додати матеріал


Селективний підсилювач

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати


Міністерство освіти Російської Федерації

ГОУ УРАЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ-УПІ

Кафедра "Радіоелектроніки інформаційних систем"

Селективний підсилювач

Пояснювальна записка до курсової роботи по курсу

"Схемотехніка аналогових пристроїв"

Викладач:

Студент:

Група:

2001р

Зміст

Технічне завдання

Основна частина

Розрахункова частина

Розрахунок елементів смугових фільтрів

Розрахунок елементів суматора

Розрахунок елементів Вихідного підсилювача

Результати, висновки

Список літератури

Програми

Технічне завдання

Найменування

Одиниці виміру

Позначення

Значення

Вихідна напруга

Опір навантаження

Ємність навантаження

ЕРС джерела сигналу

Опір джерела сигналу

Частота першого квазірезонанса

Смуга пропускання

Частота другий квазірезонанса

Смуга пропускання

Частота третій квазірезонанса

Смуга пропускання

Діапазон плавного регулювання коефіцієнта передачі

Коефіцієнт посилення

У

Ом

пФ

У

Ом

кГц

кГц

кГц

кГц

кГц

кГц

дБ

дБ

U вих

R н

C н

E р

R р

f 1

D f 1

f 2

D f 2

f 3

D f 3


12

100

5 0 0

0,1

500

30

20

75

35

120

40

20

40

Підсилювач повинен бути простим, надійним, дешевим.

Основна частина

Вибір функціональної схеми

Рис.1. Функціональна схема селективного підсилювача.

Склад функціональної схеми:

1 - Попередній підсилювач

2 - Смугові фільтри

3 - Суматор

4 - Вихідний підсилювач

Це найбільш проста функціональна схема селективного підсилювача, її і візьмемо за основу.

Принципова схема

Щоб відповідати вимогам ТЗ про простоту і дешевизні схеми коефіцієнт посилення в 40дБ розіб'ємо таким чином:

1. Попередній підсилювач-15дБ

2. Смугові фільтри - 5Дб

3. Суматор - 0дБ

4. Вихідний підсилювач-20дБ

Розрахункова частина

Розрахунок елементів попереднього підсилювача

Коефіцієнт посилення попереднього підсилювача К о = 15дБ

Рис.2. Попередній підсилювач

Вибираємо опір R 1 = 10кОм, а R 2 знаходимо за формулою R 2 = R 1 * К о = 56кОм.

Розрахунок елементів смугових фільтрів

Схему ПФ взяли в канонічному вигляді так як вона задовольняє нас і має найбільш просту схему.

Розрахунок 1 ого ПФ: f 1 = 30кГц D f 1 = 20кГц K o = 1,77

C1 = C4 = 51 пф

Q = f 1 / D f 1 = 30/20 = 1,5 b = 2 p f 1 C1 = 2 * 3,14 * 30 * 10 3 * 51 * 10 -12 = 9,6 * 10 -6

A = K o / Q = 1,77 / 1,5 = 1,18 R3 = 1 / (A b) = 1 / (1,18 * 9,6 * 10 -6) = 88,3 кОм

z = 1/2Q = 1 / (2 * 1,5) = 0,33 R6 = z / (b (1 + A z)) = 0,33 / (9,6 * 10 -6 (1 +1, 18 * 0,33)) = 24,7 кОм

R9 = 1 / bz = 1 / (9,6 * 10 -6 * 0,33) = 315,7 кОм

Розрахунок 2 ого ПФ: f 2 = 75 кГц D f 2 = 35 кГц K o = 1,77

C2 = C5 = 22 пф

Q = f 2 / D f 2 = 75/35 = 2,14 b = 2 p f 2 C2 = 2 * 3,14 * 75 * 10 3 * 22 * 10 -12 = 1,04 * 10 -5

A = K o / Q = 1,77 / 2,14 = 0,83 R4 = 1 / (A b) = 1 / (0,83 * 1,04 * 10 -5) = 115,8 кОм

z = 1/2Q = 1 / (2 * 2,14) = 0,23 R7 = z / (b (1 + A z)) = 0,23 / (1,04 * 10 -5 (1 +0, 83 * 0,23)) = 18,6 кОм

R10 = 1 / bz = 1 / (1,04 * 10 -5 * 0,23) = 418 кОм

Розрахунок 3 ого ПФ: f 3 = 120кГц D f 3 = 40 кГц K o = 1,77

C3 = C6 = 12пф

Q = f 3 / D f 3 = 120/40 = 3 b = 2 p f 3 C3 = 2 * 3.14 * 120 * 10 3 * 12 * 10 -12 = 9 * 10 -6

A = K o / Q = 1,77 / 3 = 0,59 R5 = 1 / (A b) = 1 / (0,59 * 9 * 10 -6) = 188 Ом

7

z = 1 / 2 Q = 1 / (2 * 3) = 0,17 R 8 = z / (b (1 + A z)) = 0,17 / (9 * 10 -6 (1 +0,59 * 0,17)) = 17,2 кОм

R 11 = 1 / bz = 1 / (9 * 10 -6 * 0,17) = 653,6 кОм

Розрахунок елементів суматора

Всі опору R 12 ... R 15 суматора візьмемо по 47кОм, т.к він має одиничне посилення.

Розрахунок елементів Вихідного підсилювача

У вихідного підсилювача К о = 20дБ = 10, візьмемо резистори R 16 = R 17 = 10кОм,

а R 18 розрахуємо.

R 18 = R 16 * К о - R 17 = 90кОм

Результати, висновки

Селективні підсилювачі застосовують там, де з сукупності прийнятих сигналів необхідно виділити лише сигнали, що займають певну ділянку спектра частот. Смугу частот, у якій сигнали посилюються, називають смугою пропускання (прозорості).

Смугу частот, у якій сигнали придушуються, називають смугою загородження (затримання). У залежності від взаємного розташування смуг пропускання і загородження розрізняють такі види підсилювачів: нижніх частот, верхніх частот, смугові пропускають, смугові загороджувальному.

У селективному підсилювачі я використовував ОУ К574УД1. Він підходить нам за своїми параметрами які можна подивитися у Додатку 1. Всі інші елементи розраховані, і в принципову схему внесені з умовою їх фізичного існування (є у продажу).

Принципова схема в Додатку 2. Підсилювач створений за канонічним схемами тому вони задовольняють за параметрами і є простими для реалізації.

Перелік елементів знаходиться у Додатку 2.

Таким чином, виконання вимог технічного завдання представляється достатнім. Мета курсової роботи, а саме розробка селективного підсилювача, що володіє заданими параметрами, досягнута.

Компонування елементів наведено у Додатку 4

Список літератури

  1. Проектування підсилювальних пристроїв із застосуванням ЕОМ: Методичні вказівки. - Свердловськ: вид. УПІ ім.С.М. Кірова, 1997

  2. В.С. Гутников "Інтегральна електроніка у вимірювальних пристроях". - Ленінград "Вища школа", 1988

  3. Л. Фолкенберрі "Застосування операційних підсилювачів і лінійних

  4. ІС ". - Москва" СВІТ ", 1985

Програми

Додаток 1

Параметри ОУ К574УД1

Найменування параметра

Позначення

Значення

Коефіцієнт посилення

К, тис.

50

Напруга живлення

± U п, У

15

Струм споживання

I п, мА

8

Напруга зсуву

± U см, мВ

50

Температурний дрейф

ТК U см, мкВ / К

50

Середній струм входу

I вх, нА

0,5

Діффіренціалное вхідна напруга

± U ДФ, У

10

Синфазное вхідна напруга

± U сф, У

30

Коефіцієнт ослаблення синфазного сигналу

М сф, дБ

80

Частота одиничного посилення

f 1, В

10

Швидкість наростання вихідної напруги

V, В / мкс

50

Максимальна амплітуда вихідної напруги

± U вих, В

10

Опір навантаження

R н, кОм

2

Додаток 2

Поз. Обоз.

Найменування

Кількість

Примітка


РЕЗИСТОРИ



R 1

C 2-33н-0 ,25-10кОм ± 1%-А-В-В

1


R 2

C 2-33н-0 ,25-56кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 3

C 2-33н-0 ,25-91кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 4

C 2-33н-0 ,25-110кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 5

C 2-33н-0 ,25-180кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 6

C 2-33н-0 ,25-24кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 7

C 2-33н-0 ,25-18кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 8

C 2-33н-0 ,25-16кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 9

C 2-33н-0 ,25-300кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 10

C 2-33н-0 ,25-390кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 11

C 2-33н-0 ,25-620кОм ± 5%-А-Д-В

1


R 12 ... R 15

C 2-33н-0 ,25-47кОм ± 5%-А-Д-В

4


R 16, R 17

C 2-33н-0 ,25-10кОм ± 1%-А-В-В

2


R 18

СП3-4а-91кОм ± 10%

1







КОНДЕНСАТОРИ



С1

К10-17а-Н50-51пФ-В

1


С2

К10-17а-Н50-22пФ-В

1


С3

К10-17а-Н50-12пФ-В

1


С4

К10-17а-Н50-51пФ-В

1


С5

К10-17а-Н50-22пФ-В

1


С6

К10-17а-Н50-12пФ-В

1







МІКРОСХЕМИ



DA 1 ... DA 6

К574УД1

6







Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Комунікації, зв'язок, цифрові прилади і радіоелектроніка | Курсова
40.4кб. | скачати


Схожі роботи:
Підсилювач коректор
Широкосмуговий підсилювач
Диференціальний підсилювач
Підсилювач-коректор
Попередній підсилювач
Електронний підсилювач
Підсилювач - коректор
Електронний підсилювач 2
Імпульсний підсилювач
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru