0,8 3.6.2 Визначення режимів різання, норм часу і розцінок 3.6.2.1 Визначення режимів різання, норм часу для операції 005 токарний з ЧПУ Операція виконується на верстаті 16К20Ф3. Паспортні дані верстата: Частота обертання шпинделя, об / хв: 10; 18; 25; 35,5; 50; 71; 100; 140; 180, 200, 250 280; 355; 500; 560; 710; 800; 1000; 1400; 2000. Діапазон подач, мм / хв: по осі Х - 0,05 ... 2800 по осі Z - 0,1 ... 5600 Найбільша сила, що допускається механізмом подач: поздовжньої - 8000 Н; поперечної - 3600 Н. Потужність приводу головного руху - 11 кВт Інструмент - різець завзятий з перетином державки 25х25 мм зі змінною пластиною товщиною 6,4 мм. Матеріал Т15К6. Кути в плані φ = 92 º; φ 1 = 5 º. Стійкість Т = 30 хв. Радіус вершини різця r в = 1 мм. Глибина різання: t 6,5 = 1,5 мм; t 8 = 1,3 мм; Визначаємо подачу [до 3 стор.38] S 8,6 = 0,45 мм / об S 5 = 0,73 мм / об Поправочні коефіцієнти [до 53 стор.143] До Sn = 1; До S д = 1; До Sh = 1; До S м = 0,7; До S у = 1,2; До S п = 0,8; До S р = 1; До Sj = 1; S = 0,73 × 0,7 × 1,2 × 0,8 = 0,49 мм / об Перевіряємо по складових сили різання Р х = 750 H Р у = 270 H [к.32 стор.98] що значно менше допускаються Р Х.доп = 8000 H Р Y. Доп = 3600 H Визначаємо швидкість різання V = 146 м / хв [к.21 стор.74] Поправочні коефіцієнти [к.23 стр.82] До Vn = 1,1; До V з = 1; До Vo = 1; До Vj = 1; До V м = 0,6; До V р = 1; До V т = 1; До V ж = 1; V = 146 × 1,1 × 0,6 = 96,4 м / хв Визначаємо частоту обертання шпинделя для поверхні 5 приймаємо n c т = 250 об / хв, для поверхні 6,8 приймаємо n c т = 500 об / хв, Тоді фактична швидкість різання Перевіряємо по необхідної потужності [к.21.с.74] N т = 6,5 кВт Отримуємо , що дорівнює потужності приводу. Хвилинна подача S М5 = 0,49 × 250 = 122,5 мм / хв S М6, 8 = 0,49 × 500 = 245 мм / хв Перехід 2. Точіння чистове Інструмент - різець контурний з перетином державки 25х25 мм зі змінною пластиною товщиною 6,4 мм. Матеріал Т30К4. Кути в плані φ = 93 º φ 1 = 32 º. Стійкість Т = 30 хв. Радіус вершини різця r в = 1 мм. Глибина різання: t = 0,5 мм; Визначаємо подачу [к.6 стор.46] S = 0,25 мм / об Поправочні коефіцієнти [до 53 стор.143] До Sn = 1; До S д = 1; До Sh = 1; До S м = 0,7; До S у = 1,2; До S п = 0,8; До S р = 1; До Sj = 1; S = 0,25 × 0,7 × 1,2 × 1 = 0,21 мм / об Визначаємо швидкість різання V = 308 м / хв [к.22 стор.81] Поправочні коефіцієнти До Vn = 0,8; До V з = 1; До Vo = 1; До Vj = 1; До V м = 0,6; До V р = 0,95; До V т = 1; До V ж = 1; V = 308 × 0,8 × 0,6 × 0,95 = 140,4 м / хв Визначаємо частоту обертання шпинделя приймаємо n c т = 500 об / хв, приймаємо n c т = 1000 об / хв, Тоді фактична швидкість різання Хвилинна подача S М5 = 0,21 × 500 = 105 мм / хв S М6, 8 = 0,21 × 1000 = 210 мм / хв Перехід 3. Розточування фаски Глибина різання - t = 1,6 мм; Визначаємо подачу [к.16 стор.62] S = 0,66 мм / об Поправочні коефіцієнти [до 11 стор.62] До Sn = 1; До Sd = 0,62; До S м = 0,7; До S у = 1,15; До S р = 1; До So = 1; S = 0,66 × 0,7 × 1,15 × 0,62 = 0,33 мм / об Визначаємо швидкість різання V = 121 м / хв [к.21 стор.76] Поправочні коефіцієнти [к.23 стр.82] До V н = 1,1; До V з = 1; До Vo = 1; До Vj = 1; До V м = 0,6; До V р = 1; До V т = 1; До V ж = 1; V = 121 × 1,1 × 0,6 = 79,8 м / хв Визначаємо частоту обертання шпинделя приймаємо n c т = 630 об / хв, Тоді фактична швидкість різання Хвилинна подача S М6 = 0,33 × 630 = 208 мм / хв Визначаємо основний час хв. L = l + l 1 + l 2 де l - довжина оброблюваної поверхні l 1 + l 2 - врізання і перебігаючи інструменту Перехід 1. мм хв. мм хв. мм хв. Перехід 2. мм хв. мм хв. мм хв. Перехід 3. хв. Сумарне основний час автоматичної роботи верстата: Σ Т о = 0,006 + 0,118 + 0,24 + 0,065 + 0,28 + 0,3 + 0,03 = 1,093 хв Визначаємо час автоматичного циклу (час автоматичної роботи верстата за програмою) Т ц.а = Σ Т о + Т М.В, Т ц.а - час автоматичної роботи верстата Т М.В - машинно-допоміжний час [пріл.46] Т М.В = 1,46 хв Т ц.а = 1,093 + 1,46 = 2,55 хв Допоміжний час на встановлення і зняття деталі Т вуст = 0,17 хв [к.3, стор.52] Час пов'язане з операцією Т оп = 0,18 хв [к.14, стор.79] Час на контрольні вимірювання Т зм = 0,08 + 0,06 + 0,05 + 0,06 = 0,25 хв [к.15, стор.80] Сумарне Т у = 0,17 + 0,18 + 0,25 = 0,60 хв Час на оргтехобслужіваніе і відпочинок [к.16, стор.90] а тих + а орг + а отл = 8% Штучний час , Хв хв Підготовчо-заготівельне час [к.21, стр.96] - На отримання документації та оснащення 9 хв - На ознайомлення з кресленням 2 хв - Інструктаж майстри 2 хв - Установка патрона 4 хв - Установка кулачків 8 хв - Установка інструмента 0,8 × 3 = 2,4 хв - Введення програми з пульта 0,4 × 12 = 4,8 хв - Налаштування подачі МОР 0,1 хв - На пробну обробку деталі Т ца + 9,211,7 хв Т пз = 9 + 2 + 2 + 4 + 8 + 2,4 + 4,8 + 0,1 + 11,7 = 44 хв Штучно калькуляционное час , Хв Годинна тарифна ставка робітника-верстатника 3 розряду складає 97 коп. Розцінка на операцію грн 3.6.2.2 Визначення режимів різання, норм часу і розцінок для операції 020 Зубофрезерний Операція виконується на верстаті 53А50. Паспортні дані верстата: Найбільший зовнішній діаметр колеса - 500 мм Найбільший модуль нарізається колеса - 8 мм Потужність двигуна - 8 кВт ККД верстата - 0,65 Частота обертання шпинделя, об / хв: 40; 50; 63; 80; 100; 125; 160; 200; 240; 315; 405 Вертикальні подачі супорта за один оборот заготовки, мм / об: 0,75; 0,92; 1,1; 1,4; 1,7; 2,0; 2,2; 2,5; 2,8; 3,1; 3,4; 3,7; 4, 0; 5,1; 6,2; 7,5 Радіальні подачі, мм / об: 0,22; 0,27; 0,33; 0,4; 0,48; 0,55; 0,66; 0,75; 0,84; 1,0; 1,2; 1,53; 1, 8; 2,25 Ріжучий інструмент: черв'ячна модульна фреза, цільна, двухзаходовая. Матеріал фрези Р6М5. Модуль фрези m фр = 3,5 мм, зовнішній діаметр Д фр = 65 мм, число зубів Z фр = 10. Період стійкості Т = 240 хв. Нарізаємо на колесі 28 зубів m = 3,5 мм, ширина вінця в = 20 мм. Для підвищення продуктивності праці одночасно обробляються два колеса. Глибина різання t = h = 2,2 m = 2,2 × 3,5 = 7,7 мм Подача на один оборот колеса [к.3, стор.27] S = 2,0 ... 2,4 мм / об Поправочні коефіцієнти До Sm = 0,7; До Sβ = 1 Тоді S = 2,4 × 0,7 = 1,68 мм / об Коректуємо за паспортом верстата S ст = 1,7 мм / об Визначаємо швидкість різання [к.5, стор.30] v = 34 м / хв (знайдено інтерполяцією) Поправочні коефіцієнти До VM = 0,6; До Vβ = 1; До Vω = 1; Тоді v = 34 × 0,6 = 20,4 м / хв Частота обертання фрези Коригуємо n ст = 100 об / хв V ф = 20 м / хв Потужність, що витрачається на різання [к.5 стор.30] N рез = 1,6 кВт Потужність приводу верстата N шп = N d × η = 7,5 × 0,65 = 4,9 кВт N рез <N шп, значить, обробка можлива. Основний час хв. де L - довжина проходу фрези L = b + l 1 l 1 - врізання і перебігаючи, за прикладом 4, [c тр.168] l 1 = 34 мм L = 2в + l 1 = 2 × 20 + 34 = 74 мм Час на дві деталі хв Основний час на одну деталь хв Допоміжний час [к.7, с.40; к.63, с.152] на встановлення та зняття двох деталей Т в.уст = 0,57 хв, час на операцію для двох деталей Т в.оп = 0,68 хв , час на контрольне вимірювання перекривається основним Т в.2 = 0,57 + 0,68 = 1,25 хв, на одну деталь Т у. = 1,25 / 2 = 0,63 хв, Час на оргтехобслужіваніе [к.84, стор.154] а тих + а обс = 4,5% Час відпочинку та особистих потреб [к.88, стор.202] а отл = 4% Штучний час , Хв хв Т пз = 30 + 3 + 7 = 40 хв Штучно калькуляционное час , Хв Годинна тарифна ставка робітника-верстатника 4 розряду становить 1,09 грн. Розцінка на операцію грн 3.6.2.3 Визначення режимів різання, норм часу і розцінок на операцію 045 зубошліфувальних Операція виконується на верстаті 5В833. Паспортні дані верстата: Діаметр оброблюваного колеса - 40 ... 320 мм Модуль оброблюваного колеса - 0,5 ... 4 мм Найбільша довга шлифуемого зуба - 150 мм Кількість зубів оброблюваного колеса - 12 ... 200 Частота обертання шліфувального круга - 1500 об / хв: Вертикальна подача супорта - 3,78 ... 165 мм / хв Радіальна подача шпиндельної бабки за один хід - 0,02 ... 0,08 Потужність двигуна головного руху - 4 кВт Шліфуються 28 зубів зубчастого колеса, модулем m = 3,5 мм. Ширина зубчастого вінця в = 20 мм. Ступінь точності 7-З, шорсткість R a = 0,8 мкм. Після гарту. Інструмент - шліфувальний круг черв'ячний, двухзаходовий. Визначаємо припуск на шліфування [табл.26, С.607] a = 0,15 ... 0,25 мм, приймаємо a = 0,2 мм, Повна величина радіального врізання Р = 1,462 × а = 1,462 × 0,2 = 0,29 мм При чорновому шліфуванні видаляється 80% припуску, решта - при чистовому. h черн = 0,29 × 0,8 = 0,23 мм h чистий = 0,29 - 0,23 = 0,06 мм Радіальна подача кола: чорнове - S р.Чорний = 0,05 ... 0,08 мм / раб. хід приймаємо S р.Чорний = 0,08 мм / раб. хід чистове-S р.чіст = 0,01 ... 0,02 мм / раб. хід приймаємо S р.чіст = 0,02 мм / раб. хід Вертикальна подача кола: чорнове - S в.черн = 1,5 ... 3,0 мм / об приймаємо S в.черн = 3,0 мм / об чистове-S в.чіст = 0,2 ... 0,3 мм / об приймаємо S р.чіст = 0,3 мм / об Кількість проходів: при чорновому шліфуванні проходу при чистовому шліфуванні проходу Довжина робочого ходу супорта L = в + (2 ... 3) мм L = 20 + 3 = 23 мм Основний час хв, де Z - число зубів колеса, Z = 28 Z 0 - число зубів кола, Z 0 = 2 хв. Допоміжний час: на установку і зняття деталі Т в.уст = 0,42 хв, час на операцію Т в.оп = 0,8 хв, час на контрольне вимірювання перекривається основним Т у = 0,42 + 0,8 = 1,22 хв, Час на обслуговування робочого місця а обс = 12% Час відпочинку та особистих потреб а отл = 4% Штучний час , Хв хв Підготовчо-заключний час Т пз = 19 + 4 + 5 = 28 хв Штучно калькуляционное час , Хв Годинна тарифна ставка робітника-верстатника 4 розряду складає 1,21 грн. Розцінка на операцію грн 3.6.3 Техніка безпеки при роботі на свердлильних верстатах Перед початком роботи на свердлильних верстатах Ознайомитися з майбутньою роботою, перевірити наявність та справність інструментів і пристосувань, розташувати креслення та технічну документацію зручно для користування положенні. Прибрати з верстата всі сторонні предмети. Оглянути заготівлі та перевірити наявність зовнішніх дефектів. Перевірити справність верстата і достатність освітлення, наявність та справність огорож, заземлень, лещат і кондукторів. Переконатися в надійності дії пристосувань для пуску і зупинки верстата і міцності фіксації рукояток для включення і перемикання. Перевірити справність пристроїв вертикально - свердлильних та радіально - свердлильних верстатів, що попереджають самовільне опускання траверси, хобота, кронштейна. Намітити місця для складування оброблених та необроблених деталей. При наявність несправностей у верстаті або інструменті до роботи не приступати і доповісти майстру.
При роботі на свердлильних верстатах. Кріплення заготовки проводити в місцях, що мають суцільні опори, щоб виключалася можливість деформації і зриву заготівлі в процесі обробки. В якості кріпильних елементів необхідно застосовувати високі гайки, опорна поверхня яких загартована. Гайки з зім'ятими поверхнями не застосовувати. Жорстко і міцно кріпити ріжучий і допоміжний інструмент. Стежити за тим, щоб хвостовики інструментів і оправок були ретельно пригнані до конуса шпинделя. Перед установкою інструменту оглянути і поміряти посадочні поверхні, забоїни на цих поверхнях не допускаються. При закріпленні осьового інструменту в свердлильному патроні кінець його хвостовика повинен впиратися в дно гнізда патрона. Після налаштування радіально - свердлильного верстата надійно зафіксувати його траверсу в необхідному положенні. Установку інструменту робити при повному останове верстата, остерігаючись порізів рук про ріжучі кромки. Уважно стежити за надійністю і міцністю кріплення, а також центрування. Зміну інструменту на ходу верстата дозволяється проводити тільки за наявності спеціального швидкозмінною патрона. По можливості не застосовувати при роботі патронів і пристосувань з виступаючими частинами. Якщо вони є, то необхідно захистити. Ріжучий інструмент треба плавно підводити до оброблюваної деталі. При заедании свердла, особливо при виході його з отвору, слід скорочувати подачу і не робити сильні натисків. Не допускати потрапляння охолоджувальної емульсії на обличчя і руки. При обробці крихких металів застосовувати захисні екрани або окуляри. Не нахилятися близько до обертається шпінделю для спостереження за ходом обробки. Під час роботи верстата перевіряти рукою гостроту ріжучих крайок інструменту, глибину отвору і вихід свердла з деталі, охолоджувати свердла мокрими кінцями або ганчіркою заборонено. При свердлінні порожнистих заготовок або заготовок, у яких поверхня на виході свердла розташована під кутом до осі його обертання, застосовувати автоматичну подачу і використовувати фігурні підкладки. При свердлінні отворів подачу врізання здійснювати в ручну, а механічну подачу включати після повного входу в матеріал ріжучих крайок свердла.
Свердління глибоких отворів виконувати в два етапи: на початку отвір свердлити на глибину 5 - 6 діаметрів звичайним свердлом, потім на задану глибину - подовженим. При обробці глибоких отворів періодично виводити ріжучий інструмент з отвору й очищати його пензликом або щіткою від стружки. Свердлити отвори у в'язких металах слід спіральними свердлами зі стружкодолбільнимі каналами. У випадку заїдання інструменту в оброблюваної деталі або при провертання її на столі разом з інструментом слід негайно зупинити верстат. При обробці отворів у тонких пластинах і смугах їх в обов'язковому порядку необхідно закріплювати в спеціальних пристосуваннях. Забороняється під час роботи підводити трубопровід емульсійного охолодження до інструменту або виробляти його кріплення. При затуплении інструменту або його поломки, а також при викришування крайок у твердосплавних ріжучих пластин зупинити верстат і замінити інструмент. Перед зупинкою верстата обов'язково відвести інструмент від оброблюваної деталі. Забороняється зупиняти шпиндель верстата руками або предметами. Не допускається намотування стружки на свердло - зупинити верстат прибрати її. Видаляти стружку з оброблюваного отвору можна тільки після зупинки верстата і відведення інструмента. Для видалення дрібної стружки з глухих отворів і порожнистих деталей слід застосовувати спеціальні магнітні або пневматичні стружкоудаляющіе пристрою. Використання стисненого повітря для видування стружки заборонено. При переміщенні шпиндельної бабки по траверсі радіально - свердлильного верстата сильно не розганяти її. При знятті інструменту вибивати його тільки клином, спеціально призначеним для цієї мети і відповідним за розміром конуса. Для вибивання застосовувати латунні, мідні або незагартованих сталеві молотки, щоб запобігти освіти осколків, які можуть травмувати. Після зняття з верстата обробленої деталі або пристосування вийняти всі болти з пазів столу і прибрати їх у встановлене місце. Працювати на свердлильних верстатах у рукавицях забороняється. Встановлення та зняття великогабаритних деталей повинні проводитися в рукавицях тільки після зупинки верстата.
4. Розрахунок економічної частини дипломного проекту 4.1 Розрахунок партії деталей Т п.з. - підготовчо-заключний час на партію (хв) Т шт. - Штучний час (хв) де - Найбільше за основною операції До с. - Коефіцієнт, що показує відношення підготовчо-заключного часу до часу роботи обладнання протягом якого на ньому буде оброблятися дана партія деталей К з = (0,03 - 0,10). шт Приймаю n = 300 шт. 4.2 Розрахунок штучно-калькуляційної норми часу на обробку однієї деталі , Хв де n - розмір партії деталей (шт). S Т шт.к. = 3,54 +3,04 +6,25 +4,12 +1,76 +1,82 +1,24 +4,24 = 26,01 хв 4.3 Розрахунок необхідної кількості обладнання ; Шт. де N - річна програма деталей N = 12000 шт. S Т шт.к - норма часу на обробку деталей (хв) К з - коефіцієнт завантаження К н - коефіцієнт враховує переробку норм 1,1 - 1,15 F д - дійсний річний фонд часу роботи обладнання (годину) F д = (Д к - (Д в + Д пр)) · 2 · 8 · 0,95 де Д к - календарні дні в плановому періоді (рік) Д в - кількість вихідних днів (рік) Д пр - кількість святкових днів (рік) - К-ть змін
- Тривалість зміни (годину)
0,95 - коеф., Враховує простої устаткування в ремонті На 2003 рік дійсний фонд часу складає: F д = (365 - (102 + 8 )) · 2 · 8 · 0,95 = 3876 (годину). 4.4 Розрахунок вартості основних матеріалів Вартість матеріалів на одну деталь М о = m · P - m 1 · P 1 грн. де m - чорновий вага заготовки (кг) m заг = 2,05 кг Р - вартість одного кілограма заготівлі в грн. Р = 1,68 грн. m 1 - вага відходів (кг) m 1 = m заг-m дет = 2,05 - 1,5 = 0,55 кг. Р 1 - вартість одного кілограма відходів в грн. Р 1 = 0,18 грн. М о = 2,05 · 1,68 - 0,55 · 0,18 = 3,43 грн. 4.5 Визначення величини витрат по прямій заробітній платі ; де С ч = 1,37 (грн) - середньогодинна тарифна ставка робітників, зайнятих обробкою деталі грн. 4.6 Визначення непрямих витрат Розрахунок додаткової заробітної плати та відрахувань на соціальне страхування робітників розраховується за формулою: З д = З о • До д · К доп · До соц - З про де К доп = 1,2 - коефіцієнт, що враховує додаткову заробітну плату у розмірі 20% від основної зарплати; До д = 1,1 - коефіцієнт, що враховує суму доплат до прямої заробітної плати; До соц = 1,367 - коефіцієнт, що враховує відрахування в соцстрах; З д = 0,593 · 1,1 · 1,2 · 1,367 - 0,593 = 0,477 грн. 4.7 Визначення вартості допоміжних матеріалів Допоміжні матеріали складають в середньому 5-8% від вартості основних матеріалів грн. грн. 4.8 Заробітна плата допоміжних робітників (наладчиків) де С год = 1,41 грн. - Годинна тарифна ставка наладчика 4-го розряду; К р - к-ть наладчиків (приймаємо з розрахунку обслуговування одним наладчиком п'яти верстатів); До соц = 1,367 - коефіцієнт, що враховує відрахування в соцстрах; F д - фонд часу одного робітника в рік; N - річна програма; F д = (365 - 104) · 8 · 0,88 = 1837,44 (годину) 4.9 Амортизаційні відрахування і витрати на ремонт і утримання обладнання де N - річна програма деталей N = 12000 шт. Н а - норма річних амортизаційних відрахувань 12% До об = 0,1 - коефіцієнт, що враховує річні витрати на поточний ремонт та обслуговування обладнання До монт = 1,15 - коефіцієнт, що враховує витрати на монтаж устаткування К о - вартість обладнання 4.10 Витрати на силову електроенергію де N вуст - встановлена потужність ел.двигуном обладнання (кВт). К з = 0,85 - коефіцієнт завантаження двигунів К в = 0,7 - коефіцієнт одночасної роботи устаткування η дв = 0,9 - К.П.Д. двигуна η q = 0,95 - коефіцієнт втрат ел.енергії в мережі Σ Т шт.к. - тривалої операції на годину Ц е = 0,236 - вартість ел.енергії (кВт / год) 4.11 Витрати на інструмент і пристосування Вартість інструменту (До інстр) приймається в розмірі 5% балансової вартості обладнання До інструмен = 0,05. Вартість пристосування (До Приспи) складає в середньому 1% від балансової вартості обладнання До Приспи = 0,01. Витрати на амортизацію, ремонт і відновлення інструменту і пристосувань, що припадають на 1 деталь на рік визначається за формулою де 0,4 - коефіцієнт, що враховує витрати на амортизацію, ремонт і відновлення інструменту і пристосувань. К о - балансова вартість обладнання До інструмен = 0,05 До Приспи = 0,01 N = 12000 річна програма деталей (шт.) грн. 4.12 Витрати на утримання та амортизацію виробничої площі Площа на прийняте кількість обладнання визначається за формулою Р у = Р пр + Р доп (м 2) де Р пр - виробнича площа на один верстат: (для середніх верстатів - 8 м 2) (для важких верстатів - 14 м 2) Р доп - допоміжна площа на один верстат: (для середніх верстатів - 4 м 2) (для важких верстатів - 6 м 2) Р у = 8 + 4 = 12 м 2 Витрати на одну деталь складають: грн. 4.13 Інші цехові витрати До іншим цеховим витрат відносяться зарплата ІТП, СКП, витрати на нову техніку, витрати на утримання транспорту, з раціоналізації, охороні праці і т.д. Ці витрати приймаються у розмірі 20-30% до прямої заробітної плати виробничих робітників. (До пр.р. = 0,2 ... 0,3) З пр = 0,593 0,3 = 0,177 Разом непрямі витрати: До з.ц. = З д + М у + З доп + З о + З з + З п + З П.У. + З пр До з.ц. = 0,477 +0,24 +0,354 +1,518 +0,783 +0,144 +0,01 +0,177 = 3,7 Відсоток цехових непрямих витрат визначається за формулою: Цехова собівартість однієї деталі визначається за формулою З ц = М о + З о + До з.ц. (грн.) З ц = 3,43 + 0,593 + 3,7 = 7,723 грн. Загальнозаводські непрямі витрати на підприємство машинобудування і верстатобудування зазвичай складають до 110% від прямої заробітної плати виробничих робітників Виробнича собівартість однієї деталі визначається за формулою: З пр = С ц + К ОЗР (грн.) З пр = 7,723 + 0,563 = 8,286 грн. Позавиробничі витрати приймаються 20% від виробничої собівартості грн. Всього повна собівартість однієї деталі становить: З п, з = З пр + Р в.р (грн.) З п.с = 8,286 + 1,657 = 9,943 грн. Список використаної літератури Кування сталеві штамповані: Допуски, припуски, ковальські напуски ГОСТ 7505-89-1990 р. Панов А.А. Довідник технолога машинобудівника. Машинобудування 2005. Нефедов І.І. Дипломне проектування в машинобудівних технікумах. Машинобудування 2007. Гельфчат А.Ф. Збірник завдань по технології машинобудування. Машинобудівні нормативи часу і режимів різання на роботах, що виконуються на металорізальних верстатах з програмним управлінням. Частина I. Економіки 2007 р. Частина II. Економіка 2008 Загальномашинобудівні нормативи допоміжного часу на обслуговування робочого місця і підготовчо-заключного часу. Загальномашинобудівні нормативи режимів різання. Частина 2. Загальномашинобудівні нормативи режимів різання і норм часу для технічного нормування робіт на шліфувальних верстатах.
Додати в блог або на сайт
Цей текст може містити помилки. Виробництво і технології | Курсова 401.3кб. | скачати
Схожі роботи: Проектування приводу коробки швидкостей металорізального верстата Технологічний процес виготовлення валу в складі коробки швидкостей токарно-револьверного верстата Модернізація коробки швидкостей станка 6А56 для обробки жароміцної сталі Модернізація приводу подач верстата моделі 6Н10 зі спрощенням конструкції коробки подач Розрахунок коробки швидкостей металорізальних верстатів Розрахунок коробки подач горизонтально-розточувального верстата Розрахунок коробки швидкостей металорізальних верстатів Кінематичний розрахунок Модернізація приводу головного руху верстата моделі 6С12 Модернізація електрообладнання та схеми управління токарно-гвинторізного верстата
|