Ім'я файлу: Заняття 1.docx
Розширення: docx
Розмір: 20кб.
Дата: 01.04.2022
скачати

РУХЛИВА ГРА «КАРУСЕЛІ»

Мета: учити дітей переходити з ходьби на біг, уповільнювати та пришвидшувати темп бігу та ходьби; розвивати у дітей швидкість, уміння узгоджувати рухи зі словами.

Хід гри

Діти, тримаючись за руки, йдуть по колу і промовляють:

Потихесеньку веселі

Закрутились каруселі —

(ідуть повільно)

Все кругом, кругом, кругом!

(Прискорюють темп ходьби.)

А ми — діточки веселі —

Все бігом, бігом, бігом!

(Починають бігти по колу.)

Тихше, тихше, не спішіть,

Каруселі зупиніть.

Раз-два, раз-два,

Вже закінчилася гра.
Діти зупиняються, поступово уповільнюючи темп ходьби.


РУХЛИВА ГРА «ПТАШКИ І КІТ»

Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу; виховувати спостережливість та кмітливість.

Хід гри

Діти - «пташки» стоять у великому колі. Посередині кола на стільчику сидить «кіт» і удає, що спить. Вихователь проговорює:

Білий котик спить на лаві

Серед нашого двора.

Прилетіли пташенята.

Та як крикнуть раптом:... («Кра!»)

Діти, узявшись за руки і ступаючи дрібним повільним ритмічним кроком, разом із вихователем звужують коло, зупиняються пліч-о-пліч. Вони дружно кричать: «Кра!» «Кіт» прокидається

і кричить: «Няв!» Діти - «пташки» біжать урозтіч, а «кіт» ловить

їх. Гра повторюється з іншим «котом».

Рекомендації до гри

«Кіт» не розплющує очей, поки не почує слово «Кра!». Спійманими слід уважати тих, кого «кіт» торкнувся рукою. Дитина, яку спіймали, не може бути «котом» (щоб діти навмисно не піддавались).

ДИДАКТИЧНА ГРА «ДОБЕРИ ВЗУТТЯ ДЛЯ МАРІЙКИ»
Мета: закріплювати назви взуття, знання про те, що воно існує для різних сезонів, буває чоловічим та жіночим; розвивати уважність; виховувати дбайливе ставлення до взуття.

Матеріал: предметні картинки із зображенням взуття, лялька Марійка.

Хід гри

Дітки, нам потрібно допомогти ляльці Марійці «зібратись» до дитячого садка. Про одяг вона вже все знає, а про взуття — ще ні. На полицях (мольберті) знаходиться взуття для всієї родини. Про це взуття слід розповісти Марійці (чоловіче чи жіноче взуття, для кого воно призначено, у яку пору носять). Те, що призначено для Марійки, потрібно покласти перед лялькою, а решту взуття — скласти в коробку.

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ «Як ми Машу працювати вчили».
Мета: формування позитивного ставлення до праці і його результатів.

Матеріали та обладнання: губки, фартухи, мильна і чиста вода, підноси, клейонки, тази, столи; набір будівельного матеріалу, іграшки, одяг і білизна ляльок.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

Вихователь: -Це хто у нас тут плаче? Що трапилося? От біда! Розбіглося від Федори все, що було у неї: і посуд і одяг, і іграшки. Це так! І куди ж все помчало? Все зникло! Чому?

Федора: - Не любила я трудитися: мити посуд і підлоги, прибирати свої всі речі. Ось тепер біда трапилася ...

Вихователь: -Хто це дітки?(Федора)

Вихователь: - З якої казки до нас прийшла Федора? Так із казки «Федорине горе»

Федора: - Добрий день, дітки.

Вихователь: - Здрастуй, Федора що ж ти посуду не мила, свої речі не прала і не прибирала, значить ти лінувалася. Дітки, а хіба добре бути лінивим?

Федора: - Допоможіть мені, дітки, все помити і випрати. Я вже вас не забуду, я вас в гості запрошу, пограю разом з вами, казку вам я покажу.

Вихователь: -Діти, давайте допоможемо Федорі, наведемо чистоту і порядок в групі, а заодно і навчимо її трудиться. Давайте пройдемось по групі і подивимося, що потрібно зробити, щоб в групі все було в порядку. Діти визначають предмет праці: протерти будівельний матеріал, помити іграшки, навести порядок в ляльковому куточку.

Вихователь: - Потрібно обов'язково розділитися на дві групи і розподілити обов'язки між собою. Ну і ти, Федора, не лінуйся, а разом з нами потрудися.

Вихователь: -Хлопці, щоб провести прибирання, що нам для цього необхідно (яке обладнання)? (Тазики з чистою і мильною водою, губки, ганчірочки, мило, фартухи).

Вихователь:Але перш, ніж почати працювати, давайте разом згадаємо правила безпечного поводження з предметами праці.

Правила:

-Все, що можеш, роби сам;

-Не забувай прибирати за собою;

-Поважай працю інших людей;

-Перш, ніж почати працювати, приготуй все необхідне;

-Роби все акуратно, не поспішаючи;

-Не залишай роботу незакінченою;

-Якщо закінчив справу раніше, допоможи іншим.

Вихователь: Ну, а тепер одягнемо фартухи, і за справу!

Діти йдуть до робочих місць, надягають фартухи, допомагаючи один одному, розбирають обладнання. Вихователь розливає заздалегідь приготовлену воду по тазиком

В процесі праці вихователь дає поради, допомагає в організації, нагадує порядок роботи; питає, як діти розподілили обов'язки по праці, надає індивідуальну допомогу

Вихователь: Молодці, які чудові і працелюбні діти, а тепер не забудемо навести порядок на своєму робочому столі, все приберемо на місце, знімемо фартухи.

Вихователь стежить, щоб після завершення роботи діти навели порядок на робочих місцях, всі матеріали і обладнання прибрали на місце. Пропонує дітям присісти на стільчики. Потім пропонує помилуватися на результати праці.

Аналіз трудової діяльності в підгрупах

Тепер, Федора, подивися і роботу оціни.

-Все ви встигли зробити?

-Дружно ви працювали?

-Довели чи розпочату справу до кінця?

Вихователь:Це тому що ви любите працювати! А праця приносить радість. У спільній праці народжується дружба.

Вихователь: Кожен з вас робив свою маленьку справу, але все разом ви зробили велику справу. Ось яка чистота і краса тепер в групі, адже чистота - запорука здоров'я.

Федора - Дякую вам за те, що навчили мене і допомогли мені наводити порядок в групі. Я тепер теж завжди буду працювати, це так цікаво! Я буду підтримувати чистоту і порядок у своєму ігровому куточку.

 
скачати

© Усі права захищені
написати до нас