Відкритий урок математики у 2 У класі на тему Усна додавання і віднімання в межах 100

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Відкритий урок математики у 2 "В" класі на тему: "Усна додавання і віднімання в межах 100. Закріплення"

Цілі:
удосконалювати обчислювальні навички та вміння розв'язувати задачі; закріпити знання про периметрі і його перебування, вчити працювати самостійно і навичкам самоконтролю;
розвивати логічне мислення та вміння порівнювати.
Обладнання: зошит, пенал, дошка з зимовими деревами, замети, картинка білки, короткий запис, картки.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
- Доброго ранку, хлопці. До нас сьогодні завітали гості. Давайте привітаємо їх.
- Встали рівно. Налаштувалися на роботу. Посміхнулися. Стали серйозними, сіли.
2. Повідомлення теми і цілей уроку.
Відпочити ви все встигли,
А тепер вперед, за справу.
Будьте всі уважні,
А ще старанні.
Будемо сьогодні завдання вирішувати,
Будемо складати і віднімати.
3. Усний рахунок.
- Хлопці, яке зараз час року. Подивіться, як змінилася в порівнянні з осінню погода, колір неба, природа.
(Сонце піднімається невисоко, Дні коротше, ніж ночі. Річки, озера, ставки покриваються льодом. Низькі температури. Природа заснула. Листя опало. Дмуть холодні вітри, часто бувають снігопади і хуртовини).
- Молодці!
Запрошую Вас, друзі,
У зимовий ліс сьогодні я.
а) Подивіться, який незвичайний красивий зимовий ліс. Він нам пропонує згадати склад чисел.
- З яких чисел полягає 12, 14, 11.
12 це: 9 і 3, 7 і 5, 6 і 6, 8 і 4
14 це: 6 і 8, 5 і 9, 7 і 7
11 це: 3 і 9, 6 і 5, 7 і 4
б) Назву я вам число,
Всім відоме воно.
Прошу вас не позіхати
"Сусідів" у числа назвати.
Які числа сховалися під сніжинками?
__50__, __43__, __66__, __99__.
в) продовжите ряд чисел: 2, 4, 6 ,...,...,...
5, 10,15, 20 ,...,...,... .
- Перш ніж перейти до роботи в зошитах нам треба, підготувати наші пальчики до роботи, зігріти їх.
4. Пальчикова гімнастика.
Ми перчаточкі знімаємо і на точки натискаємо.
Розвиваємо пам'ять, слух, логіку, мислення
І тоді у всіх навколо буде настрій.
Котився їжачок по доріжці
По лівій долоньці, по правій долоньці.
Поколов пальчики, дівчатка і хлопчики?
Колечко одягаємо, пальчик прикрашаємо
1, 2, 3, 4, 5 весело грати, здоров'ю допомагати.
5. Робота в зошитах.
- Молодці, підготували свої пальчики до роботи.
- А тепер відкриваємо зошити.
Я зошит свою відкрию
І з нахилом покладу,
Я, друзі, від вас не приховую,
Ручку я ось так тримаю.
Сяду прямо, не зігніть,
За роботу я візьмусь.
- Записуємо число, "класна робота". (Коментує учень)
1. Рішення завдання.
-Відгадайте загадку:
З гілки на гілку,
Швидкий, як м'яч,
Скаче по лісі
Жвавий циркач.
Ось на льоту він шишку зірвав,
Стрибнув на стовбур
І в дупло втік.
-Хто це?
- Ось короткий запис перед вами
А завдання складіть самі. (Складання і рішення задачі по малюнку)
Грибів - 10 шт.
Горіхів -?, На 6 більше, ніж
- Що відомо? Яке питання в задачі?
- Чи можемо відповісти на питання відразу? Чому?
- Що значить на 6 більше?
- У скільки дій вирішується завдання?
- Що знайдемо 1 дією? Другим?
(Рішення задачі, запис учнем)
1) 10 +6 = 16 (ор) - зібрала білка.
2) 10 +16 = 26 (шт) - грибів і горіхів.
Відповідь: 26 грибів та горіхів.
- Молодці! Із завданням впоралися на відмінно!
6. Физкультминутка.
Ми по лісу гуляли
і трішечки втомилися.
А зараз ми дружно встанемо,
Відпочинемо ми на привалі.
Вправо, вліво повернись,
Нахилися і подимісь.
Руки вгору і руки в бік.
І на місці стриб, та скок
А тепер біжимо впреприжку.
Молодці, мої зайчик.
Сповільнюємо, зайчика, крок.
І на місці
Стій, ось так!
А зараз ми сядемо дружно,
Нам ще працювати треба.
7. Геометричний матеріал.
- Вранці прокинулася білочка,
Поснідати вирішила вона.
На берізки - грибочки,
На сосні - шишки.
Зібрала запаси, повернулася в дупло.
- Знайдіть весь шлях білочки, якщо від їли до берізки 15 м, від берези до сосни 4 м, а від сосни до їли 20 м.
- Як називається фігура, яка у мене вийшла?
- Доведіть, що це трикутник. (3 кута, 3 сторони)
- Що потрібно знайти? (Весь шлях білочки) Як інакше сказати, що потрібно знайти? (Периметр).
- Що таке периметр? Скажіть визначення. (Сума довжин всіх сторін)
- Який буквою позначається периметр? (Р)
(Учень біля дошки знаходить Р)
Р = 15 +4 +20 = 39 (м)
Відповідь: Р = 39 м.
8. Закріплення пройденого.
- Хлопці подивіться, адже це незвичайні замети в них сховалися приклади. Давайте їх вирішимо.
46 + 3 = 49
20 + 57 = 77
63 - 2 = 61
43 - 4 = 39
- Розумниці! Вирішили все правильно!
9. Індивідуальна робота за картками.
- Наступна робота. Самостійна. Зараз ви будете працювати з картками.
- Візьміть картку, олівець. Ви вирішуєте приклади.
- Під кожною цифрою, поставте олівцем відповідну літеру. Подивіться яке слово у вас вийшло.
(Діти вирішують,)
- Давайте разом перевіримо. Варіант 1 - яке слово у вас вийшло? (Хом'як) Прочитайте на звороті текст.
Варіант 2 - яке слово вийшло у вас? (Білка)
Варіант 3 - яке слово вийшло у вас? (Заєць-біляк)
- Молодці! Все дуже старалися.
10. Підсумок уроку.
Ось і підходить до кінця наша подорож. Де ми сьогодні з вами побували? Які завдання виконували?
Сьогодні на уроці: дуже добре займалися Владик А., Ксенія, Владик Ш. і все у них вийшло, дуже порадували - Аліна, Данило, Ваня, Кості треба згадати склад чисел. З Артемом ми позаймається додатково.
11. Домашнє завдання.
- Відкриваємо щоденники, записуємо домашнє завдання. Відкрийте підручники, на сторінці 61 будинку усно ви вирішуєте задачу з опорою на малюнок.
Ми думали, вирішували, відповідали
І один одному допомагали.
Попрацювали на п'ять,
Будемо дружно відпочивати.
- Але, спочатку скажемо "до побачення" нашим гостям.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Книга
11.6кб. | скачати


Схожі роботи:
Відкритий урок у 10 класі з російської мови Ім`я іменник і прикметник
Додавання і віднімання десяткових дробів
Методика навчання письмового додавання і віднімання
Додавання і віднімання цілих невід`ємних чисел у двійковому коді
Урок російської мови в 3-му класі
Урок російської мови в 3 му класі
Урок літератури в комп`ютерному класі
Твори на вільну тему - Коротка історія російської поезії. усна народна поезія
Сучасний урок математики вимоги до нього
© Усі права захищені
написати до нас