин боязні виступати, організувати тренінги, що дозволяють зняти скутість, влаштовувати заходи, привчають виступати перед групою;
Організація заходів з метою згуртувати класний колектив, за необхідності залучити шкільного психолога і батьків, щоб допомогти підлітку налагодити відносини з однолітками;
організація гуртка, різноманітних заходів, вікторин, чаювань тільки для дівчаток класу.
3
Дозвілля
Відсутність захоплень, можливостей реалізації в інших сферах діяльності, крім навчання
Організація походів та екскурсій під час шкільних канікул, організація культурно-дозвіллєвих заходів, організація відвідувань дітьми різних гуртків і секцій з метою знайомства, організація спільно зі шкільним психологом тестів і тренінгів, що дозволяють виявити нахили підлітка.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Звіт з практики
150.2кб. | скачати


Схожі роботи:
Особливості позакласної роботи з анатомії фізіології та гігієни людини
Основні поняття анатомії та фізіології людини
Історичний нарис з анатомії та фізіології людини
Загальні питання анатомії та фізіології сенсорних систем
Короткі відомості з анатомії та фізіології вен нижніх кінцівок
Особливості проведення уроків Я і Україна в 1 класі
Шпаргалки по Анатомії та Фізеологіі людини
Проведення уроків
Основи фізіології людини
© Усі права захищені
написати до нас