Зовнішня політика Росії напередодні I світової війни

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Державні освітні установи
ВИЩОЇ ОСВІТИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Група 3.4 (11 «Г»)
Тема: Зовнішня політика Росії напередодні I світової війни
10.12.2009
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертовіч
Учитель історії школи: Смурякова Є. Є. _______________
Груповий керівник: Магсумов Т.А. _______________
Оцінка за урок _______________
Набережні Челни, 2009 р.

Література, використана за темою:
1. Левандівський А. А. Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.
2. Левандівський А. А. Поурочні РОЗРОБКИ до підручників "Росія в ХХ столітті" / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов, Л. В. Жукова .- 160 с.: Іл. (В обл.)
10.12.2009

Урок № 8: Група 3.4 (11 «Г»)
Розділ III. Напередодні краху.
Тема: Зовнішня політика Росії напередодні I світової війни.
Тип уроку: комбінований.
Вид уроку: Урок - Лекція.
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - сформувати основні уявлення в учнів про стан справ у Європі, зокрема на Балканському півострові; розповісти про причини конфлікту і оформлення військово-політичних блоків, цілей і завдань, що стоять перед країнами-учасниками конфлікту.
2. Розвиваюча мета - сприяти учням у розумінні складної геополітичної обстановки в Європі, при яких війна не могла не початися.
3. Виховує мета - формування в учнів почуття обов'язку, громадянськості та захисту Батьківщини від ворогів.
Обладнання: Підручник, робочі зошити, наочність: політична карта Європи, таблиця геополітичних інтересів країн учасників конфлікту; класна дошка, крейда, указка.
Вид дошки на уроці
10 грудня 2009 Тема Дім. Завдання
План
політична карта Європи
таблиця геополітичних інтересів країн учасників конфлікту
Основні поняття:
Троїстий Союз, Антанта, концесії, анексія.
Основні дати:
1904 - Франція і Англія підписали угоду про розподіл сфер впливу в Північній Африці.
1907 - Угода Англії та Росії, регулировавшее відносини по Ірану, Афганістану та Тибету, оформлення Антанти.
1908 - анексія Австро-Угорщиною Боснії і Герцеговини.
1912 - союз Болгарії, Сербії та Греції проти Туреччини. I Балканська війна.
1913 - II Балканська війна. Сербія і Греція проти Болгарії.
15 червня 1914 - вбивство спадкоємця престолу Австро-Угорщини ерцгерцог Франц Фердинанд.
15 липня 1914 - оголошення війни Австро-Угорщиною Сербії, початок першої світової війни.
Основні персоналії: ерцгерцог Франц Фердинанд, Шліффена.
План уроку:
1. Європа напередодні війни.
2. Міжнародні конфлікти.
3. Початок війни. Плани воюючих сторін.
План уроку розгорнутий: 1. Європа напередодні війни. На початку XX століття в Європі завершилося формування блоків - Троїстого союзу і Антанти. Агресивність Німеччини - головний супротивник Англії у світовій економіці і на морі. 1904 - Франція і Англія підписали угоду про розподіл сфер впливу в Північній Африці. 1907 - Угода Англії та Росії, регулировавшее відносини по Ірану, Афганістану та Тибету, оформлення Антанти. 1908 - постійні конфлікти, які важко вирішити дипломатично.
2. Міжнародні конфлікти. 1908 - анексія Австро-Угорщиною Боснії і Герцеговини. Росія змушена була піти на дипломатичну капітуляцію. 1912 - союз Болгарії, Сербії та Греції проти Туреччини. I Балканська війна. Туреччина втратила всі європейські володіння за винятком вузької берегової смуги. 1913 - II Балканська війна. Сербія і Греція проти Болгарії, яка втрачає свої володіння і починає орієнтуватися на Троїстий союз. Сербія союзник Росії - центр тяжіння південнослов'янських народів Австро-Угорщини. «Порохової льох» Європи.
3. Початок війни. Плани воюючих сторін. 15 червня 1914 - вбивство спадкоємця престолу Австро-Угорщини ерцгерцог Франц Фердинанд в Сараєво, столиці анексованої Боснії. Ультиматум Австрії для Сербії, яка погоджується на всі умови. 15 липня 1914 - оголошення війни Австро-Угорщиною Сербії, початок першої світової війни. Решта учасників за ланцюговою реакцією вступили у війну (38 країн). План 2-х фронтів, і блискавичної війни розгромивши ворога поодинці. Затяжний характер.
Домашнє завдання: § 19 прочитати відповісти на питання, підготувати на переказ. Письмово дайте відповідь на питання 3, з 76.
Хід уроку:
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
I. Організаційний момент
Учитель вітає учнів.
Учні вітають вчителя.
II. Етап перевірки домашнього завдання.
На минулому уроці ми з вами проходили тему: «Третьеиюньская монархія», будь ласка дайте відповідь мені на наступні питання?
1.Какова була розстановка політичних сил у країні після революції та їх ставлення до уряду?
2. III Державна Дума намалюйте схему за новим виборчим законом?
3.Охарактеризуйте відносини уряду Столипіна з Державною Думою і Державною Радою?
4. Репресивні заходи уряду?
5.Нарісуйте схему аграрної реформи уряду?
8. Підсумки столипінської політики?
Учні вислуховують передмову вчителя про пройденому матеріалі. Опитування проводитиметься фронтально з елементами індивідуального опитування, відповідають з місця. Питання, що потребують схематичного зображення, учні малюють схеми на класній дошці і після пояснюють її елементи. Для тих, хто не справляється або не готовий до уроку, задаю додаткові запитання. Замість двійок прошу підготувати реферати та доповіді.
III. Вивчення нового матеріалу.
Відкриваємо зошити записуємо число і тему нашого з вами уроку. Сьогодні ми розглянемо такі питання історії і зовнішньої політики перед першою світовою війною:
1. Європа напередодні війни.
2. Міжнародні конфлікти.
3. Початок війни. Плани воюючих сторін.
Учні записують кількість і тему уроку. Під запис з перервами на запитання та розвитку пам'яті і мислення їх просять відповідати на питання пов'язані з попередніми етапами розвитку зовнішньої політики Росії, і даної теми теж.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Балканський півострів не випадково називають «Пороховим погребом» Європи, так як саме в цьому регіоні перетиналися основні суперечності між імперіалістичними державами і національними державами Сербія, Греція, Болгарія.
Висновок записується в зошиті, за активність на уроці виставляються оцінки в журнал.
V. Підведення підсумків уроку.
Відкриваємо щоденники і записуємо домашнє завдання.
Учні записують домашнє завдання в щоденник.
Студент практикант_______________________________
Вчитель історії школи___________________________
Груповий руководитель___________________________
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Історія та історичні особистості | Конспект
20.9кб. | скачати


Схожі роботи:
Зовнішня політика радянської держави напередодні Другої світової війни
Зовнішня політика радянської держави напередодні Другої світової під
Міжнародне і внутрішнє становище Росії напередодні світової війни
Зовнішня політика СРСР після Другої світової війни 2
Зовнішня політика СРСР після Другої світової війни
Зовнішня політика Великобританії після Другої світової війни
Зовнішня політика Радянського Союзу в роки другої світової війни
Державні завдання Росії у вітчизняній геополітичної думки напередодні та після Першої світової війни
Німеччина напередодні Першої світової війни
© Усі права захищені
написати до нас