1   2   3   4
Ім'я файлу: Масиви .doc
Розширення: doc
Розмір: 284кб.
Дата: 30.01.2022
скачати
Тема. Практична робота 5 «Створення та реалізація програм опрацювання табличних величин

Мета: перевірити якість засвоєння теми, закріплювати навички створення та реалізації пр< грам, що потребують опрацювання табличних величин; розвивати логічне мислення, культур введення та виконання програми; виховувати наполегливість у здобутті знань, працьовитісті

Обладнання: комп'ютери, картки.

Учні повинні знати: поняття табличних величин, їх опис мовою програмування Pascal, п няття індексу масиву; означення одновимірних та двовимірних масивів та відмінність між ним способи введення та виведення елементів масиву, принципи обробки елементів масиву, прави. використання операторних дужок, розділових знаків, логічних умов під час обробки масиві порядок виконання дій на комп'ютері, правила знаходження суми/ добутку елементів таблиі принципи формування алгоритмів пошуку, методи впорядкування елементів масиву, коман, роботи в середовищі мови програмування Turbo Pascal 7.O.

Учні повинні вміти: описувати мовою програмування одновимірні та двовимірні масиви, р< в'язувати задачі з використанням уведення, обробки, виведення елементів масиву, знаходи суму, кількість і добуток елементів таблиці, знаходити елемент із деякою властивістю в маси використовувати різні методи впорядкування елементів одновимірного масиву.

Тип уроку. Урок контролю та корекції знань і вмінь.

ХІД УРОКУ

I. Постановка теми, мети

II. Інструктаж щодо виконання практичної роботи

III. Розв'язування задач на комп'ютері

Виконання роботи за карткою.

Виконати завдання вказаного вчителем варіанта на комп'ютері.

Варіант 1

  1. Скласти блок-схему та програму підрахунку кількості від'ємних елементів у масиві дійс чиселсі[1:8].

  2. Скласти блок-схему та програму знаходження в масиві дійсних чисел Ь [ 1:7 ] числа з най] шим модулем.

Варіант 2

  1. Скласти блок-схему та програму заміни додатних елементів масиву дійсних чисел п [1 нулями.

  2. Скласти блок-схему та програму обчислення суми елементів масиву дійсних чисел х [ 1: більших за 7.

Варіант З

  1. Скласти блок-схему та програму, яка знаходить добуток елементів масиву дійсних ч а [1:9], більших за 5.

  2. Скласти блок-схему та програму, яка визначає, скільки разів число -7 зустрічається < елементів масиву цілих чисел m [ 1:12 ].

Варіант 4

  1. Скласти блок-схему та програму обчислення суми елементів масиву дійсних чисел х [ 1 менших за—1.

  2. Скласти блок-схему та програму підрахунку кількості додатних елементів у масиві дії чиселсі[1:6].


Варіант 5

  1. Скласти блок-схему та програму, яка визначає, скільки разів число 10 зустрічається серед елементів масиву цілих чисел m [ 1:13 ].

  2. Скласти блок-схему та програму заміни від'ємних елементів масиву дійсних чисел п [1: 9] одиницями.

Варіант 6

  1. Скласти блок-схему та програму знаходження в масиві дійсних чисел b [ 1:5 ] числа з найбіль­шим модулем.

  2. Скласти блок-схему та програму, яка знаходить добуток елементів масиву дійсних чисел а [1:8], менших за-5.

Додаткові завдання

Задача 1. Скласти блок-схему та програму для формування масиву чисел п [1:11], якщо п[і]=2*і.

Задача 2. Скласти блок-схему та програму побудови двовимірного масиву b [ 1:3,1:5 ], якщо b[i, j]=i+j.

Задача 3. Скласти блок-схему та програму заміни елементів таблиці дійсних чисел с [1:10] з непарними номерами числом 4.

Задача 4. Скласти блок-схему та програму, яка за заданим рейтингом N учнів класу за перший семестр виводить його у порядку спадання.

Задача 5. Дано натуральне число я. Визначити кількість додатних та від'ємних елементів таблиці ау, якщо а.. = sin(i + /').

IV. Опис висновків та аналіз отриманих результатів

V. Підсумок уроку. Мотивація подальшої діяльності
1   2   3   4

скачати

© Усі права захищені
написати до нас