Ім'я файлу: 32_moralni_vumiru_.docx
Розширення: docx
Розмір: 25кб.
Дата: 05.10.2021
скачати
Пов'язані файли:
1 семінар.docx

Тетерівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ніни Сосніної

Розробка уроку етики у 6-му класі на тему:



Узагальнення знань

за темою «Моральні виміри спілку­вання»

Підготувала:

учитель Тетерівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Імені Ніни Сосніної

Киричок Оксана Петрівна


Тема уроку: Узагальненнязнаньзатемою«Моральнівиміриспілку­вання»
Мета уроку: систематизувати набуті впродовж вивчення теми знання учнів про те, якими є мо­ральні виміри спілкування; перевірити, як вони засвої­ли основні поняття й терміни розглянутої теми; допомогти школярам скласти уявлення про рівень своїх знань за вивченим матеріалом;

Обладнання: підручник, дошка, крейда, папір, маркери, матеріали для виконання завдань і дидактичних ігор
ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина

ІІ. Вступна частина

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогоднішній наш урок я хочу почати із загадки:

«Якщо ви здорові — ви маєте незліченне багатство! Щоб зберегти йо­го, скористуйтеся порадою: регулярно вживайте ліки... Ці ліки не продаються в аптеках. Не рос­туть серед трав і квітів. Їх не можна купити і не можна зробити. Вони не­вловимі, невагомі і не видимі для очей. Але мають чудодійну силу — ство­рюють чудовий настрій, вселяють бадьорість, оптимізм… Роблять відносини легкими і простими».

  • Що це за ліки? (Відповіді дітей.)

  • Яку назву мала тема, вивчення якої ми завершили?

  • Поясніть, як ви розумієте назву теми.

  1. Робота за схемами.

Розшифруйте поняття, які ви засвоїли впродовж вивчення теми, додаючи голосні звуки. Зверніть увагу на фігури, в які «заховалися» слова. Чому вони такі?

  1. Ідеальне опитування

1) Як називають здатність людини поблажливо ставитися до чужих звичок,

думок, відчуттів, поглядів?

2) Як називають почуття, ставлення до когось, яке ґрунтується на визнанні

його гідності, заслуг, чеснот тощо?

  1. Від якого латинського прикметника походить слово «толерант­ність»?

  2. Як називають здатність людини до творення духовного світу, до самовдосконалення?

  3. Яким поняттям визначають небажання й невміння, людини терпіти інших?

6) Наявність якої якості забезпечує людям можливість жити ра­зом навіть за

відсутності приязні, поваги й любові?

7) Яку людину називають егоїстом? Чому необхідно навчитися долати егоїзм у

своїй поведінці?

8) Як вихована людина повинна ставитися до релігійних почуттів віруючих?

ІІІ. Основна частина. Робота в групах

  1. Гра «Асоціації» Учитель називає поняття та пропонує назвати вчинки, властивості, харак­теристики тощо, із якими воно асоціюється.

  2. Гра «Перевтілення»

  3. Аналіз ситуацій

Працюючи в малих групах, складіть таке продовження ситуації, щоб персонажі засвідчили милосердне ставлення одне до одного.

Вчителька природознавства Наталя Петрівна перший рік працювала в школі. Шестикласники ставилися до неї непогано, проте не завжди дотримувалися порядку. Одного разу під час уроку в неї через застуду пропав голос. Учні ...
Працюючи в малих групах, складіть таке продовження ситуації, щоб персонажі засвідчили милосердне ставлення одне до одного.

Діти зібралися на шкільне свято веселі й ошатні. В усіх був піднесений настрій в очікуванні виступів і наступного «вечора ласунів», до якого кожний приніс різні солодощі. Лише Оля прийшла на свято у своє­му звичайному шкільному одязі і без солодкого. Вона намагалася трима­тися осібно. її обличчя було чимось засмучено, погляд погаслий, плечі опушені. Серед своїх однокласників на цьому святі вона відчувала себе «білою вороною»...
Працюючи в малих групах, складіть таке продовження ситуації, щоб персонажі засвідчили милосердне ставлення одне до одного.

Двоє стареньких людей самотньо живуть у невеличкому приватному будинку, їх єдина дитина померла.
Працюючи в малих групах, складіть таке продовження ситуації, щоб персонажі засвідчили толерантне ставлення одне до одного.

Мама попросила Катерину провідати бабусю, яка незду­жала. Потрібно було купити дещо з продуктів і приготува­ти обід. Катерина накупила всього на свій смак, та коли по­чала частувати бабусю ласо­щами, старенька відмовилася, пояснивши, що постує. Катери­на розгубилася.
Працюючи в малих групах, складіть таке продовження ситуації, щоб персонажі засвідчили толерантне ставлення одне до одного.

На перерві дівчатка гортали модний журнал. Одна модель викликала жваву суперечку. «Ця сукня невдала, - зауважила Катерина. - І стрічка тут ні до чого...» Усі дівчатка, погоджу­ючись, знаходили нові й нові ґанджі. «А мені ця сукня дуже подобається», - заперечила Наталя. «Ну в тебе й смак! Ти, здається, уявлення не маєш про те, що нині модно. Поглянь лишень на себе! Та й узагалі, про що з тобою балакати», — пре­зирливо скривилася Катерина, загорнула журнал і попряму­вала до своєї парти. Розійшлися й інші дівчата.

Працюючи в малих групах, складіть таке продовження ситуації, щоб персонажі засвідчили толерантне ставлення одне до одного.

На уроці мови учні шостого класу складали твір про улюб­лене заняття. Усі охоче розповідали про свої захоплення. Сашко склав дотепну розповідь про пригоди в туристичному таборі. Оля поділилася враженнями про змагання зі спортивних танців. Андрій вразив усіх історією східної боротьби. Своїм улюбленим завданням поділилася Наталка. Дівчинка присвячувала дозвілля виведенню нового виду кактусу.

  1. Гра «Милосердний правитель»

«Мешканці країни» розповідають про якусь проблему, а правитель придумує милосердний закон, що допоможе її вирішити.

ІІІ. Підсумок уроку.

Які думки та почуття викликала у вас вивчена тема?

Спробуйте визначити кілька найважливіших «відкриттів», які
ви зробили для себе на підставі вивчення матеріалу цієї теми.
Уявний мікрофон,

Які висновки ви зробили для себе після вивчення цієї теми?

© Підбиття підсумків.

Підсумовуючи роботу учнів, учитель звертає їхню увагу, що сьо­годні на уроці вони узагальнили й систематизували матеріал, розгля­нутий упродовж вивчення теми. Різноманітні форми роботи, у яких вони брали участь на уроці, були спрямовані на те, щоб учні мали можливість пригадати вивчене і визначити головне. Залишається побажати не лише знати вивчений матеріал, а й зробити розглянуті моральні цінності нормами свого ставлення до інших. Це дозволить їм знаходити спільну мову з людьми в різних ситуаціях та опанувати «мистецтво спілкування».

Оцінювання результатів уроку.

Оцінюючи результати навчальної діяльності учнів на уроці, учи­тель виставляє оцінки, коментуючи їхню участь у різних формах ро­боти.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас