Державні освітні установи
ВИЩОЇ ОСВІТИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Тема:
Революція відступає. Російський
парламент Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертовіч
Учитель історії школи: Полуянова С.В.
Груповий
керівник: Магсумов. Т.О.
Набережні Челни, 2009 р.
Література, використана за темою:
1. Левандівський А. А.
Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.
Урок № 4: Група 3.4 (11 "Г")
Розділ II.
Революція на зламі
Тема:
Революція відступає. Російський парламент
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: Урок - Лекція
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - сформувати в учнів уявлення про витоки російського парламентаризму з освітою і виборів в I
Державну Думу, розглянути дії влади з наведення порядку в країні і спроба вирішення аграрного питання.
2. Розвиваюча мета - сприяти учням у розумінні причин розколу революційного табору і її поступового згасання, активізації влади з наведення порядку та посилення реакційного руху.
3. Виховує мета - формування в учнів почуття громадянськості і любові до Росії, і відповідальності за долю країни через
знання історичних фактів і помилок минулого.
Обладнання:
Підручник, робочі зошити, наочність: таблиця,
портрети історичних осіб, класна дошка, крейда, указка, волога ганчірка.
Вид дошки на уроці
3 листопада 2009 Тема 13, 14 Будинок. Завдання
План
Передмова - революція пішла на спад, втрачає міць
1.
Революційний рух в кінці 1905 - першій половині 1906. Кінець 1905 - початок 1906 - страйкові комітети контролюють Трансиб (січень придушене). Робочі перехід до партизанських дій (показник хитрості і спаду руху), виступи селян в Прибалтиці (національна ворожнеча). Червень 1906 сплеск селянських заворушень.
2. Каральні дії влади. Посилюється уряд, охранка, битви з військами,
чорносотенці допомагають, єврейські
погроми, розстріли на розсуд командирів у Прибалтиці селян.
3.
Реформи кінця 1905 - початку 1906.
Маніфест 17 жовтня переламав революція розколів табір революції. І далі розробляли закони для заспокоєння народу: Грудень 1905 - заборона страйків, лютий 1906 - обмеження свободи слова і друку. Розробляло аграрне питання щоб селяни заспокоїлися. Проект М. М. Кутлер. Послабило
податки у скасувало викупні платежі.
4.
Парламент 2 ух палатний -
Державна Дума указ 11 грудня 1905 (обирали за куріям - землевласницька, міська, селянська, і робоча 1-3-15-45), Державна рада указом 20 лютого 1906 (
право відхиляти думські закони) половина призначалася царем, половина обиралася з поміщиків, буржуазії, професорів, духовенства. 23 квітня 1906 "Основні закони Російської Імперії" - імператор здійснює законодавчу владу в єднанні з Держрадою і Думою (схему намалювати)
5. I Державна Дума 26 квітня 1906. 13 - октябристи, 153 - кадети, 200 безпартійних (есери та есдеки участь у виборах не брали). Уряд І.Л. Горемикін ворогувала з Думою. Аграрне питання найгостріший! Проект кадетів - Фонд землі з казенних,
монастирі і частково поміщицькі для безземельних селян. Проект трудовиків - знищення поміщицького землеволодіння. 9 липня 1906 - розпуск перший думи. Виборзьке відозву.
Графік (продовження): революція відступає.
Основні поняття:
Погроми, каральні експедиції, Державна Дума, Державна Рада.
Основні дати:
23 квітня 1906 "Основні закони Російської Імперії" - імператор здійснює законодавчу владу в єднанні з Держрадою і Думою.
Кінець 1905 - початок 1906 - страйкові комітети контролюють Транссибірську ж / д.
26 квітня 1906 - початок
роботи I Державної Думи.
Основні персоналії: М. М. Кутлер, С. А. Муромцев, І. Л. Горемикін.
План уроку:
1.
Революційний рух в кінці 1905 - першій половині 1906.
2. Каральні дії царської влади.
3. Реформи кінця 1905 - початку 1906.
4. "Конституційний лад"
5. I Державна Дума.
6. Розпуск I Думи. Виборзьке відозву.
Домашнє завдання: § 13 - 14, підготувати до переказу, можна спиратися на зошит при відповіді біля дошки, доповіді на теми:: Н. Н. Кутлер, С. А. Муромцев, І. Л. Горемикін.
Хід уроку:
Етапи уроку
| Діяльність вчителя
| Діяльність учнів
|
I. Організаційний момент
| Учитель вітає учнів.
| Учні вітають вчителя.
|
II. Перевірка домашнього завдання.
| Фронтальне опитування учнів та індивідуальний біля дошки з наступних питань плану: 1. Початок революції. 2. Підпілля і громадськість. 3. Революційне літо. 4. Всеросійська політична страйк. 5. Маніфест 17 жовтня і його наслідки. 6. Московське повстання.
| Учнів називаю по журналу і оцінюю їх підготовку до уроку в разі неповного відповіді даю можливість шляхом доповнень підвищити якість оцінки на протязі всього уроку. Висновок по темі: Революція почалася стихійно в результаті розстрілу мирної демонстрації робітників, причини були всім відомі але ніхто не був до неї готовий.
|
III. Вивчення нової теми
| Записуємо у зошиті нову тему, число. Ми продовжуємо наш графік про хід революції, і так як потихеньку починає спадати напруження боротьби, помірні сили відколюються від революційного табору і зосереджують легальну роботу в будівлі Таврійського палацу на засіданнях Державної Думи.
| Запис починається з посилення каральних сил влади і заходів уряду з наведення порядку в Прибалтиці. Малюють схему державного устрою країни після прийняття "Основних законів". Завершуємо розгляд питання Виборзьким відозвою закликала до пасивних форм протесту.
|
IV. Закріплення вивченого матеріалу
| У міру зниження напруження революції уряд остаточно оговтується від шоку і посилює каральні експедиції, все менше бажає йти на поступки і відмовляється від колишніх обіцянок свободи слова і друку, Державна Дума розглядається як лише тимчасова подія у політичному житті не приймаючи її діяльність всерйоз.
| Записують основні опорні тези в зошит і активно беруть участь в процесі дискусії шляхом читання тексту підручника і навідних запитань вчителя, роблять висновок і записують разом з учителем.
|
V. Підведення підсумків уроку.
| Дати домашнє завдання під диктовку і акцентувати увагу на важливості виконання. Довести зведення до відсутніх.
| Учні записують домашнє завдання в щоденник.
|
Студент практикант_______________________________
Вчитель історії школи___________________________
Груповий руководитель___________________________