додати матеріал


Пирогова Смачна випічка

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УО «Білоруський державний ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
Кафедра економіки та управління
на підприємствах АПК
БІЗНЕС-ПЛАН
Пирогова «Смачна випічка»
Студентки 4 курсу,
ФМ, гр. ЕАПК-1 Жітковская Є. П.
Тьомкіна С. Г.
гр. ЕАПК-2 Пстига І. А.       
                              
викладач Тарасевич Ж. К.                
Мінськ, 2006

ЗМІСТ
1. Резюме ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
2. Характеристика організації і стратегія її розвитку ... ... ... ... ... ... ... ... ... ..
3. Опис продукції ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
4. Аналіз ринків збуту. Стратегія маркетингу ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
5. Виробничий план ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ..
6. Організаційний план ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
7. Інвестиційний план ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ....
8. Аналіз ризиків ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
9. Прогнозування фінансово-господарської діяльності ... ... ... ... ... ... ....

1. Резюме

Пирогова "Смачна випічка" створюється з метою пропозиції найбільш якісних виробів, які нічим не відрізняються від випічки домашнього приготування. Багато хто з нас, згадуючи найкращі хвилини свого життя, говорять про сімейний застілля з чаєм і домашніми пирогами. Зараз з'явилася можливість повернути колишні спогади з чашкою гарячого чаю з лимоном або склянкою молока і чудовим, свіжим пирогом. Все це пропонує наша Пирогово "Смачна випічка".
Наш асортимент спочатку буде не особливо широкий, проте це ніяк не відіб'ється на якості виробів. Всі страви готуються тільки з натуральних продуктів.
Суть даного проекту полягає в тому, щоб забезпечити населення хорошими, якісними, завжди свіжими виробами з тіста.

2. Характеристика організації і стратегія її розвитку
Для здійснення даного проекту ми орендуємо у їдальні приміщення площею 50 кв.м. У нас укладені договори з м'ясокомбінатом, цукровим заводом, СВК "Ждановичі", ЗАТ "Атлант" на постачання нашому підприємству сировини для виробництва пирогів. У нашому штаті є кваліфіковані й грамотні кухар і технолог великим стажем роботи в харчовій промисловості.
Підприємство буде займатися виробництвом випічки. Вироби будуть завжди якісними і свіжими.
Наші вироби для реалізації будуть поставлятися в кафе «Салодкi фальварак» відповідно до укладених договорів.
Перший час асортимент та обсяги виробництва будуть невеликі. Але надалі, в міру завоювання споживача перше і друге будуть збільшені. І тільки на другій стадії розвитку виробництва може розвиватися такий вид послуг, як доставка продукції на будинок.
Підприємство зареєстроване як Закрите акціонерне товариство зі статутним капіталом 22000000 рублів. У нас три засновники: директор, бухгалтер, технолог з рівною часткою в статутному капіталі. Всі вони є висококваліфікованими фахівцями з великим стажем роботи. Всі вони поставилися до ідеї створення Пирогова з ентузіазмом і сповнені бажання працювати для процвітання підприємства.

3. Опис продукції
Наша Пирогова займається виготовленням виробів із здобного дріжджового тіста. Пироги завжди були в нас традиційною стравою. Тому споживачі з легкістю визначать, що пироги дуже високої якості. При виробництві не будуть використовуватися шкідливі для здоров'я концентрати. У будь-який час року - лише свіжі продукти.
В даний час покупець став більш розбірливим, ніж раніше. Це одна з якостей, на яке ми розраховуємо, відкриваючи Пирогову.
Однак ціна за прекрасне якість досить невисока.
Наша продукція відрізняється наступними важливими особливостями:
· Висока якість
· Традиційна рецептура
· Свіжість
· Прекрасні смакові якості
· Низька ціна.

4. Аналіз ринків збуту. Стратегія маркетингу
Наше підприємство буде здійснювати випуск випічки дуже високої якості. У міру зростання підприємства ми будемо суттєво розширювати асортимент і збільшувати обсяги виробництва і продажів.
Основними споживачами випускаються нами виробів будуть:
1. Студенти та школярі.
2. Працівники прилеглих підприємств і організацій.
3. Жителі району.
4. І інші клієнти.
Критерії сегментації ринку:
· Вік - від 15 до 60 років
· Соціальна приналежність - школярі, студенти, службовці, робітники, пенсіонери.
· Рівень доходу - середній.
Привернути увагу споживачів і стимулювати збільшення росту продажів ми плануємо за рахунок:
1. високоякісної продукції
2. реклами
На даний момент ми ставимо перед собою п'ять основних цілей:
1. Максимально можливий прибуток
2. Становище на ринку
3. Максимальна продуктивність
4. Розробка, виробництво продукту і оновлення технологій
5. Впровадження додаткових виробничих одиниць
ß
Швидке зростання підприємства
Зупинимося докладніше на кожному з перерахованих вище пунктів:
1. Максимально можливий прибуток є основною метою, заради якої створюється підприємство. Під максимально можливої ​​ми розуміємо прибуток, одержувану при повному використанні всіх виробничих та людських ресурсів спрямованих на збільшення обсягів продажів.
2. Становище на ринку є другою за важливістю з поставлених цілей. У неї входить завоювання основної частки ринку громадського харчування в місті. Поступове встановлення монополістичних прав.
3. Прибуток підприємства прямо пропорційно залежить від його продуктивності. Отже, лише за максимальної продуктивності і, крім того, при використанні всіх виробничих ресурсів можна домогтися максимального прибутку.
4. Лише із запровадженням нових сучасних технологій, постійно покращуючи якість виробів і розширюючи список своєї продукції, підприємство може добитися успіху. Ми маємо намір твердо дотримуватися цього правила.
5. Це пункт безпосередньо пов'язаний з попереднім. У майбутньому (приблизно через 5 років) ми плануємо відкрити 2 дочірніх підприємства.
Досягнення цих цілей можливо лише при швидкому розвитку виробництва. Для цього у нас є достатній початковий капітал, а також сприяють цьому умови. Все інше залежить від керівництва підприємства, від уміння правильно використовувати наявні у фірми ресурси, від чіткого контролювання протікають у фірмі процесів.
Вироблену продукцію ми плануємо розповсюджувати тільки в кафе «Салодкi фальварак». Планується при збільшенні обсягу продажів налагодити доставку виробів додому та в офіс.
У нас досить доступні ціни, що також сприятиме просуванню товару на ринок.
Перед підприємством стоїть завдання увійти на ринок громадського харчування міста.
Таким чином, з усього вищесказаного можна зробити висновок, що у нас є досить перспективна маркетингова можливість виходу на ринок громадського харчування.
Реалізація реклами
· Рекламні оголошення
· Радіореклама
Все це повинно сформувати позитивну громадську думку про нашу продукцію і сприяти просуванню нашої продукції.

5. Виробничий план
Тісто на пироги буде виготовлятися із застосуванням міксерів. Пізніше при збільшенні обсягів виробництва буде придбана тістомісильна машина. Головним чином пироги готуються вручну. Теплову обробку вироби проходять в духових шафах.
Постачальники
Духові шафи та холодильне обладнання купуються у ЗАТ "Атлант".
Потенційні постачальники сировини:
М'ясокомбінат, цукровий завод, СВК "Ждановичі".
Найменування
Ціна за 1 кг., Руб.
Борошно
1000
Молоко
880
Сметана
1980
Вершки
600
Вершкове масло
3850
Копчена грудинка
4950
Яйця
1100
Дріжджі
1650
Цибуля
330
Яблука
165
Цукор
750
Сіль
130
Ванілін
55000
Розрахунок виробничої собівартості
Запланований добовий обсяг випуску:
2 кг пиріг з грудинкою, 15 шт. (23,1% від добової кількості пирогів) = 30кг; по 12 шматочків у пирозі;
1,5 кг пиріг з цибулею, 15шт. (23,1% від добового кол-ва пирогів) = 22,5 кг; по 10 шматочків у пирозі;
1 кг пиріг яблучний, 35 шт. (53,8% від добового кол-ва пирогів) = 35 кг; по 8 шматочків у пирозі;
Розрахунок собівартості яблучного пирога:
Найменування
Витрата сировини на 1 кг борошна
Собівартість 1 кг. пирога, руб.
Борошно
1 кг
1 кг * 1000 = 1000
Вершки
50 гр.
0,05 кг * 6000 = 30
Вершкове масло
100 гр.
0,1 кг * 3850 = 385
Яйця (1дес.)
2 шт.
2 шт. * 110 = 220
Яблука
2 кг
2 кг * 165 = 330
Цукор
200 гр.
0,2 кг * 750 = 150
Сіль
3 гр.
0,003 кг * 130 = 0,4
Ванілін
1 гр.
0,001 * 55000 = 55
РАЗОМ
3410 гр.
2170,4
Вартість 1 кг пирога складе: 2170,4 / 3,41 = 723 руб.
Частка яблучного пирога становить 53,8% на добу
1. Вартість добових витрат на сировину: 723 * 35 = 25305 руб.
2. Витрата електроенергії 100 кВт. Ч, за зміну - 16 годин - 1600 кВт. Ч. Вартість електроенергії при тарифі 110 крб / кВт. Ч - 110 * 1600 * 0,538 = 94688 руб.
3. Зарплата 1 робочого - 500000 крб. в місяць. Добова зарплата - 166667 крб. Виходячи з частки яблучного пирога 53,8%, у собівартості пирога зарплата складе 500000/30 * 0,538 = 8985 руб.
4. Відрахування на оплату праці - 35% у ФЗП і 3% - чорнобильський податок і 1% у пенсійний фонд. У загальній сумі відрахування складуть: 8985 * 0,35 * 0,538 + 8985 * 0,004 * 0,538 = 3496 руб.
5. Орендна плата за приміщення - 13 $ на добу = 27820 руб. Орендуємо приміщення в 50 кв. метрів. Разом орендна плата становить 27 820 * 50 = 1391000 крб. в місяць. У добу орендна плата складе: 1391000/30 = 46366,7 крб. Частка її в собівартості пирога - 46366,7 * 0,538 = 25359 руб.
6. Вартість витрат на перевезення в добу - 10 літрів бензину АІ-80. Вартість літра - 1200 руб. У собівартості пирога це залишить: 10 * 1200 * 0,538 = 6456 руб.
Разом собівартість яблучних пирогів, які у добу: 141463 руб.
Собівартість 1 пирога = 141463/35 = 4042 руб.
Собівартість 1 шматочка = 4042 / 8 = 505 крб.
Розрахунок собівартості пирога з грудинкою:
Найменування
Витрата сировини на 1 кг борошна
Собівартість 1 кг. пирога, руб.
Борошно
1000 гр.
1 кг * 1000 = 1000
Молоко
500 гр.
0,5 кг * 880 = 440
Вершкове масло
100 гр.
0,1 кг * 3850 = 385
Копчена грудинка
400 гр.
0,4 кг * 4950 = 1980
Яйця
2 шт.
2 шт. * 110 = 220
Дріжджі
50гр.
0,05 * 1650 = 82,5
Цукор
100 гр.
0,1 * 750 = 75
Сіль
3 гр.
0,003 кг * 130 = 0,4
РАЗОМ
2210 гр.
4182,9
Вартість 1 кг пирога складе: 4182,9 / 2,21 = 1892,5 руб.
Частка яблучного пирога становить 23,1% на добу
1. Вартість добових витрат на сировину: 1892,5 * 30 = 56776руб.
2. Витрата електроенергії 100 кВт. Ч, за зміну - 16 годин - 1600 кВт. Ч. Вартість електроенергії при тарифі 110 крб / кВт. Ч - 110 * 1600 * 0,231 = 40656 руб.
3. Зарплата 1 робочого - 500000 крб. в місяць. Добова зарплата - 166667 крб. Виходячи з частки яблучного пирога 23,1%, у собівартості пирога зарплата складе 500000/30 * 0,231 = 3858 руб.
4. Відрахування на оплату праці - 35% у ФЗП і 3% - чорнобильський податок і 1% у пенсійний фонд. У загальній сумі відрахування складуть: 3858 * 0,35 * 0,231 + 3858 * 0,004 * 0,231 = 1501 руб.
5. Орендна плата за приміщення - 13 $ на добу = 27820 руб. Орендуємо приміщення в 50 кв. метрів. Разом орендна плата становить 27 820 * 50 = 1391000 крб. в місяць. У добу орендна плата складе: 1391000/30 = 46366,7 крб. Частка її в собівартості пирога - 46366,7 * 0,231 = 10875 руб.
6. Вартість витрат на перевезення в добу - 10 літрів бензину АІ-80. Вартість літра - 1200 руб. У собівартості пирога це залишить: 10 * 1200 * 0,231 = 2772 руб.
Разом собівартість яблучних пирогів, які у добу: 116437 руб.
Собівартість 1 пирога = 116437/30 = 3881 руб.
Собівартість 1 шматочка = 3881 / 6 = 646 руб.
Розрахунок собівартості пирога з цибулею:
Найменування
Витрата сировини на 1 кг борошна
Собівартість 1 кг. пирога, руб.
Борошно
1000 гр.
1 кг * 1000 = 1000
Молоко
500 гр.
0,5 кг * 880 = 440
Вершкове масло
100 гр.
0,1 кг * 3850 = 385
Копчена грудинка
400 гр.
0,4 кг * 4950 = 1980
Яйця
2 шт.
2 шт. * 110 = 220
Дріжджі
50 гр.
0,05 * 1650 = 82,5
Сіль
3 гр.
0,003 кг * 130 = 0,4
Сметана
100 гр.
0,1 * 1980 = 198
Цибуля
200 гр.
0,2 * 330 = 66
РАЗОМ
2510 гр.
4446,9
Вартість 1 кг пирога складе: 4182,9 / 2,21 = 4446,9 руб.
Частка яблучного пирога становить 23,1% на добу
1. Вартість добових витрат на сировину: 4446,9 * 22,5 = 39859 руб.
2. Витрата електроенергії 100 кВт. Ч, за зміну - 16 годин - 1600 кВт. Ч. Вартість електроенергії при тарифі 110 крб / кВт. Ч - 110 * 1600 * 0,231 = 40656 руб.
3. Зарплата 1 робочого - 500000 крб. в місяць. Добова зарплата - 166667 крб. Виходячи з частки яблучного пирога 23,1%, у собівартості пирога зарплата складе 500000/30 * 0,231 = 3858 руб.
4. Відрахування на оплату праці - 35% у ФЗП і 3% - чорнобильський податок і 1% у пенсійний фонд. У загальній сумі відрахування складуть: 3858 * 0,35 * 0,231 + 3858 * 0,004 * 0,231 = 1501 руб.
5. Орендна плата за приміщення - 13 $ на добу = 27820 руб. Орендуємо приміщення в 50 кв. метрів. Разом орендна плата становить 27 820 * 50 = 1391000 крб. в місяць. У добу орендна плата складе: 1391000/30 = 46366,7 крб. Частка її в собівартості пирога - 46366,7 * 0,231 = 10875 руб.
6. Вартість витрат на перевезення в добу - 10 літрів бензину АІ-80. Вартість літра - 1200 руб. У собівартості пирога це залишить: 10 * 1200 * 0,231 = 2772 руб.
Разом собівартість яблучних пирогів, які у добу: 99521 руб.
Собівартість 1 кг пирога = 99521/22, 5 = 4423 руб.
Собівартість 1 шматочка = 4423 / 6,6 = 663,5 руб.
Реалізація цінової стратегії
Звичайно ж, важко однозначно визначити тип ринку, на який ми виходимо.
З одного боку ми хочемо отримувати максимальний прибуток, з іншого боку ми не хочемо залучати на наш сегмент ринку конкурентів і втрачати клієнтуру. Перед нами стоїть завдання отримати максимальний прибуток, але з тим розрахунком, щоб ціна товару була прийнятною для наших споживачів, і вони не пішли б від нас до наших конкурентів. Тому, з огляду на поставлену задачу, не будемо забувати про рівень поточних цін.
Попит на нашу продукцію еластичний, тому що наш товар має заміну.
Для формування реалізаційної ціни необхідно до ціни за собівартістю додати податок на додану вартість (18%), торговельну націнку (3%), відсоток запланованої рентабельності (20%) та амортизацію обладнання.
Амортизація обладнання розраховується продуктивним способом. У нас є холодильна установка «Атлант», вартістю 2996000 крб, і дві піски, вартістю 1498000 крб. і 2247000 крб. Кількість продукції, що випускається на рік - 23736 шт. Отже, амортизація складе (2996000 +1498000 +2247000) / 23 736 = 284 руб. на рік.
Розрахунок ціни 1 кг яблучного пирога:
Ц = 4042 + 4042 * 0,18 + 4042 * 0,03 + 4042 * 0,2 + 284 = 4042 + 727,56 + 121,26 + 808,4 + 284 = 5983,22
Ціна 1 шматка = 5983,22 / 8 = 750 руб.
Розрахунок ціни 1 кг пирога з грудинкою:
Ц = 3881 + 3881 * 0,18 + 3881 * 0,03 + 3881 * 0,2 + 284 = 3881 + 698,58 + 116,43 + 776,2 + 284 = 5756,21
Ціна 1 шматка = 5756,21 / 6 = 960 руб.
Розрахунок ціни 1 кг пирога з цибулею:
Ц = 4423 + 4423 * 0,18 + 4423 * 0,03 + 4423 * 0,2 + 284 = 4423 + 796,14 + 132,69 + 884,6 + 284 = 6520,43
Ціна 1 шматка = 6520,43 / 6,7 = 973 руб.

6. Організаційний план
В якості правового статусу ми вибрали Закрите акціонерне товариство зі статутним капіталом 22000000 рублів. У нас три засновники: директор, бухгалтер, технолог з рівною часткою в статутному капіталі. Форма власності - приватна. Наймається один працівник - висококваліфікований кухар, який лагодяться безпосередньо технологу.
Директор:
· Організовує всю роботу підприємства:
· Несе повну відповідальність за його стан і стан трудового колективу;
· Представляє підприємство у всіх установах і організаціях;
· Розпоряджається майном підприємства;
· Укладає договори;
· Пошук постачальників матеріалу;
· Збут продукції (тобто пошук клієнтів);
· Видає накази по підприємству відповідно до трудового законодавства, приймає та звільняє працівників;
· Застосовує заходи заохочення і накладає стягнення на працівників підприємства;
· Відкриває в банках рахунки підприємства.
Технолог несе відповідальність за:
· Випуск високоякісної продукції та її вдосконалення;
· Розробки нових видів продукції;
· Впровадження у виробництво новітніх досягнень техніки;
· Механізації та автоматизації виробничих процесів;
· Дотримання встановленої технології;
· Використання новітньої техніки і технології;
· Здійснює оперативний контроль за ходом виробництва;
· Усуває причини, що порушують нормальний режим виробництва;
· Здійснює контроль за комплексністю та якістю готової продукції;
· Організовує контроль за якістю що надходить на підприємство сировини, матеріалів, напівфабрикатів та ін, так як якість продукції є визначальним у загальній оцінці результатів діяльності трудового колективу.
Бухгалтер є також заступником директора з економічних питань.
· Керує роботою з планування та економічного стимулювання на підприємстві, підвищенню продуктивності праці, виявленню і використанню виробничих резервів поліпшенню організації виробництва, праці та заробітної плати
· Розробляє нормативи для утворення фондів економічного стимулювання
· Проводить всебічний аналіз результатів діяльності підприємства
· Розробляє заходи щодо зниження собівартості і підвищення рентабельності підприємства, поліпшення використання виробничих фондів, виявлення та використання резервів на підприємстві
· Здійснює облік коштів підприємства і господарських операцій з матеріальними та грошовими ресурсами
· Встановлює результати фінансово-господарської діяльності підприємства
· Виробляє фінансові розрахунки з замовниками та постачальниками, пов'язані з реалізацією готової продукції, придбанням необхідної сировини, до її завдань також отримання кредитів у банку, своєчасне повернення позичок, стосунки з державним бюджетом
Застосування колективної відповідальності призводить до істотного зниження втрат робочого часу, плинності кадрів.
Зарплата робітника становить 500000 крб. в місяць.
Найбільш цінними нашими робочими якостями є:
· Чесність
· Порядність
· Сумлінність
· Відповідальність.

7. Інвестиційний план
Для здійснення проекту на 1 рік необхідно 143199660 крб. Джерелами є: статутний фонд у розмірі 14478750 крб. Решта суми, що становить 128720910 крб, є власним капіталом засновників.
8. Аналіз ризиків
Можливі ризики і джерела їх виникнення
Комерційні ризики
· Ризик, пов'язаний зі збутом товару;
· Ризик, пов'язаний з доставкою сировини;
Джерела виникнення ризиків
· Недостатнє вивчення ринку збуту
· Падіння попиту на товар
Заходи щодо скорочення ризику:
1. Детальне вивчення ринку;
2. Аналіз фінансово-господарської діяльності;
3. Страхування майна;

9. Прогнозування фінансово-господарської діяльності
Прогноз обсягів продажів за 1 рік.
1. Яблучний пиріг, кг 12775
Ціна за 1 кг, руб. 5983,22
Виручка, руб. 76435635
2. Пиріг з грудинкою, шт. 10950
Ціна за 1 кг, руб. 5756,21
Виручка, руб. 63030499
3. Пиріг з цибулею, шт. 8212,5
Ціна за 1 кг, руб. 6522,43
Виручка, руб. 53549029
Виручка за рік, руб. 193015163
Витрати за рік складуть:
Найменування
Сума, руб.
Вартість холодильної установки
2996000
Вартість 1 грубки
1498000
Вартість 2 грубки
2247000
Оренда приміщення
16692000
Заробітна плата кухаря
6000000
Витрати на виготовлення яблучного пирога
51633995
Витрати на виготовлення пирога з грудинкою
42499505
Витрати на виготовлення пирога з цибулею
36325165
Разом витрат:
143199665
Прибуток від реалізації продукції за рік складе:
П = 193015163 - 143199665 = 62556498 руб.
Термін окупності нашого проекту складе:
Т = 143199665/62556498 = 2,3 року (2 роки і 4 місяці).
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Кулінарія та продукти харчування | Бізнес-план | 80.7кб. | скачати

Схожі роботи:
Склад і випічка хліба
Життя і творчість Н І Пирогова
Життя та твовчість М І Пирогова
Педагогічна діяльність Миколи Івановича Пирогова
Життя і діяльність Миколи Пирогова - світове явище в медицині
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru