Вікові групи спортсменів згідно з правилами Міжнародної федерації: юнаки — до 15 років;

юнаки - до 36, 37.5, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 52, 55, 58, 61, 64.5, 68, 72 кг; кадети, жінки - до 44, 46, 48, 50, 52, 54, 57, 60, 63, 66, 70, 75, 80, до 86 кг; чоловіки, юніори - до 48, 51, 54, 57, 60, 64, 69, 75, 81, 91, +91 кг.

Посісти місця на одному із перелічених змагань:

Майстер спорту України міжнародного класу

1—8 — на Іграх Олімпіади (чоловіки);

1—5 — на чемпіонаті світу серед чоловіків або 1—3 — серед жінок за умови проведення не менше двох боїв;

1—3 — на чемпіонаті Європи або у розіграшу Кубку світу серед чо­ловіків, або 1— серед жінок;

1—2 — на чемпіонаті світу серед юніорів (юніорок);

1— на чемпіонаті Європи серед юніорів (юніорок);

1— на Всесвітній універсіаді або чемпіонаті світу серед військово­службовців;

1. на міжнародних турнірах категорії “А” серед чоловіків, що вклю­чені до календаря змагань Міжнародної федерації боксу, за умови участі не менше ніж 8 збірних команд та за умов посісти 1—3 — на чемпіонаті України в попередньому або поточному році.

Майстер спорту України

1. 3 — на чемпіонаті Європи серед жінок;

2. 5 — на чемпіонаті світу серед юніорів (юніорок);

1. 5 — на чемпіонаті Європи серед юніорів;

1. 3 — на чемпіонаті світу та Європи серед кадетів;

2. 3 — на Всесвітній універсіаді або чемпіонаті світу серед військо- во-службовців;

1. 3 — на міжнародних турнірах категорії “А” серед чоловіків, або 1—2 — на міжнародних турнірах категорії “А” серед юніорів або 1—2 серед жінок, що включені до календаря змагань Міжнародної федерації боксу, за умови участі не менше ніж 8 збірних команд;

1—3 — на чемпіонаті України серед чоловіків або 1— у розіграшу Кубку України за умови проведення не менше трьох боїв, або 1— на чемпіонаті України серед жінок за умови проведення не менше трьох боїв;

1— на Універсіаді України серед чоловіків;

1— на чемпіонаті України серед юніорів за умови проведення не менше трьох боїв або на Всеукраїнських молодіжних іграх;

1— на чемпіонаті Збройних Сил України за умови проведення не менше трьох боїв;

1. на чемпіонаті ДСТ “Україна”, на міжнародних турнірах, які включені до календаря центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, в якому беруть участь не менше 4-х країн за умови проведення не менше трьох боїв.

Кандидат у майстри спорту

1. 3 — на міжнародних турнірах, які включені до Єдиного кален­дарного плану змагань України центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту;

5— на чемпіонаті України серед чоловіків;

1. 5 — у розіграшу Кубку України серед чоловіків та жінок;

1. 3 — на чемпіонаті України серед жінок за умови здобуття не мен­ше 2 перемог;

2—3 — на чемпіонаті України серед юніорів або Спартакіаді шко­лярів;

1. 2 — на чемпіонаті України серед юнаків;

2. 3 — на чемпіонаті Збройних Сил України або міжнародних турні­рах, які включені до календаря центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, в якому беруть участь не менше 4-х країн;

1—3 — на чемпіонатах ДСТ та відомств за умови проведення трьох боїв.

1. розряд

5— на чемпіонаті України серед юніорів за умови проведення не менше двох боїв;

1— на чемпіонатах областей за умови входження даного регіону в першу групу;

або на змаганнях III — VI рангу здобути протягом року 5 перемог над спортсменами I розряду.

1. розряд

1—2 — на чемпіонатах областей за умови входження даного регіону в першу групу;

1— на чемпіонатах областей, які не входять в першу групу;

або на змаганнях III — VI рангу здобути протягом року 5 перемог над спортсменами II розряду.

1. розряд

1—2 — на чемпіонаті України серед юнаків;

на змаганнях III — VI рангу здобути протягом року 5 перемог над спортсменами III розряду (юнаки).

1. юнацький розряд

1. 5 — на чемпіонаті України серед юнаків за умови здобуття не менше 2 перемог;

на змаганнях IV — VI рангу здобути протягом року 5 перемог над спортсменами I юнацького розряду.

на змаганнях IV — VI рангу здобути протягом року 5 перемог над спортсменами II юнацького розряду.

на змаганнях IV — VI рангу провести протягом року 5 боїв та отри­мати 3 перемоги над спортсменками II юнацького розряду.

Примітки:

1. Звання “Майстер спорту України” присвоюється за умови участі у кожній ваговій категорії не менше 8 боксерів.

2. IIIрозряд та I, II, III юнацькі розряди присвоюються за умови виконання контрольних нормативів ЗФП, в яких потрібно набрати 12 балів у трьох вправах за вибором (табл.).