1   2
Ім'я файлу: курсова%20робота.docx
Розширення: docx
Розмір: 177кб.
Дата: 18.11.2022
скачати
Пов'язані файли:
інформатика реферат.docx
Тема: Малювання композиції ,,Листопад”

Мета: Систематизувати уявлення дітей про осінь; в бесіді про осінь звернути увагу на те, як художники в своїх роботах зображують осінній пейзаж; поглиблювати поняття про кольори; вчити учнів передавати на малюнку чарівний світ природи засобами кольору, ознайомити з технікою набризку.

Виховна: виховувати охайність, акуратність, самостійність в роботі, бажання створювати прекрасне навколо себе; прививати любов до уроків мистецтва, до природи рідного краю.

Корекційно-розвивальна. Розвивати у дітей композиційні навички, асоціативно-образне мислення, спостережливість, творчу уяву; вміння передавати враження від побаченого; розвивати композиційну грамотність (рівномірне заповнення площі листа, виділяти перший та другий пани); удосконалювати зорову пам’ять, фантазію, технічні навички роботи з художніми матеріалами;

Обладнання: ілюстративний матеріал, мультимедійна презентація, записи музичних творів , зразок роботи.

Художні матеріали: заготовки листочків, папір, простий олівець, гумка, пензлики, зубна щітка, палітра, гуаш, вода.

Тип: інтегрований урок (образотворче мистецтво, музика, природознавство).

Хід уроку

І.Пролог

1.Організація класу. Привітання.

-Добрий день, діти! Подивіться один на одного і посміхніться, щоб ми з

посмішкою і гарним настроєм провели сьогоднішній урок.

2. Мотивація навчальної діяльності

-Діти, як гарно у вас сьогодні в класі: різнокольорові листочки на ваших

партах. Коли такі листочки бувають?

-Які зміни у неживій природі ми спостерігаємо восени?

- Яких тварин ми можемо зустріти восени?

Декламування вірша «Листопад» Ліна Костенко.

ІІ.Зав’язка

-Так, діти. Сьогодні до нас на урок завітала Королева Осені. ( Опис осені дітьми )

ІІІ. Розробка

-Осінь – чарівниця – так гарно називаютьосінь. Вонаіде по землі і прикрашає її в чудові наряди. Красою осені захоплювалися і поети , і композитори і художники.

Послухайте твір Петра Ілліча Чайковського «Осінь. Листопад»

- Що ви уявляли слухаючи цей музичний твір? (Який настрій передає музика (сум і т. п.)

А тепер завітаємо до нашої художньої галереї. Якою ж побачили осінь художники.

( Презентація, під супровід музики П.І.Чайковського )

- Отже, осінь можна назвати чудовою, різнобарвною, щедрою. Вона

поєднує в собі безліч кольорів. Вам треба їх вміти бачити.

- Розглянемо палітру пір року. Назвіть кольори осені складемо палітру пори року осені у вигляді дерева( діти вибирають і викладають на парті квадратики забарвлені осінніми кольорами)

- Усі відтінки жовтого кольору називаються теплими кольорами.

- Діти, наш знайомий Олівець теж любить осінь. Йому подобається її ще й малювати. І от сьогодні ми з вами будемо малювати листопад.

ІV. Кульмінація

1. Постановка практичного завдання

-А для роботи казкові герої принесли нам фарби, пензлик та зубну щітку, палітру, воду, графічний олівець, гумку, а ще – ми дізнаємось один секрет.

Художник вміє передавати відчуття простору на площині.

Розгляньте картину Айвазовського «Листопад» . На першому плані небо зображено темнішим, ніж на задньому; на галявині внизу полотна видно кожен листок, а на задньому плані не прописані так детально дерева, як цим створено ефект віддалення..

2.Поетапне виконання композиції вчителем.

(Намалюйте свій осінній пейзаж, застосовуючи техніку набризку. Перш ніж розпочати роботу кольором, слід виконати ескіз за допомогою простого олівця. Потім розкладіть трафарети. Для кожного плану — свій трафарет. Потім роботу виконують в кольорі згідно із запропонованою схемою.)

3.Практична робота( Лунає музика)

V.Фінал.

1 .Перевірка виконаних робіт. Аналіз робіт. Виставка

малюнків.

-Діти, чи сподобався вам урок?Що саме?

-Які труднощі виникали при роботі?

Дякую вам за урок!
Додаток Б
Заняття з музичного мистецтва
Тема : Подорожуємо з музикою.

Мета : Формувати ключові компетентності:

уміння вчитися впродовж життя;

культурну;

підприємливість: ініціативність щодо участі у творенні нових мистецьких продуктів; розуміння значущості мистецтва для суспільного розвитку; підтримання суспільного розмаїття через мистецтво; обізнаність і самовираження у сфері музичної культури).

2. Формувати предметні компетентності:

уявлення про музичні твори Р. Шумана з «Альбому для юнацтва»,

емоційне сприймання музики її характеру і образного мислення; удосконалення музичного слуху, емоційної сфери, артистичності, творчих здібностей, виконавських навичок; збагачення музичного досвіду щодо передачі в музиці образів казкових персонажів; виховання в здобувачів освіти культури слухання і виконання музики.

Обладнання: мультимедійний комплекс, магнітофон, ілюстрації, фортепіано.

Міжпредметні зв’язки: мистецтво хореографії; образотворче мистецтво.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І .Організаційний момент

а) вхід під музику український народний танець « Метелиця»

б) музичне привітання « Добрий день»

II. Актуалізація знань, музичних вражень.

- Діти, а ви звернули увагу під , яку музику за настроєм, ви завітали до музичного класу ?..........

- Так правильно, весела, швидка, енергійна. І саме з таким настроєм, ми сьогодні відправимося у подорож до зимового лісу, за допомогою мапи (картинка мапи зимового лісу).

- А хто з Вас подорожував ? Куди ?А що найбільше запам’яталося ?........ - А помічницею мені сьогодні буде...... ???

Загадка : Ніжна зірка срібно – біла

На рукав мені злетіла,

Поки принесла її сюди,

Стала краплею води ......

(сніжинка )

- А сніжинка не проста, а музично - чарівна...

- Чому запросила , саме музичну ? бо саме музика робить наше життя яскравим і завжди нам про щось розповідає.

- А про що розповідає музика ?......... ( на дошці вправа ґронування )

ІІI Слухання музики

( малюнковий план до якого звертаємося на протязі всього уроку )

-І ось сніжинка зупинилася біля ялинки, але хтось тут заховався за зеленою красунею ?

А взнаєте, якщо розставите переплутані букви, правильно. (гра «переплутані букви» (До дошки виходять дівчинка і хлопчик і викладають з букв слово).

ДІД МОРОЗ

- про що розповідає музика ???

- про людей

- про природу

- про звірів
- про настрій

- про казкових героїв

- про тварин.

- Правильно ! Діти сьогодні музика буде розповідати нам про діда Мороза.

Музику « Дід Мороз» написав видатний німецький композитор Р. Шуман, який створив багато фортепіанних творів , один з яких ви вже слухали на попередніх уроках це......( фрагмент п’єси, гра «Відгадай» ) ......правильно «Сміливий вершник».

- Давайте уважно, послухаємо музичний твір « Дід Мороз » і визначимо характер ?.....

( слухання музики )

- Так яка ж музика за характером ???........

(на дошці «таблиця – помічниця» характеру музики )

- Давайте ще раз послухаємо музичний твір Р. Шумана і спробуємо уявити , про що нам розповідає музика ?.................

( слухання музики )

- Що ж ви уявили ?.... Якого Діда Мороза зобразив композитор ? .........

- Подивіться у нашого Діда Мороза не намальоване обличчя, бо ніхто не знав, яким же ви його уявите ? Але тепер, я думаю ви самі зможете це зробити . Сашко допоможе намалювати обличчя.......

- А зараз ми перевіримо хто найуважніший?

- Хто запам’ятав, як звали композитора?

- Як називається прослуханий музичний твір?

ІV .Музично-ритмічна розминка.

- Далі наша сніжинка прилетіла

до жвавого Дракончика, який

дуже любить танцювати і

запрошує нас на свій танок «

Дракончик – рок»

( танок- гра « Дракончик – рок»

М.Шуть відео. )

V. Розспівування.

Подивіться, наша помічниця сніжинка зупинилася біля мешканців лісу, що вміють дуже гарно співати. Тому давайте ми зараз пригадаємо правила співочої посади, хто забув може подивитися на дошку і розспіваємося , а ті учні, які будуть старатися, то зможуть почути якийсь сюрприз!

- « Звідки ти ведмедик ?» ( розучування тексту і мелодії, спів рядами, з солістом.)

- А як співає ведмедик? Із закритим ротом на голосні (а-о-у-о-а) по гамі C-Dur до квінти у висхідній та низхідній послідовності на legato, поступово піднімаючись по 0.5 т. (на округлення звуку).

- « Зайка» - (спів по полутонам, досягти чистоти інтонування, чіткої дикції, хорового співу).

Діти ведмедику так сподобалось, як ви попрацювали, що навіть вирішив вам заспівати (іграшковий ведмідь співає). Подякуємо йому оплесками.

VI. Розучування пісні

- Сьогодні на уроці я пропоную вивчити пісеньку « Зі сніжком ми дружимо». Послухайте і відповісте про що співається в пісні?....... (виконання пісні).

- Я пропоную дати відповідь про що розповідає музика , за допомогою мікрофона. Нагадую, хто отримує мікрофон, тільки той має право відповідати, але чітко і коротко 1 словом. (гра мікрофон, аналіз пісні, допомога вчителя при не повному аналізі змісту).

Розучування пісні по фразам, засвоєння тексту і мелодії. Досягти ясної, розбірливої, правильної вимови тексту у співі.

Спів на краще виконання хлопцями та дівчатками.

VІ I. Ритмічні вправи

- Подивіться в кінці нашої подорожі сніжинка зупинилася

біля тітоньки Сови. В усіх казках Сова допомагає вирішити питання, але сьогодні завдання ставить вона нам....

Гра : « ритмічне ехо» , « ритмічний ланцюжок», « впізнай пісню за

ритмом».

VІІІ. Повторення вивчених пісень.

- Ви впізнали відому вам пісеньку за ритмом, то ж давайте встанемо і заспіваємо пісню «Зимонька». (спів з солістом, з грою на музичних інструментах).

IX. Рефлексія.

На цьому наша подорож закінчується. Давайте, ще раз подивимося на мапу і пригадаємо:

- Про що розповіла нам сьогодні музика ?...

- Якого Діда Мороза ви уявили ?....

- Пригадаємо, як звали композитора ?.....

- Як називається нова пісня ?...

- Що найбільше сподобалось і запам’яталось на уроці ?.....

Ой. Дивіться, лише одна сніжинка прикрашає ялинку, то ж давайте ми візьмемо бумажні кульки і прикрасимо ще ялинку, але вам потрібно кожному намалювати які ж почуття, настрій викликала у вас сьогодні музика, наша чарівна подорож, намалюйте ці почуття........ (діти малюють на бумажній кульці емоції і наклеюють на ялинку).

Музична прощаванка «Прощавай музичний клас».
1   2

скачати

© Усі права захищені
написати до нас