Державні освітні установи
ВИЩОЇ ОСВІТИ
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ФАКУЛЬТЕТ ІСТОРІЇ І МЕНЕДЖМЕНТУ
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Група 3.4 (11 «Г»)
Тема:
Зовнішня політика Росії
напередодні I світової війни
10.12.2009
Студент практикант V курсу групи 582
Саїтов Ільдар Гербертовіч
Учитель історії школи: Смурякова Є. Є.
_______________ Груповий
керівник: Магсумов Т.А. _______________
Оцінка за урок _______________
Набережні Челни, 2009 р.
Література, використана за темою: 1. Левандівський А. А.
Росія в XX столітті: Учеб. для 10 - 11 кл. загаль. установ / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов. - 6-е вид. - М.: Просвещение, 2002. - 368 с., 16 л. мул., карт.
2. Левандівський А. А. Поурочні РОЗРОБКИ до
підручників "Росія в ХХ столітті" / А. А. Левандовський, Ю. А. Щетинов, Л. В. Жукова .- 160 с.: Іл. (В обл.)
10.12.2009
Урок № 8: Група 3.4 (11 «Г») Розділ III.
Напередодні краху.
Тема: Зовнішня
політика Росії
напередодні I світової війни.
Тип уроку: комбінований.
Вид уроку: Урок - Лекція.
Мета уроку:
1. Пізнавальна, освітня мета - сформувати основні уявлення в учнів про стан справ у Європі, зокрема на Балканському півострові;
розповісти про причини
конфлікту і оформлення військово-політичних блоків, цілей і завдань, що стоять перед країнами-учасниками конфлікту.
2. Розвиваюча мета - сприяти учням у розумінні складної геополітичної обстановки в Європі, при яких війна не могла не початися.
3. Виховує мета - формування в учнів почуття обов'язку, громадянськості та захисту Батьківщини від ворогів.
Обладнання:
Підручник, робочі зошити, наочність:
політична карта Європи,
таблиця геополітичних інтересів країн учасників конфлікту; класна дошка, крейда, указка.
Вид дошки на уроці
10 грудня 2009 Тема Дім. Завдання План політична карта Європи таблиця геополітичних інтересів країн учасників конфлікту
|
Основні поняття:
Троїстий Союз,
Антанта, концесії, анексія.
Основні дати:
1904 -
Франція і
Англія підписали угоду про розподіл сфер впливу в Північній Африці.
1907 - Угода Англії та Росії, регулировавшее відносини по Ірану, Афганістану та Тибету, оформлення Антанти.
1908 - анексія Австро-Угорщиною Боснії і Герцеговини.
1912 - союз
Болгарії, Сербії та Греції проти Туреччини. I Балканська війна.
1913 - II Балканська війна.
Сербія і Греція проти Болгарії.
15 червня 1914 -
вбивство спадкоємця престолу Австро-Угорщини
ерцгерцог Франц Фердинанд.
15 липня 1914 - оголошення війни Австро-Угорщиною Сербії,
початок першої світової війни.
Основні персоналії: ерцгерцог Франц Фердинанд, Шліффена. План уроку:
1. Європа напередодні війни.
2. Міжнародні
конфлікти.
3. Початок війни. Плани воюючих сторін.
План уроку розгорнутий: 1. Європа напередодні війни. На початку XX століття в Європі завершилося формування блоків - Троїстого союзу і Антанти. Агресивність Німеччини - головний супротивник Англії у світовій економіці і на морі. 1904 - Франція і Англія підписали угоду про розподіл сфер впливу в Північній Африці. 1907 - Угода Англії та Росії, регулировавшее відносини по Ірану, Афганістану та Тибету, оформлення Антанти. 1908 - постійні конфлікти, які
важко вирішити дипломатично.
2. Міжнародні конфлікти. 1908 - анексія Австро-Угорщиною Боснії і Герцеговини.
Росія змушена була піти на дипломатичну капітуляцію. 1912 - союз Болгарії, Сербії та Греції проти Туреччини. I Балканська війна.
Туреччина втратила всі європейські володіння за винятком вузької берегової смуги. 1913 - II Балканська війна.
Сербія і Греція проти Болгарії, яка втрачає свої володіння і починає орієнтуватися на
Троїстий союз. Сербія союзник Росії - центр
тяжіння південнослов'янських народів Австро-Угорщини. «Порохової льох» Європи.
3. Початок війни. Плани воюючих сторін. 15 червня 1914 - вбивство спадкоємця престолу Австро-Угорщини ерцгерцог Франц Фердинанд в Сараєво, столиці анексованої Боснії. Ультиматум Австрії для Сербії, яка погоджується на всі умови. 15 липня 1914 - оголошення війни Австро-Угорщиною Сербії, початок першої світової війни. Решта учасників за ланцюговою реакцією вступили у війну (38 країн). План 2-х фронтів, і блискавичної війни розгромивши ворога поодинці. Затяжний характер.
Домашнє завдання: § 19 прочитати
відповісти на питання, підготувати на переказ. Письмово дайте
відповідь на питання 3, з 76.
Хід уроку:
Етапи уроку
| Діяльність вчителя
| Діяльність учнів
|
I. Організаційний момент
| Учитель вітає учнів.
| Учні вітають вчителя.
|
II. Етап перевірки домашнього завдання.
| На минулому уроці ми з вами проходили тему: «Третьеиюньская монархія», будь ласка дайте відповідь мені на наступні питання? 1.Какова була розстановка політичних сил у країні після революції та їх ставлення до уряду? 2. III Державна Дума намалюйте схему за новим виборчим законом? 3.Охарактеризуйте відносини уряду Столипіна з Державною Думою і Державною Радою? 4. Репресивні заходи уряду? 5.Нарісуйте схему аграрної реформи уряду? 8. Підсумки столипінської політики?
| Учні вислуховують передмову вчителя про пройденому матеріалі. Опитування проводитиметься фронтально з елементами індивідуального опитування, відповідають з місця. Питання, що потребують схематичного зображення, учні малюють схеми на класній дошці і після пояснюють її елементи. Для тих, хто не справляється або не готовий до уроку, задаю додаткові запитання. Замість двійок прошу підготувати реферати та доповіді.
|
III. Вивчення нового матеріалу.
| Відкриваємо зошити записуємо число і тему нашого з вами уроку. Сьогодні ми розглянемо такі питання історії і зовнішньої політики перед першою світовою війною: 1. Європа напередодні війни. 2. Міжнародні конфлікти. 3. Початок війни. Плани воюючих сторін.
| Учні записують кількість і тему уроку. Під запис з перервами на запитання та розвитку пам'яті і мислення їх просять відповідати на питання пов'язані з попередніми етапами розвитку зовнішньої політики Росії, і даної теми теж.
|
IV. Закріплення вивченого матеріалу
| Балканський півострів не випадково називають «Пороховим погребом» Європи, так як саме в цьому регіоні перетиналися основні суперечності між імперіалістичними державами і національними державами Сербія, Греція, Болгарія.
| Висновок записується в зошиті, за активність на уроці виставляються оцінки в журнал.
|
V. Підведення підсумків уроку.
| Відкриваємо щоденники і записуємо домашнє завдання.
| Учні записують домашнє завдання в щоденник.
|
| | | |
Студент практикант_______________________________
Вчитель історії школи___________________________
Груповий руководитель___________________________