Нам у цьому треба знати минуле щоб жити у майбутньому

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Я дав собі слово завжди говорити правду ...

М. Зощенка

Я пишу тільки за те, що очі мої

Мої власноруч бачили

І. Бабель.

Мета уроку: - Дати поняття "повернутої літератури";

обговорити отримані по темі знання; перевірити рівень осмислення матеріалу; розвивати монологічну мова; розвивати комутативні здібності; формувати громадянську позицію. Тип уроку: урок-семінар

Форма роботи: групова

Обладнання: 1. портрети письменників і поетів

2. тексти творів

3. листи для групової роботи.

4. фломастери.

Хід уроку. Вступне слово вчителя.

Тема сьогоднішнього уроку випливає з уроків, на яких ми з вами бачили як взаємодіє час і особистість в романі А. Толстого "Петро I"; заглянули в майбутнє з героями Замятіна, стояли в черзі до тюремного вікна з А. Ахматової, задумалися над долею ліричного героя А. Твордовского, жахнулися правді Шаламова, прожили один день у таборі з Іваном Денисовичем Шуховим, побували у Черних каменів з поетом Жигулін.

"Нам у цьому треба знати минуле, щоб жити в майбутньому"

Нам належить узагальнити отримані знання, познайомитися з новим поняттям "повернута література", спробувати витягти уроки з художніх творів для того, що страшне минуле не повернулося.

I. Етап уроку.

Подивіться на портрети письменників і поетів. Ви їх впізнали. Що спільного в їхніх долях? Які твори з ви знаєте? Які проблеми піднімали вони у своїх творах?

Оформіть відповідь у вигляді схеми. Дайте відповідь на запитання. Чому ці автори та їхні твори увійшли в розряд "повернутої літератури".

Вчитель: О. Солженіцин.

Поети росіяни! Я з болем самотньою,

У тузі зацькованою перебираю вас.

Прийшов і мій, мій ранній, мій жорстокий

Година винищення, знищення нас.

Не знали ми тих років, відстійних і зрілих,

Коли зі слів спаде гарячність туман.

Два наших первістка застрелені в дуелях,

Пошматований третій у реві мусульман.

Нас усіх, нас усіх перед пушкінської гранню

Многоголовно загибель стерегла:

Безумством, гниттям, зеленим вмиранням,

Миттєвим чи паланням чола.

Повішений той, а цей засланий в копальню.

Інших підбив догадливий черкес ...

Санкт-петербурзькі нахмурені будні

Так жовто бензину ... небес.

Чума на вас, російські поети!

Текучим воском вилиті яким? -

Один у петлю, інший - з пістолета,

До розстрілу третього, четвертого в Наросм.

Повертається до нас література раніше внесена в, "чорні списки", твори довгі роки пролежали в редакційних портфелях, твори так званих дисидентів. Твори строкаті з соціально-політичним, естетичним орієнтаціям об'єднані одним - яскраво вираженою антитоталітарної спрямованістю.

А що значить тоталітаризм? Тоталітарна держава, тоталітарний режим? - 6 хв.

II етап. Виступ істориків.

III етап. На ХХ з'їзді КПРС прозвучала "культ особистості" Так назвали час правління Сталіна. Але ж був Гітлер, Франко, Пол-Пот. Яка була їхня мета? На аркуші № 2 напишіть як ви розумієте слово. ВЛАДА.

10 хв

Нам у цьому треба знати минуле, щоб жити у майбутньомуНам у цьому треба знати минуле, щоб жити у майбутньому IV. Вчитель.

Об'єктивно життя в тоталітарній державі важка і небезпечна. Усвідомити світ тоталітарної системи таким, яке він є насправді - це назавжди втратити спокій і впевненість у завтрашньому дні.

Незважаючи на глобальну брехню пропаганди найбільш інтелігентні і внутрішньо не залежні люди зберігають свою точку зору.

Як сказав О. Мендельштам:

"Я не змовчу, не заглушить болю,

Але накреслений те, що креслити вільний. "

Який шлях у житті, у творчості вибрали письменники і поети, з творчістю яких ми познайомилися?

Учні - художники захищають усе своє бачення шляху Учні - філологи - свої - 20 I ур. V. Поета, письменника можна вбити, вигнати з рідної домівки. Але не можна цього робити, просто не вийде це по відношенню до героя творів.

Який спосіб життя вибирають герої цих авторів?

Шлях героя Твардовського III гр. Шлях Ів.Денісовіча III гр. Шлях Жигуліна II гр. Шлях Замятіна I гр. Шлях світ героїні Ахматової. I гр. 10 хв.
VI. Заповнити карту процесу (3)

Завдання: Простежити взаємозв'язок і послідовність розвитку проблеми особистості в тоталітарній державі у вивчених творах.

Зобразити це розвиток графічно.

Ключові слова: Замятін, Жигулін, Шамамов, Твардовський, Ахматова, Солженіцин.

Попередження, засудження, осмислення, покаяння, пам'ять, випробування на міцність.

Нам у цьому треба знати минуле, щоб жити у майбутньому 5 хв.

VII Які уроки життя ви винесли з уроків літератури. Спираючись на відомі вам худ. Твори, дайте свої шляхи подолання тоталітаризму.

Нам у цьому треба знати минуле, щоб жити у майбутньому VIII Письмо. Освідчення в коханні.

Лист - подяка.

IX Оцінки.

X Дом.заданіе. Підготовка до контрольної роботи.


Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Іноземні мови і мовознавство | Твір
11кб. | скачати


Схожі роботи:
Коси в цьому минулому і майбутньому
Що треба знати про сатанізм
Все що треба знати про масла
Перевірки що треба знати про камералку
Щоб музикантом бути так треба вміння
Крилов і. а. - Щоб музикантом бути так треба вміння
Крилов І А - Щоб музикантом бути так треба вміння
Я жити хочу щоб мислити і страждати
Пушкін а. с. - Я жити хочу щоб мислити і страждати
© Усі права захищені
написати до нас