План
1) ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ЧИСТОГО ПРИБУТКУ
Аналіз формування чистого прибутку (міл. Руб.)
Таблиця № 1
Вплив факторів на зміни чистого прибутку в зіставному вигляді
(Міл. Руб.) Таблиця № 2
2) ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ
1) рентабельність продажів
2) рентабельність продукції
3) валова рентабельність
4) чистий прибуток
5) рентабельність капіталу
Метод ланцюгової постановки
1) Аналіз обсягу виробництва
Продукція 1
Продукція 2
Продукція 3
Аналіз впливу цін і кількості продукції на її реалізацію (млн. руб.)
Таблиця № 3
1) ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ЧИСТОГО ПРИБУТКУ
Прибуток характеризує абсолютний економічний результат (економічний ефект) і здатність підприємства нарощувати капітал. Інформаційною базою є дані форми № 2 «Звіт про прибутки і збитки».
Теоретичною базою аналізу служить єдина модель формування прибутку як різниця між доходами і витратами.
Аналіз формування чистого прибутку (міл. Руб.)
Таблиця № 1
Доходи
Індекс
109/95, 5 = 1,141
абсолютне відхилення
109-95,5 = 13,5 міл. Руб.
Реалізація продукції за внутрішніми
Індекс
88,8 / 77,9 = 1,143
абсолютне відхилення
88,8-77,9 = 10,9 міл. Руб.
Відсотки отримані
Індекс
2,8 / 1,9 = 1,476
абсолютне відхилення
2,8-1,9 = 0,9 міл. Руб.
Дохід від участі в інших організаціях
Індекс
4,8 / 2,9 = 1,655
абсолютне відхилення
4,8-2,9 = 1,9 міл. Руб.
Операційний дохід
Індекс
2,8 / 3,9 = 0,718
абсолютне відхилення
2,8-3,9 =- 0,9 міл. Руб.
Позареалізаційні доходи
Індекс
9,8 / 8,9 = 1,101
абсолютне відхилення
9,8-8,9 = 0,9 міл. Руб.
Витрата
Індекс
83,4 / 87,4 = 0,959
абсолютне відхилення
83,4-87,4 =- 5 міл. Руб.
Собівартість продукції
Індекс
48,8 / 47,9 = 1,019
абсолютне відхилення
48,8-47,9 = 0,9 міл. Руб.
Управлінські витрати
Індекс
13,8 / 17,9 = 0,771
абсолютне відхилення
13,8-17,9 =- 4,1 міл. Руб.
Комерційні витрати
Індекс
8,8 / 7,9 = 1,114
абсолютне відхилення
8,8-7,9 = 0,9 міл. Руб.
Відсотки сплачені
Індекс
3,8 / 2,9 = 1,310
абсолютне відхилення
3,8-2,9 = 0,9 міл. Руб.
Операційні витрати
Індекс
3,8 / 4,9 = 0,776
абсолютне відхилення
3,8-4,9 =- 0,9 міл. Руб.
Позареалізаційні витрати
Індекс
4,8 / 5,9 = 0,814
абсолютне відхилення
4,8-5,9 =- 0,9 міл. Руб.
Валовий прибуток
Індекс
25,6 / 8,1 = 3,161
абсолютне відхилення
25,6-8,1 = 17,5 міл. Руб.
Податок на прибуток
Індекс
6,144 / 1,944 = 3,161
абсолютне відхилення
6,144-1,944 = 4,2 міл. Руб.
Прибуток залишилася на підприємство
Індекс
19,456 / 6,156 = 3,161
абсолютне відхилення
19,456-6,156 = 13,3 міл. Руб.
Чистий прибуток
Індекс
19,456 / 6,156 = 3,161
абсолютне відхилення
19,456-6,156 = 13,3 міл. Руб.
Визначаємо доходи за звітний період
Д = Рп + Ррп + До + Доп + ДВР
Д0 = 77,9 +1,9 +2,9 +3,9 +8,9 = 95,5 міл. Руб.
Д1 = 88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 = 109 міл. Руб.
Визначаємо витрати за звітний період
Р = Спр + Ру + Рк + Пру + Роп + РВР
Р0 = 47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9 = 87,4 міл. Руб.
Р1 = 48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +4,8 = 83,4 міл. Руб.
Визначаємо валовий прибуток за звітний період
Пв = Д-Р
Пв0 = 95,5-87,4 = 8,1 міл. Руб.
ПВ1 = 109-83,4 = 25,6 міл. Руб.
Визначаємо податок на прибуток за звітний період
Нпр = Пв * 24%
Нпр0 = 8,1 * 24% = 1,944 міл. Руб.
Нпр1 = 25,6 * 24% = 6,144 міл. Руб.
Визначаємо прибуток залишилася на підприємстві за звітний період
Пос = Пв-Нпр
Пос0 = 8,1-1,944 = 6,156 міл. Руб.
Пос1 = 25,6-6,144 = 19,456 міл. Руб.
Таким чином на чистий прибуток впливають наступні показники
Пч = Д-Р = Рп + Ррп + До + Доп + ДСР-(Спр + Ру + Рк + Пру + Роп + РВР)-Нпр
Пч0 = 77,9 +1,9 +2,9 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) -1,944 = 6,156 міл. Руб.
Пч1 = 88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +4,8) -6,144 = 19,456 міл. Руб.
Ці фактори поділяються на фактори прямої дії - доходи (їх зростання збільшує чистий прибуток) і фактори зворотної дії - витрати (їх зростання зменшує чистий прибуток).
Для досягнення порівнянності показників проводяться наступні коригування:
1. Вплив інфляції:
а) реалізована продукція в порівнянних цінах
РПС = Рп1/Iу = 88,8 / 1,09 = 81,47 міл. Руб.
Iу = 1,09
б) зміна реалізованої продукції в порівнянних цінах:
РПУ = РП1-РПС = 88,8-81,47 = 7,33 міл. Руб
в) зміна чистого прибутку під впливом зміни цін:
ППЧ = РПУ * Rпж0/100
Rп0 = по0 * 100/Рп0 = (Рп0 (Спр0 + Ру0 + Рк0)) / Рп0
Rп0 = (77,9 - (47,9 +17,9 +7,9)) / 77,9 = 5,4%
ППЧ = РПУ * Rпж0/100 = 7,33 * 5,4 / 100 = 0,396 міл. Руб.
2) Вплив зміни реалізованої продукції в порівнянних цінах:
Пчрп = РП1-Рп0
РПУ * (Rп0/100) = (19,456-6,156-7,33) * (5,4 / 100) = 0,322 міл. Руб.
3). Вплив зміни виробничої собівартості в порівнянних цінах:
Пчрп = Спр0 * Ir-Спр1 = 47,9 * 1,14-48,8 = 5,806 міл. Руб.
Ir = Рп1/Зп0 = 88,8 / 77,9 = 1,14
4) Вплив зміни управлінських витрат у порівнянних цінах:
Пчру = Ру0 * ІрП-Ру1 = 17,9 * 1,14-13,8 = 6,606 міл. Руб.
Ir = Рп1/Зп0 = 88,8 / 77,9 = 1,14
5) Вплив зміни комерційних витрат у порівнянних цінах:
Пчру = Рк0 * ІрП-РК1 = 7,9 * 1,14-8,8 = 0,206 міл. Руб.
Ir = Рп1/Зп0 = 88,8 / 77,9 = 1,14
Вплив факторів на зміни чистого прибутку в зіставному вигляді (міл. Руб.)
Таблиця № 2
У результаті аналізу чистий прибуток зріс
з 6,156 млн. руб. до 19,456 млн. руб. на 13,3 млн. руб.
Основний приріст забезпечено за рахунок збільшення: виручки від реалізації продукції з 77,9 млн. крб. до 88,8 млн. руб., доходу від участі в інших організаціях з 2,9 млн. руб. до 4,8 млн. крб.
Під впливом таких факторів як: збільшення собівартості з 47,9 млн. крб. до 48,8 млн. руб., позареалізаційних витрат з 5,9 млн. руб. до 4,8 млн. крб. - Чистий прибуток збільшився.
2) ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ
Рентабельність характеризує відносний економічний результат, є узагальнюючим показником ефективності виробництва.
За показниками рентабельності оцінюють фінансовий стан компанії. У залежності від показників прибутку і витрат використовуються різні види рентабельності
За даними таблиці № 2 проведемо аналіз динаміки наступних видів рентабельності:
рентабельність продажів
R ПЖ = Пр / Рп * 100 = (Рп-Спр) / Рп * 100 = (Рп-СКР-Ру-Рк) / Рп * 100
Rпж = Rпж1-Rпж0 = ((Д1-Р1) / РП1 * 100) - ((Д0-Р0) / Рп0 * 100) = ((109-83,4) / 88,8) - ((95,5 - 87,4) / 77,9) = 28,8-10,4 = 18,4%
Рентабельність продажів збільшилася на 18,4%
2) рентабельність продукції
Rп = Пр / Сп * 100
Rп = Rп1-Rп0 = ((РП1-СП1) / СП1) - ((Рп0-СП0) / СП0) - + ((РП1-СП0) / СП0) = (((РП1-СП1) / СП1) - (( РП1-СП0) / СП0)) - (((РП1-СП1) / СП1) - ((Рп0-СП0) / СП0)) =
= ((88,8-48,8) / 48,8) - ((88,8-47,9) / 47,9) - ((88,8-48,8) / 48,8) - ( (77,9-47,9) / 47,9) * 100 =- 22,8%
3) валова рентабельність
Rв = Пв / Рп * 100
Rв = Rв1-Rв0
Rв0 = 8,1 / 77,9 * 100 = 10,4%
Rв1 = 25,6 / 88,8 * 100 = 28,2%
Rв = 28,2-10,4 = 17,8%
4) Рентабельність збільшилася на 17,8%
4) чистий прибуток
Rч = Пч / Рп * 100
Rч = Rч1-Rч0
Rч0 = 6,156 / 77,9 * 100 = 7,9%
Rч1 = 19,456 / 88,8 * 100 = 21,9%
Rч = 21,9-7,9 = 14%
5) Рентабельність капіталу
Rск1 = Пч1 / (Фос1 + Фоб1) * 100 = 19,456 /) / (28,8 +8,8) * 100 = 55,7%
Rск0 = Пч0 / (Фос0 + Фоб0) * 100 = 6,156 /) / (27,9 +7,9) * 100 = 17,2%
Rск = Rск1-Rск0 = 55,7-17,2 = 38,5%
більше ставки центр банку. Тобто 10,5%
Метод ланцюгової постановки
Rпж = ((РП1 + Ррп0 + до0 + Доп0 + Двр0-(Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп0 + до0 + Доп0 + Двр0- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +1,9 +2,9 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((77,9 +1,9 +2,9 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 30,4%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп0 + Двр0-(Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до0 + Доп0 + Двр0- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +2,9 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,3%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр0-(Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп0 + Двр0- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = -2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр0- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) =- 8,7%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,6%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,4%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3 , 8 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) =- 2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр1)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +4,8) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3 , 8 +3,8 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = -2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр1)-Нпр1) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр1)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +4,8) - 6,144) / (27,9 +7,9 ))-(( 88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3 , 8 +3,8 +4,8) -1,944) / (27,9 +7,9)) =- 15,6%
Rпж = 30,4 +2,3-2,5 +2,5 +2,5-8,7 +2,6 +2,4-2,5-2,5-15,6 = 10,9%
3) Аналіз обсягу виробництва
З усіх факторів найбільше впливає
Рп0 = Цпр0 * Кп0
РП1 = Цпр1 * КП1
РПС = Цп0 * КП1
РПУ = РП1-РПС
РПС = РПС-Рп0
Рп = РП1-Рп0
Рп = РП1-Рп0 * Iрпс = (РП1-РПС) + ((РПС-Рп0)
Продукція 1
Рп0 = 529 * 2900 = 1534100 млн. крб.
РП1 = 628 * 2068 = 1298704 млн. крб.
РПС = 529 * 2068 = 1093972 млн. крб.
РПУ = 1298704-1093972 = 204732 млн. руб.
РПС = 1093972-1534100 =- 440128 млн. руб.
Рп = 1298704-1534100 =- 235396 млн. руб.
Продукція 2
Рп0 = 899 * 3900 = 3506100 млн. крб.
РП1 = 988 * 2880 = 2845440 млн. крб.
РПС = 899 * 2880 = 2589120 млн. крб.
РПУ = 2845440-2589120 = 256320 млн. руб.
РПС = 2589120-3506100 =- 916980 млн. руб.
Рп = 2845440-3506100 =- 660660 млн. руб.
Продукція 3
Рп0 = 149 * 1900 = 283100 млн. руб.
РП1 = 68 * 1280 = 87040 млн. крб.
РПС = 149 * 1280 = 190720 млн. руб.
РПУ = 87040-190720 =- 103680 млн. руб.
РПС = 190720-283100 =- 92380 млн. крб.
Рп = 87040-283100 =- 196060 млн. руб.
Разом кол-во базове:
2900 +3900 +1900 = 7700 шт.
Разом Кількість аналізоване:
2068 +2880 +1280 = 6228 шт.
Разом реалізоване базове:
1534100 +3506100 +283100 = 5323300 млн. крб.
Разом реалізоване аналізоване:
1298704 +2845440 +87040 = 4231184 млн. крб.
Разом реалізоване зіставні:
1093972 +2589120 +190720 = 3873812 млн. крб.
Разом зміна під впливом цін
4231184-3873812 = 357372 млн. руб.
Разом змін під впливом кол-во
3873812-5323300 =- 1449488 млн. крб.
1) ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ЧИСТОГО ПРИБУТКУ
Аналіз формування чистого прибутку (міл. Руб.)
Таблиця № 1
Вплив факторів на зміни чистого прибутку в зіставному вигляді
(Міл. Руб.) Таблиця № 2
2) ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ
1) рентабельність продажів
2) рентабельність продукції
3) валова рентабельність
4) чистий прибуток
5) рентабельність капіталу
Метод ланцюгової постановки
1) Аналіз обсягу виробництва
Продукція 1
Продукція 2
Продукція 3
Аналіз впливу цін і кількості продукції на її реалізацію (млн. руб.)
Таблиця № 3
1) ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ЧИСТОГО ПРИБУТКУ
Прибуток характеризує абсолютний економічний результат (економічний ефект) і здатність підприємства нарощувати капітал. Інформаційною базою є дані форми № 2 «Звіт про прибутки і збитки».
Теоретичною базою аналізу служить єдина модель формування прибутку як різниця між доходами і витратами.
Аналіз формування чистого прибутку (міл. Руб.)
Таблиця № 1
№ п / п | Показники | Умовні позначення-ня | Базовий період | Аналізі-ються період | індекси | абсолютне відхилення | Вплив на чистий прибуток |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
1 | Доходи | Д | 95,5 | 109 | 1,141 | 13,5 | 13,5 |
2 | Реалізація продукції за внутрішніми | Рп | 77,9 | 88,8 | 1,143 | 10,9 | 10,9 |
3 | Відсотки отримані | Ррп | 1,9 | 2,8 | 1,476 | 0,9 | 0,9 |
4 | Дохід від участі в інших організаціях | До | 2,9 | 4,8 | 1,655 | 1,9 | 1,9 |
5 | Операційний дохід | Доп | 3,9 | 2,8 | 0,718 | -1,1 | -1,1 |
6 | Позареалізаційні-ний дохід | ДВР | 8,9 | 9,8 | 1,101 | 0,9 | 0,9 |
7 | Витрати | Р | 87,4 | 83,4 | 0,959 | -5 | 5 |
8 | Собівартість продукції | Спр | 47,9 | 48,8 | 1,019 | 0,9 | -0,9 |
9 | Управлінські витрати | Ру | 17,9 | 13,8 | 0,771 | -4,1 | 4,1 |
10 | Комерційні витрати | Рк | 7,9 | 8,8 | 1,114 | 0,9 | -0,9 |
11 | Відсотки сплачені | Пру | 2,9 | 3,8 | 1,310 | 0,9 | -0,9 |
12 | Операційні витрати | Роп | 4,9 | 3,8 | 0,776 | -1,1 | 1,1 |
13 | Внереализ-ційний | РВР | 5,9 | 4,8 | 0,814 | -1,1 | 1,1 |
14 | Валовий прибуток | Пв | 8,1 | 25,6 | 3,161 | 17,5 | 17,5 |
15 | Податок на прибуток | Нпр | 1,944 | 6,144 | 3,161 | 4,2 | -4,2 |
16 | Прибуток залишилася на підприємство | Пос | 6,156 | 19,456 | 3,161 | 13,3 | 13,3 |
17 | Надзвичайні доходи | ДЧ | - | - | - | - | - |
18 | Надзвичайні витрати | Рч | - | - | - | - | - |
19 | Чистий прибуток | Пч | 6,156 | 19,456 | 3,161 | 13,3 | 13,3 |
Індекс
109/95, 5 = 1,141
абсолютне відхилення
109-95,5 = 13,5 міл. Руб.
Реалізація продукції за внутрішніми
Індекс
88,8 / 77,9 = 1,143
абсолютне відхилення
88,8-77,9 = 10,9 міл. Руб.
Відсотки отримані
Індекс
2,8 / 1,9 = 1,476
абсолютне відхилення
2,8-1,9 = 0,9 міл. Руб.
Дохід від участі в інших організаціях
Індекс
4,8 / 2,9 = 1,655
абсолютне відхилення
4,8-2,9 = 1,9 міл. Руб.
Операційний дохід
Індекс
2,8 / 3,9 = 0,718
абсолютне відхилення
2,8-3,9 =- 0,9 міл. Руб.
Позареалізаційні доходи
Індекс
9,8 / 8,9 = 1,101
абсолютне відхилення
9,8-8,9 = 0,9 міл. Руб.
Витрата
Індекс
83,4 / 87,4 = 0,959
абсолютне відхилення
83,4-87,4 =- 5 міл. Руб.
Собівартість продукції
Індекс
48,8 / 47,9 = 1,019
абсолютне відхилення
48,8-47,9 = 0,9 міл. Руб.
Управлінські витрати
Індекс
13,8 / 17,9 = 0,771
абсолютне відхилення
13,8-17,9 =- 4,1 міл. Руб.
Комерційні витрати
Індекс
8,8 / 7,9 = 1,114
абсолютне відхилення
8,8-7,9 = 0,9 міл. Руб.
Відсотки сплачені
Індекс
3,8 / 2,9 = 1,310
абсолютне відхилення
3,8-2,9 = 0,9 міл. Руб.
Операційні витрати
Індекс
3,8 / 4,9 = 0,776
абсолютне відхилення
3,8-4,9 =- 0,9 міл. Руб.
Позареалізаційні витрати
Індекс
4,8 / 5,9 = 0,814
абсолютне відхилення
4,8-5,9 =- 0,9 міл. Руб.
Валовий прибуток
Індекс
25,6 / 8,1 = 3,161
абсолютне відхилення
25,6-8,1 = 17,5 міл. Руб.
Податок на прибуток
Індекс
6,144 / 1,944 = 3,161
абсолютне відхилення
6,144-1,944 = 4,2 міл. Руб.
Прибуток залишилася на підприємство
Індекс
19,456 / 6,156 = 3,161
абсолютне відхилення
19,456-6,156 = 13,3 міл. Руб.
Чистий прибуток
Індекс
19,456 / 6,156 = 3,161
абсолютне відхилення
19,456-6,156 = 13,3 міл. Руб.
Визначаємо доходи за звітний період
Д = Рп + Ррп + До + Доп + ДВР
Д0 = 77,9 +1,9 +2,9 +3,9 +8,9 = 95,5 міл. Руб.
Д1 = 88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 = 109 міл. Руб.
Визначаємо витрати за звітний період
Р = Спр + Ру + Рк + Пру + Роп + РВР
Р0 = 47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9 = 87,4 міл. Руб.
Р1 = 48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +4,8 = 83,4 міл. Руб.
Визначаємо валовий прибуток за звітний період
Пв = Д-Р
Пв0 = 95,5-87,4 = 8,1 міл. Руб.
ПВ1 = 109-83,4 = 25,6 міл. Руб.
Визначаємо податок на прибуток за звітний період
Нпр = Пв * 24%
Нпр0 = 8,1 * 24% = 1,944 міл. Руб.
Нпр1 = 25,6 * 24% = 6,144 міл. Руб.
Визначаємо прибуток залишилася на підприємстві за звітний період
Пос = Пв-Нпр
Пос0 = 8,1-1,944 = 6,156 міл. Руб.
Пос1 = 25,6-6,144 = 19,456 міл. Руб.
Таким чином на чистий прибуток впливають наступні показники
Пч = Д-Р = Рп + Ррп + До + Доп + ДСР-(Спр + Ру + Рк + Пру + Роп + РВР)-Нпр
Пч0 = 77,9 +1,9 +2,9 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) -1,944 = 6,156 міл. Руб.
Пч1 = 88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +4,8) -6,144 = 19,456 міл. Руб.
Ці фактори поділяються на фактори прямої дії - доходи (їх зростання збільшує чистий прибуток) і фактори зворотної дії - витрати (їх зростання зменшує чистий прибуток).
Для досягнення порівнянності показників проводяться наступні коригування:
1. Вплив інфляції:
а) реалізована продукція в порівнянних цінах
РПС = Рп1/Iу = 88,8 / 1,09 = 81,47 міл. Руб.
Iу = 1,09
б) зміна реалізованої продукції в порівнянних цінах:
РПУ = РП1-РПС = 88,8-81,47 = 7,33 міл. Руб
в) зміна чистого прибутку під впливом зміни цін:
ППЧ = РПУ * Rпж0/100
Rп0 = по0 * 100/Рп0 = (Рп0 (Спр0 + Ру0 + Рк0)) / Рп0
Rп0 = (77,9 - (47,9 +17,9 +7,9)) / 77,9 = 5,4%
ППЧ = РПУ * Rпж0/100 = 7,33 * 5,4 / 100 = 0,396 міл. Руб.
2) Вплив зміни реалізованої продукції в порівнянних цінах:
Пчрп = РП1-Рп0
РПУ * (Rп0/100) = (19,456-6,156-7,33) * (5,4 / 100) = 0,322 міл. Руб.
3). Вплив зміни виробничої собівартості в порівнянних цінах:
Пчрп = Спр0 * Ir-Спр1 = 47,9 * 1,14-48,8 = 5,806 міл. Руб.
Ir = Рп1/Зп0 = 88,8 / 77,9 = 1,14
4) Вплив зміни управлінських витрат у порівнянних цінах:
Пчру = Ру0 * ІрП-Ру1 = 17,9 * 1,14-13,8 = 6,606 міл. Руб.
Ir = Рп1/Зп0 = 88,8 / 77,9 = 1,14
5) Вплив зміни комерційних витрат у порівнянних цінах:
Пчру = Рк0 * ІрП-РК1 = 7,9 * 1,14-8,8 = 0,206 міл. Руб.
Ir = Рп1/Зп0 = 88,8 / 77,9 = 1,14
Вплив факторів на зміни чистого прибутку в зіставному вигляді (міл. Руб.)
Таблиця № 2
№ п / п | Найменування чинника | Сума | |
1 | 2 | 3 | |
1 | Вплив інфляції | 0,396 | |
2 | Вплив зміни реалізованої продукції | 0,322 | |
3 | Вплив зміни собівартості | 5,806 | |
4 | Вплив зміни управлінських витрат | 6,606 | |
5 | Вплив зміни комерційних витрат | 0,206 | |
6 | Відсотки отримані | 0,9 | |
7 | Дохід від участі в інших організаціях | 1,9 | |
8 | Операційний дохід | -0,9 | |
9 | Позареалізаційні доходи | 0,9 | |
10 | Відсотки сплачені | -0,9 | |
11 | Операційні витрати | -0,9 | |
12 | Позареалізаційні витрати | -0,9 | |
13 | Податок на прибуток | -4,2 | |
14 | Разом чистий прибуток | 10,046 |
з 6,156 млн. руб. до 19,456 млн. руб. на 13,3 млн. руб.
Основний приріст забезпечено за рахунок збільшення: виручки від реалізації продукції з 77,9 млн. крб. до 88,8 млн. руб., доходу від участі в інших організаціях з 2,9 млн. руб. до 4,8 млн. крб.
Під впливом таких факторів як: збільшення собівартості з 47,9 млн. крб. до 48,8 млн. руб., позареалізаційних витрат з 5,9 млн. руб. до 4,8 млн. крб. - Чистий прибуток збільшився.
2) ФАКТОРНИЙ АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ РЕНТАБЕЛЬНОСТІ
Рентабельність характеризує відносний економічний результат, є узагальнюючим показником ефективності виробництва.
За показниками рентабельності оцінюють фінансовий стан компанії. У залежності від показників прибутку і витрат використовуються різні види рентабельності
За даними таблиці № 2 проведемо аналіз динаміки наступних видів рентабельності:
рентабельність продажів
R ПЖ = Пр / Рп * 100 = (Рп-Спр) / Рп * 100 = (Рп-СКР-Ру-Рк) / Рп * 100
Rпж = Rпж1-Rпж0 = ((Д1-Р1) / РП1 * 100) - ((Д0-Р0) / Рп0 * 100) = ((109-83,4) / 88,8) - ((95,5 - 87,4) / 77,9) = 28,8-10,4 = 18,4%
Рентабельність продажів збільшилася на 18,4%
2) рентабельність продукції
Rп = Пр / Сп * 100
Rп = Rп1-Rп0 = ((РП1-СП1) / СП1) - ((Рп0-СП0) / СП0) - + ((РП1-СП0) / СП0) = (((РП1-СП1) / СП1) - (( РП1-СП0) / СП0)) - (((РП1-СП1) / СП1) - ((Рп0-СП0) / СП0)) =
= ((88,8-48,8) / 48,8) - ((88,8-47,9) / 47,9) - ((88,8-48,8) / 48,8) - ( (77,9-47,9) / 47,9) * 100 =- 22,8%
3) валова рентабельність
Rв = Пв / Рп * 100
Rв = Rв1-Rв0
Rв0 = 8,1 / 77,9 * 100 = 10,4%
Rв1 = 25,6 / 88,8 * 100 = 28,2%
Rв = 28,2-10,4 = 17,8%
4) Рентабельність збільшилася на 17,8%
4) чистий прибуток
Rч = Пч / Рп * 100
Rч = Rч1-Rч0
Rч0 = 6,156 / 77,9 * 100 = 7,9%
Rч1 = 19,456 / 88,8 * 100 = 21,9%
Rч = 21,9-7,9 = 14%
5) Рентабельність капіталу
Rск1 = Пч1 / (Фос1 + Фоб1) * 100 = 19,456 /) / (28,8 +8,8) * 100 = 55,7%
Rск0 = Пч0 / (Фос0 + Фоб0) * 100 = 6,156 /) / (27,9 +7,9) * 100 = 17,2%
Rск = Rск1-Rск0 = 55,7-17,2 = 38,5%
більше ставки центр банку. Тобто 10,5%
Метод ланцюгової постановки
Rпж = ((РП1 + Ррп0 + до0 + Доп0 + Двр0-(Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп0 + до0 + Доп0 + Двр0- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +1,9 +2,9 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((77,9 +1,9 +2,9 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 30,4%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп0 + Двр0-(Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до0 + Доп0 + Двр0- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +2,9 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,3%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр0-(Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп0 + Двр0- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +3,9 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = -2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр0- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (47,9 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +8,9 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр0 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +17,9 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (47,9 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру0 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +7,9 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +17,9 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) =- 8,7%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + Рк0 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +2,9 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +7,9 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,6%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру0 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +4,9 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +2 , 9 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = 2,4%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп0 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +5,9) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3 , 8 +4,9 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) =- 2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр1)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр0)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +4,8) - 1,944) / (27,9 +7,9)) - ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3 , 8 +3,8 +5,9) -1,944) / (27,9 +7,9)) = -2,5%
Rпж = ((РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1-(Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр1)-Нпр1) / (Фос0 + Фоб0 ))-(( РП1 + Ррп1 + до1 + Доп1 + Двр1- (Спр1 + Ру1 + РК1 + Пру1 + Роп1 + Рвр1)-Нпр0) / (Фос0 + Фоб0))
Rпж = ((88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3,8 +3,8 +4,8) - 6,144) / (27,9 +7,9 ))-(( 88,8 +2,8 +4,8 +2,8 +9,8 - (48,8 +13,8 +8,8 +3 , 8 +3,8 +4,8) -1,944) / (27,9 +7,9)) =- 15,6%
Rпж = 30,4 +2,3-2,5 +2,5 +2,5-8,7 +2,6 +2,4-2,5-2,5-15,6 = 10,9%
3) Аналіз обсягу виробництва
З усіх факторів найбільше впливає
Рп0 = Цпр0 * Кп0
РП1 = Цпр1 * КП1
РПС = Цп0 * КП1
РПУ = РП1-РПС
РПС = РПС-Рп0
Рп = РП1-Рп0
Рп = РП1-Рп0 * Iрпс = (РП1-РПС) + ((РПС-Рп0)
Продукція 1
Рп0 = 529 * 2900 = 1534100 млн. крб.
РП1 = 628 * 2068 = 1298704 млн. крб.
РПС = 529 * 2068 = 1093972 млн. крб.
РПУ = 1298704-1093972 = 204732 млн. руб.
РПС = 1093972-1534100 =- 440128 млн. руб.
Рп = 1298704-1534100 =- 235396 млн. руб.
Продукція 2
Рп0 = 899 * 3900 = 3506100 млн. крб.
РП1 = 988 * 2880 = 2845440 млн. крб.
РПС = 899 * 2880 = 2589120 млн. крб.
РПУ = 2845440-2589120 = 256320 млн. руб.
РПС = 2589120-3506100 =- 916980 млн. руб.
Рп = 2845440-3506100 =- 660660 млн. руб.
Продукція 3
Рп0 = 149 * 1900 = 283100 млн. руб.
РП1 = 68 * 1280 = 87040 млн. крб.
РПС = 149 * 1280 = 190720 млн. руб.
РПУ = 87040-190720 =- 103680 млн. руб.
РПС = 190720-283100 =- 92380 млн. крб.
Рп = 87040-283100 =- 196060 млн. руб.
Разом кол-во базове:
2900 +3900 +1900 = 7700 шт.
Разом Кількість аналізоване:
2068 +2880 +1280 = 6228 шт.
Разом реалізоване базове:
1534100 +3506100 +283100 = 5323300 млн. крб.
Разом реалізоване аналізоване:
1298704 +2845440 +87040 = 4231184 млн. крб.
Разом реалізоване зіставні:
1093972 +2589120 +190720 = 3873812 млн. крб.
Разом зміна під впливом цін
4231184-3873812 = 357372 млн. руб.
Разом змін під впливом кол-во
3873812-5323300 =- 1449488 млн. крб.
Разом змін під впливом витрат
4231184-5323300 =- 1092116 млн. крб.
Аналіз впливу цін і кількості продукції на її реалізацію (млн. руб.)
Таблиця № 3
Таким чином, загальна зміна реалізації склало 357372 млн. руб., Тобто обсяг виробництва збільшилася. Найбільший вплив на зміну обсягу виробництва забезпечувало виробництво продукції 2.
У результаті зміни цін, вартість продукції знизилася на 1449488 млн. руб., У тому числі найбільша зміна забезпечувала 2 продукція.
Зміна кількості реалізованої продукції склало 1092116 млн. руб., В тому числі найбільший вплив на збільшення кількості реалізованої продукції справила 2 продукція.
4231184-5323300 =- 1092116 млн. крб.
Аналіз впливу цін і кількості продукції на її реалізацію (млн. руб.)
Таблиця № 3
№ п / п | Ціна баз. Цпр0 Тис. Руб. | Кількість баз. Кп0 Шт. | Ціна Аналіз Цпр1 Тис. руб. | Кількість аналіз. Кпр1 Шт. | Реаліз. Баз. Рп0 Млн.руб | Реаліз. Аналіз. РП1 Млн.руб. | Релізів. Сопостав. РПС Млн.руб. | Зміна під впливом цін РПУ Млн. Руб. | Зміна під впливом кол-во РПС Млн.руб. | Зміна під впливом Витрат Рп Млн.руб. |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
1 | 529 | 2900 | 628 | 2068 | 1534100 | 1298704 | 1093972 | 204732 | -440128 | -235396 |
2 | 899 | 3900 | 988 | 2880 | 3506100 | 2845440 | 2589120 | 256320 | -916980 | -660660 |
3 | 149 | 1900 | 68 | 1280 | 283100 | 87040 | 190720 | -103680 | -92380 | -196060 |
Разом: | 7700 | 6228 | 5323300 | 4231184 | 3873812 | 357372 | -1449488 | -1092116 |
У результаті зміни цін, вартість продукції знизилася на 1449488 млн. руб., У тому числі найбільша зміна забезпечувала 2 продукція.
Зміна кількості реалізованої продукції склало 1092116 млн. руб., В тому числі найбільший вплив на збільшення кількості реалізованої продукції справила 2 продукція.