Конспект пробного заняття вихователя з розвитку мовлення з когнітивною складовою у парі із асистентом вихователя з дитиною дошкільного віку з особливими освітніми потребами Тема: “ Овочі та фрукти” Дитина(ім’я, вік, нозологія) : Міша К. 7 років , ЗНМ ІІ-ІІІ рівень Мета: вчити дитину правильно називати овочі і фрукти, класифікувати їх узагальнюючими поняттями «овочі», «фрукти», працювати над розвитком зв'язного мовлення, розвивати вміння складати описовий розповідь, розвивати психічні процеси: логічне мислення, пам'ять, увагу; Обладнання: два кошика, зображення овочі і фруктів , мішечок, іграшки фруктів і овочів. Хід заняття: І.Підготовча частина Треба дружно привітатись, Разом весело сказати «Добрий день!» Вліво-вправо повернутись, До сусіда посміхнутись. «Добрий день!» ІІ. Основна частина Вправа 1. “Що це?”Покажіть дитині зображення фруктів і овочів розкажіть про них. Наприклад: на картинці зображені фрукти. Це лимон, це груша, це яблуко… Фрукти ростуть на деревах. Є фрукти, які ростуть у наших краях, – сливи, вишні, груші, яблука. А є ті, що ростуть у теплих країнах, – лимони, апельсини, банани. На картинці зображені овочі. Це буряк, це морква, це картопля… . Ці овочі ростуть під землею. Є ще овочі які ростуть на землі це помідори, огірки, перець, баклажан… . Вправа 2. “Підбери за кольором” Логопед показує дитині картинку зеленого кольору, а дитина повинна відшукати овочі і фрукти зеленого кольору. Зелений-перець, огірок, ; зелена-капуста, груша ; Червоний-помідор, перець; фіолетова-слива; фіолетовий- баклажан Жовта-груша, диня; жовтий-лимон, перець. Вправа 3. “ОВОЧІ"Ось тобі морквина, червона спина, чубчик зелений. (Долоні затиснені в кулак, при цих словах діти розгинають великий палець). А біля неї ріпки листочки (вказівний) та огірочки (середній). Далі капуста виросла густо (безіменний). Збоку в рядочку трошки горошку (мізинець). Скільки смачного в мирі та згоді виросло, друзі, в нас на городі. Вправа 4. “Дари природи”На городі працювали, (нахилятись, ніби копали/сапали) Ріпу, моркву виривали. (нахилятись дістаємо до пальчиків ніг ) І в садочку ми бували – (руками розвести) Груші-яблука зривали. (руки вгору і зривати) Гарний урожай зібрали, (показати ніби повні руки) Всі раділи, танцювали. (покрутитись навколо себе) Вправа 5. “Збери в кошик”На столі розкладені фрукти та овочі. Логопед пропонує розділитися на групи і зібрати фрукти і овочі в кошик. Перша група має зібрати - фрукти, а друга овочі. Коли діти закінчили збирати врожай у кошики вони мають показати і розказати , що вони зібрали. Завданя 6 “Хто уважний?”На дошці розкладаються в ряд 5 картинок із зображенням овочів та фруктів, пропонується знайти і показати: - назви перший предмет; назви останній предмет; що знаходиться посередині; що знаходиться між грушею і помідором Вправа 7 «Відчуй на дотик» Пропонується дітям визначити ,що там у мішечках. Дитина визначає форму ,величину, якість.(Наприклад кругле, велике, тверде-яблуко; довгий маленький, твердий – огірок і ) Відкриваємо мішечки, перевіряємо. ІІІ.Заключна частина. Про що ми сьогодні з тобою говорили? Де ростуть фрукти? Де ростуть овочі? Які овочі ти запам’ятав? Які фрукти ти запам’ятав? |