Державні освітні установи
ВИЩОЇ ОСВІТИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Група 3.4 (11 "Г")
Тема: Народні рухи.
Революційне підпілля.
Ліберальна опозиція. Початковий етап революції
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертовіч
Учитель історії школи: Полуянова С.В
Груповий
керівник: Магсумов. Т.А.
Оцінка за урок
Набережні Челни, 2009 р.
Література, використана за темою:
1. Левандівський А. А.
Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.
Урок № 2: Група 3.4 (11 "Г")
Розділ II. У роки революції.
Тема: Народні рухи.
Революційне підпілля.
Ліберальна опозиція. Початковий етап революції
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: Урок - Лекція
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - сформувати в учнів уявлення про політичного
розкладу сил перед
революцією, вказати на причину, привід послужило поштовхом до революції і початковому її етапі.
2. Розвиваюча мета - сприяти кадетам в розумінні і взаємозв'язку зовнішніх і внутрішніх проблем призвели до складання
революційної ситуації, аналізувати причини революції і політичні домагання партій на владу, вміти робити висновки та формулювати питання.
3. Виховує мета - формування в учнів почуття громадянськості і любові до Росії, і відповідальності за долю країни через
знання історичних фактів і помилок минулого.
Обладнання:
Підручник, робочі зошити, наочність:
таблиця,
портрети історичних осіб, класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.
Вид дошки на уроці
30 листопада 2009
Тема
Дім. Завдання
План
Письмова
робота за термінами
Антанта і
Троїстий союз, Тихоокеанська імперія, КВЖД, Безобразовская кліка, контрибуція і дати 26 січня 1904, серпень 1905
Таблиця Громадські рухи та політичні партії перед революцією с.25
| Методи (як?) Боротьби
| Рушійна сила (хто?) Керівники
| Вимоги, програма (за що?)
|
Робітничий рух
| | | |
Селянські заворушення
| | | |
Парія есерів (соціал-революціонери)
| | | |
Соціал-демократи РСДРП Меншовики Більшовики
| | | |
Земське рух Інтелігенція
| | | |
Початковий етап революції: Причини (
економічні, соціальні, поразка у війні) - програма "Новий курс" П. Д. Святополк - Мирський
Привід - Гапонівщина -
Кривава неділя 9 січня 1905
Основні поняття:
Терор, есери, соціал-демократи, меншовики, більшовики,
земство, "Новий курс", Гапонівщина, Криваве
воскресіння.
Основні дати:
1904 Грудень - Святополк - Мирський передав цареві
доповідь про політичну обстановку в країні, яка оцінювалася як катастрофічна.
9 січня 1905 - Криваве воскресіння.
Основні персоналії: П. Д. Святополк - Мирський, Георгій Гапон,
План уроку:
1. Народні рухи.
2. Революційне підпілля.
3. Ліберальна опозиція.
4. Початковий етап революції: "Новий курс", Гапонівщина, Криваве воскресіння.
Домашнє завдання: § 7, 8, 9 прочитати і заповнити таблицю. § 10 прочитати і підготувати переказ за темами "Новий курс", Гапонівщина, Криваве воскресіння. Підготувати повідомлення по особистостям.
Відповісти на питання
підручника.
Хід уроку:
Етапи уроку
| Діяльність вчителя
| Діяльність учнів
|
I. Організаційний момент
| Учитель вітає учнів.
| Учні вітають вчителя.
|
II. Перевірка домашнього завдання.
| Приготуйте листочки з прізвищем і датою 30 листопада для термінологічного диктанту - терміни записані на дошці і основні дати російсько-японської війни 1904-1905 років. Під час роботи я збираю зошити з таблицею про перебіг воєнних дій на перевірку і виставляю оцінки в журнал практиканта.
| Оцінка 5 за диктант ставитися за повні і правильні відповіді роботи, оцінка 4 за незнання 1-2 термінів або недостатнє розкриття кожного з них, оцінка 3 за слабке знання термінів і дат, і 2 - за повне не знання термінів. Після роботи заслуховувати доповіді по особистостям А.М. Безобразов, О.М. Куропаткин, А.М. Стессель.
|
III. Вивчення нової теми
| Записуємо у зошиті нову тему, число. Починаємо тему уроку з заповнення таблиці про рухи і політичних силах перед революцією. У класі заповнюємо разом робітничий і селянський рух, інше на домашнє завдання і самостійне вивчення. Продовжуємо тему з розкриття причин революції та її початок після подій кривавого воскресіння.
| Учні дізнаються результат тесту минулого уроку, роблять ув'язку причин революцій з ураженнями у війні з Японією, про важливість знань рухів і політичного розкладу сил перед революцією, підводяться до думки рушійних сил революції, робимо опорні записи в робочі зошити з таблицею. Розглядають причини і привід до початку революції.
|
IV. Закріплення вивченого матеріалу
| Революція відбулася в наслідок цілого комплексу невирішених проблем і питань зовнішньої (поразка у війні з Японією) і головне внутрішньої політики (жебрак рівень життя селян і робітників, створення основ конституційного ладу як захисту прав і свобод). Розстріл мирної демонстрації робітників та їх сімей назавжди позбавив їх віри в "доброго" царя.
| Записують основні опорні тези в зошит і активно беруть участь в процесі дискусії шляхом читання тексту підручника і навідних запитань вчителя, роблять висновок і записують.
|
V. Підведення підсумків уроку.
| Дати домашнє завдання під диктовку і акцентувати увагу на важливості виконання. Довести зведення до відсутніх.
| Учні записують домашнє завдання в щоденник.
|
Студент практикант_______________________________
Вчитель історії школи___________________________
Груповий руководитель___________________________