Знайомство учнів з новими числами на уроці математики

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Урок математики. 1 клас
Урок розробила
студентка гр.451
ф-ту корекційної педагогіки
Нагаєва Тетяна Юріївна

Тема. Число і цифра 4

Мета: Ознайомити учнів з новим числом 5 і навчити позначати його цифрою.
Завдання:
1. Освітня: ознайомити учнів з утворенням числа 5 шляхом прісчітиванія однієї одиниці до попереднього числа; записувати число 5 цифрою.
2. Корекційно-розвиваюча:
розвивати наочно-дієве мислення через співвіднесення числа з кількістю предметів;
розвивати пам'ять через пригадування раніше вивчених чисел, через відтворення в пам'яті минулого досвіду;
розвивати увагу шляхом виконання завдань за зразком;
3. Виховна: виховувати вміння доводити розпочату справу до кінця.
Обладнання:
вчителя - картки із зображенням чисел, "будиночки" на склад чисел 3 і 4, набірне полотно + роздатковий матеріал, пачка зошитів, картинки із зображенням предметів, які з геометричних фігур;
учнів - лічильні палички, трафарети числа 4, каса цифр і лічильного матеріалу.
Хід уроку.
Етапи уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент.
2 хв.
-Здравствуйте, хлопці!
(Учитель задає кожній дитині по 1 питання, після відповіді на який, дитина може сісти за парту. Вчитель вимагає повної відповіді)
Яка пора року за вікном?
Назви перший осінній місяць.
Який місяць йде за вереснем?
Який місяць слід після жовтня?
Яке сьогодні число?
Яке було вчора?
Яке буде завтра?
(Учитель підводить висновок)
Сьогодні 20 жовтня, вівторок.
Урок математики.
За вікном осінь.
Перий осінній місяць - вересень.
За вереснем йде жовтень.
Після жовтня буде листопад.
Сьогодні - 20 жовтня.
Вчора було 19 жовтня.
Завтра буде 21 жовтня.
2. Усний рахунок.
5хв.
Физминутку.
(На дошці запис:
.2)
Прочитайте число.
Назвіть число, яке йде за рахунку перед числом 2, після числа 2.
Порахуйте від 1 до 3, від 3 до 1.
Покладіть перед собою стільки паличок, скільки я покажу.
(Учитель показує картки із зображенням чисел).
2, 1,3.
(На дошці (картці) зображений трикутник, що складається з трьох паличок).
Викладіть з паличок такий самий трикутник як у мене.
Скільки паличок використовували?
2
1,3.
1,2,3.3,2,1.
(Діти дивляться на цифру, яку показує вчитель, співвідносять, викладають на парту то кількість рахункових паличок, яке показав вчитель).
(Діти з лічильних паличок викладають на партах трикутник).
3
3. Актуалізація знань до вивчення нового матеріалу.
2 хв.
(На дошці прикріплений "будиночок" на склад числа 3).
Подивіться на будиночок.
Назвіть господаря будиночка.
Згадайте, які числа живуть у третьому будиночку.
Значить 3 - це 2 і 1.
Число 3.
2 і 1
4. Повідомлення теми уроку.
-Сьогодні на уроці ми познайомимося з новим числом 4 і навчимося писати цифру 4.
5. Повідомлення нових знань.
10 хв.
Физминутку.
(Учитель разом з дітьми працюють з складальним полотном).
Поставте 3 морквини.
Додайте ще 1.
Порахуйте, скільки стало морквин.
Що ми зробили?
Значить 4 - це якісь два числа?
Тепер поставте 2 грибочки.
Додайте до них ще 2.
Порахуйте, скільки стало грибочків?
Що ми зробили?
Значить, можна сказати, що 4 - це ще які два числа?
(Учитель виставляє будиночок зі складом числа 4).
(1 дитина виходить до дошки і виставляє 3 морквини;
2 дитина виставляє ще 1 морквину).
4
До 3 морквини додали ще 1.
3 і 1
(Наступний дитина виходить до дошки і виставляє 2 грибочки і додає ще 2).
4
До двох грибочками додали ще 1.
2 і 2
6. Корекція та первинне закріплення знань.
15 хв.
Робота за підручником.
Пальчикова гімнастика.
7. Позначення на письмі числа цифрою 4.
7 хв.
-Покладіть перед собою 3 рахункові палички.
Додайте до них ще 1.
Порахуйте, скільки стало паличок?
Як у нас вийшло 4 палички?
Тепер візьміть 2 палички.
Додайте до них ще 2.
Порахуйте, скільки паличок стало?
Як отримали 4 палички?
Що потрібно зробити, щоб отримати число 4?
Візьми з пачки 4 зошити.
Візьми з набірного полотна 4 пташки,
4 квіточки.
Відкрийте підручник на сторінці № 73.
(Сторінка підручника записана на дошці)
Розгляньте ілюстрацію.
Хто на ній зображений? Що вони роблять?
Хто з вас любить хокей, грає в хокей?
Скільки хлопців стоїть на воротах?
Скільки хлопців під'їжджає до воріт?
Скільки всього хлопців грають у хокей?
Як вийшло 4?
Можна сказати, що 4 - це 1 і 3.
(Учитель ще раз звертає увагу дітей на будиночок зі складом числа 4).
Подивіться на новий будинок з новим господарем.
Назвіть господаря цього будиночка.
Які числа у нього живуть?
Подивіться на стрічку чисел.
Після якого числа при рахунку йде число 4?
За трьома йдуть чотири, гострий лікоть відстовбурчені.
Яке число стоїть перед 4?
Порахуйте від 1 до 4.
Порахуйте від 4 до 1.
Візьміть 4 рахункові палички.
Складіть з них такі фігури, як показано у мене на картці.
(Каждомучащемуся видається картка з зображенням однієї фігури з тих, які представлені на стор.74, в завданні № 7). (Учитель контролює правильність виконання завдання в індивідуальному порядку).
Згадайте, де ви бачили цифру 4? (Якщо діти не можуть, їм пропонується розглянути ілюстрацію в завданні № 11 на стор.74).
На що схожа 4?
Гляди, 4 - це стілець, який я перевернув.
Що буває по 4?
(Учням пропонується наочний матеріал з друкарської та письмовій 4).
Число 4 позначають на письмі цифрою 4. Потренуємося її правильно писати.
(Учитель показує на дошці і пояснює правильне (каліграфічне) написання цифри 4).
Зі скількох елементів складається цифра 4?
Покажіть перше, 2-ий, 3-й елементи.
Обведіть цифру за трафаретом пальчиком.
Пропишіть цифру в повітрі.
Обведіть в зошиті, допишіть цифру до кінця рядка.
(Діти діють за інструкцією вчителя).
4
Додали до трьох паличкам одну.
4
До 2 паличкам додали ще 2.
Потрібно до 3 додати 1, К 2 додати 2.
(1 учень підходить до столучітеля і дістає з пачки, відраховуючи, 4 зошити).
(2 учень підходить до складальне полотно і відраховує 4 пташок).
(3 учень відраховує 4 квіточки).
Хлопчики.
Грають у хокей.
1
3
4
До 1 хокеїстові під'їхали ще 3.
Число 4.
3 і 1, 2 і 2.
3
3
(Діти діють відповідно до інструкції вчителя).
На стілець.
4 ніжки біля столу, у стільця, 4 лапи у собаки, кішки.
З 3-х.
(Діти діють відповідно до інструкції).
8. Домашнє завдання.
1 хв.
-Вдома ви потренуєтеся писати цифру 4 у своїх робочих зошитах.
(Домашнє завдання диференційовано: одним - треба прописати цифру 4 за зразком весь рядок, іншим - по точках, третім - дописати відсутні елементи цифри).
9. Підведення підсумку уроку.
1 хв.
-З яким новим числом і цифрою ви познайомилися?
Як отримати число 4?
Ми познайомилися з числом і цифрою 4.
Щоб отримати число 4, потрібно до 3 додати 1, до 2 додати 2.
Урок розробила студентка групи № 451
факультету корекційної педагогіки
Нагаєва Тетяна Юріївна.
Урок математікі.1 клас.

Тема. Число і цифра 8. Місце в числовому ряду

Мета: Ознайомити учнів з новим числом 8 і навчити позначати його цифрою.
Завдання:
1. Освітня: вчити правильно писати цифру 8 і співвідносити цифру і число предметів; удосконалювати навички рахунку предметів.
2. Корекційно-розвиваюча:
розвивати аналітико-синтетичну діяльність шляхом порівняння та умовиводи;
розвивати пам'ять через пригадування раніше вивчених чисел;
розвивати увагу шляхом виконання завдань за зразком;
3. Виховна: виховувати шанобливе ставлення один до одного.
Обладнання:
вчителя - картки із зображенням чисел, "будиночок" на склад чисел 7, набірне полотно + роздатковий матеріал, картинки із зображенням предметів.
учнів - лічильні палички, трафарети числа 8, каса цифр і лічильного матеріалу.

Хід уроку.
Етап уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент
- Урок математики. Перевірте, як приготувалися до уроку. На парті - підручник, зошит, пенал, колір. Олівці, рахункові палички.
Учні перевіряють свою готовність до уроку
2. Усний рахунок
- Я буду показувати картку із зображенням деякої кількості предметів, а ви - ту цифру, яка означає це кількість.
(3 ягоди, 5 олівців, 4 м'ячі, 6 вишеньок, 1 груша, 2 квітки, 7шаріков)
Розкладіть числа від меншого до більшого. Порахуйте від 1 до 7. Від 7 до 1. Від 3 до 6. Від 7 до 4. Від 2 до 5. Від 5 до 1.
Діти викладають на парту цифру, яка вказує на кількість предметів на картці (3, 5, 4, 6, 1, 2,7)
3. Актуалізація знань до вивчення нового матеріалу.
Физминутку.
- Назвіть найбільше число в нашому ряду.
Згадайте і скажіть, з яких двох чисел може складатися число 7.
Значить 7 - це 6і1, 5і2, 4і3.
7
6і1
5і2
4і3
4. Повідомлення теми уроку.
Зорова гімнастика
- Сьогодні на уроці ми познайомимося з новим числом і цифрою. А з якою - спробуйте відгадати.
Загадки.
Ти зі мною не знайомий?
Я живу на морському дні.
Голова і вісім ніг,
Ось і весь я - ...
Вісім ніг, як вісім рук,
Вишиваю шовком коло.
Майстер в капелюсі знає толк.
Купуйте мухи шовк!
Яке число звучало у всіх загадках?
З яким новим числом ми познайомимося сьогодні?
Восьминіг
Павук
8
Ми познайомимося з числом 8.
5. Повідомлення нових знань.
(Учитель демонструє малюнки павуків)
Порахуйте скільки ніг у павуків?
Де вам зустрічалося число 8?
Покладіть перед собою 7 синіх квадратів.
Додайте до них 1 червоний.
Скільки вийшло?
Що ми зробили?
8
8
Ми до 7 додали 1.
6. Корекція та первинне закріплення знань.
Робота за підручником
Пальчикова гімнастика
- Візьміть 8 паличок. Складіть з них драбинку, комод, стілець. (Учитель демонструє зображення предметів)
(Учитель контролює виконання завдання в індивідуальному порядку).
Скільки знадобилося паличок для викладання драбинки? Комода? Стільця?
(Учитель запрошує 8 осіб до дошки)
Побудуйте по росту.
Скільки хлопців біля дошки?
Яким за рахунком варто Саша? Катя? Сергій, Вова?
Після кого варто Вова?
Після якого числа коштує 8?
Відкрийте підручник на стор 198. Розгляньте ілюстрацію.
Хто на ній зображений?
Порахуйте, скільки дітей.
Якими за рахунком стоять дівчата?
Яким за рахунком стоїть хлопчик у касці, дівчинка-лікар, дівчинка в зеленій сукні?
Порахуйте від 1 до 8. Від 8 до 1.
Учні, орієнтуючись на зразок, викладають з лічильних паличок названі предмети.
8, 6, 4
8
3, 5, 7
8
Після Сергія.
7
Діти
Діти вважають від 1 до 8 в прямому і зворотному порядку.
7. Позначення числа на листі цифрою 8.
- Подивіться, як виглядає цифра, за допомогою якої записують число 8.
На що схожа 8?
(Учитель демонструє зображення цифри 8 у вигляді двох бубликів, окулярів, сніговика)
Цифра 8 так смачна:
З двох бубликів вона.
Цифру 8, цифру 8
На носі завжди ми носимо,
Цифра 8 плюс гачки-
Виходять окуляри.
До цієї цифри ти звик.
Ця цифра - сніговик.
Лише зима змінює осінь,
Діти ліплять цифру 8!
Тільки до цифри ти, друже,
Третій не ліпи гурток.
Намалюйте, на що схожа цифра 8.
Чим відрізняється поняття "цифра" від поняття "число"?
Давайте навчимося записувати цифру 8.
Учитель демонструє правильне (каліграфічне) написання цифри 8 - Скільки елементів використовується в записі цифри 8?
Які це елементи?
Покажіть ці елементи.
Обведіть перший елемент, другий, разом.
Обведіть цифру за трафаретом пальцем, в повітрі, в зошиті. Пропишіть цифру 8 до кінця рядка.
Діти пропонують свої відповіді.
Діти виконують малюнки в робочому зошиті.
Число позначає кількість (скільки) предметів, цифра - знак, за допомогою якого записують кількість предметів.
2
Два овалу
Діти діють відповідно з інструкцією.
8. Домашнє завдання.
- Вдома ви потренуєтеся красиво писати цифру 8 у своїх робочих зошитах.
(Домашнє завдання диференційовано: одним - треба прописати цифру 8 за зразком весь рядок, іншим - по точках, третім - дописати відсутні елементи цифри).
9. Підведення підсумків уроку.
- З яким новим числом ми сьогодні познайомилися?
За допомогою якої цифри записують число 8?
Чим відрізняється "цифра 8" від "числа 8"?
- Ми познайомилися з числом 8.
Число 8 - позначає скільки предметів, а цифра 8 - допомагає нам записати цю кількість.

Тема: Склад числа 7

Мета: Ознайомити учнів зі складом числа 7.
Завдання:
1. Освітня: вчити розкладати числа на складові, продовжити формувати навички рахунку.
2. Корекційно-розвиваюча:
продовжити формувати вміння працювати за зразком і орієнтуватися в зошиті;
розвивати і коригувати динамічність сприйняття на основі вправ у впізнавання і розрізнення.
розвивати і коригувати аналітико-синтетичну діяльність через виконання завдань та інструкцій, рішення задач.
3. Виховна: виховувати акуратність, посидючість.
Обладнання:
вчителя - картка з цифрою 7, предметні картинки, будиночки на склад чисел, геометричний матеріал.
учнів - щитки з цифрами, геометричний матеріал, кольорові олівці.
Хід уроку.
Етап уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент
-Продзвенів дзвінок на урок. Зараз за рахунком другий урок - урок математики,
Перевірте, як приготувалися до уроку.
На парті - підручник математики, зошит у клітинку, геометричні фігури, щитки, ручка, олівець, кольорові олівці.
Учні перевіряють готовність до уроку.
2. Усний рахунок
-Порахуйте від 1 до 7. (Рахунок ланцюжком)
Приготуйте щитки. Граємо в мовчанку. Показуємо тільки відповідь.
Покажіть число, наступне за числом 5, попереднє числа 3, що стоїть перед 4, після 2, між 3 і 5, після 6.
Діти діють відповідно до інструкції вчителя.
3. Актуалізація знань до вивчення нового матеріалу.
. - Скажіть, з яким новим числом ви познайомилися на минулих уроках? - Покажіть цифру за допомогою якої записують це число.
Що буває по сім?
Кому сім років?
Які ви знаєте казки, де сім героїв?
Порахуйте предмети на дошці зліва і справа. Де більше? Чому? (На дошці 4птіци ліворуч і 3 праворуч)
Як зробити так, щоб предметів в правому і лівому стовпчиках стало однаково?
-Числом 7.
Сім днів тижня, сім кольорів веселки.
Семеро козенят, сім гномів.
4 і 3
Зліва більше
З першого стовпчика перемістити в правий 1 птицю.
4. Повідомлення теми уроку.
Зорова гімнастика
-Сьогодні на уроці ми продовжимо пізнавати нове про цифру і числі сім.
Ми сьогодні дізнаємося, з яких чисел може складатися число 7.
5. Повідомлення нових знань.
Візьміть геометричні фігури, Які геометричні фігури ви знаєте?
Покладіть перед собою 7 кіл в один ряд. (Учитель виконує те ж на дошці, інші фігури діти прибирають).
Розкладіть квадрати у два стовпчики так, щоб в 1 стовпчику було 4 кола, а у 2 - 3 кола.
Скільки всього кіл використовували?
Значить число 7 може складатися з яких двох чисел)?
Покладіть знову 7 кіл в один ряд.
Як ще можна їх розкласти?
Ще раз покладіть 7 кіл в один ряд.
Як ще можна розкласти?
З яких двох чисел можна скласти число 7? (З'являється на дошці будиночок на склад числа 7)
Діти виконують завдання вчителя.
7
4 і 3
5 і 2
6 і 1
Діти ще раз говорять, з яких двох чисел може складатися число 7.
6. Корекція та первинне закріплення знань.
Краснопис
Пальчикова гімнастика
Робота за підручником.
Робота над завданням.
-Відкрийте зошити,
Малюємо графічний диктант.
2 клітки - вгору, 1-вправо, 2-вниз, 1-вправо, 1-вгору, 1-вправо, 1 - вниз.
Продовжите малюнок до кінця рядка.
(Учитель контролює правильність виконання завдання, проходячи по рядах).
Згадайте, як записуються цифри 7 і 1, пропишіть їх на наступному рядку, через клітку, чергуючи.
Що спільного в написанні 1 і 7? Чим різняться?
Намалюйте на наступному рядку 6 червоних кіл, поруч - 1 синій коло.
Скільки всього кіл намалювали?
Що ми зробили?
Яким прикладом можемо це записати?
Запишіть під колами приклад.
Як можна отримати 7?
Намалюйте на наступному рядку 7 зелених квадратів.
Закресліть 1 квадрат. Скільки залишилося?
Як отримали 6?
Що ми зробили?
Яким прикладом можемо це записати?
Запишіть на наступному рядку.
Відкрийте підручник на стр.185, знайдемо завдання № 31. Поставте пальчик на це завдання.
Я буду читати завдання, ви - стежте за мною пальчиком, проговорює про себе.
Які геометричні фігури нам знадобляться для виконання цього завдання?
Скільки червоних кіл візьмемо?
Скільки синіх?
Скільки всього кіл? Яким прикладом записати?
Ви повним завданням № 2 тут же.
(Виконується за аналогією з попередніми)
Прослухайте завдання. (Стор.186 № 36)
Про кого завдання?
Що робили діти? Що таке "шпаківню
Скільки шпаківень вони повісили спочатку? Потім? "? (Вчитель у процесі відповідей дітей записує коротку запис на дошці)
Задайте питання до задачі.
Подивіться на коротку запис. Повторіть завдання з короткої запису.
Можемо дізнатися, скільки всього шпаківень повісили діти?
Як?
Яким прикладом це запишемо?
Відповіли на питання завдання?
Можемо записати відповідь?
Як запишемо відповідь?
Діти виконують завдання в зошиті відповідно до інструкції вчителя.
.
Похила паличка.
У цифри 7 є перекладина посередині.
7
До 6 додали 1.
6 +1 = 7
Від 7 прибрали 1.
7-1 = 6
Діти читають разом з учителем.
Кола.
5
2
7
5 +2 = 7
Про дітей.
Діти вішали шпаківні.
4,3
Скільки всього шпаківень повісили?
Так.
До 4 додати 3.
4 +3 = 7
Так
Можемо.
7 шпаківень.
7. Підведення підсумків уроку.
-Яке число ми сьогодні вчилися розкладати?
З яких двох чисел може складатися число 7?
Кому сподобалося працювати з геометричними фігурами?
Кому сподобалося вирішувати завдання?
Число 7.
4і3, 5і2, 6і1.
8. Домашнє завдання.
- Удома розкажіть батькам, як можна отримати число 7, разом з ними вирішите задачу про їжачків.

Тема: Рішення задач на знаходження суми і залишку в межах 7

Мета: закріпити вміння розв'язувати задачі на знаходження суми і залишку.
Завдання:
1. Освітня: формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження суми і залишку в межах 7;
закріплювати знання складу чисел; продовжити формування навичок рахунку.
2. Корекційно-розвиваюча:
розвивати аналітико-синтетичну діяльність через аналіз та вирішення завдань;
коригувати свідомість сприйняття на основі вправ у встановленні логічних вправ;
розвивати довгострокову пам'ять через пригадування раніше вивченого;
3. Виховна: виховувати інтерес до математики.
Обладнання:
вчителя - ілюстрації до задач, схеми коротких записів завдань, "будиночки" на склад чисел 6 і 7, картинки, складені з геометричних фігур.
учнів - ілюстрації - завдання, схеми-короткі записи завдань (у кожного учня), щитки з цифрами, геометричні фігури, знаки оклику та питання.
Хід уроку.
Етап уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент
-Перевірте, як приготувалися до уроку
Зараз перший урок. Урок математики.
Діти перевіряють готовність до уроку.
2. Усний рахунок
Зорова гімнастика.
- Візьміть щитки з цифрами.
Вставте в порожні віконця числа. Покажіть на щитках.
6 + _ = 7 4 + _ = 6
4 + _ = 7 3 + _ = 6
5 + _ = 7 5 + _ = 6
Чим схожі приклади кожного стовпчика?
Склад яких двох чисел ми повторили?
Візьміть геометричні фігури.
Викладіть з них предмети, як у мене на картинках.
Що зображено на 1 картинці?
Які фігури знадобилися для неї?
Що зображено на 2 картинці?
Які фігури знадобилися для неї?
Діти слідують інструкції вчителя.
У першому стовпчику в сумі = 7, у другому - 6.
Діти слідують інструкції вчителя.
Машина. Знадобилися прямокутники та кола.
Ракета. Знадобилися трикутники і кола.
3. Актуалізація знань до вирішення завдань.
-Згадайте, зі складом якого числа ми познайомилися на минулому уроці? Склад яких чисел знаємо ще? (На дошці з'являються "будиночки" на склад 6 і 7).
Назвіть, з яких двох чисел може складатися число 7?
Подумайте і поставте правильний знак у приклад. (Діти по одному виходять до дошки, ставлять потрібний знак, пояснюють чому).
4 3 = 7 7 4 = 3
5 2 = 7 7 2 = 5
6 1 = 7 7 1 = 5
Прочитайте приклади 1 і 2 стовпчиків по-різному.
Що об'єднує приклади першого стовпчика? Другого?
Зі складом числа 7.
Склад чисел від 2 до 7.
6і1, 5і2, 4і3.
У сумі кількість збільшується - знак +. Зменшується - знак -
У 1 стовпчику приклади на додавання, у 2 - на віднімання.
3. Повідомлення теми і цілей уроку.
Пальчикова гімнастика.
- Сьогодні на уроці ми ще раз потренуємося у вирішенні прикладів на додавання і віднімання. А робити ми це будемо, вирішуючи завдання.
4. Закріплення вивченого.
Рішення задач.
Робота в зошиті.
Робота в підручнику.
Физминутку.
(Рефлексія)
-Відкрийте робочі зошити.
Хвилинка чистописання: (у кожної дитини прописані свої варіанти роботи).
Пропишіть до кінця рядка запропоновані візерунки, дотримуючись закономірність.
На наступному рядку прописуємо цифру 4. На що схожа 4?
Елементи яких цифр є в цифрі 4?
Розгляньте ілюстрації на дошці. Що зображено на картині?
Що зображено на 1? На другий?
Складіть завдання по цих ілюстрацій.
Про що завдання?
Скільки дівчаток? Хлопчиків?
Задайте питання.
Можемо дізнатися, скільки всього дітей було на святі?
Виберіть із прикладів той, який є рішенням нашої задачі. (На дошці кілька прикладів-рішень)
З'єднайте стрілкою рішення з ілюстрацією.
Чому завдання потрібно було вирішувати складанням?
Відкрийте підручник на стор 192.
Завдання № 59 (5 і 9)
Я читаю, ви - стежте очками і пальчиком.
Про що завдання?
Скільки привезли бочок з огірками?
З помідорами?
Яке питання завдання?
Можемо дізнатися? Як? Яким дією? Чому?
Запишіть розв'язок задачі в зошит.
Вирішили завдання?
Відповіли на питання завдання?
Як напишемо відповідь?
Наступне завдання під № 2 тут же. (Аналіз завдання за аналогією з попередньою; тільки замість задачі на додавання, завдання на віднімання)
Розгляньте у себе на партах ілюстрації до завдань і знаки "+" і "-" Складіть завдання. Подумайте, яким дією будете вирішувати завдання. Виберіть той знак, який підходить для вирішення вашої задачі. Поясніть, чому? (У кожної дитини різні ілюстрації до задач. Після підготовки дітей, вчитель вислуховує кожного, яким дією дитина буде вирішувати завдання і чому він це дію вибрав).
На перевернутий стілець.
Елементи цифри 1,7.
Діти прийшли на свято.
Дівчата. Хлопчики.
Про дітей.
3 дівчинки, 3 хлопчика.
Скільки всього дітей прийшло на свято?
Питання - "скільки всього дітей"?
Про огірках та помідорах.
4
3
Скільки всього привезли бочок?
Можемо. Складанням. Питання - "скільки всього".
Діти записують рішення завдання в зошит.
7 бочок всього.
Дітям пропонується самостійно скласти і вирішити запропоновані завдання.
5. Підведення підсумків уроку.
-Сьогодні на уроці ми повторили рішення задач і прикладів на додавання і віднімання.
Поясніть, що означає "скласти", "відняти"?
Якщо в задачі запитується "скільки всього" - яким дією будемо вирішувати завдання? Якщо запитується, "скільки залишилося"?
Перед вами лежать два знаки - запитання й оклику. Підніміть знак оклику ті, хто легко вирішив завдання, і знак питання ті, хто трохи утруднявся у їх вирішенні.
Додати.
Відняти.
Складанням.
Відніманням.
Діти оцінюють своє розуміння матеріалу.
6. Домашнє завдання.
- Домашнім завданням сьогодні буде - повторити склад чисел до 7.
Дякуємо за урок.

Тема: Знайомство з новою мірою часу - годиною

Мета: познайомити учнів з новою мірою часу-годиною.
Завдання:
1. Освітня: ознайомити з приладом для вимірювання часу, годиною - мірою часу.
2. Корекційно-розвиваюча:
розвивати довгострокову пам'ять через пригадування подій з особистого досвіду;
розвивати і коригувати цілеспрямоване сприйняття через спеціальні вправи;
розвивати і коригувати обсяг, розподіл, переключення уваги на основі матеріалу уроку шляхом вправ.
3. Виховна: виховувати інтерес до математики.
Обладнання:
вчителя - модель "годин", ілюстрації "режиму дня".
учнів - моделі годин, картки із зображенням "режимних моментів".
Хід уроку.
Етап уроку
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
1. Орг. момент
1хв.
-Перевірте, як приготувалися до уроку
Зараз перший урок. Урок математики.
Доповідь чергового.
Діти перевіряють готовність до уроку.
Сьогодні ... квітня. День тижня - вівторок.
На вулиці світить сонце.
Називає відсутніх.
2. Усний рахунок
3хв.
- Яка пора року? Що було до весни? Яка пора року буде після весни?
Який зараз місяць?
Який був до нього? Буде після нього?
Назвіть день тижня Який був до вівторка? Якою буде після?
Назвіть сьогоднішнє число. Яке було вчора? Яке буде завтра?
Назвіть вихідні дні.
Що ми робимо у вихідні дні?
Весна.
Зима. Літо..
Квітень.
Березень. Травень.
Вівторок. Понеділок. Середа.
15
14,16
Субота, неділя.
Відпочиваємо.
3. Актуалізація знань до вирішення завдань.
3хв.
-Як ми дізнаємося, що пора йти до школи? Лягати спати? Пора снідати, обідати. Який предмет нам допомагає в цьому?
Для чого нам потрібен годинник?
Для чого знати час?
Годинник.
Знати час.
Не пропустити будь-яку подію.
3. Повідомлення теми і цілей уроку.
1хв.
Зорова гімнастика.
- Сьогодні на уроці ми познайомимося з предметом, який допомагає нам всюди встигати, якщо їм правильно користуватися, навчимося ним користуватися А предмет цей - годинник. (Учитель представляє дітям модель годинника)
4. Знайомство з новим матеріалом.
10 хв.
-У кого ви бачили годинник? Які бачили годинник.
Розгляньте годинник.
З чого складаються годинник?
Прочитайте цифри, записані на полі. Поле з цифрами називається "циферблат"
Чим різняться стрілки годинника?
Циферблат, стрілки допомагають нам дізнаватися час.
Велика стрілка йде по колу швидше маленькою, показує хвилини, тому і називається - хвилинної.
Велика йде повільніше, показує скільки годин, називається - годинна.
Батьків
На руках, на стіні
Коло з цифрами, стрілки
Велика і маленька.
5. Закріплення нового матеріалу.
15хв.
Практична робота.
Физминутку
Робота за підручником.
Пальчикова гімнастика
Робота в зошиті
Робота за підручником
-Візьміть моделі годин. Покажіть хвилинну стрілку, годинну.
Що показує хвилинна стрілка?
Годинна?
Хвилинна стрілка при показі цілого години перебуває постійно на числі 12. Годинна показує скільки годин.
Поставте хвилинну стрілку на цифру 12, а годинну на 3.
Годинник показує 3 години.
Поставте годинну стрілку на 4. Скільки часу?
Покажіть на годиннику 10:00, 1 година, 12 годин, 11 годин
Розгляньте завдання № 4 в підручник.
Де роблять годинники?
Де продають годинник?
Де ремонтують годинники, якщо вони раптом зламаються і не будуть показувати точний час?
Відкрийте зошити. Перевірте правильність посадки при листі. Положення зошити.
Подивіться на циферблат годинника, який він форми?
Намалюйте у себе в зошитах 12 кіл розміром в 1 клітину.
Пропишемо число 12 на наступному рядку. Скільки цифр у записі числа 12?
Пропишіть через клітку до кінця рядка.
Ми говорили, що хвилинна (велика) стрілка рухається швидше вартовий. Так за одне коло хвилинної стрілки годинна зсувається на одну годину, тобто проходить одну годину. Це наш урок і зміна.
Відлік часу нового дня починається з 12 години ночі.
Слово "час" - міра часу, її записують так: 1 ч., 5ч., 12год.
Запишіть у зошитах (1чел. - біля дошки)
4години, 6Часов, 11часов, 2 години, 7часов.
Прочитайте час, який записали.
Покажіть цей час на циферблатах.
Потрібно щоразу змінювати положення хвилинної (великий) стрілки? Чому?
Розгляньте завдання № 8 у підручнику.
Чим займаються діти?
Подивіться на годинник. У скільки діти встають?
У скільки діти снідають?
Розгляньте ілюстрації у себе на партах.
Чим займаються діти?
Покажіть час на годиннику, коли це має відбуватися.
Хвилини
Годинники
Діти працюють з моделями годин за інструкцією вчителя.
На годинниковому заводі
У магазині
У майстерні
Круглий
Дві
Діти вчаться записувати позначення часу
Встали, прибирають ліжко.
7:00
6. Підсумок уроку.
5хв.
Як називається міра часу?
За яким приладу ми визначаємо час?
З чого складаються годинник?
Що показує хвилинна стрілка? Якого вона розміру?
Що показує годинна стрілка? Якого вона розміру?
Година
Годинники
Циферблат, стрілки: хвилинна і годинна
Велика, показує хвилини.
Маленька. Показує годинник.
7. Домашнє завдання
2 хв.
-Коли прийдете додому, визначте час, в яке ви прийшли, а вранці - у скільки встали. Завтра мені про це повідомте.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Конспект
94.3кб. | скачати


Схожі роботи:
Самостійна діяльність учнів на уроці математики
Комп ютер на уроці математики
Організація діяльності учнів на уроці
Забезпечення культури розумової праці учнів на уроці
Можливості використання диференційованого підходу до учнів на уроці російської мови як засобу
Форма організації самостійної роботи учнів 5 класу на уроці німецької мови
Самостійна робота учнів на уроках математики
Розвиток творчих здібностей учнів на уроках математики
Розвиток творчих здібностей учнів на уроках математики 2
© Усі права захищені
написати до нас