Розмір: 102кб.
Дата: 10.04.2022
скачати

-Ні. У запропонованому випадку - помилка арбітра не виправляється.

207. Арбітр призначив одинадцятиметровий удар. Ігровий час до пробиття з одинадцятиметрової позначки вичерпався. Дії арбітра?

-Арбітр додає час для виконання одинадцятиметрового удару, очікує його

результату й закінчує матч.

208. Через темряву й відсутність достатнього електропостачання представники команд наприкінці другого тайму звернулися до арбітра з проханням зменшити тривалість часу другого тайму. Як повинен діяти арбітр?

-Домовленості будь-якого скорочення таймів (наприклад до 40 хвилин) досягаються командами до початку матчу. (На підставі "Регламенту змагань"). В разі неможливості (через темряву) зменшити ігровий час, арбітр зо-

бов'язаний дограти матч склавши Рапорт в організацію, яка проводить змагання.

209. Які методи передбачені під час визначення тривалості компенсованого часу?

-Зазвичай використовуються два головних методи :

1. "Середнього розрахунку": проведення замін ( 30 секунд), медична допомога футболістам (одна хвилина);

2. "Фактичний" метод: за секундоміром фіксувати зупинки матчу згідно з розділом "Компенсований час" Правила 7.

210. Чи дозволяється арбітру самому приймати рішення про "компенсований час"?

-Так. Арбітр на власну думку додає "компенсований час" у кожному з таймів.

211. Четвертий арбітр показав на табло (таблицею) кількість “компенсованого часу”. В цей час команди провели заміни. Чи є необхідність четвертому арбітру вдруге демонструвати компенсований арбітром час?

- “Компенсований час” демонструється (на табло чи таблицею) четвертим арбітром лише один раз і підтверджується оголошенням радіотрансляційною мережею по стадіону.

212. Чи дозволяється на годиннику табло стадіону демонструвати ігровий час?

-Дозволяється згідно з "Регламентом змагань" за умов, що годинник:

1. Зупинятимуть після закінчення кожного із таймів ігрового (доданого) часу, відповідно у - 45, 90, 105 і 120 хвилин.

2. Не вестимуть хронометраж тривалості компенсованого арбітром часу.

213. Чи є різниця між термінами "Доданий час" і " Компенсований час"?

-"Доданий час" визначає положення про два додані тайми рівної тривалості часу, які додаються арбітром на підставі "Регламенту змагань", за системою вибування, а також за рівного рахунку після закінчення основного часу.

- "Компенсований час" визначає положення тривалості часу кожного з таймів. (Заміни протягом матчу, медична допомога, форс-мажор тощо).

214. Чи в змозі делегат, який проводить хронометраж матчу, визначити кількість "компенсованого часу"?

-Правилами 7 однозначно встановлено, що ". . . тривалість “компенсованого” часу визначає арбітр. . . "

215. Чи надається перерва між основним і "доданим часом"?

-Після призначеного арбітром "доданого часу" футболістам надається 5-ти хвилинна перерва. Команди відпочивають на футбольному полі не відвідуючи роздягальні. Перерва між двома таймами “доданого часу” не дозволяється, футболісти обмінюються частинами поля і ворітьми й продовжують матч.

216. Чи повторюються на початку "доданого часу" процедури початку матчу (вихід на поле, привітання, жеребкування тощо?

-"Доданий час" є продовженням матчу. А процедура жеребкування виконується арбітром відповідно до Правила 8.

217. Чи дозволяється за бажанням команд-суперників проводити матч без перерви?

-Так. Правила 7 передбачають проведення матчу як із перервою, так і без перерви.
218. Під час проведення кубкового матчу, який закінчився внічию, з'ясувалося, що організатори в "Регламенті змагань" не передбачили визначення переможця за нічийного рахунку. Які дії арбітра та делегата?

-За нічийного рахунку призначається "доданий час". Виконуються одинадцятиметрові штрафні удари до визначення переможця.

ПРАВИЛА 8. ПОЧАТОК І ВІДНОВЛЕННЯ ГРИ

219. Під час виконання початкового удару, коли м'яч вважається у грі?

-Тоді, коли футболістом зроблено удар по м'ячу й м'яч рухається вперед.

220. Чи дозволяється початковий удар виконувати не футболісту, а офіційній особі?

-Не дозволяється, за виключенням випадків, коли офіційна особа за домовленістю з арбітром приймає участь у святкових заходах, до яких належить футбольний матч. Після розіграшу, м'яч повертається в центр поля та проводиться початковий удар згідно з " Правилами гри".

221. Яка з команд виконує початковий удар у "доданий час"?

-Та із команд, яка за жеребом повинна це зробити. Інша команда обирає половину поля й ворота.

222. Якій команді надається можливість першою обирати жереб?

-На практиці право вибору жереба надається команді гостей.

223. Якщо взяття воріт відбулося з початкового удару? Яке рішення арбітра?

-Арбітр зараховує взяття воріт.

224. Сильним поривом вітру, не торкнувшись нікого з футболістів, м'яч влучає у ворота команди, яка виконувала початковий удар. Яке рішення приймає арбітр?

-Призначає кутовий удар.

225. Дїї арбітра, якщо після початкового удару м'яч не рухатиметься вперед?

-Початковий удар повторюється.

226. При виконанні початкового удару футболіст двічі неправильно вводить м'яч у гру (наприклад, б'є м'яч назад). Дії арбітра?

-Футболіст, який системно порушує "Правила гри", попереджається "жовтою карткою".

227. Команди після проведення жеребкування приготувалися розпочати матч початковим ударом. Футболіст, який системно порушував "Правила гри", за відкидку м'яча назад після початкового удару і був попереджений, знову початковим ударом направляє м'яч назад. Дії арбітра в цьому випадку?

-Футболіст вилучається з поля, але згідно з "Правилами гри" його дозволяється замінити іншим футболістом з числа внесених до "Рапорту арбітра", тому що порушення відбулося до фактичного початку матчу. Команда, чий

футболіст був вилучений і замінений запасним футболістом, зберігає встановлений "Регламентом змагань" ліміт замін.

228. Футболіст, який виконав початковий удар, не дозволяє супернику заволодіти м'ячем, знову торкається м'яча (не рукою). Дії арбітра?

-Арбітр зупиняє матч і призначає вільний удар, який виконується з місця порушення, за друге торкання м'яча.

229. Футболіст, який виконав початковий удар не дозволяє супернику заволодіти м'ячем, навмисно відбиває м'яч рукою. Яке рішення арбітра?

-Арбітр зупиняє матч, призначає штрафний удар, який виконується з місця порушення й попереджає футболіста за недисципліновану поведінку.

230. Іноді до початкового удару арбітри піднімають догори руку сигналізуючи воротарям обох команд про готовність до матчу. Чи є такі жести виправданими?

- Арбітр дійсно переконується, що до початкового удару в обох командах перебуває воротар. Для цього достатньо візуального контролю. Будь-яка жестикуляція воротарям - методично невиправдана. Воротарі, це футболісти з особливими функціями. Вони перебувають на футбольному полі, але не зобов'язані займати місце у воротах. Вони можуть виконувати початковий удар і брати участь в атаці своєї команди.

231. До початкового удару партнер опинився на половині поля суперника. Отримавши м'яч, завдав удару по воротах здійснивши взяття воріт. Чи вважається запропонований випадок результативною помилкою арбітра?

-Так. Арбітр припустився грубої результативної помилки.

232. Якій кількості футболістів обох команд дозволяється брати участь у поновленні матчу "спірним м'ячем"?

-Це питання не регламентується текстом "Правил гри". На практиці в розіграші "спірного м'яча" беруть участь по одному футболісту від кожної команди.

233. При поновленні матчу "спірним м'ячем" футболіст суперників відмовився брати участь у цій процедурі, незважаючи на запрошення арбітра.

Які дії арбітра?

-Арбітр виконує вкидання "спірного м'яча" за участю одного футболіста.

234 . У який момент під час вкидання "спірного м'яча" розпочинається гра?

-У момент торкання м'яча з поверхнею футбольного поля.

235. "Спірний м'яч" вкидається арбітром на лінії воріт. М'яч не доторкнувшись нікого з футболістів потрапляє у ворота команди, яка захищається. Чи зараховує арбітр взяття воріт?

-Арбітр повторює вкидання "спірного м'яча" з того місця, де поновлювався матч.

236. Матч поновлено "спірним м'ячем" неподалік бокової лінії. М'яч недоторкнувшись футбольного поля залишив його межі. Яке рішення арбітра?

-Повторити вкидання "спірного м'яча".

237. Матч поновлено "спірним м'ячем", в межах штрафного майданчика. Після торкання м'яча землі його до рук взяв воротар. Яке рішення арбітра?

-Арбітр продовжує матч.

238. Матч поновлено "спірним м'ячем" у межах штрафного майданчика. До торкання м'яча землі, захисник навмисно порушив "Правила гри" проти нападника. Рішення арбітра в зазначеному ігровому епізоді?

-У залежності від обставин провини, арбітр застосовує до захисника дисциплінарні санкції. Поновлення гри "спірним м'ячем" повторюється, бо під час порушення "Правил гри" м'яч не перебував у грі.

239. Двоє футболістів (різних команд) одночасно порушили "Правила гри" в ігровому епізоді. Арбітр, зупинивши матч, попередив футболістів "жовтими картками" й поновив матч "спірним м'ячем". Чи можна вважати "спірний м'яч" покаранням футболістів?

-Ні, "спірний м'яч" був і залишається засобом поновлення матчу після тимчасової зупинки, з будь-якої причини, не передбаченої "Правилами гри".

240. До початку матчу не прибула команда гостей. Арбітр і делегат згідно з "Регламентом змагань" витримали час. За цей період суперник також не з'явився. Чи є потреба запрошувати команду-господарів на футбольне поле. Встановлювати м'яч на центр, тим самим офіційно закріпивши відсутність однієї з команд на матчі?

-Ніякої церемонії на футбольному полі через відсутність одного із суперників не відбувається.

ПРАВИЛА 9. М'ЯЧ У ГРІ. М'ЯЧ ПОЗА ГРОЮ

241. Чи перетнув м'яч лінію, якщо будь-яка його частина перебуває на лінії воріт чи на боковій лінії?

-Ні, згідно з "Правилами гри" м'яч повинен повністю перетнути лінію ігрового поля.

242. Футболіст просить дозволу залишити поле. Допоки він іде з поля, до нього потрапляє м'яч. Футболіст забиває його у ворота. Яке рішення приймає арбітр?

-Матч зупиняється. Арбітр попереджає футболіста "жовтою карткою". Гра поновлюється вільним ударом (протилежної команди) з місця, де відбулося порушення.

243. Футболіст, який має попередження, просить дозволу залишити поле. Коли він залишав поле, до нього потрапив м'яч. Футболіст взяв участь в ігровому епізоді. Яке рішення арбітра?

-Матч зупиняється. Футболіст вилучається арбітром за друге попередження (неспортивну поведінку). Матч поновлюється вільним ударом (протилежної команди) з місця, де відбулося порушення.

244. Уболівальник під час ігрового епізоду на футбольному полі подав сигнал свистком. Захисник, який перебував у своєму штрафному майданчику, взяв м'яча до рук, думаючи, що гру арбітром зупинено. Які дії арбітра?

-Абітр розцінює сигнал свистком уболівальника як стороннє втручання в ігрові дії. Зупиняє матч і поновлює його "спірним м'ячем".

245. Арбітр не помітив сигналу асистента щодо положення "поза грою". Футболіст забиває м'яч у ворота. Матч поновлюється початковим ударом і, арбітр, нарешті, помічає сигнал асистента. Які дії арбітра у цьому випадку?

-Після поновлення матчу початковим ударом арбітр не в змозі змінити свого рішення з приводу взяття воріт. М'яч зараховується.

246. Футболіст потайки вдарив суперника рукою. М'яч потрапив у ворота потерпілої команди і був введений початковим ударом. Після ігрового епізоду і введення арбітр дізнався від асистента про інцидент. Яке рішення повинен прийняти арбітр?

-М'яч зараховується, оскільки матч поновлено початковим ударом. Арбітр застосовує вилучення до футболіста, який вдарив суперника рукою.

247. Матч поновлюється "спірним м'ячем". Футболісти однієї з команд відмовляються взяти участь у розіграші. Який вчинок арбітра?

-Арбітр поновлює матч "спірним м'ячем" за участі футболістів однієї з команд.

248. М'яч випадково після удару футболіста потрапляє в арбітра, який перебуває в межах поля, й рикошетом влітає у ворота. Чи зараховується цей м'яч?

-Так.

249. М'яч під час гри випадково потрапляє в асистента арбітра, який вийшов на поле. Яке рішення арбітра?

250. Асистент арбітра опинився в межах футбольного поля й від нього м'яч рикошетом влучив у ворота. Яке рішення повинен прийняти арбітр?

251. Четвертий арбітр випадково опинився на футбольному полі під час матчу й від нього м'яч рикошетом потрапив до одного із футболістів. Яке рішення арбітра?

-Арбітр зупиняє матч і поновлює "спірним м'ячем" в тому місці, де перебував м'яч під час зупинки матчу.

252. Чи дозволяється воротарю брати участь в розіграші "спірного м'яча"?

-Так. У розіграші "спірного м'яча" в змозі брати участь будь-який футболіст.

253. М'яч спрямований у ворота лопнув до перетину лінії воріт. Чи варто зарахувати такий м'яч?

-М'яч не зараховується. Матч поновлюється "спірним м'ячем" з того місця, де м'яч став непридатним для гри.

254. М'яч, забитий у ворота з одинадцятиметрового удару лопнув. Яке рішення арбітра?

-Якщо м'яч лопнув після повного перетину лінії воріт між стійками і поперечини, такий м'яч зараховується.

255. Під час матчу на полі з'явився другий м'яч, неподалік від ігрового м’яча. Яке рішення приймає арбітр?

-Арбітр зупиняє матч і поновлює його "спірним м'ячем" із того місця, де закінчився ігровий епізод.

256. На футбольному полі палає кинутий з трибуни піротехнічний засіб. Які дії арбітра?

-Арбітр негайно зупиняє матч. Вживає заходів щодо наведення порядку, залучає адміністрацію стадіону, службу безпеки та інші адміністративні служби. Після ліквідації полум'я арбітр поновлює матч "спірним м'ячем" із того місця, де перебував м'яч під час зупинки матчу.

ПРАВИЛА 10. ВИЗНАЧЕННЯ ВЗЯТТЯ ВОРІТ

257. Якщо арбітр подав сигнал про взяття воріт до перетину лінії воріт, і одразу визнав свою помилку. Як виправити ситуацію арбітру?

-Матч поновлюється "спірним м'ячем".

258. Асистент арбітра сигналізує про агресивну поведінку футболіста. Арбітр не помітив порушення та сигналу асистента. Команда-порушник забиває м'яч. У цей момент арбітр помітив сигнал асистента. Як діятиме арбітр?

-Якщо матч не поновлено, м'яч скасується, футболіст вилучається, а матч продовжується виконанням штрафного чи одинадцятиметрового штрафного удару.

259. Футболіст здійснив взяття воріт. В цей час він помітив сигнал асистента. Асистент засвідчив арбітру про ігровий епізод, у якому до взяття воріт — воротар, у межах штрафного майданчика, вдарив суперника кулаком. Які дії арбітра в цьому випадку?

-М'яч не зараховується, воротар вилучається за агресивну поведінку, протилежна команда пробиває одинадцятиметровий удар.

260. Футболіст здійснив взяття воріт. Арбітр зарахував забитий м'яч і поновив гру початковим ударом. У цей момент помітив сигнал асистента, зупинив гру. Асистент засвідчив арбітру про ігровий епізод взяття воріт – захисник у штрафному майданчику вдарив суперника кулаком. Яке рішення арбітра?

-М'яч не скасовується. Арбітр вилучає футболіста-захисника за агресивну поведінку.

261. Чи зараховується м'яч після випадкового торкання м'яча рукою нападника?

-Так, коли на думку арбітра торкання м'яча сталося випадково ("м'яч знайшов руку").

262. Як у "Рапорті арбітра" записується результат матчу?

-Загальний підсумок, співвідношення забитих і пропущених м'ячів записується в графі Рапорту - "Результат матчу" і починається з більшої цифри (наприклад - 3:1; 4:2 і т. д. , але не 1:3 і не 2:4).

- Якщо матч закінчився внічию, то після рядка "на користь" робиться запис "Нічия". Таким чином заповнюється і результат першого тайму.

- У матчах, які відбуваються за "олімпійською" системою з вибуванням (на Кубок), результат складається із суми м'ячів, забитих в основний і доданий час. Наприклад, якщо основний час закінчився внічию 2:2, а в доданий час

забитий м'яч, то загальний підсумок матчу буде 3:2 на користь команди, яка виграла матч.

- В усіх матчах, які відбуваються за системою з вибуванням, загальний підсумок складатиметься з результату основного і “доданого часу”.

- У випадку незакінчення гри (за будь-яких причин) арбітру не дозволяється визначати результат, як загальний підсумок матчу. Рішення про матч прийматиме організація, котра проводить змагання. Арбітр проставляє лише результат відрізку матчу, який закінчився, наприклад, першого тайму, або другого тайму і доданого часу.

- Якщо не вдалося виконати серію ударів з одинадцятиметрової позначки, а в "Регламенті змагань" не передбачена можливість визначити переможця іншим способом, застосовується жереб.

- Якщо основний і доданий час гри закінчився з нічийним рахунком, а серію пенальті не вдалося закінчити, то в "Регламенті змагань" пропонується визначити переможця жеребом. У рядку рапорту "Серія одинадцятиметрових. . . " після жеребкування арбітр записує: "за жеребом виграла команда "М".

- Арбітр в розділі Рапорту "Інші зауваження" записує час, обставини (причини) припинення матчу, результат на момент припинення гри.